Dubnický Maratón

25.08.2012
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (60)
200931kubo10Adik0_0AdrianKaJoNandyapobimjeamBlsnycatcherxxdivoHazardhopsalicemanjamajkajanci30jey_svkjoziCCjozino83Kefrinkirikocnerekopecky.iKTM-145MagicMamutkomartin91maxxspMcDuromickelson99michelinomirecpdoboroliver99ovepetobikerado.tilandyrasto.bredfileRoboKRockstarRebelromixSimonSvksir Pallospeedracer1sportman11swordiksyskaTomino115tomPytomy89tripeteunigenavulpeculawaldoWladixyoggiZetorWRCzuzula
rozcestnik na fotky zo stranky maratonu http://www.maraton.sk/index.php/historia/specialized-dubnicky-maraton-2012
ale na tu FB galeriu sa nemozem dostat


FB galeria ide len ak si prihlaseny na facebooku, pre noname uzivatelov je nedostupna (aspon u mna to tak islo)
27.08.2012 - 15:33:43
00
Aj tak sú tie maratóny hobby. "Normálny" hobbík aj tak nejazdí na víťazstvo, ale pre radosť. Takže niet čo riešiť, všetko je ako má byť. :D

Normálny hobík nejazdiaci na víťazstvo predsa nepôjde na maratón, ale na výlet do hôr. Na maratóny chodia ľudia aby sa umiestnili čo najlepšie a porovnali s ostatnými, inak nemá zmysel ísť na preteky, zbytočne vyhodené peniaze :lol:
27.08.2012 - 16:06:20
00
Normálny hobík nejazdiaci na víťazstvo predsa nepôjde na maratón, ale na výlet do hôr. Na maratóny chodia ľudia aby sa umiestnili čo najlepšie a porovnali s ostatnými, inak nemá zmysel ísť na preteky, zbytočne vyhodené peniaze :lol:


To fakt? Tak to asi prestanem jazdiť ten HARD :)
27.08.2012 - 16:12:06
00
Normálny hobík nejazdiaci na víťazstvo predsa nepôjde na maratón, ale na výlet do hôr. Na maratóny chodia ľudia aby sa umiestnili čo najlepšie a porovnali s ostatnými, inak nemá zmysel ísť na preteky, zbytočne vyhodené peniaze :lol:

Prečo?
Maratóny sú fajn spoločenské akcie, dávajúce možnosť spoznať ďalšie časti Slovenska. Porovnáš svoju výkonnosť s ostatnými (napriek tomu, že nemáš šancu na bedňu). Motivujú ťa k jazdeniu. Zdá sa ti to málo?
Ak by malo byť motiváciou víťazstvo, tak sa nezúčastňujem maratónov.
27.08.2012 - 16:18:52
00
Nie úplne ste ma pochopili. Ale je zdravé byť motivovaný aj víťazstvom, aj keď na neho nemám, stále dúfam v to, že všetci okrem mňa dostanú defekt a skončím aspoň tretí :lol: Fakt, prečo ísť na preteky, ak nechcem ani v kútiku duše vyhrať. Povoziť sa s niekym sa dá po trati aj inokedy. Nechápte ma zle, nikomu neodoberám ísť na maratón, ale verím tomu, že len zlomok ľudí sa tam šlo len previesť bez cieľa, či víťazstva alebo porovnania sa s ostatnými ;)
27.08.2012 - 17:25:37
00
Samozrejme, že by som chcel skončiť na bedni. Ale, keby som išiel s týmto cieľom, tak na maratón nejdem (pravdepodobnosť že všetci dostanú defekt (aspoň 5x), je prachmizerná) :D
27.08.2012 - 17:30:31
00
milos21: Na maratón si môžeš ísť proste len tak zajazdiť. Možno sa ponaháňaš zo seberovnými alebo dokonca môžeš mať každý rok ambíciu zlepšiť čas. Ja si myslím, že každý človek tam ide s nejakým cieľom - už len dokončiť je pre niekoho výzva. Napr. ja som išiel na Dubničáku Klasik. 67 km som v živote v teréne nešiel (max do 55 km). Mojou ambíciou bolo teda dokončiť v zdraví. Keď som prišiel do cieľa cítil som sa svieži, čo znamená, že viem, že by som dokázal ísť rýchlejšie + som dostal defekt, takže z mojich 5 hodín by som to kľudne dal aj za 4 a pol hodiny. Na budúci rok mám jednoznačne ambíciu zlepšiť čas :)
27.08.2012 - 18:15:55
00
milos21 Presne tak, keď jazdíš okolo 10-teho miesta, tak na bedňu jednoducho nemáš, poznám z vlastnej skúsenosti :-) Takže ti môže byť jedno, kto je pred tebou a kto nie, či hobík, či dupač. Ak by si vyhodil x,y,z pretekárov, prídu x1,y1,z1 pretekári. Ak chceš silou mocou bedňu, tak skús ísť tú najkratšiu trať, ono to možno nie je až také zlé raz za čas :-)
27.08.2012 - 18:29:57
00
milsu, u mňa má pojem preteky úplne iný význam ako výlet, však mám štartové číslo, idem na čas, dostávam body, sakra, tak chcem skončiť čo najvyššie (nevšímajte si môj podpis) :lol: Aj preto som si kúpil bicykel a šiel na prvý maratón. Ako nesúťažnú trasu beriem tú, čo je pod polmaratónom :D

Hazard, dokončiť v zdravý, to môžem skúsiť aj na nečisto, mi nevrav, že si nechcel skončiť tiež čo najvyššie, aj keď si nešiel naplno a keď si niekoho obehoval, že si necítil ten skvelý pocit, že si o krok bližšie k víťazstvu :) Zdravá súťaživosť ešte nikomu neublížila.

dynatom, nie, nie, nie, na krátku ma nik nedostane (iba jak nepriaznivé počasie), od začiatku sa držím maratónov a každému na okolí vravím, že chodím na maratóny a nie polmaratóny. Za tie roky mi prirástli k srdcu a rok čo rok sa zlepšujem :) A neviem, kde si nabral, že chcem niekoho vyhodiť, však som v prvom príspevku chcel, aby čo najviac ľudí šlo na dlhú trať.

