Stupava Trophy

22.06.2019
5. kolo - Župný pohár
3. kolo - Slovenský pohár XCM
3. kolo - Mountain Bike Spirit Tour
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
iron.hide napísal:
skoda slov, coho su niektori schopni :/ startovne by malo vyzadovat aj IQ test

Toto nemá nič s IQ. Únava, vysoká intenzita, teplo a ktomu pár sekúnd straty koncentrácie môžu spôsobiť, že niekto preletí aj takúto "nepriestreľnú" odbočku.
Samému sa mi to pred pár rokmi stalo tiež a pri všetkej skromnosti, nemyslím si, že som nejaký zásadný tupec, ktorému by bolo všetko treba vysvetľovať dvakrát :-)

Pridám aj svoj, nie úplne príjemný zážitok z 42 km trate. Pohyboval som sa dosť vpredu, celkom mi to išlo a mal som z toho celého dosť dobrý pocit. Zbrzdil ma však defekt. Bola to moja chyba, mal som mať predné koleso v lepšom stave a hlavne, nemal som to miesto skákať, no nič sa nedá robiť, už to nevrátim.

Defekt som teda opravil, aj keď mi to trvalo snáď 8 minút, a vyrazil som ďalej, nech tú stratu aspoň tochu stiahnem. Ešte som aj ohľaduplne nechal troch ľudí prejsť, nech ich nasadaním na bajk v singli nezbrzdím...

Viete, ako to býva po defekte. Prepadnete sa medzi podstatne pomalších ľudí, takže je dobré popredbiehať ich čo najviac ešte predtým, než sa začne ďalší singel. Z Máriinho prameňa sa išiel zjazd okolo altánku, kde som jedného takéhoto človeka predbehol, nasledoval krátky úsek po asfaltke Spariská - U Slivu a ešte pred mostom prudká pravá na lúku a potom cez potok do singla Tri jamy.

Pred tou odbočkou na lúku som začal pomerne ostro brzdiť (sme predsa na pretekoch) a zrazu som začul zvuk, ako keď sa dotknú dve roztočené kolesá. Pán za mnou nedobrzdil... Brzdy som okamžite povolil, nech má šancu na "recovery," no keď som sa obzrel, už som ho, žiaľ, videl na zemi a ten pád nevyzeral veľmi príjemne. Odbočku som, samozrejme, preletel, no hneď som sa otočil a šiel za ním, či sa mu niečo nestalo. Vyzeral OK, hneď sa postavil a rovno sa začal sťažovať regulovčíčke: "Prečo ja vždy narazím na takýchto *****..." WTF??? Zozadu do mňa vpálil, dobre, že nezhodil aj mňa a ešte som ja ten zlý.

Aj keď si stojím za tým, že som nespravil chybu, chcel som ho ísť ho ratovať a kľudne tam s ním počkať na prípadných zdravotníkov, časovú stratu som už aj tak mal veľkú, no po tomto som len znechutene nasadol na bike a išlel ďalej.

Nehovorím, že je to práve tento prípad, možno išiel pán po pamäti a myslel si, že sa na lúku bude odbáčať až za mostom, no na mnohých akciách vidím ľudí, čo si kúpia super drahý bajk a výbavu, jazdiť poriadne nevedia, no napriek tomu sa cítia ako majstri sveta a na ostatných sa pozerajú zhora...

Alebo som ja ten vadný?
23.06.2019 - 10:16:50
014
Vidis, kam vedu tieto panske moresy (skakanie) na bajku .. aj defekt dostanes, aj skoro po papuli :lol: .. vysledok nanic, este ti aj licenciu zoberu, pre staznosti :D .. mozno cakal, ze ked jazdite v baliku, tak mu rukou ukazes, ze spomaluje :lol:
23.06.2019 - 10:59:59
01
Chyba je u toho vzadu, samozrejme (pokiaľ sa nejde v balíku). Ja sa snažím aj na bicykli predvídať, preto či už v rýchlych/rozbitých zjazdoch, pred zmenami smeru a pod. si priebežne kontrolujem, čo sa deje za mnou, či sa niekto blíži, ako je ďaleko. Je to bezpečnejšie pre všetkých. Či už kvôli odbočeniu alebo pre náhlu prekážku v stope, kedy viem, že môžem bezpečne rýchlo zmeniť smer.

