to si ty stal krizom v strede toho vyjazdu na parkovisko? :)
25.10.2012 - 21:34:11
00
Tak je :D
Menil som svetlo
26.10.2012 - 10:12:56
00
jaaj :D aj som ta pozdravil, najprv som ale vsak trochu pribrzdil, nevedel som co tam robis, nevidel som ti skrz svetlo. Lebo vidam na bicykloch ludi co maju psa na voditku a ty si tam akurat nieco vedla bicyklu lúštil, tak reku aby som niekomu neprešiel nejakého bundáša :D
26.10.2012 - 10:21:24
00
Dnes s palo1707 Schlosshof a Markthof.
Potom ešte sám Stupava, Mariánka a späť DNV
http://connect.garmin.com/activity/237893493
Bolo prekvapujúco sucho, po daždi a snehu ani stopy. Celkom chladno a veterno. Neskôr bolo aj slnko.
Celkom bolo fajn

Prílohy:

PA281481.JPG
PA281481.JPG 116.79 KiB thumb_up0thumb_down

PA281485.JPG
PA281485.JPG 193.06 KiB thumb_up0thumb_down

PA281487.JPG
PA281487.JPG 212.28 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2012 - 16:45:27
01
Dnes Schlosshof - Marchegg - Oberweiden - Tallesgrunn -Angern - kompou do Záhorskej Vsi a cez Vysokú pri Morave domov.
Zabudol som si polovicu vytlačenej mapy :D , ale na Rakúskej strane sa celkom dobre dá ísť podľa cyklo-smerovníkov.
Vetra bolo menej ako som čakal. Celkom fajn výjazd.
http://connect.garmin.com/activity/239664113

Prílohy:

Komentár súboru: pred Angernom
PB031498.JPG
PB031498.JPG 186.2 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pri železničnej stanici v Angerne
PB031504.JPG
PB031504.JPG 93.49 KiB thumb_up0thumb_down

PB031510.JPG
PB031510.JPG 136.63 KiB thumb_up0thumb_down

03.11.2012 - 14:46:21
00
Ak bude v sobotu rozumné počasie, tak pôjdem:
Schlosshoff - Marchegg - Oberweiden - Tallesbrunn - Ganserndorf - Oberslebenbrunn - potom cez Marchfeld Radwanderweg do Niederweidenu a Shlosshoffu
Kto chce, môže sa pridať :)
Štart pri Norrisovi (pri vlajkách), čas upresním.
06.11.2012 - 19:12:02
00
ja mam Rakusko rad, je to fajn spestrenie, ale napisem sem zopar nedostatkov, ktore som si aj dnes vsimol:
1) cyklotrasy su vedene bud vedla aut alebo su na jemnej sotoline. nieco ako asfaltka bez aut tam nie je (a auto som stretol aj na tom kusku, kde bola zakazova znacka s vynimkou bajkov). ja s autami nemam problem, ale vylet nie je taky kludny ako bez nich.
2) ten most do Hainburgu je priserny :D tam sa neda ani obzerat po okoli, lebo sa hned vyburam do zabradlia. No a nedajboze ze sa tam trtka nejaky pomaly cykloturista. Tusim sem na forum uz volakto pisal, ze sa tam nepekne vysekal. Po mostovej ceste sa pritom moc neda ist, lebo tam jazdia kamiony a je uzka.
3) vo Wolfsthale osadili na obrubniky tycky, aby sme ich videli aj v tme :) WTF? volakedy som tade siel kludne tesne tych obrubnikov, teraz si musim davat pozor na to aby ich nezachytili moje rohy na riaditkach.
4) asi najhorsie vnimam cyklocestu z Wolfsthalu k nasim hraniciam uz potme - vsetky auta mi svietia rovno do ksichtu a ja som nevidel pred sebou nic, aj ked som mal silne svetlo! Keby tam predomnou bol pomalsi biker alebo pesiak, tak skoncime spolu na zemi. skoda ze tu trasu rakusaci nepostavili blizsie k dunaju.

ale inak je rakusko ok :) len skoda ze uz nemozem teraz v zime jazdit aj do vzdialenejsich oblasti, moznoze je to tam lepsie.
06.11.2012 - 22:55:20
00
tie tyce s odrazkami osadzaju vzdy na zimu. vodic odhrnacieho auta vie presnejsie odhadnut vzdialenost obrubnika pri zasnezenej ceste. teda ak myslime na tie iste tyce.
08.11.2012 - 12:33:51
00
ja mam Rakusko rad, je to fajn spestrenie, ale napisem sem zopar nedostatkov, ktore som si aj dnes vsimol:
1) cyklotrasy su vedene bud vedla aut alebo su na jemnej sotoline. nieco ako asfaltka bez aut tam nie je (a auto som stretol aj na tom kusku, kde bola zakazova znacka s vynimkou bajkov). ja s autami nemam problem, ale vylet nie je taky kludny ako bez nich.
2) ten most do Hainburgu je priserny :D tam sa neda ani obzerat po okoli, lebo sa hned vyburam do zabradlia. No a nedajboze ze sa tam trtka nejaky pomaly cykloturista. Tusim sem na forum uz volakto pisal, ze sa tam nepekne vysekal. Po mostovej ceste sa pritom moc neda ist, lebo tam jazdia kamiony a je uzka.
3) vo Wolfsthale osadili na obrubniky tycky, aby sme ich videli aj v tme :) WTF? volakedy som tade siel kludne tesne tych obrubnikov, teraz si musim davat pozor na to aby ich nezachytili moje rohy na riaditkach.
4) asi najhorsie vnimam cyklocestu z Wolfsthalu k nasim hraniciam uz potme - vsetky auta mi svietia rovno do ksichtu a ja som nevidel pred sebou nic, aj ked som mal silne svetlo! Keby tam predomnou bol pomalsi biker alebo pesiak, tak skoncime spolu na zemi. skoda ze tu trasu rakusaci nepostavili blizsie k dunaju.

ale inak je rakusko ok :) len skoda ze uz nemozem teraz v zime jazdit aj do vzdialenejsich oblasti, moznoze je to tam lepsie.


