SLOVAK WINTER MTB & RUNNING TROPHY

17.01.2015
MTB maratón
Železná Studienka, Bratislava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (53)
4bobadam_saraglaandrejxcxbastylicabombtrackBrano7410cipoDAILdano696deffabkoikar1968ivan.pivousJanoHjelo520jjsanjojo1970jozefko99Jssv79JurajMTVKaskajaKeksiikkikilimajcikmaros1974McDuroMilan_eSmilsumiskopMoccamortalbadmurkochlapecnomadPavol.Grujbarpeco999pepemskpeterbacilpeterppPetogreenRISOZBArob451ertRobert OrieškaRoman74samuel971siso33skokiSNBzuziSTULObikertmaxTomikZATriple-X1
svatojursky maraton - uz coskoro - v aprili, vitaj :)
19.01.2015 - 14:21:10
00
a aj nejake casovky do vrchu na jar, tie su tiez dobre na overenie jarnej kondicky :P
19.01.2015 - 14:24:57
00
ja som sa zucastnil tiez, prvykrat na zimnom maratone. skoncil som tiez volakde v polovici. k zaveru sa prejavilo ze som sa od zaciatku zimy flakal a popredbiehalo ma celkom dost cyklistov. inac super, aj to blato bolo super (mal som blatniky). podla mna velmi dobre zorganizovana akcia aj ked suhlasim s tym co tu volakto spominal, ze vsetci boli zalezeni v stane a pri cieli bol iba maly hlucik ludi, ktori registrovali, ze niekto dosiel do ciela (aspon ze si ma vsimla ta slecna s redbulom, cukor som potreboval:)
19.01.2015 - 14:31:25
01
Roman74 dávam do pozornosti Župný pohár ;)

fotky pomaly pribúdajú už aj na Faxcopy (moje tam zatial niesu)
19.01.2015 - 15:01:09
01
tak na jar je v Jure celkom dost akcii (myslim 2-3) a tie by som chcel skusit aj ked neviem vobec co je ty ''DUPAK'' nejaky, ale myslim, ze to bude nieco s Nestichom, tak to by sa celkom dalo, len musim makat na sebe
a Stupavu pojdem na 100% kvolui tomu som musel dovolenku preplanovat
a este k tomu terajsiemu maratonu co bol
dobry poznamka ohladom prichodu do ciela , naozaj tam nikto nebol okrem tych co pravu prisli do ciela a bab s kridlami. aj som v tom poslednom zjazde na zeleznu makol a na asfalte som asi 5 predbehol a chcel som si vychutnat taky nastup pred cielom '' tak aspon pre svoju spokojnost'', ale nemyslim , ze to bola daaka chyba usporiadatela, ze tam nitko nekrical nehulakal a nepiskal, ale ludi co hned isli umyvat a sadnut si .
Mozno keby en co moderoval sa viac venoval prichodom a trocha to vonku ozivil a nie vnutri tak by to bolo ine . ale kolko ludi tolko chuti. ja som to vnimal ako svoju velku VELKU vyhru a nebudemhovorit ze sa mi tlacili slzy do oci co som dokazal dat. neviem si predsatvit dva roky do zadu , ze tlacili 5 a viac hodin. to by som umrel
19.01.2015 - 15:03:11
01
vdaka Dury aj to som zaregistroval , no neviem ci sa vsade dostanem
ale v hlave to riesim, len doma musim byt o otm vsetkom ticho
19.01.2015 - 15:06:03
01
Zimný maratón bol pre mňa osviežením po niekoľkých mesiacoch bez pretekania, tak som chcel vyskúšať, akú mám zimnú prípravu oproti ostatným. Ukázalo sa, že by sa dalo potrénovať aj trošku lepšie. Napriek tomu hodnotím maratón na jednotku po organizačnej stránke, až na jednu vec: bežci. Celkom výrazne prekážali na trati, a keď išli v skupinách, niekedy to bolo nebezpečné, lebo sami nevedeli na ktorú stranu sa chcú vlastne vyhnúť. Naviac si vyberali ideálne stopy a my bikeri sme ich museli obchádzať cez bahno. Našťastie sa nič nestalo, ale keby niekto v zjazde takého bežca zrazil, tak si myslím, že oboch by zbierali do vedierka. Napriek tomu bola trať vynikajúco pripravená, a to preznačovanie trate... čo už, to sa na našich maratónoch deje neustále.
19.01.2015 - 15:26:11
00
simon97 celkom máš pravdu, ten strach z kolízie som mal aj. nakoniec som to stihol, prvý bajker došiel až po mne ;-) myslím že je dobrý nápad nechať pretekať obe skupiny, veď aj na Lamačkovom memoriáli (myslím) to funguje.
19.01.2015 - 15:34:41
00
Keď sú všetci navzájom tolerantní, nie je problém. Stačí si len uvedomiť - "nie som tu sám".
19.01.2015 - 15:38:45
02
To je len nerealne prianie tmax. :) Vzhladom na svoj cas si sa urcite nemusel uhybat desiatkam cyklistov v zjazde. Chodec/bezec vnima cyklistu vzdy ako rychlo pohybujucu sa hrozbu. A je jedno, ze z pohladu cyklistu to vyzera, ze je vsetko v pohode, ze bajk ma pod kontrolou atd.

