Ja som sem zabludil len nedávno. trocha mozno už OT no rad by som na par veci reagoval

Palo TT: "(malo ludi) = malo talentov" - Palino, nemám ten pocit. Talentov je habadej, len nedostanú šancu talent v sebe objaviť a vyťažiť z neho čonajviac. živná pôda individuálnych športov na slovensku je veľmi polutovania hodná. teda ak vôbec nejaká je. Preto často ostávajú talenty neobjavené, premrhané prípadne, nevyužité a schátrané.

Dalej sa tiež jedná o zviditelnenie talnetu a mladých perspektívnych sportovcov. Prečo je na slovenských maratonoch organizatorom zaťažko obetovat/zohnať prostriedky na vyhlasenie juniorskej kategorie? stačí sa len pozriet do výsledkov a človek uvidí častokrát 16-17-18 ročných jazdcov ktorých výkony sa nestratia ani vo vysledkovej listine mužskej kategorie. Takto mladí jazdi prichádzaju casto o motiváciu. Podaju heorický vykon a ich triumf sa mlčky stratí kdesi v vysledkovej listine.

Jfab: "Kolki z nas tu z fora jazdia na pretekoch s ambiciami stat na stupni vitazov? 2%? Viac? Neverim" - Napriklad ja. Ale mozno este vela vela dalsich. No ako som písal vyssie koli absencii juniorskych kategorii stracaju moznost pomyslat na triumf. Aj za predpkladu ze v juniorskej kategori by mohli s urcitostou byt na bedni.


Tomi: v jednej vete stebou suhlasim. mozno nie som sám co mam pocit ze vo vedení SZC už davno zabudli na nieco ako "cyklisti pre cyklistov". Teda aspon z pohladu mna MTB jazdca.

[
18.02.2008 - 22:23:38
00
tak pripojím sa aj ja :
to LittleFox : čo sa týka tej motivácie, tak "podporovanie" a "motivovanie" tých skôr narodených zo strany SZC je skor v cestnej cyklistike ( môj osobny nazor ) , ale aj mtb je podľa mňa podporované - SP v XC. Možno je škoda toho "menšieho" podporovania maratónov ale to sa minulú sezónu kúsok zlepšilo ( aj keď neviem či práve vďaka SZC alebo niekomu inému ) ale aj tak je to krok dopredu.
18.02.2008 - 22:36:11
00
podla mojho nazoru, keby bolo vidiet v slovenskych televiziach tolko cyklistiky ako napriklad u cechov (napr ct4) urcite by si vytvorili deti svoje idoly aj medzi cyklistami nie len stale dookola futbal a hokej a tym by sa urcite omnoho viacej spopularizovala cyklistika a urcite by sa do nej dostalo viacej financii
18.02.2008 - 22:44:15
00
Orsigo... Ano presne to som myslel ...
18.02.2008 - 22:45:37
00
No littleFox poviem ti len jedno. Pozri sa na bratov Saganovcov. Pokojne sa ich aj opýtaj, či mali problém s cenami alebo podobne. Byť na bedni na nejakom maratóne? Čakať na ceny v juniorských kategóriách? Zabudni na to, ak by bol Juro s Petrom myslel na to, určite teraz nejazdia v Konice. A bike úspechy v SR nepovažujem za úspechy. Až sa umiestníš na nejakom SR pohári a pôjdeš na ME alebo Európsky pohár a tam urobíš miesto, tak sa o peniaze neboj, určite z toho budeš mať peknú sumu. Doporučujem sa lepšie umiestňovať v rámci SR na hodnotných pretekoch, páni zo zväzu si ťa nájdu a dúfam že budeš rovanko úspešne reprezentovať našu krajinu ako Juro s Petrom a dostaneš za to aj neja všimné.


Naposledy upravil giro dňa 19.02.2008 - 12:06:27, celkovo upravené 1 krát.

