Ako som písal z Minčolu červena modra žlta je všetko náročné ale dá sa to prejst na biku. Ja osobne ak by som bol na minčole tak by som siel po modrej a potom anakondu do višnového to by si sa viacej zabavil. Cestu hore by som este potiahol po zvaznici dalej netlačil by som po tej modrej ale až po žltej hore. . Zvaznica ide až skoro pod pramen dlhá lúka. Odtial to je kúsok.
02.10.2015 - 16:25:44
00
No Anakoda a pripadne Vretenica nam vrta v hlave tiez (http://mtnlovers.sk/clanok/44/anakonda-a-vretenica-dva-hadie-traily-v-malej-fatre) len nejako to rozumne pospajat, neboli sme tam este nikdy, tak nech nevymyslime nejake hlupost - ci uz zbytocne si nalozit alebo mat na obed uz odjazdene a byt zbehnuty niekde dole. A hlavne je mam Malo Karpatsky skill v tom najhorosom slova vyzname, potlacim aj smerom dole ked to ma zmysel ale nech to nie je iba o mojom trapeni. :D
02.10.2015 - 16:31:53
00
No Anakoda a pripadne Vretenica nam vrta v hlave tiez (http://mtnlovers.sk/clanok/44/anakonda-a-vretenica-dva-hadie-traily-v-malej-fatre) len nejako to rozumne pospajat, neboli sme tam este nikdy, tak nech nevymyslime nejake hlupost - ci uz zbytocne si nalozit alebo mat na obed uz odjazdene a byt zbehnuty niekde dole. A hlavne je mam Malo Karpatsky skill v tom najhorosom slova vyzname, potlacim aj smerom dole ked to ma zmysel ale nech to nie je iba o mojom trapeni. :D


No tak to ti radím íst tú modrú radsej asi do polovice(pretrpíš) a anakondu si užiješ. Len treba na nu GPX lebo nieje ju lahke trafit popripade niekoho kto to pozná. A ked bude čas date si aj tu vretenicu
02.10.2015 - 16:38:32
02
Rozumne pospajat to ide lahko, Mincol -modra - anakonda - vretenica a este aj Strecno keby si mal malo vsetko jednym vrzom.
02.10.2015 - 16:59:31
03
Ahojte, co poviete, ktora by bola asi najlepsia z tychto troch?

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=191639 - nebude ta zlta az moc narocna, je to moc strme, je to vobec zjazdne na biku? idem totiz s partiou a dvaja z nej jazdia HT, maju sice nejake tie skills, ale aby to pre nich nebolo vela + rozmyslal som nad tymto dodatkom
Príloha:
mincol-predlzenie.gpx


http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=191640#pos=49.08082P18.84917P11 - aka je ta modra? pred 4-5 rokmi, ked som este byval v MT sme ju jazdievali, ale teraz som pocul, ze tam prebieha tazba a je to moc nezjazdne ako zjazdne?

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=191642#pos=49.06672P18.83325P11 - ako je na tom zelena z Hornej luky a potom ta odbocka zo zelenej, to sa ide po nejakom polovnickom chodniku? Mam nejake info, ze na zelenej to nie je moc dobre, ze popadane stromy a nie je to moc zjazdne?

Diky za kazdu radu, chceli by sme tuto nedelu po dlhsom case okusit opat Martinske :)
02.10.2015 - 21:20:13
00
Začiatok je trochu ťažší, skaly a korene. Stred trochu rozbitý ťažbou, spodok parádny. Ak vedia trochu jazdiť, tak nie je problém ani na HT. Zjazdné to je komplet celé.
Predĺženie sú také dosť nudné zvažnice. Dobré na výšľap hore ale nadol nič extra. Ale ber to tak, že som AMENak a bavia ma skôr technickejšie, ťažšie zjazdy. Jazdenie nadol po zvažnici pokladám za zabíjanie ťažko vyšľapaných výškových metrov :D
02.10.2015 - 21:25:38
00
vidim, ze to mas asi zjazdene, skusis prosim pozriet aj tie dalsie 2 alternativy? Ja som tiez skor do technickejsich usekov, ale totiz nejdem sam a preto musim tu trasu prisposobit, aj ten technickejsi usek ale aj ta nudnejsia zvaznica. Nezbehnes ale po tej zltej moc rychlo dole? Neexistuje trocha dlhsia technickejsia alternativa? Skoda toho napojenia zo Strecna, cital som, ze zo sedla Javorina po modrej a zltej do Strecna je tiez parada, len slapat naspat potom do Sedla javorina po Cecku je opat zaujimave a neviem ci na to este budu sily :)
02.10.2015 - 21:32:01
00
Modrá sa čo to ťažilo ale nie je problém, dá sa jazdiť a moc ju nerozbili. Zelená keď som ju šiel naposledy bola v pohode. Stromov napadaných nebolo moc, asi 2-3 a sú na ne nájazdy, tak sa dajú preskočiť.

Žltá je zjazd tak na 20 minút keď nestojím a valím si to. Žltá a modrá do Strečna sú super, ale už pre lepších jazdcov. Tam by som to na HT asi zbytočne neskúšal. Sú strmšie a miestami dosť skalnaté. Teoreticky by ste mohli dať ešte Minčol, po modrej dolu smer Višňové, odtiaľ Anakonda + Vretenica a cez Saračníky späť do MT. Budete mať aj technické (modrá TZT), aj rýchlejší singel čo má flow (Anakonda) a aj rýchlu zvažnicu (zjazd zo Saračníkov na Karvaša Blahovca).
02.10.2015 - 21:43:09
00
zaujima ma to posledne co si napisal "a aj rýchlu zvažnicu (zjazd zo Saračníkov na Karvaša Blahovca)." - ako si to presne myslel, tie Saracniky nemozem najst.
02.10.2015 - 21:48:25
00
este sa opytam, singel Anakonda a Vretenica, pises ze ma flow, su tam skoky? ak aj su, je mozne ich obist a da sa to zvladnut bez problemov? Saracniky som uz nasiel a asi viem, co si myslel...
02.10.2015 - 21:55:54
00
Nudná zvážnica z tvojho predĺženia :D. Keby ste šli Anakondu + Vretenicu, tak sa napojíte na cestu z Višňového, ktorá ide na Polom. Odtiaľ ide zvážnica až na Karvaša (miestna časť Vrútok)


Naposledy upravil volodaj dňa 02.10.2015 - 21:58:51, celkovo upravené 2 krát.

02.10.2015 - 21:57:08
00
Anakonda aj Vretenica sú bez skokov
02.10.2015 - 21:57:54
00
ok, normalne sa mi Tvoj tip zacina pacit, este otazocka, na modru sa da napojit aj nejakym traverzom popod Mincol alebo treba vytlacit az na Mincol?
02.10.2015 - 22:07:51
00
keby sme spojili anakondu + vretenica, nemuseli by sme spadnut az do Visnoveho, nasiel som niekde GPX, skusim ich spojit, nahodim do Garmina a snad potrafime a mohol by z toho vzniknut celkom fajn okruh s davkou vsetkeho mozneho, od zvaznice cez technicke pasaze az po flow singlem :)
02.10.2015 - 22:36:53
00
Na Mincol ak nechces nemusis, po lavej strane ide zo s. Prasive neznaceny chodnik az na modru/zltu znacku z Mincola. Ked chces ist aj Vreteniciu tam ako pretina anakonda zvaznicu treba zabocit doprava prudkou cestou hore, je to tlacenie cca 200m.
03.10.2015 - 07:02:47
01
keyboard_arrow_up