katko .. ty si reagoval na tLAMU ze v tom ma chaos a nikto mu neprikazuje chodit po znacenych cyklotrasach.. potom mu napises ze si ma precitat navstevny poriadok NP mala fatra, a ked si ho precitas tak zistis ze ti to prikazuje jazdit po znacenych cyklotrasach ( ok a + zvazniciach ) .. tak kto v tom ma chaos? ja som z toho trochu mimo


ono je to o kompromise, ak by si naozaj nemal možnosť sa takým miestam vyhnúť (ako napr. drotar) tak nenapíšem ani slovo...ale stále ma nikto nepresvedčí o tom, že jazdiť hrebeň MF je o niečom inom ako o frajerine na "veľkom kopci"...to isté som napísal tidli-mu, keď šiel hrebeň z Malého Kriváňa na Veľký a teraz vy toto...čo na tom hrebeni pojazdíš? nič... trepete sa 3 hodiny hore až na Chleb, dole to ide, hore len tlačíš a tak to pokračuje a nakoniec to zbehnete v pološmyku na Grúň...pochybujem, že keby si mal niekoho presviedčať, že toto je super terén na bikovanie, tak by si uspel...ale možno sa mýlim...

takže moja pointa je o tom, že kým máš možnosť voľne jazdiť prakticky kdekoľvek (s nezmyselným zákonom, či bez neho), prečo sa silou mocou trepať tam, kde je najvyšší stupeň ochrany, relatívne najviac ľudí, najviac ochranárov a pod...

ale samozrejme, zakázané ovocie najviac chutí... ;)
07.11.2010 - 08:56:35
00
Chceli sme tam ist, bolo tam nadherne a aj teren bol vyborny dalo sa tam vsetko zjazdit smerom dole, len sneh to trosku ztazil. Upozornit by si mal ved si mod, ale to neznamena, ze s tym musis krvopotne aj suhlasit ako daky zaryty lesak.
07.11.2010 - 10:16:48
00
čau čau... to je všetko pekné...ale pointa je inde...

"Upozornit by si mal ved si mod, ale to neznamena, ze s tym musis krvopotne aj suhlasit ako daky zaryty lesak."

a týmto si chcel ako čo povedať? čo sme v kostole? mne je fuk či som mod alebo nie... |( a krvopotne súhlasiť ako lesák? no to si pekne zaklincoval... :clap:
07.11.2010 - 10:34:22
00
"Caute" si to trosku nepochopil asi. Katko sa na zaciatku vyjadril trosku nezrozumitelne ( preto som na jeho prispevok aj ja reagoval ) ale vzapäti sa sam priznal ze v NP jazdi tiez. Ja mu davam za pravdu, ze ak do NP tak tam, kde to nenapacha ziadne skody ( na rozdiel od planovanej hospodarskej cinnosti ), tz zvaznice, pevne turisticke chodniky. V ziadnom pripade ani ja nebudem jazdit v Chranenych uzemiach a uz vobec nie mimo ciest a chodnikov. O tolerancii s ostatnymi uzivatelmi ( turisti, lesaci atd. ) ani nehovorim. Takze tvoje zaskatulkovanie za " lesaka " je prehnane. Tymto toto povazujem zo svojej strany za ukoncene ;) :handshake:
07.11.2010 - 10:53:10
00
Tak prispejem zase do temy par fotos zo vcerajsieho pojazdu u nas-Kvetnica,Zamcisko+ukoncenie na trailikoch :rock: zatial len par fotos z vyhladov,ale bude aj videjko...
http://picasaweb.google.com/boyonthedocs/AmenKvetnica#

Prílohy:

Komentár súboru: Kozie chrbty-nas raj :)
IMG_7048-1.JPG
IMG_7048-1.JPG 411.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tatry zo Zamciska
IMG_7047-1.JPG
IMG_7047-1.JPG 425.77 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: mensi vytlak po starom zarastenom singletracku
IMG_7042-1.JPG
IMG_7042-1.JPG 659.93 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: jahôdky v tráve :)
IMG_7038-1.JPG
IMG_7038-1.JPG 887.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pauzicka - vyhliadka na zltej
IMG_7036-1.JPG
IMG_7036-1.JPG 931.29 KiB thumb_up0thumb_down

07.11.2010 - 13:05:57
00
no jasne - kde by hloben chybal :-D
07.11.2010 - 17:11:36
00
laščekova čistá závisť :hai:

katko co sa tyka regionu Turiec tak si myslim ze moznost volne jazdit prakticky kdekolvek tu az tak neni ( ak sa bavime o am.en a viac, sme predsa v tejto teme ) a veta silou mocou sa trepat tam kde blablabla tiez neni na mieste, boli sme na tom hrebeni raz, tak nepis ako by sme tam chodili kazdy vikend, jasne ze si v NP nesmie kazdy jazdit ako sa mu zachce ale ruku na srdce.. kto by si ten hreben nesiel raz prejst? o tom kolko sme tlacili a ze sme si nezajazdili nic tu polemizovat netreba lebo ked si hore tak to vidis cele uplne inak
07.11.2010 - 18:05:10
00
tak ruku na srdce, ja by som si ten hrebeň prejsť nešiel...preto som tak aj na začiatku zareagoval...

a kam by si sa teda rád chodil voziť keď nemôžeš? možno ti budem vedieť poradiť kam sa vybrať... ;)
07.11.2010 - 18:56:53
00
podla mna sa jedna o diskriminaciu cyklistov, ved co to je za ochranu ked to peso mozes "podupat" ale na biku nie ? Dokonca tade mozes bike tlacit a "dupat" dvakrat, ale viest sa nemozes. Ked stavali lanovku na Chleb nejaky ten stlp mal stat v 5. stupni. Ministerstvo im dalo na to vynimku aby to tam mohli zabetonovat, nebyt "Vlkov" tak nikto nepride na to ze v 5ke ani vynimky nie su dovolene... nuz preradili z 5ky do 4ky a dali vynimku... tak co tu chranime ? Leda ho**

Ina vec je jazdit na biku po chodniku plnom pesiakov. Ale su obdobia kedy to tam preplnene rozhodne nie je, vid takato neskora jesen. Tak za urcitych podmienok preco nie.

A ci to je zjazdne, do akej miery a ako pre koho to uz je subjektivne... niekto ma rad cokoladu iny marihuanu.
07.11.2010 - 21:51:35
00
Tak prispejem zase do temy par fotos zo vcerajsieho pojazdu u nas-


konecne prispevok v sulade s touto temou
08.11.2010 - 12:34:27
00
tak no...nieje to ako od Matheosa,ale snad sa bude pacit :$
http://www.pinkbike.com/video/169312/
11.11.2010 - 17:39:08
00
Jejda, to je skvele:) Krasne traily a super videjko..snad sa coskoro vratime:) Btw, dnes je v +7 lyzovacka v lom sedle ze 3e;)
11.11.2010 - 18:02:28
00
...nieje to ako od Matheosa,ale snad sa bude pacit

Matheos to nie je, ale paci...
11.11.2010 - 18:23:54
00
pekne to tam mate.
11.11.2010 - 18:27:49
00
super video ;) inak v sobotu sme sa stretli na zamcisku, sli sme skoro tu istu trasu len zo zamciska sme sli dole tadial ako vy hore...inak mohli ste skusit este ten trailik nad teplicou ten je tiez fajny...
11.11.2010 - 18:28:21
00
keyboard_arrow_up