zdravim vas

S kamaratom mame na leto pripravenu jednu tyzdnovu cykloturu cez slovenske hory. Plan je taky ze nebereme ani nosice, ale take stredne velke batohy, kde nacpeme toho co najviac. varic, karimatku, oblecenie, palene. prespavat budeme v nejakych sennikoch, alebo aj pod sirakom :-). zatial je cesta vymyslena len od horehronia cez rudohorie az do banskej bystrice. Odtialto by sme sa potom potrebovali dostat nejakym sposobom (nie po ceste) na sever na oravun a kysuce. Z Kysuc by sme isli cervenou znackou po hrebeni cez javorniky az do BA. takyto je zatial plan... Pisem sem preto, lebo s trasou nejako neviem pohnut dalej od BB, preto uvitam kazdu radu.. Samozrejme nepojdeme presne podla naplanovanej trasy, no len aby sme vobec vedeli on nejakych peknych trasach co na mape mozno nenajdeme...

v kazdom pripade kazdy kto ozelie pohodlie, a nema problemy s nepohodou, a spanim pod volnym nebom, je na tomto tripe vitany...

doterajsia trasa vo formate gpx: https://rapidshare.com/files/459497422/zavadka_nad_hronom-__velka_luka.gpx

tkze..kazdy kto ma k tomuto copovedat, tak nech bezpochyby napise.. pomoze to..

dik
27.04.2011 - 23:09:04
00
Nazdar Svejku. Prisahal by som, že si príspevok písal pod vplyvom dajme tomu piva. :devil: Neviem prečo, ale taký pocit mám. K veci. Nekomplikuj si to. Normálne choď po červenej značke ceste hrdinov SNP. Možno miestami orientačné problémy, ale smer jasný. Keď bolo mtb na slovensku ešte v plienkach, tak viem na 100pro, že začiatkom devedesiatych rokov, prešla partia chalanov z BA po červenej až na Duklu za cca 7 dní. Ak navštíviš knižnicu, tak o tom nájdeš článok v krásach slovenska ročník odhadujem 1990-1995.
28.04.2011 - 01:23:42
00
Ako nemôžeš sa mi ozvať a dať vedieť o tejto akcoške... :!: Trans Alp to síce nie je, ale... :P

EDIT: Trasa sa dá pekne riešiť aj za pochodu. Je to väčšia sranda. :D
28.04.2011 - 07:37:47
00
Ide sa po červenej,v časopise Cyklomág asi v novembri min.roku bola popísaná trasa,ktorou išli tuším dvaja cyklisti z Košíc,ale nie som si celkom istá.Ak to nájdem poobede,zajtra to spresním.
28.04.2011 - 08:02:25
00
podla mojho nazoru by nebolo na skodu tuto trasu optimalizovat, pretoze sice si mozem povedat ze je to jasne pojdem stale po cervenej ale povedzme si pravdu pre bikera naviac nalozeneho na viac dni to nebude uplne najlepsie, velmi vela bude musiet tlacit ci uz smerom hore ale castokrat aj dole, pritom skoro vzdy existuje nejaka alternativa ako problemove miesto obist bez zosadnutia z biku. Isteze su uz teraz zdroje podla ktorych by sa to dalo lepsie planovat, napr. mapa lesnych ciest, produkty od PalaTT, google maps atd ale myslim si ze najlepsie tomu rozumeju domaci bikeri v tej ktorej lokalite. Preto si myslim ze by bolo fajn keby sem ucastnici hodili nejaky nastrel planovanej trasy a a my ako domaci bikeri z roznych lokalit by sme im mohli pomoct tu trasu upresnit-optimalizovat v tej ktorej lokalite. Myslim ze by tak mohla vzniknut celkom nova trasa ktora by bola lahsie a rychlejsie prejazdna pre bikerov s tym, ze by mohla zahrnat aj zaujimave miesta ktore by napr. inak tesne obisli alebo aj co sa taborenia tyka je urcite lepsie taborit niekde kde je voda ako ju marne hladat v okoli "nahodne" vybraneho miesta.
28.04.2011 - 09:25:59
00
Bikovat terenom treba nalahko, aj so stredne velkym batohom to uz nie je ono. Aj spanie v terene je svojim sposobom unavujuce.
Hranica CZ - SK od Polska po Rakusko za 3-4 dni nalahko so spanim v chatach, penzionoch je podla mna lepsia moznost. Pozri historiu na bike-forum.cz , na jesen tam tuto trasu robili.
28.04.2011 - 12:20:53
00
v podobe v akej si to napisal......
(tyždňova bikovačka cez hory, nie po cestách, spanie pod širákom) ...
ja to tak do relácie: "Snivajte s nami"
autom je z KE do BA cca 400 km, tvoju trasu odhadujem na 600 a viac
so stredne velkým batohom, varičom karimatkou......
zabudni na to a vráť sa do reálu...
(poznám človeka, čo to robil na 7 dní úplne naľahko po červenej z BA do KE a to je iný makač ... :-)
28.04.2011 - 12:53:01
00
asi tak.. ak by sa šlo na pohodu, fakt nalahko, len s kreditkou alebo šulčekom €čiek a prespávalo sa na chatách+penziónoch so slušným jedlom aspoň na večeru tak by to šlo.. inak spanie na sucho pod širákom po a pred 100km etapou (ktorých bude aspoň 6-7) človeka po 2-3 noci zlomí.. nehovoriac o tom že s 10-15kg báglom na chrbte je aj jeden výjazd 100km náročný..
28.04.2011 - 12:56:44
00
sračky :P :D
28.04.2011 - 13:29:19
00
Kolko ludi tu vobec nieco take absolvovalo? Myslim, ze vela ich nebude. Uvital by som (a urcite nie som sam) skusenosti a nazory prave takych ludi. Ako namet na stravenie par dni v prirode to je urcite zaujimave...

