Tiez uz neviem po ktorej strane vedia vazska cyklomagistrala, zda sa mi ze dokonca po oboch. Co viem ale na 100% je, ze na oboch stranach je pesia zona a teda max 20km/h, co tam chodia tak stare babky. Zrazku s pesim si tam velmi predstavit neviem, jedine ze by jeden zo zucastnenych blbol alebo bol nadrbany apod. Okrem niektorych korculiarov sa mi to tam zda bezpecne.
06.08.2015 - 15:35:57
00
v rakusku ( alebo taliansku ? ) som na cyklostezkach stretaval znacky, ktore obmedzovali rychlost.
mozno by sa na hradzi (zaciatok, lavka / prijazd z mojsa / mojsovej lucky) taketo nieco zislo ( ak tam znacky su, tak budu na mieste, kde to ako cyklista nevnimam :( )
urcite som vsak registroval znacku "koniec obce" a auta, ktore tam chodia ...

mozno to dnes pojdem obzriet ...
06.08.2015 - 15:44:23
00
Kazdy vjazd je oznaceny ako pesia zona s povolenym vjazdom cyklistov a tusim este vodohospodarov a niektorych rybarov.
06.08.2015 - 15:50:22
00
Včerajší exploračný výjazd z kvakob-om

Frivald - Vríčanské sedlo - singel - Kľacký vodopád - Búda - Partizán - singel - Reváňske sedlo - po žltej - Fačkovské sedlo

http://www.sports-tracker.com/workout/krokodil/55c62e3fe4b0e6dddb3eeb50

Sem tam sme aj na bajkoch šli :)

Prílohy:

image.jpg
image.jpg 746.23 KiB thumb_up0thumb_down

image.jpg
image.jpg 475.79 KiB thumb_up0thumb_down

image.jpg
image.jpg 400.89 KiB thumb_up0thumb_down

image.jpg
image.jpg 779.32 KiB thumb_up0thumb_down

image.jpg
image.jpg 492 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2015 - 13:22:18
02
ak by mal niekto záujem, tak dnes sa chystám na Kl. Maguru - Vendovku a Ch.p. Chlebom...nechce sa mi ísť cez Ch.p.Suchým, tak sa autom zveziem do T.Kľačian...
11.08.2015 - 07:08:47
00
Daj potom pls vedieť ako to vyzerá na Vendovku, ešte som tam tento rok nebol.
11.08.2015 - 07:13:37
00
Ahojte, prednedávnom som sa tu pýtal na vhodnú trasu okolo chlebu, no odradzovali ste ma nakoľko je to NP a posielali radšej napr na lúčanskú malú fatru napr. chcel by som teda poprosiť poradiť vhodnú trasu v týchto lokalitách (minčol a spol.). čítal som niečo o tamojších trailoch, pozeral mapy, nejaké GPX, ale pre mňa ako človeka ktorý v tých končínách nikdy nebol je to trochu... vytrhnuté s kontextu. potreboval by som nejaký presnejší opis trasy, orientačné body, atď. aby sme čo najlepšie využili potenciál prírody, tým myslím výhlady na krajinu a jazdu na biku nejakými trailmi poprípade. Super by bolo keby to bolo z bodu A do bodu A, kedže prideme autom z NR. vopred vďaka.
12.08.2015 - 22:34:15
00
Problém je hlavne to že tie traily sú krátke voči tomu koľko sa našľapeš smerom nahor. Na Chleb ide 10 km zvážnica a je to na hodinu a pol jazdy nahor. Dolu si za 15 minút ťažkého (ale pekného) zjazdu.
Ale asi by som odporúčal klasiku Autom na Stráne odtiaľ zvážnicou na Martinské hole a dolu:
1) buď po modrej turistickej značke na Bystričku
2) alebo kus po hrebeni (červená) na spomínaný Minčol s návratom po žltej do Vrútok (odtiaľ je to na Stráne k autu kúsok)
3) alebo po hrebeni na opačnú stranu cez Veterné na Hornú Lúku a dolu po zelenej na Bystričku. Z Bystričky sa dá prejsť zvážnicou priamo na Stráne alebo po tankovej značenou cyklotrasou, alebo asfaltom okolo teplárne a bývalých ZŤS.
Problém v týchto teplách je len ten že zvážnice a traily nie sú moc pekné - všade je strašne veľa prachu a voda narobila v pekných miestach ryhy (válovy) takže to pojazdenie nie je také plynulé. Chalani volodaj, bobo_mt a spol. ti ešte čo to poradia.
13.08.2015 - 07:45:01
01
Niečo čo sme šli v sobotu, keď tu boli chalani z fóra http://www.mtbiker.sk/vyjazdy/147545/volodaj-vyjazd-mt-martinky-popod-mtb-sucho-63km-6h-2112m.html. Neviem aký dlhý okruh chcete, akú obtiažnosť, koľko výškových ste schopní dať, kde chcete začať atď. Lebo zbytočne budem radiť okruh, keď už v polovici budete KO, prípadne naopak sa sem budete trepať 2-3 hodiny a potom ho za 2 hodiny zvrtnete a hotovo. A mne sa ten deň neprestane čkať po vašich nadávkach :D. Hlavne nečakajte upravené, pekné traily, skôr rozbité turistické chodníky, skaly a korene. Tak isto sa pripravte na občasné tlačenie, prípadne nosenie :)
13.08.2015 - 07:53:21
01
Tak ist kvoli 2hodkam na malu fatru sa.neoplati ak.nebyvas niekde.v.okoli. Urcite treba mat kondicku a sklill inak si to neuzijes. Ja som zvedavy co na nas vymysli po Volodajovi Gerson v sobotu:)
13.08.2015 - 09:59:39
00
Zelená je super, bude sa ti páčiť. A som zvedavý čo budeš vravieť na ten ich nový Kozlov trail. Keď sa vratím zo Saalbachu, tak ho niektorý deň pôjdem testnúť. Ešte som nebol.
13.08.2015 - 10:42:02
00
Na ten Kozlov ma potom vezmite pls.
13.08.2015 - 10:49:56
00
Okruh 40km +/-, tlacenie nevadí, kondicka je a aj skill keďže sme sa doteraz venovali downhillu:) rozbité turistické chodníky skaly korene su naopak veľmi vítané:) mm, pokial sa tam toho vela nedá na viac ako 3 hodiny, ozaj nemá zmysel sa tam trepat z nr na otocku
13.08.2015 - 11:01:14
00
Rátaj, že minimálne hodinu máš len výšľap na Martinky + povedzme ďalších 15-20 minút na vysielač. To sa ti na 3 hodiny z NR ozaj moc neoplatí cestovať. Keď už tak prísť na celý deň a pojazdiť toho viacej.
Toto by bolo niečo z toho čo písal kiri. Buď na vysielač a smer Horná Lúka a dolu po zelenej alebo opačne a pod Minčolom po žltej dolu. Obe (zelená aj žltá) majú ale úseky zničené ťažbou, takže časť ideš rozbitou zvažnicou.
13.08.2015 - 11:05:31
00
volo to mas dobru kondicku, hore na vysielac mam 1:45hod najlepsi cas. Myslim ze Krizava-Mincol-Strecno by mu najlepsie pasovalo
13.08.2015 - 11:32:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up