Po tej zvaznici prisiel motorkar, nechal svoj stroj na nej a dalej isiel kusok s nami pesi. Potesil ma, ze hore na Rokos bike aj tak asi nedostanem, no tam to bolo predsa len o nieco lepsie. Ale na to miesto by som vedel prist v pohode aj ja, len som sa musel prisposobit pesiakom
23.04.2019 - 15:46:12
00
A to video nechavam radsej bez komentara :tmi:
23.04.2019 - 15:47:29
00
PaloTT: vyzera dobre ten zjazd, ale s Ikonom vzadu by som mohol mat celkom problem :lol: .. no, asi aj 180kove kotuce, co mam na tom bajku by protestovali.
23.04.2019 - 16:35:34
00
lto napísal:
rtl: je to horsie ako po zltej z Predneho Rokosa , alebo je to podobne ako z Rokosa na Kosutovu ? To je pekny zjazdik. Predvcerom sme mali naplanovane tu Kosutovu smerom dole, ale nestihali sme casovo, tak az tam sme nesli, tak len do Lomnice po casti modrej.

Ja som bol na Rokosi druhykrat v zivote, prvykrat pesi okolo r.1965 :swear: ,porovnat to neviem. Skor ti poradi Palo TT.
23.04.2019 - 16:43:26
00
Ved pises, ze si nevies predstavit ist dole to, co si siel hore. A hore si, ako pozeram siel po zltej a dalej po cervenej. Cervenu som ale dole siel, preto sa pytam, aky je rozdiel, medzi usekom cervenej z Rokosa ku Kosutovej skale a zltej z Kosutovej dole do doliny v ramci toho, ze si napisal, ze si nevies predstavit. Ale medzitym som pozrel video a zda sa, ze je to cisty chodnik, tak akurat bude dost strmy. Neviem totiz ake zjazdy jazdis, tak som nevedel formulovat primerane otazku, preto som pouzil taketo mozne prirovnania.
23.04.2019 - 16:49:25
00
Z Rokoša dole je to adrenalín, ale dá sa, Šiel som dávnejšie myslím, že raz do Diviackej, a 2x do Ješkovej :) strmák to bol riadný, ale zišli sme to. Aj smer na Košútovú skalu a Rudno, tiež sa dá zjazdiť. Hore je asi najlepší výšlap z Diviak nad Nitricou, teda z toho čo som šiel, aj keď tlačeniu, prípadne noseniu sa nedá vyhnúť zo žiadnej strany. Ale asi najhoršia výstupová trasa je podľa mňa z Jankovo vršku, to som raz absolvoval a už nikdy viac :) šli sme po červenej. ešte kedysi keď tam nebol postavený ten plot, tak sa to dalo ísť po zvažnici a bolo to celkom fajn, no tým turistickým chodníkom iba ak opačne. Tam je pod Rokošom aj ten najväčší strmák, hore je to dosť oj bez bajku a dole je to isto nezjazdné, iba ak pre nejakého blázna, osobne si to neviem predstaviť :). Trasu ktorú vôbec nepoznám je modrá do Uhorského Podhradia. Poznáte to niekto? Podľa mapy a vrstevníc mi to príde tiež dobrý masaker, tak zo zvedavosti či sa to dá zísť. Z Vesteníc, ani zo Sučian som to nešiel, tak by som bol tiež zvedavý kade je to hore lepšie. Nikedy by som si to rád dal kľudne aj z Vynechaním Rokoša pod Čihoc a odtiaľ na Jankov, to by mohla byť pekná trasa.
23.04.2019 - 16:51:45
00
Ja (a dalsi zo zapadu :lol:) to zvykneme po modrej z Podhradia, ale potom modra ide strmo hore, tak po zvaznici dalej az kusok pod cervenu, tam sa potlaci asi 50m lesom a po cervenej dalej, Maly Rokos sa obchadza peknym singlom (PaloTT skratka) az na modru a po nej hore. Tato modra na Rokos, ak je niekto dostatocny zver, sa da na bajky vyslapat (nepocitam par padnutych stromov). S ebajkom urcite. Modra dole do Pohradia, resp. ten usek po zvaznicu ale som este nesiel, ale tipujem, ze hore nove dosticky a dole znovu menit :D .. ale velmi pekne su Dubravy a Srnna.
23.04.2019 - 16:57:55
01
Spominany traverz z cervenej na Pinkove (modra):
https://www.openstreetmap.org/way/391666655
https://www.openstreetmap.org/way/391666657
23.04.2019 - 17:05:11
00
lto vďaka :) no z Rokoša je to všetko dosť na brzdy, takže či už ideš na Košútovú, alebo na Divickú či ako píšeš ty do Podhradia, hlavné že sa to dá zísť :) Kvalitné brzdy sú tam nutnosť a ideálne mať metalické platne, leno s organikami to asi bude ako píšeš, že dole môžeš meniť :) . Ale ak by ste niekedy šli, tak sa ozvi, rád sa pridám ak bude čas, navyše z tej strany ako chodíte to nepoznám, takže o dôvod navyše :)
23.04.2019 - 17:08:35
00
lto napísal:
Ved pises, ze si nevies predstavit ist dole to, co si siel hore. A hore si, ako pozeram siel po zltej a dalej po cervenej. Cervenu som ale dole siel, preto sa pytam, aky je rozdiel, medzi usekom cervenej z Rokosa ku Kosutovej skale a zltej z Kosutovej dole do doliny v ramci toho, ze si napisal, ze si nevies predstavit. Ale medzitym som pozrel video a zda sa, ze je to cisty chodnik, tak akurat bude dost strmy. Neviem totiz ake zjazdy jazdis, tak som nevedel formulovat primerane otazku, preto som pouzil taketo mozne prirovnania.