Tak ja neviem na čom jazdíš, ale podľa tvojho profilu na MTB. Lebo v Rakúsku je toho naozaj minimum čo by sa dalo vytknúť. A aj to čo si zhruba naznačil je skôr na zasmiatie ako na nejaké nápravy v prospech cyklistov.
Ad1: no u nás sú priam cyklistické diaľnice, čo by som za to dal, keby aspoň naše okresky vyzerali ako tie rakúske a tie jemné šotolinové cyklocesty ako naše rozblatené poľné cesty i keď tu neviem na čo sa sťažuješ, veď jazdíš na MTB a tá šotolina sa dá z núdze prejsť aj na cesťáku.
Ad2: most cez Dunaj, keď sa chceš kochať a nevyje.... sa na úzkej ceste cez most, tak zastav a kochaj sa ak tým nebudeš niekoho blokovať, v prvom rade sa máš pozerať pred seba a ak ti nevonia tá cestička a máš pocit, že cesta je na moste úzka a bojíš sa kamiónov, tak sa tomu mostu môžeš vyhýbať a použiť kompu medzi Orth-Haslau, tam sa môžeš z kompy kochať do aleluja.
Ad3: odpoveď si dostal, pozeraj sa pred seba a cibri si priestorové videnie.
Ad4: je mi divné, že ti to svetlo do očí tak vadím, pritom koruna hrádze je úrovňovo vyššie ako cesta a nemíňaš sa s autami priamo na jednej úrovni, ja som tam za tmy nikdy takýto problém s ovetľovaním nepociťoval.

V iných častiach Rakúska je to všetko rovnaké len s inými terénnymi rozdielmi.
Rada: doporučujem ti absolvovať Passau-Wien-(Bratislava). Máš to rovno popri Dunaji, bez premávky, po asfalte,...atď.
08.11.2012 - 13:12:43
00
ok Joli, vdaka za tip :) ja som to nemyslel zle, su to fakt len drobnosti, co ma cestou napadli. aj ked s tymi autami oproti som to myslel vazne - siel som tade utorok po 18:00 a do hainburgu prudilo mnozstvo aut svietiacich mi bolestivo do ocu :)

teraz nieco lepsie - pri prezerani jedneho realitneho fora (skyscrapercity.com) som nasiel tento starsi clanocek:
http://reality.etrend.sk/realitny-biznis/megaprekladisko-na-zahori.html

najlepsi je ten posledny obrazok :D myslim tu sedu mestsku plochu, co zabera cele zahorie :D
dufam ze tato totalna kravina bola len chory vyplod toho projektanta a ze nikdy sa nebude realizovat
09.11.2012 - 00:21:42
00
To Záhorie s prekladiskom bude možno o sto rokov, ale vtedy už budú Číňania žiť aj v celej Európe, okrem Záhoria, lebo genóm Záhoráka je nepoddajný. :lol:
09.11.2012 - 07:33:04
00
V sobotu o 10:00 štart pri Norrisovi pri vlajkách - Rakúsky výjazd.
(Schlosshoff - Marchegg - Oberweiden - Tallesbrunn - Ganserndorf - Oberslebenbrunn - potom cez Marchfeld Radwanderweg do Niederweidenu a Shlosshoffu)
Pohodové tempo. Kto chce, môže sa pridať.
Pre plašákov doporučujem výjazd s tmax-om - 10:00 pod Mostom Lafranconi na petržalskej strane :P
09.11.2012 - 09:20:12
00
kedze zajtra nemozem s partiou "tmax" idem dnes s dupacmi pod velenim milsu.
vidime sa :)
10.11.2012 - 08:14:09
00
Dnes fajn výjazd podľa plánu.
Boli sme štyria - Tomáš, Maťo, Palo a ja (tmax, matvej11, palo1707 a milsu)
Bolo pekne, ale silno fúkalo. Okuh dal asi 80 km.
linka na výjazd:
http://connect.garmin.com/activity/241914428
Prikladám pár fotiek

Prílohy:

Komentár súboru: Naša zostava štartuje pri Norisovi
PB101512.JPG
PB101512.JPG 101.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ganserndorf
PB101516.JPG
PB101516.JPG 222.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: značka "Pozor sliepky", :D, žiadne neboli
PB101519.JPG
PB101519.JPG 213.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Leopoldsdorf - pri Marchfeld kanáli
PB101521.JPG
PB101521.JPG 247.33 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2012 - 17:40:41
01
....že slipky :D no asi vychádzajú v noci :makeup:
10.11.2012 - 17:48:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Rukavice)
keyboard_arrow_up