Ja byt bezec, tak by som bol samozrejme pomalsi ako Ty aj Miso, takze by som sa potom v kazdom dolekopci v strese obzeral, ci ma nejaky bajker akurat nejde obiehat a vobec by som si ten beh neuzil. Naposledy som mal takyto stres nedavno na Stuhlecku na lyziach, ked som videl, ako sa niektori "zjazdari" valia dole a mal som z nich pocit, ze by neboli schopni sa vyhnut/zabrzdit. Aj ked oni asi mali pocit, ze vsetko v pohode, ze to maju pod kontrolu. No a tak som radsej obcas zastal a nechal ich prefrcat okolo...

Tym samozrejme nechcem povedat, ze bezci a bajkeri nemozu byt na jednej trati sucasne, ale okrem tolerancie to chce aj nejake pravidlo, ktore by minimalizovalo moznost zrazky ucastnikov pohybujucich sa dole kopcom tak rozdielnou rychlostou. Napr. by mohlo pomoct pravidlo, ze bezci musia bezat zasadne po pravej tretine cesty/chodnika a cyklisti ich smu obiehat zasadne vlavo. To by mohlo byt sucastou propozicii aj dorazneho poucenia pred startom oboch skupin. Nevyriesi to sice 100% situacii, ale urcite trochu pomoze.

P.S. A v konecnom dosledku by sa taketo pravidlo dalo na maratone stanovit v propoziciach a pri pouceni pred startom aj vseobecne pre cyklistov, tzn. aj cyklista by mal ist na maratone v ramci moznosti vzdy po pravej tretine cesty/chodnika a len pri predbiehani/vyhybani sa prekazke by smel ist do lavej casti.
19.01.2015 - 15:55:17
01
Niekomu nemusíš písať, že sa má pohybovať vpravo a bude sa tam pohybovať a inému to môžeš prikázať a aj tak mu to bude fuk. Ja sa snažím ísť tak, aby ma mohol vždy niekto obehnúť. Potom si stačí vypočítať, kde asi tak môže dôjsť k stretu s 1. bikermi a odvtedy si držať stopu pri kraji. Obzretie sa vzad pred zmenou smeru je akosi samozrejmé... Tiež mi nie je jedno, či okolo mňa niekto preletí, ale od zvážnice nad Kačínom som očakával prvých bikerov a bol na to psychicky pripravený.
19.01.2015 - 16:03:43
00
Mozno keby isli cyklisti prvi a pol hodiny za nimi bezci, tak by rizika bolo menej. Ja chapem, ze organizator zrejme chcel aby vsetko prislo do ciela cca naraz, ale ked je vyhodnotenie o 16,00 tak by dobehli aj pomalši bezci. Ci? :)
19.01.2015 - 16:07:05
01
tmax, ale este je tu velka cast ludi, ktori skusenosti nemaju, vyjazdeni nie su a ani sa nad takymito vecami nezamyslaju a teda ich riesia az ked situacia nastane. A zial ich riesia potom nahodne/chaoticky/nepredvidatelne a nie systemovo. Presne si to trafil, ked si pouzil spojenie "niekomu nemusis vysvetlovat". Len este treba k nemu doplnit aj to, ze "niekomu musis". :) A tym niektorym, ktorym to vysvetlovat treba, moze take pravidlo pomoct. Netreba sa spoliehat na to, ze vsetci ludia v Tvojom okoli su dostatocne uvedomeli a predvidaju atd. Keby to tak bolo, tak by si predsa neskoncil s tymi peknymi armadnymi vylozkami, nie? :)

Btw. kde sa daju pozriet vysledky 29 km behu? Som nenasiel...
19.01.2015 - 16:12:11
00
Www.beh.sk v pravo je lista a tom najdes
19.01.2015 - 16:54:21
00
Alebo na stránke časomiery. Nedával som sem odkaz, lebo nie sme na bežeckom portáli.

EDIT: Máš pravdu, ale aj tak si stále myslím, že pravidlo by nepomohlo. Treba to otestovať.
19.01.2015 - 17:18:36
00
keyboard_arrow_up