Vonku prsi, tak par fotiek zo slnecneho stvrtku na zlepsenie nalady. Lokalita - Stiavnicke juh.
(Batovce - Pocuvadlo - Sitno - Prencov - Hontianske Nemce - Batovce 85km/2200m)

Najkrajsi usek bol Pocuvadlo - Vlcia Jama - je to zlta TZT pod Sitnom. Z velkej casti je to singlac popri byvalom vodnom kanaly -Tatarsky jarok. Hornohodrussky jarok je vcelku nuda, ale tento bol super. Len skoda, ze usek pred Vlcou Jamou znicili tazbou (ale da sa to prejst v sedle).

Prílohy:

Komentár súboru: zelena TZT pod Jablonovcami
IMG_3962.jpg
IMG_3962.jpg 512.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pod Sitnom - zlta TZT
IMG_3965.jpg
IMG_3965.jpg 361.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: modra TZT zo Sitna nad Prencovom
IMG_3970.jpg
IMG_3970.jpg 708.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: cintorin - Kralovce
IMG_3977.jpg
IMG_3977.jpg 576.4 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: modru TZT a ani osobne vlaky uz v H.Nemcoch nehladajte
IMG_3981.jpg
IMG_3981.jpg 317.88 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2014 - 15:46:24
05
Modra do H. Nemiec odporuca 8 z 10 terennych prieskumnikov (myslim tych, co nie su v poriadku :lol:). Prejst sa to este da, dokonca jeden dlhsi kus zjazdu je velmi pekny a az rozkvitnu tie agaty, alebo aky fras to bol, tak to moze byt nadherna cesta. Jeden z agatovych trnov som si doniesol az domov :lol: Jeden kus, ktory zlomil Pala je vyborny pre akupunkturnu masaz noh, trnkove kriky su vynikajuce :P
Koharyho dub je zaujimavy strom, vyse 400 rocny dub, ale chcipol tam nielen pes, ale minimalne mamut. Vsetko uz ide do kyticiek :( Singlac po zltej z juhu Sitna je velmi pekny a vodny tunel zaujimavy, ale zabarikadovany, tak sa prieskum nekonal :D Ja som si dal v ramci velkeho deficitu tahania bajku po sutrakoch, stormoch a krikoch objavitelsku cestu na Sitno , kedze sa mi zapacila jedna stara lesna cesta, ktora vyzera, ze ide o velmi staru, prastaru hradnu cestu na hrad Sitno. Je (kde to este vidno) lemovana kamenmi. Dole nad zltou je vidno, ze bola priamo vyrabana z kamenov. Zial, na kriziku som ju uplne stratil. Ale minimalne po tu uroven po vycisteni by bola nadherna cesta. No ale radsej ju prenechame zverine. Aj ked ... na tu striehol nejaky polovnik uz. Quido sa na konci vyjazdu odhalil ako asfaltovy dupac, miestami sa mi zdalo, ze je s nami na vyjazde tmax :lol:

Prílohy:

sitno.PNG
sitno.PNG 1.28 MiB thumb_up0thumb_down

15.03.2014 - 20:34:02
01
A trasa (moja, bez kuska zltej , zato s modrou :lol:) .. no zelena z Pecenic cez udolie zelenych sutrakov je krasna vec, zlta na Tatarsky jarok parada aj s krasnym vyhladom na Sitno, zvaznica zo Seginova na Pocuvadlo v perfektnom stave.
Vyhliadku na Skalke sa nepodarilo, mozno nabuduce , zvaznica na zelenu je trochu zapadana, ale dala sa, Pocuvadlianske jazero je balzam na dusu (fotky neskor) kamenolom pod Koharyho dubom zabava, dub je pekny, zato modra nie. Z Hontianskych cez Sebechleby az po asi 1km pod Velky Gregor (casom asi bude) je paradna asfaltova streka, doporucuje 7 z 9 contadorov.

Prílohy:

export (4).gpx [41.96 KiB] Zobraziť na mape

18.03.2014 - 07:55:31
03
A slubene fotky https://www.facebook.com/media/set/?set=a.670743372967209.1073741854.100000946561030&type=1&l=3b4375f578

Prílohy:

MISI3878s.jpg
MISI3878s.jpg 936.26 KiB thumb_up0thumb_down

MISI3897s.jpg
MISI3897s.jpg 1.82 MiB thumb_up0thumb_down

18.03.2014 - 22:23:06
02
lto, super fotky aj GPXko. Zo Sitna ste išli na Tatársku lúku po schodoch?
18.03.2014 - 23:13:05
00
Ano, klasicky a doslova sli :lol: .. a potom po naucnom doprava.
18.03.2014 - 23:28:04
00
Chlapi a baby, nerobte nám to. Miestni trailmakeri majú s miestnym CHKO síce krehké, ale relatívne dobré vzťahy. Ťahanie bicyklov po schodoch zo Sitna je veľmi významným porušením tejto jemnej rovnováhy, ktoré sa môže veľmi ľahko a veľmi rýchlo prejaviť v neschválení nových cyklotrás v CHKO Štiavnické vrchy. Asfaltka na Sitno je ochranármi tolerovaná, ale iba ako slepá ulička, t.j. tade hore aj dole. Ak to chcete nejako zokruhovať, tak zo Sitna sa treba vrátiť po asfaltke dole až za hrad a tam pri prístrešku v ostrej zákrute začína dobrá lesná cesta, ktorá vás privedie na Tatársku lúku. Z Tatarskej lúky potom v žiadnom prípade nie priamo dole na Počúvadlo po zelenej, ale po modrej do sedla Krížna (čo je mimochodom aj oveľa krajšia trasa). Nie sú to síce oficiálne cyklotrasy a porušujeme tam zákon, ale zatiaľ sme tam nemali problémy s ochranármi a to aj vďaka tej jemnej rovnováhe, ktorú vláčením bicyklov po schodoch porušujete. Ďakujem!


Naposledy upravil Jaroh dňa 19.03.2014 - 00:04:49, celkovo upravené 1 krát.

18.03.2014 - 23:37:24
00
Jaroh, my sme tie bicykle po schodoch nevláčili, my sme tie schody zjazdovali :-) Ale žarty nabok, to bolo (v mojom prípade) naposledy asi pred 5 - 6 rokmi, odvtedy som hádam na Sitne na biku ani nebol... Chápem tvoje obavy, len nerozumiem, z akého dôvodu ochranárom môže vadiť jazdenie po vychodenom, širokom turistickom chodníku (na Počúvadlo po zelenej), veď je to tam samý šuter a hlina, tam ani nemáš ako narušiť pôdny kryt... Faunu asi tiež nevyplašíš, to zariadia desiatky turistov, čo tadiaľ chodia. Skôr by som pochopil, keby to vadilo peším turistom, ale to sme sa onehdá stretli skôr s obdivom a fotením (filmovaním).

Ale samozrejme, beriem, že je to chránená oblasť a nechceme vám tam narúšať vzťahy s ochranármi. Budem rád, keď sa vám podarí vybudovať ďalšie cyklotrasy, či už oficiálne alebo "tolerované".
19.03.2014 - 00:02:06
00
Ano, klasicky a doslova sli :lol: .. a potom po naucnom doprava.


:-) Musím sa tam ísť niekedy pozrieť, nebol som tam veky...
19.03.2014 - 00:05:47
00
Jaroh : ziadne tahanie bicyklov sa nekonalo, ja bajk nosim na pleci a som normalny pesiak. Nevidim v tom ziadny problem. Btw, v CHKO pri jazdeni po lesnej ceste neporusujes ziadny zakon a co sa tyka tej modrej, tak raz som po nej siel , bolo to prvykrat a naposledy :) Skutocne nadherna cesta :lol:
19.03.2014 - 07:04:48
00
Skôr by som pochopil, keby to vadilo peším turistom, ale to sme sa onehdá stretli skôr s obdivom a fotením (filmovaním).

Ano, s tym sa stretnes hlavne v zahranici, bezna vec, u nas ta zhodia z bajku a potom prejdu pre istotu este ochranarskym dzipom aby si nekrival.
19.03.2014 - 07:08:47
00
Btw, v CHKO pri jazdeni po lesnej ceste neporusujes ziadny zakon

Na Sitne je rezervacia, netreba tam zbytocne provokovat.
19.03.2014 - 07:15:28
00
Takto som to samozrejme nemyslel, asi som zle pochopil Jaroha, on myslel asi ten kusok po Tatarskej luke, ok a pardon , este som nedopil kavu a nie som asi prebraty uplne :D Ostatne po Sitne sa velmi jazdit neda, akurat len ta asfaltka a cez luku na kofolu.
19.03.2014 - 07:26:00
00
K tomu ešte dobrá rada: tých posledných pár desiatok metrov z asfaltky "cez lúku na kofolu" odporúčam bicykel tlačiť, pretože už sa párkrát stalo, že hore bol strážca ochrany prírody a dával pokuty za jazdu na bicykli po tej lúčnej ceste (rastú tam nejaké vzácne kvetinky, aj kvôli ktorým je Sitnou rezerváciou).
19.03.2014 - 08:42:50
00
Jj, jednu taku som fotil na skalke pod vezou :) Inak tlacit je vzhladom na kvetinky asi cca 3x horsie ako prejst normalne bikom :x. Ale statny ochranar je drsny chlapik, s tym sa tazko dohaduje :D. Vobec ochranari su celkovo tak trochu mimo realitu :lol: Ale to je fuk, nebudem to rozoberat.

Skoda je, ze aj ked cela oblast Stiavnice je jedna z naj turisticky atraktivnych lokalit na Slovensku a kedysi dost podporovana,dnes rusia vsetko co sa da. Vlaky, autobusy :(
19.03.2014 - 09:15:27
01
keyboard_arrow_up