ŠKODA MTB Cyklomaratón Topoľčianky

25.06.2022
4. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Topoľčianky (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (429)
_Adam_P10adidas10110ericko293macka323marek2324568650730608069brunius8102002aatosadamkoterezkaAdelaJedlicakovaadrianmichalikAdzamkoairbrushjancoalenagsAlexkosvecAlexLacuchamstelkoAndiAndobikerandrejmiAndy4175Andy86Andyxx7antalmAratepAspidManbabuljakjurajBalajkaBartecko44baykyibelasbicyklehlohovecbikerramonbirelbmartinbobikdriverBogdanBorislavborisobusekbozikandrej18BPatrikbranislavhorecnybrankochbranozuscikbrnkyboybrumikbbcalvladosCarpbikecdlhycevaro11cibo4svkcicerocidlo1cipocoloccowboycripoCyklosportDODYdada98Dal_bordallabenetadanaklacanovaDaniel Seidldaniel153Dano-007danomurgacDarkEngelDecopsdeivo61DejvisDeniDuDianoDivadKDodySRDRDominikD1duribielDurijoDzembedusanklenkodusanlukaceboriselvilaemce78emelEmilianioemkoskErik131Esterkaevazavodna18F39PeterFačkoFedák Dušanfederer1Ferejovafilipboreckyfilipgugh16filipmatejkoflorian70FonzyForzaRacingFozinofrantisekkorlfrantisekpZAFranto75gajdosovaivana1gatialovaGiovanagrznar69gulfasthalzahanesm5Happy76Hary13Helenhladislavhqbc5541hrubonschmelidufkovaIGIZINGVIOivousjafri457Jaiubjakubgazo1jakubjencus123janko85Jano_VJanynojarokopkojaroslav_hJaroslav-GJasomja11jdztjedalentopolciankyjedlojelo520JKojojoAUTHORJorjojozef visJozefM81jozefmiklejozefXJožoJPtrekjtobikjulosuhajdaJuraj2juraj2009Juraj83jurajsykora1jurcimilan2kajopostulkakajsmentkeriskamilovickanka13Karci8Katka29katkarudnanskaKefalisterKemoklacankoiv1001Kom50Kopkokostickakotlebajkromkajkrutovladkrystof08kubo.r37kubobikerkurtmareklacobrLaky12Ligi77Loptalubo.kLuboPDLubos76lubossmolka1lucinka4LukasLukyLuViM4ttmacokovacicmajorkuceramaliskajakubmar1inholismarcel11Marcel2808Marek55565marekdemomarekkruty1marekmajormarekmatavkamarekminar77MarekQXMarešekmarianna.kalakajovaMarin1marjarabekmarkomajor040MarMalMARON77MARONKOmarosh1martin_waxoMartin399MartinaKrahulcovamartinazavadanovamartinbujnamartindanko73martindemoMartinJanegamartinkolacanmartinkubis8martinkurpasMartinMTB77martinnehilamartinnn80martinurban18martinzachar19marusinec.mMatejDmatfmatieskaMatiussmato58mato83MatoLiptakmatusomackovicmeciarmedobikermekcenMentalCoachmickelson99michal.dubovecMichalBugymichalkacermichalPro1michalschenk73mijatmilan-68milancisarikmilanhusenicamilantamilantalianmilanvrmilosdmilosnovotny22miminaminomladekmirecbikeMirecMTBmiro_jurikMiro-ZVmirokovac135miropalickamiroslav.kmet.mkmiroslavilavsky0Misisko3mitanenmjkmjkmjurikmkostelmkyrimmikmmodranskymopold12mpowermstehlomtbiker_info909mtbiker_jurajhudec775mtbiker_mahoney808mtbiker_marianstano447mtbiker_peter173Mtstevulamuro1701nagymotionnemecmirotravnikyneomamloninajanusikninno101nitra-zeliObckrsohajkooliver24Ondrej_ondrejdvorakOndrejSlovakoskrdamichalovandakpajunkpeterpalenikovaemiliapalobajnokpanackova.marcelapatricktreger71patrik99patrikbisahaPatrikKnajbelPatriksykora63pavol.lamanecpavol.tonka423Pet1peter bertapeter.bublavekPETER1014peterfarkas3peterikopeterpjpetervrabelpeto1175PETOM23pmilanko09porubcanjakubporubskalauraporubsky865praslickamprvosienkapt.skodaradobelanskyradoslavsirkoRadovanHRaduzrajenralive5rastislav.balockorastislav.galikrasto636reactorrgorider0102Robert.GlajzaRobertPorubskyrobertttRobo87robobikeRoboKRoboNMrolibereczkRomanksRomanLuttiromanpastvaromanvalororschachrskorvanekrudolfdubajRULERybansky9sahosakal-1sakitosamco11samgro123samuelslamkaSedlakzmestashimieshimoShufelsideSimonJustsiranjozefSlavoMTBslavušslivertsmutokSodjagsolariz79SpecializedTTspecmariosportman11Staniolstarosta.uhorskestevo25Stewostodo207straka.michalstudiosubaroStisuperstankotabbitatiskiite_majjtehlar78tehlicka001the-redsoxtilitimeafernerTimiRTjoatomaspbTomasStolctomihausertommeeTompuardTondo6toso2424uhrinmarulrichzoltanvacula26VajdickavalkovicjanVanoVeronika1111VeronikaMisikVesna1vferancikovaviktor.danisVlado_vladokubistikWineryDogxdanko00yellowtreeBBz.krajcir1988Zanzakzaruba24zermenzguta900zidekjackZifozinazinazuzana-kaskarovovazuzanabenova1
Djexpres asi mysli to co som videl aj ja ze na asfaltke pred stupanim na hrad Hrusov cakal klubovy kolega Suncycle na cestaku mladeho juniora a isiel pred nim. Neviem ci mu to pomohlo skor si myslim ze to bolo zbytocne ale to je kazdeho vec...
26.06.2022 - 07:50:58
01
Mám pár pripomienok:
V cieli miesto vody nejaká malinovka v plechovkách - ak sa chceš napiť, tak choď hľadať kohútik do šatní...
Tá šaškáreň s farárom na štarte to malo byť čo? Prišiel som na preteky, nie počúvať zaklínadlá.
Umelo pripravené single - oceňujem snahu, ale bol to viac boj, než plynulé jazdenie. :)
Regulovčíci by mali ukazovať nasledujúcu zmenu smeru (jednou (!) rukou). Tak ako to robil chlap pri bráne do obory (informoval nás "pozor, 2x vľavo"), nie sa na mňa pozerať "ako teľa na nové vráta".
Prečo, načo tam púšťate tých ečkarov? Bez toho by vám škodovka nedala sponzoring alebo prečo? (ostatné k tejto téme už bolo napísané mnohokrát).