Inak presne toto iste sa kazdy rok riesi pred akciou Loudani ceskym krajem co sa jazdi niekde v CR a najdu sa zastancovia oboch pristupov. Niektori funguju uplne na lahko len so spominanou kreditkou/peniazmi, niektori jazdia s batohom, pripadne nosicmi. Vsetko ma svoje pre a proti.
28.04.2011 - 14:09:14
00
tmax, bereme ta.... som vedel ze sa pridas...

inac.. na kraditke mam -3ecka, no ludia co si vilet bez penazi a luxusu nevedia predstavit den tak nech sem ani nepisu.. Isiel som prechod celym rudohorim z batohom ktory chcem zobrat aj sem. Asi stokrat som taboril vo volnej prirode, bez stanu. Varis vazi asi tak 200g, takze to neni problem... dalej potrebujem len ponozky, dresy a gate, nejaky prsiplast...

trasa (aspon doterajsia) ide stale cez nejaku tu dedinu, takze tam i kupim ako chudobny student to najlacnejsie co v jednote maju a uvarim si to.. :D

suhlasim z ROpom, no trasu momentalne mam navrhnutu len tu co som uz uploadoval, budem sa tomu muset niekedy povenovat, no teraz neni cas.. (maturita).. takze tmax, ako pravoplatny clen vypravy, kukni nieco ak sa ti bude chcet!
28.04.2011 - 14:28:06
00
Nemozes byt chudobny student ked mas kreditnu platobnu kartu. :) A trochu potrenuj okrem bajku aj slovencinu na tu maturitu. ;)
28.04.2011 - 14:33:37
00
výlet bez peňazí si viem predstaviť, ale trošku triezvejší pohlad to chce ako vyspím sa kde sa mi zachce.. inak ultralite letný spacák má cca 800g a v pricnípe sa dá vždy zaveliť koniec a z najbližšieho mesta nasadnúť na vlak..
partiu do 3-4 ludí verím že ubytujú aj originál dedinčania v senníkoch napr, v cudzom len tak pri lese by som jednak nespal a hlavne je to zakázané..
28.04.2011 - 14:42:32
00
mam kamarata, ktory podobny vylet robi s partiou kazdy rok. Dopredu si rezervuju ubytko po ceste a idu nalahko. Naco vlacit vsetko so sebou...istou nevyhodou je, ze musia kazdopadne prist na rezervovany penzion aj keby tragace padali.
28.04.2011 - 15:03:22
00
Ale ten Tvoj kamarat urcite ma peniaze a tie Svejk ako student nema (aj ked ma kreditku). To je zasadny rozdiel, ktory zaroven aj urcuje, preco Svejk musi ist natazko aj keby nechcel.
28.04.2011 - 15:06:39
00
keyboard_arrow_up