Na maratóne kvitujem presunutie "pezinsko-babskej" občerstvovačky z konca asfaltky na jej začiatok. Dalo sa lepšie občerstviť za jazdy. Značenie a regulovčíkov hodnotím na 90 % (trať poznám). Odbočovanie z hlavnej ulice v Borinke doľava (cestou do cieľa) bolo slabo ošetrené. Regulovčík sedel v tieni a nemohol tak stopnúť auto, prichádzajúce od Stupavy. Nebezpečné! Nasledovný úsek okolo chaty Pod vrchom bol chabo označený. Možno sa vychádzalo z predpokladu, že si to pretekári pamätajú. Niekto mohol zaváhať. A tiež by som pridal výkričník do začiatku zjazdu z Pezinskej Baby, ako sa išlo mimo lesa. Boli tam z diaľky dosť zle viditeľné a nepríjemné rigoly od vody. Ideálna stopa viedla rovno do nich. V tej rýchlosti nič príjemné. V tom momente som to vyhodnotil ako najviac nebezpečné miesto na trati (možno preto, že inde stopy poznám...). Záverečný brod by mohol mať "chicken line" pre tých, ktorí nepotrebujú ***** bajk. Pre divákov je to fajn, pre bicykel už tak nie. V cieli sa mi páčilo použitie plnohodnotných tanierov a lyžíc. Snáď sa všetky vrátili a nabudúce budú opäť.

A ďakujem Strenkimu za neustále "obiehanie kamiónov".
23.06.2019 - 11:16:05
03
Tomas11 napísal:
Toto nemá nič s IQ. Únava, vysoká intenzita, teplo a ktomu pár sekúnd straty koncentrácie môžu spôsobiť, že niekto preletí aj takúto "nepriestreľnú" odbočku.
Samému sa mi to pred pár rokmi stalo tiež a pri všetkej skromnosti, nemyslím si, že som nejaký zásadný tupec, ktorému by bolo všetko treba vysvetľovať dvakrát :-)

Pridám aj svoj, nie úplne príjemný zážitok z 42 km trate. Pohyboval som sa dosť vpredu, celkom mi to išlo a mal som z toho celého dosť dobrý pocit. Zbrzdil ma však defekt. Bola to moja chyba, mal som mať predné koleso v lepšom stave a hlavne, nemal som to miesto skákať, no nič sa nedá robiť, už to nevrátim.

Defekt som teda opravil, aj keď mi to trvalo snáď 8 minút, a vyrazil som ďalej, nech tú stratu aspoň tochu stiahnem. Ešte som aj ohľaduplne nechal troch ľudí prejsť, nech ich nasadaním na bajk v singli nezbrzdím...

Viete, ako to býva po defekte. Prepadnete sa medzi podstatne pomalších ľudí, takže je dobré popredbiehať ich čo najviac ešte predtým, než sa začne ďalší singel. Z Máriinho prameňa sa išiel zjazd okolo altánku, kde som jedného takéhoto človeka predbehol, nasledoval krátky úsek po asfaltke Spariská - U Slivu a ešte pred mostom prudká pravá na lúku a potom cez potok do singla Tri jamy.

Pred tou odbočkou na lúku som začal pomerne ostro brzdiť (sme predsa na pretekoch) a zrazu som začul zvuk, ako keď sa dotknú dve roztočené kolesá. Pán za mnou nedobrzdil... Brzdy som okamžite povolil, nech má šancu na "recovery," no keď som sa obzrel, už som ho, žiaľ, videl na zemi a ten pád nevyzeral veľmi príjemne. Odbočku som, samozrejme, preletel, no hneď som sa otočil a šiel za ním, či sa mu niečo nestalo. Vyzeral OK, hneď sa postavil a rovno sa začal sťažovať regulovčíčke: "Prečo ja vždy narazím na takýchto *****..." WTF??? Zozadu do mňa vpálil, dobre, že nezhodil aj mňa a ešte som ja ten zlý.