To len ja jediný na pretekoch pretekám? Tak mi to tam vpredu uľahčite a nechajte ma, nech vás obehnem, však keď nechcete vyhrať ;) Aspoň ste mi vysvetlili, že sú tam ľudia, čo tam idú úplne bez najmenšieho súťažného cieľa a takto mi berú moje dobré umiestnenie :D
27.08.2012 - 19:01:44
00
Len keď niekto si neprizná licenciu, potom čo? By ste neverili, koľko ľudí má licenciu. Jediný, kto je schopný to selektovať je asi iba Roman Barenyi, lebo sleduje aj XC-čko a má tým-pádom v oku temer všetkých pretekárov, ktorí by mohli v "hobby" útočiť na bedňu :-)


Je to večná téma. Nejdem tu nikoho zniesť pod zem, ani vyzdvihovať. Každý má svoj cieľ a ide si za ním. Niekto jazdiť len tak, pre zábavu a niekto na výkon. Kedže sú preteky poniektoré v pohároch kde o cosi ide a niektoré len v seriáloch kde v podstate nic okrem nejakého celkového poradia nic ,nanajvýš cenu .
tí ktorí maju licencie jazdia podla potreby pripraviť sa na podujatie ktoré potrebuje zájsť čím najlepšie pre bodové zisky, prípadne sa pripraviž na preteky ,z ktorích sa môže dostať do sveta dalej .
Je to dosť zdľhavé,ale je. Preto volia poniektorí aj krátke trate,ako na pretekoch kde im o nieco ide.
Pokial je tá možnosť si vybrat, nic nenarobíme. dokonca mladý do 18 r. by mali jazdiť len krátke trate, muži to je specifické. podla toho co maju v pláneprípravy.
Snažím sa ako organizátor viacerích podobných akcií rozdeliť kategórie mužov na elit a hobby, ale nakoniec ich to ani neláka, aj ked prvích 5 alebo 10 berie financie. Je to len o tom, ci vypíseme organizátori aj na polmaratone medzi mužmi elite, alebo nie. Ja to hovorím už dlho: rozdeliž kat muži do 40 na elite a hoby jak na dlhej tak na krátkej. v XC je to tak Muži hoby M2 a Elit.
Nieje problém zobrat si zoznam licencovaných a odkontrolovať, nakoniec sa to dá lahko, pokial je pre danú kat stanovené že musí isť v tej podla licencie, tak keby isiel inú tak je tam aj distanc riesenie. Ale to by sa muselo uviest v propozíciach co a ako. Upozornenie pre držitelov licencie.
Na Skalke 22.9.2012 to mám rozdelené na dlgej trati pre krátku trať nie. ale dá sa to, keby aj ostatný poriadatelia suhlasili, dáme do sutazneho poriadku atd, a je to .
Poriadatelia musia chciet. Ubratť jednu veteránsku, jednu ženskú a je to. skrátka zlucit tie, kde je 5 mozno 10 pretekarov.
27.08.2012 - 19:41:47
00
jj zdarva sutazivot.... pekny pocit ked das 10 bikerov v zjazde :) alebo ked si zakricis zlavaaaa vrrrrrrrrrrmm :D
a ten najkrajsi pocit je ked pretnes ciel a unaveny ale spokojny si povies no kooonecne idem na pivo :)
27.08.2012 - 19:44:23
00
Presne o tomto sú maratóny. Každý si nájde to, čo mu chutí. Jak na bicykli tak po pretekoch .
27.08.2012 - 20:11:59
00
Nejdem sa k tomu vyjadrovat, lebo je to stale dokola to iste :) Mne nebude vadit ked bude startovat aj sam Jarda Kulhavy ale hlavne nech neubudaju ludia. Ved prave tie dlhe trate su tie "prave" maratony...
Este k tej sutazivosti..samozrejme ze sa snazim pretekat a ist co najlepsie. Pre mna osobne je motivaciou napr. casovy odstup od vitaza. Podla toho viem ci to bolo dobre alebo nie :)
27.08.2012 - 21:42:06
00
Nejdem sa k tomu vyjadrovat, lebo je to stale dokola to iste :) Mne nebude vadit ked bude startovat aj sam Jarda Kulhavy ale hlavne nech neubudaju ludia. Ved prave tie dlhe trate su tie "prave" maratony...
Este k tej sutazivosti..samozrejme ze sa snazim pretekat a ist co najlepsie. Pre mna osobne je motivaciou napr. casovy odstup od vitaza. Podla toho viem ci to bolo dobre alebo nie :)


Velký súhlas ;)
27.08.2012 - 23:08:45
00
Chlapci ,prstoklad mato dobry tak teraz skuste len klikat je tam toho hodne a aj pekne
https://picasaweb.google.com/107303204304424606089/SpecializedDubnickyMaraton2012?
27.08.2012 - 23:52:22
00
keyboard_arrow_up