Ostatné fajn, vďaka za zorganizovanie :)
26.06.2022 - 09:48:17
01
Ach jaj , každý môže mať svoj názor a vždy je čo vylepšovať, ale toto je už troška cez, nezdá sa ti? Nechcel by si aby ti regulovčík (mimochodm veľa z nich sú dobrovoľncí čo ani nebajkujú) povedal aj ako si máš preradiť? Skús niečo zorganizovať ty, zohnať peniaze, pripraviť trtate a potom kritizuj.
Stačí potrénovať a môžeš jazdiť WC XCO a tam bude všetko tip top.
26.06.2022 - 10:03:34
16
Aesel - Som názoru ak ti to nevyhovuje, tak tam proste nechoď... kritika vôbec nie je na mieste si myslím, je to jeden z najlepšie zorganizovaných maratónov, aký na SK poznám. Tu nie sme v rakúsku, kde to funguje úplne inak ale aj za iné štartovné.... a ak máš také veľké nároky nech sa páči, môžeš ísť jazdiť kľudne do zahraničia, potom daj referenciu že aj tam sú veriaci, že aj tam majú náročné úseky atď... Profil je vždy zverejnený a keď to nevieš z toho vyčítať môžeš si tú trať pozrieť na videách na youtube a proste ak ti taký štýl nesadne, tak tam nechoď.

Prečo by mal byť farár a požehnanie, aby sa nikomu nič nestalo šaškáreň? Topoľčianky sú snáď najväčší cykloklub a je to veriaca obec, tak každá dedina má svoju kultúru v niečom a nevidím v tom absolútne nič zlé, skôr prišlo smutné a na hanbu, ako sa všetci tvárili že im to prekáža... takmer nikto sa ani len neprežehnal... nikto ti nič nevnucuje, ale prečo by si mal práve ty určovať pravidlá alebo kritizovať niečo, čo je pre nich úplne normálne, hlavne ak ti niekto želá len to, aby si v zdraví došiel do ciela? Mal by si sa zamyslieť nad sebou a ak sa ti také nepáči tak to proste ignoruj alebo tam nechoď.... tak jednoduché a prosté riešenie...
26.06.2022 - 11:53:54
017
Aesel, silná kritika, sa čudujem, na koľkých maratonoch bola lepšia organizácia? Toto je jeden z naj, aj čo sa týkalo označenia trate, aj regulovcikov, plus celé zázemie. Vodu si nosime v aute na každý maratón, nealko pivo muža potešilo. Ako spomínali vyššie, ak si taky nespokojný, raz si vyskúšal, nabudúce už nemusíš ísť. Za mňa výborná akcia a určite sa rada vrátim.
26.06.2022 - 12:24:33
05
ninno101 napísal:
Djexpres asi mysli to co som videl aj ja ze na asfaltke pred stupanim na hrad Hrusov cakal klubovy kolega Suncycle na cestaku mladeho juniora a isiel pred nim. Neviem ci mu to pomohlo skor si myslim ze to bolo zbytocne ale to je kazdeho vec...