Aj keď si stojím za tým, že som nespravil chybu, chcel som ho ísť ho ratovať a kľudne tam s ním počkať na prípadných zdravotníkov, časovú stratu som už aj tak mal veľkú, no po tomto som len znechutene nasadol na bike a išlel ďalej.

Nehovorím, že je to práve tento prípad, možno išiel pán po pamäti a myslel si, že sa na lúku bude odbáčať až za mostom, no na mnohých akciách vidím ľudí, čo si kúpia super drahý bajk a výbavu, jazdiť poriadne nevedia, no napriek tomu sa cítia ako majstri sveta a na ostatných sa pozerajú zhora...

Alebo som ja ten vadný?

Pred mostom? Nie je to hned za mostom? taky uzky prechod/odbocka kde nasledne pokracuju zvodidla ci take nieco?
23.06.2019 - 11:55:17
00
Tiez ma ta odbocka prekvapila, cakal som ju dalej. Ale vrieskal som na toho za mnou, ze brzdiiiiim.
23.06.2019 - 13:04:51
00
DRIV3R88 napísal:
Pred mostom? Nie je to hned za mostom? taky uzky prechod/odbocka kde nasledne pokracuju zvodidla ci take nieco?

Áno, sorry, nie je to pred mostom, ale hneď za ním. Verím, že pre toho, kto to nepozná, to vie byť dosť prekvapivé. Na druhej strane, ja si napr. v neznámom teréne netrúfam ísť úplne tesný hák a ak by som náhodou aj, musím holt počítať s tým, že sa mi niečo podobné môže stať :-/
23.06.2019 - 13:12:51
04
Inak Tomas11, toto ma hned napadlo :-)
https://youtu.be/JQAFbD4Oxpg
23.06.2019 - 13:21:43
00
Este mi napadla jedna kritika :) v stupaniach na 3jamy a potom za bielym krizom mohol byt fotograf :)
23.06.2019 - 13:30:03
01
luky64 napísal:
jj, počas letného maratónu sa na mostík nejde, ide sa cez potok...a keď je teplo tak tie nohy vyschnú za pár minút...

Teplo bolo.
V cieli som bol 13:15. Zo Stupavy som odchádzal o štvrtej na biku. Doma som mal ešte stále mokré ponožky a musel som sušiť mokré tretry.
23.06.2019 - 13:34:38
01
Detto ako Milan. Tretry mám vlhké ešte teraz.
23.06.2019 - 14:05:27
01
Pani existuju aj susice topánok 😉. Ale máte pravdu, cely čas v suchu a v posledných 500 m mokro ako po vychrici 😂
23.06.2019 - 14:39:47
00
Dám aj ja môj pohľad:
Výborne zorganizované podujatie. Pochvala organizátorom. :y:
Značenie nemôžem hodnotiť (zdalo sa mi super), trať poznám a nemal by som problém ani bez značenia ;)
Guláš fajn. Taniere a príbory super (podobne to bolo aj pred týždňom v Rajeckých Tepliciach).
Wapiek bolo asi dosť - ja som ich nepoužil.
Čo by som urobil inak:
Asi dať možnosť pri veľkom stave vody alternatívny objazd (za cenu straty času)
Vynechal by som prekážky v cieľovom okruhu (alebo aspoň možnosť ich obísť)

cripo - doma som použil sušič na topánky :)
23.06.2019 - 14:43:18
03
Tento rok som sa nezúčastnil, ale jednu vec ohľadom značenia si neodpustím. Odjazd z občerstvovacej na BK okolo Vcelina, celkom sranda. Len co som zaregistroval z 30 pretekárov asi 20 išlo dovnútra Vcelina. A aj po upozornení na občerstvovacke s tým nikto nič nespravil. Divné
23.06.2019 - 19:48:03
00
Jednoznačne najlepšie zázemie maratónu na Slovensku. Aj napriek odchodu hlavného partnera z minulých rokov nič nechýbalo: sprchy, umývanie bikov top, okruh z eliminatora v cieli, velkopriestorovy stan a brod prekvapí každý rok ?, za ten sú body navyše
..
23.06.2019 - 20:46:00
05
https://youtu.be/JVgAQTNBRQs celá 25 km
Bonus - 1:05:53
23.06.2019 - 23:41:48
011
keyboard_arrow_up