Boli ste?
Ja dnes na Javorine so sankami namiesto biku a pocasie nadhera.
Ten mostik v lese dole pri vleku neviete niekto naco sluzil?

Vyzeralo to na dobru lyzovacku (aj ked na FB pisali, ze ratrak maju pokazeny). Malo ludi, dalo sa tocit v kuse.
https://sk-sk.facebook.com/velkajavorina/

Prílohy:

DSCN0484.JPG
DSCN0484.JPG 282.92 KiB thumb_up1thumb_down

DSCN0492.JPG
DSCN0492.JPG 244.23 KiB thumb_up1thumb_down

DSCN0500.JPG
DSCN0500.JPG 499.16 KiB 1 thumb_up1thumb_down

17.02.2019 - 18:54:36
00
Na vlek tam bol taky stary kotvovy, ja si ho uz funkcny nepamatam, dlho tam boli este take u stlpy, ale skoncili asi v srote.
edit: čosi také sa mi marí že ten vlek patril čechom a preto sa po rozdelení prestal používať. inak mal nástupnú stanicu o čosi nižšie ako tá poma ale končil zasa nižšie niekde v mieste ako je cesta na jelenec... inak tam tých vlekov bolo kedysi o dosť viac, pod chatou na tej zjazdovke bol, na tom som sa aj niekedy vozil ale to bol taký ten hadicový črep a málokedy fungoval a nejaké pozostatky vlekov sú ešte pod parkoviskom...
musím tam niekedy vychytať takého staršieho pán, čo tam má takú malú chatku hore, jazdí na starej š120 to je pamätník.. tento rok som ho stretol raz keď išla hore fréza a ja som išiel na bežkách po ceste on tam čakal práve až tá fréza prejde..tak on hneď spomínal ako chodili hore ako chlapci s lyžami na pleci, že to tam vtedy ešte ani asflatka nešla atd.
17.02.2019 - 18:58:58
01
nesla asfaltka? a ja som si praveze myslel podla zbytkov znacenia ze cez javorinu kedysi sla seriozna asfaltka do ciech
17.02.2019 - 19:26:28
00
Skor tam asi bola ta cesta z ceskej strany ako z nasej a medzi casom sa ta ceska totalne zvetrala, ale znacky este zostali. Ale to len hadam, nedavno som pocul aj nieco o obnoveni ceskej cesty, ale asi na to nie je moc dovod a ani peniaze.
17.02.2019 - 19:38:28
00
Hosť napísal:
jazdí na starej š120 to je pamätník.

