Vsetko ok, chodim na Horala uz roky, Vsetko na 100%, klobuk dole. Len ku trati - tie dva dlhocizne asfaltove vyjadzy hore boli tentokrat moje posledne. Bud dam na buduce len Senzi, alebo investujem 2% z dani inde.
Chcelo by to trosku vac MTB. Inac to vrcholove asi 1km prepletanie sa pomedzi stromy po neznacenom chodnicku vo vyske 1300mnm ci kolko to bolo, bol MTB orgazmus, paraada, no len co som si vytrpel aby som si to moho, uzit :-).
14.08.2016 - 23:32:00
00
njn chcelo by to trošku viac zábavnejších úsekov, ten kúsok nad Tepličkou potešil...korienková točenica na konci bola úplne v pohodke :)
15.08.2016 - 08:13:37
01
Zdravim panstvo.Ja som isiel 43,sice podla Garmina 45,no ,ale to je jedno.Moj postreh je,ze samozrejme ta posledna sekcia xco,je super,nakolko v postate do polky trate 43 sa nic nedeje ak neratam prvy zjazd,ide sa prevazne,cesta asfalt,lesna cesta.Skor mi chyba na trati nieco akcne,resp tocene,motave a podobne.Neviem aky profil ma trat Senzi,lebo o rok pojdem tuto trat.Organizacia super,resp zmeneny start chvalim,konecne nebola tlacenica a malo to hlavu aj patu :).
15.08.2016 - 08:26:29
00
Jj, jedna z tých zábavnejších tratí. Ešte by mohli nejako nahradiť ten nudný asfaltový výšľap.
15.08.2016 - 08:33:02
01
dva dlhocizne asfaltove vyjazdy? napada ma len KH :?:

inak super a z mojej strany nespokojnost len s tym ze som to nedal v takom case ako som chcel a ze som nic nevyhral v tombole. :sun:

male postrehy z trate k buducemu rocniku: ked je uz tabula s napisom "kontrola", mozno by to mohlo byt aj v anglictine; v protismernom useku na KH by sa tiez hodila tabula s varovanim (nieco ako sipka hore-sipka dole / keep right); na KH nebol bujon :( ale aspon vreco na odpadky dost pomohlo aby som v zjazde uplne nevymrzol :y: buduci rok by stacilo aj mensie :lol:

inak hned v prvom zjazde som stratil flasu a isiel som to cele len s pitnym rezimom z obcerstvovaciek a od Pusteho pola aj s par deci nudzovej zasoby baldovskej v 2-litrovej plastovej flasi pod dresom :whew: este ze bolo take super pocasie, alebo mozno iontak treba pochvalit
15.08.2016 - 08:44:21
02
Nudne asfaltove vyslapy sa daju nahradit krasnym tlacenim po lesnom chodniku. Co je lepsie? Ten asfalt nieje extremne dlhy takze z mojej strany ziadne namietky. Jozko Svercel, prosim ta posli mi tvoje t.c. resp. adresu. Poslem ti tu DT pevnu osu na predne kolo.
Jano
15.08.2016 - 09:10:29
03
andyvelosvet napísal:
Zdravim panstvo.Ja som isiel 43,sice podla Garmina 45,no ,ale to je jedno.Moj postreh je,ze samozrejme ta posledna sekcia xco,je super,nakolko v postate do polky trate 43 sa nic nedeje ak neratam prvy zjazd,ide sa prevazne,cesta asfalt,lesna cesta.Skor mi chyba na trati nieco akcne,resp tocene,motave a podobne.Neviem aky profil ma trat Senzi,lebo o rok pojdem tuto trat.Organizacia super,resp zmeneny start chvalim,konecne nebola tlacenica a malo to hlavu aj patu :).

