X-CROSS MTB maratón

13.04.2013
MTB maratón
Partizánske (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Mozno niekto z lokaaalov by mohol hodit info o stave trate?
05.04.2013 - 09:52:39
00
Táto pravda platila isto aj pred mesiacom.

Mas pravdu vo vsetkych pripevkoch. Len nechapem, preco to niektori nechcu alebo nevedia pochopit. Velkovyroba vzdy bola o znizovani priemernych nakladov. Na to nebolo treba ani organizovat cyklomaraton, aby to ludia zistili. Pred casom som organizatora v niecom obhajoval, no ked vytlacili vysku startovneho, mal som pocit, ze sponzor nebude auto odovzdavat ale preberat. Povazujem za dost cudne odstupit od akcie v case, ked sa este na horach veselo lyzuje a nad niektorymi neskorsimi planovanymi terminmi X serie ludia este ani neuvazovali, nieto aby sa uz prihlasovali. Takze pravda bude kdesi inde.
05.04.2013 - 15:26:51
00
V najvyssich castiach trate je este par cm snehu. Inde blato. Sneh by mal pocas vikendu uplne zmiznut a hadam to cez tyzden ako tak obschne. Rozhodujuce asi bude, ci koncom buduceho tyzdna zaprsi alebo nie ...
05.04.2013 - 16:28:48
00
Mas pravdu vo vsetkych pripevkoch. Len nechapem, preco to niektori nechcu alebo nevedia pochopit. Velkovyroba vzdy bola o znizovani priemernych nakladov. Na to nebolo treba ani organizovat cyklomaraton, aby to ludia zistili. Pred casom som organizatora v niecom obhajoval, no ked vytlacili vysku startovneho, mal som pocit, ze sponzor nebude auto odovzdavat ale preberat. Povazujem za dost cudne odstupit od akcie v case, ked sa este na horach veselo lyzuje a nad niektorymi neskorsimi planovanymi terminmi X serie ludia este ani neuvazovali, nieto aby sa uz prihlasovali. Takze pravda bude kdesi inde.

Ja nemám nič proti organizátorovi , obdivujem každého ktorý sa na niečo také dá. Mám s tým osobnú skúsenosť a povedal som nikdy viac. Viem len jedno, že keby nám odskočil nejaký sponzor , buď by som musel zvýšiť štartovné z 0 na nejakú sumu, alebo by som musel šetriť na niečom čo už som prezentoval, že tam bude, alebo nejako inak znížiť kvalitu preteku. Preto mi to hlava nebrala a nebere. Už sa neviem dočkať kedy pre mňa začne sezóna a som rád že sa nájde dosť "dobrodruhov" , ktorí sa na niečo také dajú :bow:
05.04.2013 - 16:54:11
00
V najvyssich castiach trate je este par cm snehu. Inde blato. Sneh by mal pocas vikendu uplne zmiznut a hadam to cez tyzden ako tak obschne. Rozhodujuce asi bude, ci koncom buduceho tyzdna zaprsi alebo nie ...

A bol si tam aj pozrieť osobne?
Nechcem strašiť ale na foto je dnešný stav Tríbečského pohoria 400 metroch nad morom.
Sneh síce rýchlo kape ale podklad je totálne premočený.

Prílohy:

zibsed3.jpg
zibsed3.jpg 342.21 KiB thumb_up0thumb_down

05.04.2013 - 19:19:30
00
Ta fotka hovori za vsetko ale neprekvapuje. V zaujme veci by som co najskor nasiel iny termin a podujatie prelozil. Za tyzden to neuschne na prijatelnu mieru a ked este zaprsi.... Proti cyklofanatikom nic nemam, tak preco ich trestat...
05.04.2013 - 19:40:55
00
Mas pravdu vo vsetkych pripevkoch. Len nechapem, preco to niektori nechcu alebo nevedia pochopit. Velkovyroba vzdy bola o znizovani priemernych nakladov. Na to nebolo treba ani organizovat cyklomaraton, aby to ludia zistili. Pred casom som organizatora v niecom obhajoval, no ked vytlacili vysku startovneho, mal som pocit, ze sponzor nebude auto odovzdavat ale preberat. Povazujem za dost cudne odstupit od akcie v case, ked sa este na horach veselo lyzuje a nad niektorymi neskorsimi planovanymi terminmi X serie ludia este ani neuvazovali, nieto aby sa uz prihlasovali. Takze pravda bude kdesi inde.