Spominal si Predny Rokos. Tam som nebol...Isiel som cez Maly Rokos.....Nejako sme sa minuli..

Prílohy:

image (11).png
image (11).png 1.59 MiB thumb_up0thumb_down

23.04.2019 - 17:41:35
00
No, moja otazka nemala casovu suvislost :lol:, my sme boli uplne inde .. len som sa pytal, kedze si napisal "A moj uphill by smerom dole nezisiel ani blazon", ci je ten usek, ktory si tlaci/nosil (zlta na Kosutovu) nieco podobne, ako je zjazd z Predneho Rokosa po zltej dole. Ale nemyslel som to (zle som napisal), ze si to siel v tomto case (to som videl, ze nie), ale celkovo, niekedy (predpokladam , ze si domaci). Ale v podstate staci, ak to porovnas s cervenou z Rokosa na Kosutovu skalu. Ak chybne predpokladam smer nosenia na Rokos, tak potom sa omlouvam :) .. pisem to preto, lebo cervena z Rokosa smer Kosutova skala , az na niektore technicke casti okolo kamenov je celkom fajn zjazdne, nic blaznive /za sucha samozrejme/. S primeranym bajkom samozrejme :lol: .. sem tam trosku malinko adrenalinu, ale len malinko, dokial je clovek pevne spojeny so zemou, tak je to dobre. Musim tam zobrat doublea .. ma novy stroj a chce s nim jazdit po hradzi :x /Homola/.
23.04.2019 - 18:05:46
01
Tym "sme sa minuli" som myslel nepochopili. Ak mam porovnat cervenu Rokos-Kosutova je lepsia ako zlta z Kosutovej dole k motokrosovemu arealu nad Rudnom. Ale este raz- na Prednom Rokosi som nebol.
Doporucovali mi dole aj naucny chodnik, to ten snad nabuduce...
Najlepsia cesta hore by mohla byt ta, co som ja isiel dole. Povodne som mal v plane ist hore po zvazniciach z Rudnianskej Lehoty popod sedlo Razdelie (tam sa da vyslapat v pohode aj z druhej strane z Omastinej) pod Kosutku... A ako som pisal, na Rokosi domaci nie som, uz som tam bol s bikom prvykrat :lol:


Naposledy upravil rtl dňa 23.04.2019 - 20:14:10, celkovo upravené 1 krát.

23.04.2019 - 18:33:20
01
Borci, ja som tu domáci :-) Najlepšie na Rokoš je z Diviak alebo zo Súčian...Ale aj tak je zapotreby tlačiť...
23.04.2019 - 19:44:53
04
Na Rokosi som.bol a samozrejme z Kosutovej skaly :swear: :fubar: :x takze takto to.nemienim ist ak by som tam siel.
Kolko minut sa.tlaci z tej Diviackej? Ale ak by si ma Lubo dovliekol na Rokos musel by si ist so.mnou aj Bojnicke traily!!!
23.04.2019 - 19:58:27
00
lto double ak by ste sa tam vybrali tak sa ozvite :) Od Košútovej skaly hore je to masaker. Z Diviackej určite lepšie, no časy nejak neviem a je to individuálne, no asi najlepšie bude o tom vedieť napísať mirecpd prípadne by sme mohli dohodnúť spoločný výjazd :) v pohode aj s Bojnicami :)
23.04.2019 - 20:18:27
00
keyboard_arrow_up