Tahat bike na Suchy je podla mna zbytocna namaha. Staci po chatu, tam si dat pivko/kofolku a ficat dole..
16.07.2012 - 21:08:28
00
Upozorňujem, že v doline kadiaľ prechádza modrá turistická značka z Kuneradu na Veľkú Lúku, v Straňanskej doline je medvedica ktorá aktívne napáda (zatiaľ) poľovníkov, dávajte si pozor!(i za bieleho dňa). Ale akiste túto info už máte..
24.07.2012 - 07:20:09
00
ja nemam,je z "overeneho" zdroja? ,ludia si vymyslia vselico,ked nechcu byt "ruseni" pri urcitych cinnostiach...napr.zbere hub,dreva atd. dakujem za info
24.07.2012 - 10:08:07
00
ja som o tom počul od známeho,bolo to aj v správach,ale viem len o jednom prípade.tak neviem čo sylvatic myslel pod pojmom ,,aktívne napádanie"
24.07.2012 - 10:29:39
00
mám to zo spoľahlivého zdroja, lebo oboch napadnutých pánov osobne poznám, viem i presne miesto, ale nebudem ho sem uvádzať..medvedica má pravdepodobne pri sebe mladé medvieďa (možno zranené)a ak je vyrušená, tak si ho chráni..
24.07.2012 - 11:53:09
00
tak dneska som sa dostal na tú Chatu pod Suchým a je to dobrá diaľka z Varína. to aj vy chodíte po tej nekonečnej zvážnici od chaty pod Jedlovinou a potom na konci je taký cca 20minútový prudký kopec? ten som ja tlačil,ale to je asi vec kondície a chuti :)

PS: dole po červenej smer Nezbudská Lúčka na bicykli už nikdy viac :D sem tam som aj vysadol z bajku čo som sa bál dole pustiť :D
24.07.2012 - 20:33:31
00
chodíme
25.07.2012 - 06:54:25
00
Zdravím, plánujeme výjazd z Martina do Terchovej. Ako jedna z možných trás sa javil výšľap na Chleb a potom zjazd zo Snilovského sedla na strau Vrátnej. Ale neviem(e), nakoľko je druhá strana zjazdná? Je tam nejaká zvážnica alebo zjazdný chodník od Veľkého Kriváňa?
25.07.2012 - 13:20:52
00
Zo Snilovskeho sa robia preteky v zjazde na bikoch. Ak mas dobru techniku, tak to das na biku cele. Od cca spodnej tretiny ide uz pekna zvaznica az k dolnej stanici.
25.07.2012 - 15:13:31
00
No tak čosi som už pojazdil (Hole a podobne), ale teraz si nie som celkom istý miestom, lebo čo som šiel z Vrátnej hore do sedla popod lanovku, tak to nebolo niečo, čo by sa mi zdalo čo i len zďaleka zjazditeľné na biku. Je tá trať niekde v lese alebo tak? Lebo popod lanovku je to samý voľný štrk a šialene strmé.
25.07.2012 - 17:34:43
00
Takýto výjazd som mal tento rok v pláne, len som tiež nevedel, či sa zo Snilovského sedla dá dostať dole do Vrátnej. Išiel som peši tadiaľ hore aj dole pred pár rokmi, keď ešte nepremávala Lanovka. Myslím, že sa nešlo priamo hore popod lanovku, ale išlo sa serpentínami z jedného bočného lesa do druhého. Aspoň na začiatku.

Rád by som sa pridal, takúto celodennú cykloturistiku ja veľmo rád. Cez Saračníky by som sa vedel dostať do MT, a tam by sme sa mohli niekde stretnúť a vyraziť spolu.

EDIT: Inak zo Šútova sa dá dostať na Chatu pod Chlebom v sedle biku. Ževraj :) Bol o tom článok v BIKER magazíne.
25.07.2012 - 19:34:54
00
Nuuuž na margo zjazdu zo sedla: http://www.youtube.com/watch?v=Z0MbfOaVIu8 , sprav si obraz sám :D
Čo sa týka výšľapu na Chleb, je to pravda - prakticky najlepšia možnosť je ísť po hlavnej z MT cez Sučany atď až na Trusalovú, tam popri autobazáre do kopca a nad campom (asi 2 km) po ceste doprava. Touto asfaltkou sa dostaneš na Zajacovú (asi 700mnm), kde máš možnosť pokračovať doprava po miernej zvážnici až na chatu alebo rovno po strmšej kamenistej ceste, ktorá sa na zvážnicu napojí asi v polovici. Len si trochu viac mákneš, ale ušetríš hádam aj 15-20 minút.
25.07.2012 - 21:17:17
00
ahojte mam v plane ist na martinske hole ale neviem sa tam dostat skusil som to z kuneradskej doliny ale tadial tam cesta asi nevedie a tak vcera som to skusil zo stranskej doliny len ze tam cesta vedie len na grun a tak neviem sa tam dostat a ani pocasie mi k tomu moc nepraje a tak ak by sa niekto chystal na vyjazd na martinske hole rad sa pridam a ak nie tak aspon rada ako sa tam dostat by pomohla
26.07.2012 - 16:11:08
00
Cestná možnosť cez F. sedlo - Kľačno - Kláštor p. Zn. - Vrútky - vysielač na Krížave. Druhá horská možnosť - Stráňavy - sedlo Javorina - Saračníky - časť cesty smerom do Vrútok po bývalej trase Fatranského maratónu a napojíš sa na sestu na Krížavu... ;)
26.07.2012 - 22:22:22
00
Tretia možnosť: Z Turia hore po asfaltke až ku chate Sačné či ako sa to tam volá, odtiaľ po zvážnici k Žltej značke čo ide na Minčol, zo Žltej značky si vytlačiť 100m na červenú hore na hrebeň, a odtiaľ sa dá už v sedle dôjsť po hrebeni na Martinky.
26.07.2012 - 22:32:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up