Zajtra ideme 3.chaty... smer ch.p.suchym-klacnianska magura alebo chleb- martinky.. odchod 7.00 v.dielo
20.07.2014 - 20:30:09
00
Vela zdaru, pocul som ze idete. :-)
Kedze iceman nepridal parametre a trasu vcerajsieho 4CH vyletu, tak to urobim za neho :-P
Trasa: Zilina - Chata pod Suchym - Chata pod Klacianskou Magurou - Chata pod Chlebom - Chata Martinske hole - Zilina.
Sumar podla GPS: 115km, nastupanych 3717 m (aj ked tachometer vravi 120,3 km a 3485m vyskovych)
Z Magury zjazd po zelenej a z Chlebu generalom.
GPS: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=smlhabzafwtagxkk

Prílohy:

4 CH.gpx [577.16 KiB] Zobraziť na mape

20.07.2014 - 21:16:38
07
Mne to v sobotu spolu s presunom na VD vyšlo 140 km :) Bolo super, ak keď vôbec nie light. Profil hovorí za všetko :P
21.07.2014 - 08:49:53
01
Kde vas dostihol dazd ? Mna na Poludnovom Gruni a valilo sa to tusim dalej na Martinky. Vobec mi to nevadilo, len mojmu tachacu , ci skor prijimacu rychlosti :( .. ale uplne mi to skazilo plan, kedze na mokrej hline sa nedalo ani chodit. A teda, netusil som, ze Stoh je taky kopec hliny :D (cakal som viac kamenov) Inak potvrdila sa mi klasika, ako to byva so Slovakmi. Ak clovek stretne na horach zamracenych turistov, ktory nepozdravia, neodzdravia (alebo len odvrknu), nepozru a tvaria sa, ze tam clovek nie je, tak je to Slovak :( /cest vynimkam/, pozitivne akurat je, ze mladych ludi sa to uz myslim netyka.
21.07.2014 - 09:10:09
03
lto bol si cez vikend na horrniakoch teda? Ako dlho? Ake trasy?
21.07.2014 - 09:17:12
00
Lubo, búrka nás tesne obišla, teda skôr sme pred ňou tesne ušli. A do Martina nakoniec ani nedošla :) Na Martinkách tiež jedna hrozila, ale tá sa zastavila tesne pred nami :)
21.07.2014 - 09:21:52
00
Chalani čo išli na 3CH už dorazili na ChpS :) Uvidíme ktoré chaty nakoniec stihnú :P

Prílohy:

Bez názvu2.jpg
Bez názvu2.jpg 321.54 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2014 - 09:23:05
02
lto bol si cez vikend na horrniakoch teda? Ako dlho? Ake trasy?

ATC Trusalova - chata pod Chlebom - Chleb - Poludnovy Grun - Stoh - sedlo pod Velkym Rozsutcom - Kralovany - ATC, nenarocne, velmi pekne, na chate pod Chlebom som stretol Divina racing chrtov :D, Roman mi potvrdil, ze rano co som o osmej videl na kamere z chaty pod Suchym boli oni, som sa cudoval, ze kto tam ta skoro dosiel, este aj nejaku bajkerku som tam videl. Nejako sa mi tam zapacilo, tak asi anektujem Malu Fatru do Malych Karpat :lol:
V nedelu som dal len take easy hreben Kubinskej hole, co sa ukazalo ako dobra volba, lebo mi to jednak moc neslo a druhak som sa citil ako vyprazany rezen :D
21.07.2014 - 09:41:30
01
co hovoris na hreben kubinky? potiahol si po Prislop, ci aj dalej?
to nenarocne beriem s velkou rezervou haha, a prekladam si to do svojho jazyka - nikdy tam nelez :-)
my sme dali za 2 dni 80 km v terene - ten hreben je sama chata, nedalo sa inak :-) vsetky zjazdy co sa nam prihodili boli skvele, aj sa to miestami ponasalo na AM/EN - celkom sme nabrali nejake vedomosti o hrebenovke Beskydsko-Javornickej, tak som sa rozhodol ze z toho napisem report ze ako na to moze sa to niekomu hodit
21.07.2014 - 10:59:06
00
Teraz som ich stretol na Lipovci
21.07.2014 - 12:30:01
00
quidoonie je to narocne, aj ked ja som to turistikoval, ostatne to tam jeden zakerny oravsky oblak dokladne popolieval. Ale nasiel som skutocne narocny singlac /myslim, ze trosku nad moje sily aj za sucha/, ale sanca, aby sa tam clovek za sucha dostal je asi mala... Velky Rozsutec spod sedla nevyzeral uz taky velky :lol:, so sedla vedie zlta, ktora je vraj TOP /vycitane z fora bf 2004/, takze to musime niekedy dat.
Hreben Kubinky som siel az do Tvrdosina .. z Prislopu je to asi na 3 hodiny slimacim tempom s jedenim, fotenim, hladanim. Je to zvaznica, skoro cela ukryta v lese /nastastie/, sem tam korenove pasaze. Zaver dole z vysielaca k priehrade kvalitna oravska zvaznica /v preklade brutalne rozdrbana cesta z velkymi rigolmi a este vacsimi nahodne sa povalujucimi sa kamenmi, ktoru by som za mokra nesiel ani na LKT/ , ktora vyustila na jeden z najkrajsich vyhladov, ktory som kedy na Slovensku zazil.
21.07.2014 - 12:44:23
00
ten opis znie povedome :-) takze hreben s kubinky po prislop je lepsia cast ako od prislopu do Tvrdosina?
my sme zbehli z toho hreben raz tiez po divokej oranici/zvaznici blata a ja jaaaaj.... najblizsie by sme mohli poskusat turciansku cast malej fatry az smerom na Fackov a spol
21.07.2014 - 12:50:43
00
Z Kubinky do Prislopu je to narocne pre HTcko, ide sa skoro stale dole, od Prislopu do Tvrdosina s HTckom v pohode, najprv sa pozvolna stupa, z Budina to uz pada dole. Esteze je Orava daleko, nemoze nas tade Palo povlacit za mokra :lol:
21.07.2014 - 13:12:29
00
Caute, chystam sa do Rajeckych teplic, bohuzial na bajk sa dostanem iba asi jeden alebo dva dni, chcem vas preto poprosit o tipy na pekne trasy(hlavne singlace :) v okoli...jazdim taky am-en styl. Dik
21.07.2014 - 21:43:25
00
Zo soboty :)

Prílohy:

MISI5452s.jpg
MISI5452s.jpg 377.75 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2014 - 23:14:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up