Nie je to každého vec, je to podvádzanie. A ver tomu, že ti sakramentsky pomôže, ak vieš, že na asfalte na teba čaká parťák a budeš si môcť odpočinúť bez toho, aby si musel spomaliť. A podobné je to aj s tým podávaním vody mimo bufetov. Takisto tým získavaš výhodu, ktorú ostatní nemajú.

Toto sa inak v nie až tak dávnej minulosti celkom intenzívne riešilo hlavne u žien. Z nich niektoré jazdili (resp. možo ešte aj stále jazdia) v sprievode mužov, ktorí im práve na rovinách rozrážali vzduch a z bufetov nosili potrebné veci, no mám pocit, že sa neprišlo na nič prevratné, čím by sa tomu dalo nejako výrazne zabrániť.
26.06.2022 - 12:27:05
08
Chcem poďakovať za hodnotenia ,ktoré sú povzbudením. A hlavne ďakujeme organizátorom a regulovčikom ,ktorí Vám darovali dosť svojho času pohodlia .
26.06.2022 - 13:06:56
06
Fantastická trať, naozaj. Také kvantum trailov je na Slovensku snáď už len v Košiciach. Ako bežný MTB maratón všetko super, osobne si však myslím, že majstrovská trať by mohla mať aj tvrdšie parametre a hlavne trvanie pretekov by malo byť vyššie (bavíme sa o disciplíne MTB maratón). Dĺžka 66km a čas víťaza cca 2:40 síce formálne spĺňa náležitosti, ale štandard veľkých maratónskych pretekov je úplne inde (napríklad stačí pozrieť, aké majstráky mávajú naši českí susedia).
26.06.2022 - 16:14:30
06
Djexpres napísal:
Prečo by mal byť farár a požehnanie, aby sa nikomu nič nestalo šaškáreň? Topoľčianky sú snáď najväčší cykloklub a je to veriaca obec, tak každá dedina má svoju kultúru v niečom a nevidím v tom absolútne nič zlé, skôr prišlo smutné a na hanbu, ako sa všetci tvárili že im to prekáža... takmer nikto sa ani len neprežehnal...


Bolo to pekné a mne sa to páčilo. Ja som štartoval úplne v predu a bol som zasa milo prekvapený, že mnoho pretekárov sa prežehnalo. 🙂 Ale nazývať požehnanie zaklínadlom je trošku cez čiaru.
K tomu pomáhaniu na trati len doplním, čo písal Tomáš. Aj včera sa riešil protest, no neúspešne pri ženách. Hovorilo sa o tlačení, ťahaní háku, pomoc s občerstvením a aj tlačenie. Len údajne neboli dôkazy, ale len tvrdenia.
A keď som sa už po rokoch rozhodol zapojiť do debaty, tak ja nemám čo organizátorom vytknúť, aj keď som to žiaľ musel zabaliť po 40 km.
26.06.2022 - 16:47:12
04
aesel napísal:
Mám pár pripomienok (...):


Myslim si ze to asi nebol Tvoj ucel, vyzneva to tak akoby preteky boli cele zle :)
Skusme po poriadku:
1). Malinovka bola v kazdej moznej prichuti a docela osvezila, vodu si mohol kludne nacapovat pri sprche, Uznavam ze voda v cieli je ziaduca ale nerobilby som s toho dramu.
2). "Saskaren s fararom". Sam som neveriaci a dost kriticky v oci kostolu no beriem to ako lokalny folklor. Akurat by to mohlo byt cele kratsie ale co uz, start sa kvoli tomu neposunul. Skus sa na to pozriet tak: farar to robil zo srdca a zelal nam uspechy a ukoncenie pretekov v zdravi...
3). Umele single - az tak umele neboli, celkom som sa na nich pobavil
4). Regulovcici pri brane - tu absolutne nesuhlasim a prave si myslim ze bolo to najl;epsie riesenie. Ako ukazes rukou ze treba zatocit 2x na kratuckom useku? Jediny zmysluplny sposob bola alebo tabulka s tekstom alebo hlasove znamenie, za mna na jednotku zvladnute.
5). E-ckari - tu som s Tebou, prekazali na trati (dokopca predbehali a s kopca zavadzali, dokola asi 20x), no musim povedat ze chovali sa velmi ohladuplne a uvolnovali priestor. Snad organizator pokusi sa o rok lepsie doladit casy startov a ta mala zavada zanikne

