nikto mu neberie to, ze je dobry...ale aj v sporte je to ako v inych oblastiach zivota-nikto ti zadarmo nic neda, ak nieco chces, musis makat, makat a este raz makat
a podla mna sportovat koli peniazom nie je ideal...ideal je sportovat pre radost
14.02.2008 - 10:10:44
00
prachy sa sypu tam, kde su vysledky
14.02.2008 - 10:18:38
00
mudro si to povedal. mne trvalo dlhych cca 7 rokov kym som na to dosiel...
to Tomi: pokusim sa zareagovat, ale neviem ci to bude prave to co by si chcel pocut. Velke tymi tu niesu podla mna preto, lebo vsetci ktory potrebovali preprat peniaze si vybrali hokej a futbal. Proste sa tak rozhodli a cyklistika /a kopec inych USPESNEJSICH sportov ostali bokom/. Ani ty ani ja stym nic nespravime preto je uplne zbytocne sa tym zatazovat. Ak sa chces dostat k peniazom tak rob cokolvek ine len nie sport. Neverim ze patris medzi tych vyvolenych ktory by sa sportom uzivili /nic v zlom/.
14.02.2008 - 10:25:25
00
Kolki z nas tu z fora jazdia na pretekoch s ambiciami stat na stupni vitazov? 2%? Viac? Neverim.
Tomi: Nasiel si si zlu cielovu skupinu. Tu su prevazne hobici, ktori maju z pohybu v prirode radost. A aj ked tuzia po spickovych bikoch, preziju aj bez sponzorov, lebo svoj ciel maju inde ako ty.
14.02.2008 - 10:27:12
00
Upresnil by som to. Ak by nejaky sponzor prilis otravoval, tak by som bol taky laskavy a bol ochotny akysi obolus prijat. Ale inak si kvoli tomu tretiu dierku do nosa nenavrtam. :P
14.02.2008 - 10:31:08
00
zle si ma pochopil, ja sa nechcem dostat na tour a ani nemam na to ale chcem vediet preco nemoze aj slovensko patrit medzi cyklisticke velmoci?
14.02.2008 - 10:32:29
00
taku otazku si mozu klast aj frantici v suvislosti s hokejom
14.02.2008 - 10:36:24
00
taku otazku si mozu klast aj frantici v suvislosti s hokejom

Presne tak

IMHO maly stat (malo ludi) = malo talentov a zaroven maly trh = malo penazi
+ k tomu mentalita sediet v krcme a nadavat

Btw. financne menej narocne kolektivne sporty budu vzdy popularnejsie a masovejsie:
Chlapcom hodis loptu za 100Sk a mozu hrat, jasne ze potom maju futbalove vzory a cyklistika je im ukradnuta.

btw. Cyklistika ako sutazna disciplina je ukradnuta aj mne, jazdim pre potesenie.
14.02.2008 - 10:48:05
00
zle si ma pochopil, ja sa nechcem dostat na tour a ani nemam na to ale chcem vediet preco nemoze aj slovensko patrit medzi cyklisticke velmoci?


trochu si odbocil (zamerne?) od temy. V uvodnom prispevku si napisal, citujem: "Zatial mam pocit že v Ke je cyklistika mrtva, presvedčí ma niekto o opaku?"

Takze to pre teba zhrniem (mozno budem hovorit za viacerych kosicanov):
Cyklistika v KE je ziva az moc. Zalezi vsak z akej strany sa nato pozeras.
My sa nato pozerame zo strany zabavy a vyplnenia osobneho casu.
Ty zjavne ponimas cyklitiku z financneho hladiska - tzn. kde sa nezarabaju peniaze a niesu sponzory, neni ani "zivot"
14.02.2008 - 12:03:30
00
diky za Vase nazory. Najdu sa tu nejaky bikery ktori by mali chut na spolocne pravidelne treningy bud na ceste alebo mtb?
14.02.2008 - 18:54:22
00
diky za Vase nazory. Najdu sa tu nejaky bikery ktori by mali chut na spolocne pravidelne treningy bud na ceste alebo mtb?


rad sa pridam, ale o mne uz vies :wink:
14.02.2008 - 19:36:34
00
Tomi popis trocha viac ten pravidelny trening
14.02.2008 - 20:36:12
00
Dakujem za Vase nazory, rad by som reagoval a dal Vam otazku PRECO SLOVENSKO NEPATRI ALEBO NEMOZE PATRIT MEDZI KRAJINY KTORE MAJU PROFESIONALNE PRVODIVIZNE TYMI AKYMI SU NAPR. LIQUIGAS, ALEBO COFIDIS, KTORE MAJU ROCNY ROZPOCET OKOLO 7 MILIONOV EUR?????? ALEBO AJ VIAC. PRECO NA SLOVENSKU EXISTUJE LEN HOKEJ A FUTBAL A LEN TAM SA SYPU PRACHY? AKOKEBY INE SPORTY ANI NEEXISTOVALI? MAM FAKT POCIT ZE SPONZORI KTORYMI SU LUDIA CYKLISTIKE NEROZUMEJU, DOCKA SA STARA DAMA NIEKEDY VO SVOJEJ HISTORII AJ CELKOVEHO VITAZA SLOVÁKA???


Mozno trosku aj preto, lebo vrcholovy sport je neprirodzeny pre ludsky organizmus, na bicykli chodim za kludom do prirody.....

Ak hladas riesenie, je velmi jednoduche.
Ked Ti chybaju peniaze, pozicaj si od banky, ale ako tu uz niekto spomenul, musis ponuknut protihodnotu, alebo si nasetri, potom zasponzoruj Tvojho potomka a sen sa Ti splni.......
14.02.2008 - 20:44:20
00
zle si ma pochopil, ja sa nechcem dostat na tour a ani nemam na to ale chcem vediet preco nemoze aj slovensko patrit medzi cyklisticke velmoci?


Pretože každý sa len vypytuje a nič neurobí!!!
Junáčik, čo si ty urobil pre slovenskú, alebo aspoň košickú cyklistiku???
Nič? Tak potom sa tak "mocno glupo" nevypytuj...
Chcel by si, ale nevieš ako? Tak potom si túto tému zle začal. Keď naozaj nevieš ako a chceš, tak si nájdi v Košiciach pána Štefana Bružeňáka a povedz mu, že mu chceš pomôcť pri organizácii pretekov Košice-Tatry-Košice. Samozrejme, ak zoženie dosť sponzorov a budú sa konať. Lebo on tých sponzorov hľadá a občas aj nájde.
Nemusí to byť nič veľ, stačí keď to bude zadarmo. Napríklad môžeš stáť na niektorej križovatke a mávať zástavkou. V sobotu to bude tak hodinku a v nedeľu možno o trochu dlhšie. A ak zoženieš ešte piatich kamarátov, ktorí to tiež urobia zadarmenko, tak obsadíte a uregulujete možno aj tri križovatky a budete mať dobrý pocit, že ste niečo urobili pre cyklistiku.
A tak isto môžeš pomôcť organizátorom 1KBM...
14.02.2008 - 22:18:51
00
PRECO SLOVENSKO NEPATRI ALEBO NEMOZE PATRIT MEDZI KRAJINY KTORE MAJU PROFESIONALNE PRVODIVIZNE TYMI AKYMI SU NAPR. LIQUIGAS, ALEBO COFIDIS, KTORE MAJU ROCNY ROZPOCET OKOLO 7 MILIONOV EUR??????


KDEPAK UDĚLALI SOUDRUZI ZE SLOVENSKA CHYBU ?
14.02.2008 - 22:30:33
00
keyboard_arrow_up