u Maca sme pokus pre dážď zastavili :( , ani pod mostom to nebolo bohviečo :envy: ani pre vás to nevyzeralo nádejne, dali sme teda aspoň variant B - Straník

Ráno tréning do "slnečného" Súľova nevyšiel, A varianta sa nekonala, ešte doma ma chytil dážď. B varianta Straník tiež.
Tak ostala záloha, ktorá nezradí - po vlastných tréning v lesoparku na Rajecký maratón s parťákom chlpáčom :hug: .Je čierny, o hodne väčší a namá takéto okrúhle uši, veď ho poznáte ^_^ .


Naposledy upravil jaroza dňa 09.05.2010 - 21:06:22, celkovo upravené 2 krát.

09.05.2010 - 20:44:36
00
Nelly gratulujem, konečne si prelomila to prekliatie 3. miest :y: :bow:

Alenka a Iceman, ďakujem za gratuláciu. Tie spoločné "light" výjazdy asi priniesli svoje ovocie :)
09.05.2010 - 20:58:41
00
Nelly, ty závodíš?? Mooc hezkyyyy! Gratulujem ti aj ja :)
Dnes nám s kamošom "vyšiel" trošku mokrejší výletík. Ako som tu písal, že kvôli vzdialenosti sa tentokrát nepridám, tak opak sa stal realitou. Jáódpadnem 116km, smer Žilina, Divinka, Veľké Rovne, Semeteš, Turzovka a blúdenie po kútoch Klokočova v snahe nájsť povestné zlepencové gule. Po 25-30 km blúdení sme ich nakoniec objavili, resp iba jednu. Stretli sme pár srniek, lasicu(tá bola bohužiaľ rozprestretá na vozovke, takže sa to neráta :( )
Nejaké mokré obrázky

Prílohy:

Komentár súboru: Vlhký výhľad zo Semeteša
4rs.JPG
4rs.JPG 151.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Potočný chodník-zjazdený vkuse :)
1rs.JPG
1rs.JPG 340.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Janči a guľa...
3rs.JPG
3rs.JPG 303.8 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jediná guľka, všetky už pokradli, alebo popadali moredole...
2rs.JPG
2rs.JPG 220.88 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2010 - 22:02:45
00
Alenka a Iceman, ďakujem za gratuláciu. Tie spoločné "light" výjazdy asi priniesli svoje ovocie :)

:) som Bercovi hovoril, že sme dobre potrénovali spolu. Som zvedavý aké výsledky dosiahne on. Je zatiaľ jediný bajker z divinskej doliny, ktorý ešte túto sezónu nestál na bedni :rofl:
2 Pištík: dobre ste si dali :y: Nabudúce bude hádam už lepšie počasie a tie Javorníky nám vyjdu. Myslím, že nebudeš mať problém, že by si nestíhal ;)
09.05.2010 - 22:28:07
00
Mno, 90% sa šlo po asfaltke a šlo sa naozaj pohodovo. Na Javorníky sa síce nesmelo, ale predsa aj teším :nod:. Ja som ešte nebol nikde, takže sa teším úplne všade...
Chcem ešte pozdraviť dvoch českých turistov z Frýdku Místku, stretli sme ich v Klokočovskom Skalí, pri guľkách. Ponúkli nás čerstvým čajom "mate de coca" supersilný vývar z lístkov koky, doslova vzpružovák, takže nebyť tejto nedele, nedostanem do seba tento nádherný alkaloid :D
Kam sa hrabe enervit :P
09.05.2010 - 22:40:55
00
Volajú sa Megoňky..
10.05.2010 - 07:14:06
00
Priebežne dáva sa známosť, že 13.6. 2010 sa koná Orava trip :) Takže ak bude počasie super :sun: a nebude :rain: na tento termín si nič neplánujte :lol: V pláne sú dve možnosti:
1. Nepoznaný panenský kraj :P - Hrebeň Oravských Beskýd, s prejazdom až do Poľska. Príroda krása, dĺžka okolo 60 km prevýšenie do 2000 m. Dovoz do Oravskej Lesnej individuálny.
2. Čistá príroda dolnej Oravy :rock: - Po trase Oravského maratónu, ale iba z časti plus ku tomu prejazd cez Chlebnice, Veľké a Malé Borové a Kvačianskú dolinu. Príroda krása, výhľady na Roháče a s ukončením v Kolibe pri pečenej husi (žužu :makeup: bude brokolicu chrúmať ) a pivečku :beer: ...trasa - okolo 60 - 70 km, prevýšenie do 2000 m. Doprava individuálna alebo vlakom zo Žiliny o 7.00 hod. do Dolného Kubína.
Môže byť, či ? 8)
14.05.2010 - 10:44:10
00
Ja som skôr za tie Beskydy. Moravsko-sliezske Beskydy boli super ak budú také aj oravské tak nie je o čom. Ja radšej lesy, hory, traily, drsnú prírodu :P ako nejaké lúky a poľné cesty. A termín je dobre stanovený, Berco má voľný víkend. Uvidím, možno ešte niekoho zoženiem ;)
14.05.2010 - 11:55:56
00
chcelo by to predbežný návrh trasy tej O. Lesnej... :P
14.05.2010 - 11:58:27
00
13.6.2010:
1. možnosť - po stopách Oravského maratónu organizuje Eli, takže k tomu sa vyjadruje on.