Za mna naozaj jedne s najlepsie zorganizovanych pretekov na SVK, zvlast vycneva:
- paradne zazemie na dostihovej drahe
- pestra trat
- vyborne znacenie

Jedina nevyhoda (ktorej sa ale neda predijst a radsej bysom to nechal ako je) bola sirka medzi nektorymi stromcekami na singloch - rajdy sa tam visli na povestne milimetre...
26.06.2022 - 20:27:00
09
Pridávam zopár fotiek z maratónu od p. Kováča https://photos.app.goo.gl/1nCzYJNyCHdaDvjbA
26.06.2022 - 20:30:32
01
Trat tiez hodnotim na vybornu, take mnozstvo singlov, ci uz prudkych vyslapov alebo tiahlych stupani, obcas sa aj nejaky ten vyhlad mihol, a hlavne dlha ani stredna nebola o nic ukratena, no bodaj by bolo takych u nas viac. Takto si vo svojej podstate predstavujem trat maratonu, uplny opak Rajeckych, Raja a mnoho dalsich, kde vraj pre bezpecnost “masy” nemozu zaclenit nejaky ten singlacik ;-) Topolcianky su odpoved ze sa to da a pridu si zapretekat stovky ludi… Bola to moja prva ucast, ale pokial si trat zachova charakter tak sa vzdy rad vratim, na muj dusi :-) Len jedna vytka myslim k druhemu brodu, zrejme postupne sa tam vymlela viac nez slusna jama a ukazkovo to tam “kopalo” a koledovalo si to tam o nepekne pady, takmer som si to tam sam odniesol.
Z podania bidonu by som zas taku vedu nerobil…
26.06.2022 - 21:33:21
04
Lech, ja som to myslel presne opačne - ten regulovčík pri bráne to robil presne tak, ako to potrebujeme. Teda, že zakričal 2x vľavo. Moja výtka bola k tomu, že na niektorých križovatkách boli regulovčíci evidentne nezaškolení.
Vôbec som nechcel vyvolať dojem, že to bolo celé zle. Chcel som napísať, že tam boli nejaké jednoduché nedostatky, ktoré sa na pretekoch opakujú stále dookola, pričom ich riešením by bolo venovať novým regulovčíkom minútu času na zaškolenie.

Folklór je folklór, ale sú druhy, ktoré mi fakt vadia... A niesom jediný ;)

To, že tam bola veľká dĺžka singláčov je za mňa super, ale boli tam miesta (jednotlivé miesta!), kde to už bolo fakt úzke/strmé/nejazdivé. Niektorí členovia to pochopili tak, ako chceli. Hoci som to myslel ako podnet.
27.06.2022 - 09:47:29
00
Hosť napísal:
... Nechcel by si aby ti regulovčík (mimochodm veľa z nich sú dobrovoľncí čo ani nebajkujú) povedal aj ako si máš preradiť? ...

Na tých lepších pretekoch sú na nebezpečných úsekoch ľudia, ktorí ti podajú informáciu čo nasleduje. Napr Pozor strmé klesanie, bahno, šmýka sa, prudké stúpanie, apod. A áno aj to, že si máš podradiť.
27.06.2022 - 09:52:03
00
Djexpres napísal:
... skôr prišlo smutné a na hanbu, ako sa všetci tvárili že im to prekáža... takmer nikto sa ani len neprežehnal... nikto ti nič nevnucuje, ale prečo by si mal práve ty určovať pravidlá alebo kritizovať niečo, čo je pre nich úplne normálne, ...


Ak ti prekáža, že sa málo jedincov prežehnalo, tak tam chodiť nemusíš. Skús navštíviť kostol, tam by si mohol byť spokojný ;) .
Nemám pocit, že by mi nikto nič nevnucoval, ale to je politická debata nie športová, takže to tu nebudem pretriasať.
Ja pravidlá neurčujem, neviem kde si k tomuto prišiel.
Kritizovať môžem hocičo, jedine, že by ste na Slovensku už stihli zrušiť aj slobodu slova.
27.06.2022 - 09:59:25
01
keyboard_arrow_up