- išiel si 43, to je Senzi. Keď chceš ísť budúci rok znovu Senzi tak asi vieš aký má profil
- keď máš rád xco style, ako sám píšeš - točivejšie a motavejšie, môžeš si zajazdiť tour a užiť si xc v poslednej 3. etape v nedeľu
edit:
Keď som si už vzal slovo tak aj moje postrehy:
- išiel som len Senzi: tento rok na hanbu, obrovská strata oproti minulému roku, vyplo ma už v stúpaní od Gabrika (to stúpanie hneď po asfaltovom úseku) a celý zvyšok trate som bojoval o prežitie a nie o umiestnenie
- fáborky si našli aj mňa, hlavne jedna tesne pred koreňovým zjazdom sa mi obmotala okolo krku a veľa nechýbalo aby som si tam ustlal; tie svine sa na upotené telo lepia ako včely na med
- umiestnenie štartu a cieľa...no neviem, ja som zvyknutý na priamy kontakt takéhoto priestranstva s lesom kedy stačilo odbehnúť od štartu pri Kolibe do lesa a hneď som bol pri trati - v tej motanici nad Kolibou kde som si ako divák mohol pozrieť výkony XCčkarov. Takto je to strašne ďaleko od štartu na trať. Na druhej strane chápem lepšie zázemie čo sa týka spŕch ale žiadnu inú pridanú hodnotu som nevidel. Možno mám len skostnatený názor ako rodený sviťan zvyknutý na to, že Horal patrí ku Kolibe. Stretol som v sobotu viacero známych, ktorí na mňa pozerali ako na zjavenie, že idem na Horal lebo oni pri Kolibe nič nevideli a nemali ani potuchy, že sa Horal koná. A možno sa niečo stalo medzi Horalom a Kolibou a čom my netušíme....
- detské preteky: uff, tak nahradiť pekné okruhy po lúke pod cintorínom a okolo Baby motaním sa pomedzi paneláky, sušiaky na prádlo a "prašáky" je podľa mňa obrovské "po-fa" ako hovoril klasik, MTB sa jazdí podľa mňa v lese a nie medzi panelákmi. To isté aj časť nedeľňajšieho XC okruhu po rovnakom medzipanelákovom úseku. Ale ja som XC nejazdil, možno účastníci tour budú vedieť napísať lepšie svoje pocity z tohto.
- značenie, regulovčíci - super, na Horale dokáže zablúdiť asi len mimozemšťal; občerstvovačky s chlebom s masťou, slaninou (aj s páleným :d: ), na ktoré som vo svojom stave len smutne pozeral taktiež štandardne super v hojnosti aj pre nás na chvoste;
- ako divák nedeľňajšieho XC - fantastické výkony všetkých, ktorí sa na to dali, prilbu dolu :y:
- nech frflem akokoľvek na budúci rok som tu znovu, snáď lepšie pripravený, ten zážitok z ME si nenechám ujsť.


Naposledy upravil astro dňa 15.08.2016 - 09:52:11, celkovo upravené 2 krát.

15.08.2016 - 09:14:16
04
ja este musim pochvalit frajerku...nechal som ju v L.Teplicke v penzione nech sa pomota po okoli a povzbudi v bufete a ona nakoniec v tom bufete pomahala az uplne dokonca ked o pol 5 presiel posledny z Krejzi :)

Prílohy:

FB_IMG_1471246264389.jpg
FB_IMG_1471246264389.jpg 104.83 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2016 - 09:34:57
06
Prevysenie na Krejzi bolo naozaj slubovanych 4850m?
15.08.2016 - 09:37:07
00
nie nie, bolo to 4200 cca...keby sme zozjazdovali späť na Pusté pole, tak by to bolo o 150 viac možno...
15.08.2016 - 09:39:19
00
"ja este musim pochvalit frajerku...nechal som ju v L.Teplicke v penzione nech sa pomota po okoli a povzbudi v bufete a ona nakoniec v tom bufete pomahala az uplne dokonca ked o pol 5 presiel posledny z Krejzi :)"

ma chces nasrat? dost ma mrzelo, ze sme si v cieli ruku nepodali... ale, ze som sa na obcerstvovacke zamiloval prave do tej "tvojej" - to ma serie este viac... :D


Naposledy upravil Dudo dňa 15.08.2016 - 10:02:17, celkovo upravené 1 krát.

15.08.2016 - 09:51:43
03
Trosku neseriozne od organizatorov nemat to predom presnejsie odmerane. Taketo nadsadenie moze aj ludi odradit od absolvovania Krejzi.
Dobre vidim? Dudo reinkarnoval a to hned vo velkom style :)
15.08.2016 - 09:54:48
01
chlapci, take male retro... po styroch rokoch opat na bajku, opat na Horalovi, mnohe zname tvare a mile stretnutia. Krasny pretek, organizacia, znacenie... tie nove asfalty ma trochu mrzeli, no rychlejsia priemerka zas potesila...
Tesim sa na buduci rok - Majstrovstva Europy... ako honosne to znie... :devil:
15.08.2016 - 09:54:55
00
fotky z posledného brodu na 1. etape :

https://plus.google.com/photos/105501708932824026566/albums/6318957278905376785

Jaro
CK Energia SVit
15.08.2016 - 09:58:05
02
Dudo napísal:
"ja este musim pochvalit frajerku...nechal som ju v L.Teplicke v penzione nech sa pomota po okoli a povzbudi v bufete a ona nakoniec v tom bufete pomahala az uplne dokonca ked o pol 5 presiel posledny z Krejzi :)"

ma chces nasrat? dost ma mrzelo, ze sme si v cieli ruku nepodali... ale, ze som sa na obcerstvovacke zamiloval prave do tej "tvojej" - to ma serie este viac... :D


no len či to bola tá moja :D ona fotila túto fotku a bola vo fialovej páperovej vestičke :D ale škoda no...pôvodný plán bol, že pôjde 15:30 z Tepličky busom do Svitu, ale tak zapáčilo sa jej to a tak s nimi vydržala až do konca...a ja som musel ísť pre ňu autom potom :)
15.08.2016 - 10:04:46
00
keyboard_arrow_up