2.možnosť Oravská Lesná organizujem ja, takže trasa je predbežne následovná: (ako Iceman napísal tvrdá horská a drsná krajina).

Stretnutie pri kostole resp. na parkovisku pred Obecným úradom v Oravskej Lesnej.

Start: kostol Oravská Lesná - Brišovka (asfalt) - Kubínska (asfalt) - sedlo Beskyd (pri konečnej úvraťovej železničke) - zel.zn. smer Talapkov Beskyd (variantou môže byť čiastočné skrátenie trasy po lúkach na verím v Boha s napojením sa na modrú za Bednárovou) - modr. zn. (po hrebeni SVK/POL postupne cez Bednárovú 1093m, Kukoškolu 1023m, sedlo Podúšust, Úšust 1155m, Kaňovky 952m, Javorina 1051m, Solisko) až na sedlo Przelecz Glinka Ujsóly po slovensky hranica SVK/POL nad Novoťou - pokračovanie po modrej na Jaworzynu 1042m po križovatku turistických trás so žltou - po žltej na poľskú stranu (PTTK Schronisko - chata) popod kopec Kubiesowka do osady, dedinky Glinka - po žltej cez osadu Zawodzie do Soblówky a na záver poľskej strany po zelenej na sedlo Príslop medzi Rycierovou horou a Svitkovou - odtiaľ buď po zelenej do osady Podrycierová a spät po lesnej asfaltke ponad Vychylovku na sedlo Beskyd, alebo po modrej na vrch Svitková a následne zjazd po zelenej na sedlo Beskyd. Odtiaľ po červenej cez Demänovú, Kubínsku, Lehotskú na Bučinu a po žltej k autám a domov.

Vyšlo by to nejakých cca 50-55km, cca 2000 m výškových, terén prevažne chodníčky a lesné cesty. Jediný problém je, aby bolo :sun: , lebo je to najchladnejšia obec na SVK a išlo by sa prevažne v teréne nad 800m.
Nikdy som po tom modrom hrebeni nešiel, tak neviem, čo nás tam čaká. Akurát som čítal pár blogov o prechode a chodí tam máličko ľudí a veľa zveri. Problémovým miestom je vraj stúpanie na Úšust a potom na Svitkovú, kde treba ísť asi ja peši. Vrchol Úšustu je vraj bez výhľadov, ale sú tam čučoriedky :P

Ešte som zabudol, ak sa niekomu dá môže dať aj mapu z cykloserveru.cz, lebo ja to akosi neviem, len pre ilustráciu..alebo mi napíšte ako na to a naklikanú ju vložím sem...
14.05.2010 - 13:04:54
00
pekný okruh, ten hrebeň bude asi dosť masaker ale v norme...len tá Svitková...neviem neviem to radšej zbehnem k železnici a vyšlapem si to naspäť ako to tlačiť, tam je to dosť prudké, navyše tie vrstevnice sú tam ešte hustejšie ako na Rycierovú a to som šiel pešo a to veru "rovina" nie je...

Prílohy:

OL.JPG
OL.JPG 467.18 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2010 - 13:28:07
00
Katko: veď ako píšem, nepoznám to tam a preto ma to láka. Všetko sa dá prispôsobiť priamo na mieste. Ešte skúšam priebežne hľadať nejaké info o hrebeni, ale zatiaľ je toho málo..takže, ak niečo nájdem, zistím, napíšem..
Viem len, že na tej chate na poľskej strane sa dá aj najesť a napiť (žurek, a pivo žiwiec)..
Masaker to jbude veru riadny, najmä, ak človek musí pozerať von oknom a už 3 týždne pomaly prší..
14.05.2010 - 13:33:32
00
ešte z tej Soblowky by sme nemuseli ísť po zelenej ale po žltej ďalej až na Bačovku pod Rycierovou a odtiaľ stále po žltej do sedla Príslop, tam sa dá opäť občerstviť aj za €
14.05.2010 - 13:42:57
00
Katko: som za, prispôsobíme to tak, aby sme prešli čo najviac peknej prírody..inak od tej chaty pod Rycierovou to poznám (tú poľskú spojku - žltá značka popod Rycierovu od chaty na sedlo Príslop som absolvoval 2x - alebo si to mýlim s inou farbou? čiernou?)
14.05.2010 - 14:08:39
00
Tak som si to nejako predstavoval ísť po hrebeni po modrej značke a naspäť celú cestu po žltej, ja som za túto variantu ;)
14.05.2010 - 14:11:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up