Máš pravdu vo všetkom, aj v znižovaní priemerných nákladov.
Zádrhel je v dvoch veciach:
1. štartovné ti nepokryje všetky náklady maratónu.
2. organizátor rieši absolútne náklady a nie priemerné.
Vysvetlím:
Ak ti dá sponzor na maratón 100 Eur, tak to neznamená, že keď urobíš štyri maratóny tak ti dá ten istý sponzor (pri znížených priemerných nákladoch) 300 Eur. Musíš zohnať sponzorov navyše na pokrytie 200 Eur (pri znížených priemerných nákladoch)
Preto mohol organizátor pri zmene štyroch podujatí na jedno znížiť štartovné.
05.04.2013 - 20:01:16
00
Podla vyhlasenych cien sa dalo ocakavat, ze takto sponzorovane preteky tu este neboli. Predpokladam, ze organizator si urobil kalkulaciu vopred na 4 preteky, to znamena ze uz zahrnul vsetky mozne vydavky a tiez prijmy. Takze neoverenymi a len teoretickymi 100,200 a 300 Eurami sa tu nemienim zaoberat. Vychadzam z uvedenych faktov. V matematike plati 1+1 je spolu 2. V numerologii je to mozno 11. Matematika nepusti a najma aj je podlozena ekonomikou. Takze ak so sponzoromi je startovne 20 a bez neho 15, pri mozno 1500 ucastnikoch 4 pretekov dostane sponzor 1500*5 spolu 7500 , co je hodnota auta aj ked len takeho obycajneho. A ostatni organizatori sa pohybuju na urovni v priemere zhruba 15 Eur - su aj lacnejsi aj drahsi. Keby im nevychadzalo, tak to nerobia. A logicky pri nizsom pocte ucastnikov by sa malo startovne zvysovat, ak to nechce organizator sponzorovat z vlastneho rozpoctu. Ale logika ma niekedy problemy. Prihlasenie 3 dni pred startom 10 Eur(kratka trat), v den startu 25. Na ucastnika prihlaseneho v den startu sa predsa ziadne konstantne naklady nezvysuju, darcek nedostane, len obcerstvenie, ktore je mozno aj tak navyse a jedlo v cieli, ktore by nemalo byt az taky problem zvysit o par porcii. A na zaver Absolutne naklady je potrebne prepocitat na planovany pocet ucastnikov a vyjdu priemerme. A budeme mat dve cisla rovnako dolezite. Ale v skutocnosti si treba spocitat najskor konstatne naklady a pridat variabilne na jedneho ucastnika.
05.04.2013 - 20:43:52
00
Mat tak tvoje problemy.
05.04.2013 - 20:45:40
00
rtl sorry, keď nechceš chápať, tak ok.
Máš pravdu matematika nepustí (ako absolvent matematickej analýzy o to asi niečo viem). Je rozdiel keď jeden organizátor robí jeden pretek a keď štyri.
Organizujem maratón, tak aj o rozpočte a nákladoch niečo málo viem.
Tých 100 Eur bolo uvedené ako príklad.
Nakoniec, predsa organizátor napísal, že mu odskočil na poslednú chvíľu sponzor.
(Porozmýšľaj nad tým čo som napísal v predošlom príspevku. Ak pochopíš, tak fajn, ak nie tak tiež fajn)
05.04.2013 - 20:56:06
00
Root ak mas nejake ine problemy, venuj sa im
05.04.2013 - 21:06:16
00
Milsu - Branim len kolegu, ktory lepsie rozmysla a mozno nema vzdelanie o oblasti matematickej analyzy. Ak odskocil sponzor, ktory asi dal peniaze na celu seriu, tak peniaze budu chybat!a startovne by sa malo zvysovat a nie naopak.
05.04.2013 - 21:11:26
00
V pohode. Ako som písal úvaha je v poriadku. :handshake:

Mám jeden pretek. Náklady nech sú 100.
Štartovné (trebárs 10) mi pokryje 60. Sponzor mi dá 40. Mám pokrytý pretek, som ok.

Príde druhý sponzor a dá do tomboly auto, ale musí byť séria.
Náklady na 4 preteky budú 400. Pri štartovnom 10 a rovnakej účasti na pretekoch mám pokryté 4x60 čo je 240. Potrebujem vykryť 160. Prvý sponzor mi dá 40. Chýba mi 120, čiže musím dať vyššie štartovné aby som vykryl zbytok.

Tu to bolo naopak.
Snáď som to vysvetlil dostatočne zrozumiteľne. :)
05.04.2013 - 21:32:41
00
Podla mna sa netreba skladat na auto, tak sa znizila aj cena startovneho :D
Inak rtl, "matematika podlozena ekonomikou"... asi si chcel napisat ekonomia(nie ekonomika) podlozena matematikou ;)
A mna by skor zaujimalo preco z tych 4 terminov vybrali ten najhorsi, podla fotky to nevyschne ani za mesiac.
05.04.2013 - 22:20:09
00
Suhlas, ta veta asi nebola celkom v poriadku. Ale ekonomia je skor veda (podobne ako matematicka analyza) a tu ide o beznu kalkulaciu nakladov,z ktorej sa pocitalo startovne. Ale pravda je, ze v tejto chvili je najvacsi problem stav trate. Co s tym, je len na organizatorovi. Ak pride malo ludi, tak to nevytrhne ziaden sponzor. Tak to mu teda nezavidim. A mozme mat dalsieho organizatora na Ponitri, ktory to zabali
05.04.2013 - 22:43:36
00
keyboard_arrow_up