Dubnický Maratón

25.08.2012
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (60)
200931kubo10Adik0_0AdrianKaJoNandyapobimjeamBlsnycatcherxxdivoHazardhopsalicemanjamajkajanci30jey_svkjoziCCjozino83Kefrinkirikocnerekopecky.iKTM-145MagicMamutkomartin91maxxspMcDuromickelson99michelinomirecpdoboroliver99ovepetobikerado.tilandyrasto.bredfileRoboKRockstarRebelromixSimonSvksir Pallospeedracer1sportman11swordiksyskaTomino115tomPytomy89tripeteunigenavulpeculawaldoWladixyoggiZetorWRCzuzula
no shickmo to je expert na pády...:(
27.08.2011 - 21:23:17
00
Ale dnes vyzeral dost rozbity, urcite to nebudu len odreniny :(
27.08.2011 - 21:36:50
00
ja som pri ňom bol keď už bol na nohách, bol dobitý, krvavý, bolel ho chrbát, ale stál na nohách a telefonoval s manželkou...snáď sem dá nejaké to jemne erotické foto z postele ako naposledy zo Súlova :)
27.08.2011 - 21:38:49
00
No minimalne narazena ruka, noha a rebra, z toho co som videl a co hovorili chalani z horskej, co ho doviezli. Ale bodaj by nie :)
27.08.2011 - 21:45:23
00
Kvalitný záver sezóny. :D Páčil sa mi začiatok, kedy sa dal Šíbl do úniku. Pripadal som si ako na XC. V zjazde do Trenčianskych Teplíc mi samozrejme prdol zadný plášť, tmel ostriekal bike, mňa a mal som ho aj na Garmine. Našťastie sa to onedlho zalepilo a stačilo dofúkať. Potom už držal (sfúkol až v aute). Následné serpentínky sa mi veľmi páčili, vďaka 2-prevodníku som dobehol stratu. No a potom prišiel zjazd do Omšenia po lúke. Nabehol som do úzkej a vysokej stopy a efektne sa tam vysekal (pred fotografom, čakám na fotku :P ), a to som nešiel ani 50, myslím... Našťastie sme mali na strednej na telesnej hodiny juda, takže padať vcelku viem. Len som spravil 1 (2?) kotrmelce cez ľavé rameno a bolo. Bilancia: stočená rajdy, fľaška mimo košíka, dierka v sedle, rozbitý ukazovateľ na ľavom gripshifte, mierne ohnutý šalter/pätka, obitá vidlica (snáď nič viac). A samozrejme zopár šrámov, z ktorých bola najhoršia narazená ľavá ruka pod palcom. Zle sa potom zjazdovalo a radilo. A prišiel som o okuliare... Pri odbočke na ilavskú slučku som si definitívne povedal: "prečo som nešiel klasik?" Celú bez pitia, čakal som tam občerstvovačku, teda dúfal v ňu. Za Baske som stratil 2. fľašu... Jediným pozitívom bolo, že dlho za mnou nikto nebol, tak som sa nemusel hnať (ani to nešlo, len som sa plácal) a nejako to stačilo dobačovať do cieľa. Na občerstvovačkách mi chýbala možnosť zobrať si novú fľašu, inak koláčiky, ovocie, pitie super!
Cestou domov autom bolo zvláštne "počasie". Fúkal vietor, auto miestami lietalo z boka na bok, cez cestu sa prevaľovali kriaky ako v amerických filmoch, padali konáre a vo Vinosadoch iskrili lampy pouličného osvetlenia. Do toho efektné blesky na západe, nádhera.
Skoré zotavenie všetkým "vysekavším". :)

PS: Hlásim sa do klubu padavých bikerov.


Naposledy upravil tmax dňa 27.08.2011 - 22:07:00, celkovo upravené 1 krát.

27.08.2011 - 22:04:51
00
iceman, kede si zle odbočil? , išiel si rovno a mal si ísť doľava.??