Tu skodovku (velke terenne gumy a tusim aj trochu zdvihnuta) som tento rok videl hore - ja som na dvojkolke ani nevysiel. Kamos, co ma na Subaru vtedy viezol hore si ho pamatal aj z minuleho roku.
17.02.2019 - 20:24:38
00
To bol asi on, chodi tam sneh zhadzovat z tej chatky, robieval tam aj vlekara dlhe roky. To auto tam byva aj v lete, musim ho tam vychytat niekedy a hodit rec
17.02.2019 - 20:33:56
00
nato aký potencial má ten kopec to tam vypadá hrozne. Vela vlastníkov ktorí sa nevedia dohodnut. pripomína mi to Martinske Hole
18.02.2019 - 08:50:01
00
Osobne tam nejaky extra potencial nevidim. Na dlhsie pobyty je to na jednej strane prilis vysoko v kopcoch, ale zaroven nizko na vysokohorsku "exotiku". Na lyze prilis na juhu, zimne sezony neiste + problem s dopravou.
Potencial (a komercne prezitie) vidim najma s ucelom ako teraz - restika/stravovacie zariadenie, ktore drzi primarne vikendova klientela.
18.02.2019 - 10:05:02
00
potenciál tam je, ale mám dojem že už ho premárnili, jednak je to strašné CHKO, pralesy a pod. bludy..(hlavne že tam ***** za zimu tony soli) turistika funguje aj inde vo svete a na exkluzívnejších miestach, len u nás je to problém + hlavná chyba že to patrí slovensku a našej zaprdenej obci, ktorá mala naposledy akčné vedenie za komunistov a sú v zásade proti všetkému, radšej budú chodiť drieť do fabriky a frflať pri pive akoby sa mohli živiť z turistického ruchu.. dosť sa tam vždy stavali proti aj polovníci..
inak to tam nemusí byť len o lyžovaní, kludne tam môže byť aj bikepark, aby to zarábalo aj zvyšok roka, prípadne nejaké kolobežky atd ako všade inde..
osobne by som tú zjazdovku celú otočil niekde iným smerom, hetam moc pečie slnko a fúka vietor.. viem si to lepšie predstaviť smerom z jelenca po zelenej na stráni, tam by mohlo byť veľké parkovisko a lanovka hore, takže super dostupnosť a hore by bol mohol byť zákaz vjazdu autám.
18.02.2019 - 10:18:10
01
presne ako píšeš, na Slovensku sa najprv rieši ako sa nedá a potom to ostatné. Ak by bol silný investor viem si tam predstavit lanovku. Jednu z dola z Čiech ako píšeš a druhu k vysielaču. Ale pokiaľ štát a obce sú protí tak sa samozrejme nedá nič robit. zasnežovanie by určite predlžilo sezónu. Ale ked TMR má problem v tatrách tak určite zázraky sa nedajú očakávať na Javorine. Slovaci nevedia čo chcú. Na jednej strane nedotknutá príroda ale na druhej strane nadávaju na služby a cestovný ruch. Lanovka v Tatrách vadí ale holoruby už nie. Aj pod javorinou sa veselo tazí. Napr taká Kohútka v Čechách je príklad ako sa to dá. Stredisku na hranici v rovnakej nadmorskej výške a chodí sa tam prespávať aj lyžovať.
18.02.2019 - 11:14:47
00
aj tu bližšie na mikulčinovom vrchu (tam ako je rozhladna lopeník, ak by niekto nevedel) to je ešte nižšie ako javorina a tam to turisticky žije omnoho viac a v podstate tam nič nie je, ľudia tam asi len tak idú na turistiku atd. ale tých funkčných chát je tam omnoho viac ako na javorine. a tiež to tam vyzerá, že to tam nechali schátrať, vidieť veľa nefunkčných vlekov ale už tam prebehla malá modernizácia so zasnežovaním.. bol som tam teraz sobotu na biku a ľudí tam bolo o dosť viac ako na javorine http://www.skicentrumbilekarpaty.cz/ takže ono to asi ide, keď sa chce. aj na porovnanie také moravské vápenky a naša lubina, to je ako 1000 a 1 čo sa týka turistických služieb
18.02.2019 - 11:29:42
00
Rovnake je to aj na severovychode SK .. u nas nic, neda sa, ti co chcu su buzerovani uradnikmi. Hned cez hreben v Polsku je uplne iny svet. Dalsia taka napr. Domica na juhu s Madarskom. Rozdiel medzi SK a HU stranou je krasne vypovedaci.
18.02.2019 - 12:28:03
01
no nic bike ci lyze do auta a íst za hranice. neieje to tak daleko. ja som si uz zvykol aj ked obcas sa opustím hlavne ked vidím že naozaj to niekde ide.
18.02.2019 - 12:47:59
00
neviem čím to je, asi všeobecne naša mentalita, aj tu ludia menej majú záujem o šport a všeobecne tráviť čas v prírode ako v okolitých krajinách.. plus asi rovno tá závisť funguje aj v tomto, že ešte len niekto s niečim príde, tak mu to zmaríme, lebo možno by mu bolo potom čo závidieť.. tu žije kopec ľudí čo napríklad na javorine ani neboli, alebo tam neboli desiatky rokov a to ju majú vyslovene stále na očiach... ale keby počuli že niečo sa tam bude mať robiť, tak bude prvý proti... ale tak pomaly sa to asi zlepšuje, napríklad taká minifarma je dobrý príklad že ked sa chce tak sa dá
18.02.2019 - 12:55:26
02
To, ze uroven sluzieb v oblasti cestovneho na Slovensku je velakrat tragedia je jedna vec. Ale co sa samotnej Javoriny tyka (jedna chata, cesta, lokalny vlek) tak porovnavat ju s oblastami, ktore su historicky viac osidlene/chaluparske, lepsie dostupne a su to historicke rekreacne/lyziarske oblasti nie je uplne fer. Nevidim ziadny dovod stavat tam umelo nejaky dalsi lunapark ala Chopok.
Potencial vidim hlavne v rekreacnom sporte a to nikdy nebude zlata bana.
V zime sa bezkari (Kopanice v pohybe) snazia, ale limity geograficke a pocasie nepustia.
Letnu sezonu mozu onedlho potiahnut este viac ebiky.
Zlepsit sluzby na chate (najma wc, ubytko). Pripadne vezu na Jelenci prerobit na rozhladnu (kludne za peniaze EU)...
Ale bazeny, vleky, lanovky - zbytocne, dakujem neprosim.
18.02.2019 - 13:36:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up