Mali by ste zaujem zucastnit sa tejto akcie ak by sa organizovala?
Ucite ano 55% [ 6 ]
ano 45% [ 5 ]
nie (dovod) 0% [ 0 ]
urcite nie (dovod) 0% [ 0 ]
Celkový počet hlasov : 11
Dodo, nápad síce pekný a atraktívny, ale zabudni na to. Ja neviem, či som Ťa dobre pochopil, ale mesto bude narvaté ľuďmi, Trojica bude ako obyčajne úplne natrieskaná, tadiaľ ťahať cyklopretek je nielen hlúposť, ale samozrejme Ti to mesto ani nepovolí.

Inak, pri úplne prvom ročníku cyklomaratónu sa uvažovalo, že štart bude na Trojici (kvôli publicite), ale presne z tohto dôvodu sa organizátori nakoniec rozhodli, že nebude - vieš si predstaviť 300 bajkerov, pádiacich v plnej sezóne dole mesto? :-) Záchranky by nestíhali ... :-)

Igypop, drevené schody by taký nájazd bikerov neprežili.
13.12.2011 - 09:32:44
00
No tak pre mna len kategoria bez nutnosti licencii, ale nevadí, o to budem mať vacsie sance :-)
13.12.2011 - 16:51:47
00
Dodo, nápad síce pekný a atraktívny, ale zabudni na to. Ja neviem, či som Ťa dobre pochopil, ale mesto bude narvaté ľuďmi, Trojica bude ako obyčajne úplne natrieskaná, tadiaľ ťahať cyklopretek je nielen hlúposť, ale samozrejme Ti to mesto ani nepovolí.
Tak toto by som netvrdil!
V roku 1999 dojazd etapy Okolo Slovenska v centre Banskej Štiavnice (cez prázdniny, v sobotu okolo 17-tej hodiny), na druhý deň v nedeľu záverečná etapa na Haťapkovom okruhu, úplne uzatvorené centrum aj príjazdové cesty do BŠ na 4-5 hodín.
V roku 2002 alebo 2003 dojazd etapy, ale predtým dva alebo tri Haťapkove okruhy (pracovný deň, okolo 16-17 hodiny), opäť zablokované centrum s vylúčením dopravy na cca 2 hodiny. Na nám. Sv. Trojice bolo vždy vyhlasovanie výsledkov, takže jeho blokovanie trvalo dlhšie, už keď tranzitná aj miestna doprava po iných komunikáciách bola obnovená.
V roku 2007-8-9 opäť dojazd etapy, nasledujúci deň časovka z Banskej Belej do centra, úplne uzatvorená doprava - presné informácie z tohto ročníka nemám, nezúčastnil som sa.
A vždy so súhlasom mesta, v plnej sezóne, cez prázdniny.
13.12.2011 - 20:47:26
00
JoKo, neviem, či si niekedy bol na Trojici cez Nezabudnuté remeslá. Všade stánky, tisíce ľudí. Trasa, ako ju navrhuje Dodo, vedie presne krížom cez najplnšie miesto, navyše presne krížom na hlavný príchodový koridor z trotuáru a od všetkých parkovaní na námestie. V kuse sa tam pohybujú a presúvajú a nakupujú a popíjajú davy ľudí. Je úplne nemysliteľné, aby tam mesto uzavrelo nejaký koridor, postavilo zábrany (lebo to je teoreticky jediný možný spôsob, aby pretekári nezrážali ľudí). Kade by potom ľudia chodili na Trojicu a z Trojice?
Okolo Slovenska nebolo na Trojici, ale pred Radnicou a nie počas hádam najväčšieho letného jarmoku. Navyše, pri všetkej úcte, Okolo Slovenska je predsa len väčší pretek a tak je trochu náležitejšie uzavrieť cestu .
V profile máš, že sí z Bratislavy, tak si predstav Vianočné trhy na Hlavnom námestí a tade, presne krížom cez námestie, by si mal ťahať cyklistické preteky. To je nereálne.
13.12.2011 - 21:00:28
00
Dodo, ale keď tam dáš zábrany, tak sa nebude dať prejsť od Fritzáku na Trojicu. To je nereálne, to ti nepovolia ani mimo toho jarmoka, nieto ešte cezeň... . Lepšie by bolo zmeniť trať, aby nešla cez Trojicu, ale osobne som presvedčený, že s týmto nápadom
bude na Radnici celkovo problém. Sorry, že som taký negativistický, rád by som sa mýlil, ale obávam sa, že sa nemýlim :-(
13.12.2011 - 21:22:21
00
Jaroh nemuselo by to ist priamo cez trojicu....popod kostol sv. katariny by sa dalo tiez potiahnut trasu s tym ze tam bude miesto cez kt. budud moct ludia prechadzat pripadne nejaky "mostik" popod kt. by ludia mohli prechadzat aj to sa da...


Jojo, toto by som videl reálnejšie, ale celkovo aj tak som skeptik. To by totiž mesto muselo chcieť a dosť pochybujem, že ono bude chcieť... Ale držím palce, prípadne daj vedieť, ako to ide.
13.12.2011 - 21:31:59
00
Dodo, rozvojom turizmu na meste neargumentuj - nemá to logiku, priťahovať do mesta ľudí, keď je ich tu plno. Naopak, napadlo ma, že skôr by Ti takúto vec povolili v deň, keď v meste nie je nijaká akcia a teda by to pritiahlo nejakých ľudí a to by aj mohol byť argument.
13.12.2011 - 21:41:37
00
No ako, máme nejaké novinky?
01.01.2012 - 12:39:44
00
hmmm. zle spravy clovece.
18.01.2012 - 22:47:20
00
fuuu...no tak drzim palce o rok
20.01.2012 - 18:47:46
00
v Brne nie, v BS ano
31.05.2012 - 10:41:57
00
Ja by som to bral v BA, do BS by sa mi nechcelo cestovať a v BA je viac divákov :-)
31.05.2012 - 11:25:02
00
V BA nema nikto odvahu to spravit, aby sa uzavrelo centrum ( resp. aspon cast )
31.05.2012 - 11:32:23
00
v BS by som to bral :-) to by som tam dosiel....chodim tam kazdy rok cez prazdniny aj pocas roka....a taketo spestrenie by bolo super :-)
31.05.2012 - 14:17:27
00
Tak ja by som na nejakú takúto akcošku šiel hneď, ak by to bolo niečo ako to Brno, cca 2km okruh a nejaký slušný kopec, nech to nie je rovina.
31.05.2012 - 20:15:00
00
keyboard_arrow_up