No bolo to už v zjazde do Ilavy. A myslím, že to bolo tak ako píšeš, mal som sa držať vľavo a namiesto toho som sa pustil dole. Kým som sa spamätal bol som až celkom dole. Myslím, že na rovnakom mieste zle odbočili aj Imro a spol.
27.08.2011 - 22:04:54
00
Toto bol moj najhorsi maraton!!! Dva krat som zle odbocil (baiker predo mnou ma zmiatol), ale dost skoro som si to vsimol, no nejaka minutka na vyse bola. Potom pri zjazde z Homolky som sekol (1.x v zivote, no moja chyba) a pri prichode na obcerstvovacku mi do prilby vletela osa (nastastie ma nestihla pichnut, ale ludia tam mali show). Ked som sa dobre najedol (obcerstvovacky boli super, personal tiez), tak vo vyjazde pri predbiehani som dostal malincim po tvari (ostal mi skrabanec na nose). A aby toho nebolo malo, tak pred poslednou obcerstvovackou som dostal defekt. Kedze som uz druhu dusu nemal, tak som sa rozhodol to zalepit, no vtom sa nado mnou zlutoval chalanisko s c.8 (este raz mu pekne dakujem) a pozical mi svoju.
Inac to bola super bikovacka, pridavky na HARDe oproti BASIKu sa mi velmi pacili, organizacia a zabezpecenie tiez, ani nemam co skritizovat. S mojim casom 7h 21m po mojich problemoch som spokojny, aspon je co na buduci rok zlepsovat. Dufam, ze organizator sa postara o to, aby uz neboli na trati kamene, boli vystrihane dive maliny a nelietali ziadne osy :)
Dakujem organizatorom za pekny maraton, a ak bude dobre pocasie (minuly rok si uz nemienim zopakovat), o rok sa vidime znova.


Naposledy upravil johhhny dňa 28.08.2011 - 21:56:21, celkovo upravené 1 krát.

27.08.2011 - 22:09:36
00
Nikdy v zivote sa mi neslo na maratone tak dobre ako dnes. Keby som nemusel menit lanko na prehadze(este ze ho nosim, inak by som musel odstupit), tak by som skoncil mozno aj o 10 miest lepsie. Aakurat nechapem ako ste mohli tolky popadat, sak nebolo tak smyklavo ako minuly rok
27.08.2011 - 22:41:19
00
kocnere, vies, ako sa hovori - kto nepada, nejde ma svoj limit :) cize mame rezervu :P
ja by som poprosil bajkera s c.281, ktoremu som pozical multikluc s nitovackou, keby mi mohol dat info, ze kde ju nechal... v cieli u moderatora nebola.
dik
27.08.2011 - 23:12:47
00
No a potom prišiel zjazd do Omšenia po lúke. Nabehol som do úzkej a vysokej stopy a efektne sa tam vysekal (pred fotografom, čakám na fotku :P ), a to som nešiel ani 50, myslím...

Presne na vlas rovnakom mieste som skoro hodil tigra aj ja. Už som bol zmierený s tvrdým osudom, ale našťastie som to LTT zachránil :whew: Tie vyjazdené koľaje sú sviňa vec :^)
28.08.2011 - 08:54:44
00
Tak pridávam sa aj ja do spolku "držkárov". Za Kamennými vrátami 1. krát, ale v pomalej rýchlosti, tak pohoda, za Baske v tom šialenom zjazde, som to skúsil, a letel som :-), ale najhorší bol pád pri zjazde z Homôlky, kde som sa vysekal asi v 30 km/hod, pravú stranu som si pekne oškrel, ale kosti zostali neporušené. Bicyklu pribudlo pár šrámov, no škoda. Aj sa bojim ho umyť, čo ešte nájdem. Inak som spokojný. Tešil som sa hlavne na výšľap nad Iliavkou :-) Pozdravujem borca čo sa premával po cieľovej rovinke, kde sme si dali pekné hlavičky.
28.08.2011 - 09:11:17
00
pridavam sa do klubu zabludenych, s defektom a hodenou drzkou... ani mna to neobislo.
inac super akcia, klobuk dole pred haridstami... vtom teple by sa mi asi fakt nechcelo.... :-)
28.08.2011 - 09:32:14
00
Zabudol som napísať, že aj ja som zišiel z trate. Ako sa odbočilo za Porubou z asfaltky doprava do terénu (napojenie Basicu), tak po chvíli sa trasa stáčala esíčkovito doprava, ja som pokračoval rovno (ako viacerí). Našťastie mi hneď doplo - "však sa malo ísť ďalej po kamenistej ceste". Keby som nikdy nešiel Klasika, pokračoval by som. Tam bolo jediné slabé miesto v značení. Pre mňa.
28.08.2011 - 09:46:42
00
nj, tam som zablúdil prvýkrát, lenže ja som pokračoval po nesprávnej ceste dlhšie, mea culpa :D
28.08.2011 - 09:56:14
00
Kym som isiel sam, tiez som problem so znacenim nemal.Ked som 2x zisiel s trate, tak len preto, ze ma zmiatol biker ktory isiel predomnou, a aj to sa mi hned zdalo, ze nie je vsetko v poriadku, lebo dovtedy boli znacky vsade. Ci to boli faborky, znacky na stromoch alebo kamenoch alebo vapnove sipky. Teraz to vypada, ako keby som si cely maraton iba obzeral krajinku :)


Naposledy upravil johhhny dňa 28.08.2011 - 10:00:23, celkovo upravené 1 krát.

28.08.2011 - 09:58:44
00
keyboard_arrow_up