19.02.2008 - 11:54:51
00
No littleFox poviem ti len jedno. Pozri sa na bratov Saganovcov. Pokojne sa ich aj opýtaj, či mali problém s cenami alebo podobne. Byť na bedni na nejakom maratóne? Čakať na ceny v juniorských kategóriách? Zabudni na to, ak by bol Juro s Petrom myslel na to, určite teraz nejazdia v Konice. A bike úspechy v SR nepovažujem za úspechy. Až sa umiestníš na nejakom SR pohári a pôjdeš na ME alebo Európsky pohár a tam urobíš miesto, tak sa o peniaze neboj, určite z toho budeš mať peknú sumu. Doporučujem sa lepšie umiestňovať v rámci SR na hodnotných pretekoch, páni zo zväzu si ťa nájdu a dúfam že budeš rovanko úspešne reprezentovať našu krajinu ako Juro s Petrom a dostaneš za to aj neja všimné.


ceny - nemyslel som finančné injekcie. myslel som uvolniť par všivákov na nakup poharov a venovat zopar minut naviac aj vyhlaseniu juniorskej kategorie... Aby bolo mladých jazdcov vidno. That´s all. nic viac nic menej. lebo Celkovo na slovensku v akomkolvek sporte je márne sa bait o financiach a odmenách ... to je kazdemu jasne
19.02.2008 - 12:02:37
00
co sa tyka okolo slovenska to vsetko viem co joki pisal kolko penazi a na co vsetko sa musi dat. mas pravdu ze na nasich cestach jazdili cyklisti, ktori sa presadili aj neskor v kategorii pro tour. Ale co si pisal ze dukla trencin je nejky profi team, tak si chlapce dost mimo. asi sa az tak tej cyklistike nerozumies. kde su vysledky trencianskych cyklistov ako Kovac odchovanec z kosic???? a podobne? ake maju platy ti cyklisti, co mi Maros K. vravel ze ma okolo 15 000 sk cisteho ??? to je profi team??? to je zobrota a nie profi team. BOL TEAM DUKLA TRENCIN NA TOUR DE FRANCE ??? NIKDY BY SA TAM NEDOSTAL A ANI SA NEDOSTANE, VED LEN TI TRENERI AKO KVETAN SU PREPITI TRENERI. ANI TEAM ZELEZIARNE PODBREZOVA NIC MOC NEDOSIAHOL, NEVIES POCHOPIT ZE SVET CO SA CYKLISTIKY TYKA SLOVAKOV VOBEC NEPOZNA???? SVET SI VSIMNE SLOVENSKO VTEDY KED PO 21 ETAPE TOUR DE FRANCE BUDE V PARIZI V ZLTOM SLOVAK A JA SA TA PYTAM KEDY TO BUDE?????? ODPOVED JE JASNA- NIKDY, PRECO???? LEBO ZAUJEM SPONZOROV NA SLOVENSKU O CYKLISTIKU JE MINIMALNY. MALI BY SME SI POLOZIT OTAZKU AKO SPROPAGOVAT CYKLISTIKU, AKO DOSTAT DAVY LUDI NA TRAT??? AKO ZVYSIT POPULARITU CYKLISTIKY A JE TO VOBEC NA SLOVENSKU MOZNE ZVYSIT JEJ UROVEN??? JE TO V RUKACH MEDII. KED BOL LANCE ARMSTRONG V PRAHE NA KRITERIU NEVIEM CI SI TAM BOL JA SOM TAM BOL, TAK MESIACE DOPREDU TO BOLO FANTASTICKY SPROPAGOVANE MEDIAMI. A VYSLEDOK BOL KRASNY NA VACLAVAKU OKOLO 10 000 LUDI, KED NIE VIAC. A ESTE JOKI K TOMU K-T-K, BRUZENAK TO ROBI MOZNO AJ 20 ROKOV A STALE JE TO NA TEJ ISTEJ UROVNI AKO Z CIAS KOMUNIZMU. KOSICANI ANI NEVEDIA ZE EXISTUJE NEJAKE K-T-K. ZAMYSLIME SA NAD TYM AKO DOSTAT MASY LUDI NA TRAT PRETEKOV?????? AKO CO NAJLEPSIE SPROPAGOVAT CYKLISTIKU ??? URCITE NIE TAK ZE PRVE MIESTO 3000 SK ALEBO 5000 AKO TO V KE FUNGUJE. POKIAL NEBUDE MAT SLOVENSKO PROFI TEAM PRVEJ KATEGORIE ZARADENEJ DO PRO TOUR TAK DARMO MOZE JURCO JAZDIT ZA TALIANOV AJ ZA KOHO CHCE NIKDY BY MU NEDOVOLILI ABY BOL V ZLTOM NATO TAM MAJU PREDSA SVOJICH. NECH ZIJU SLOVENSKI DOMESTICI. KEBY SOM VO FRANCUZSKU POVEDAL ZE U NAS NAPR. NA 1 .KOSICKOM BIKE MARATONE JE PRVA CENA 3000 SK CO JE ASI 100 EUR TAK BY PUKLI OD SMIECHU. IBA TOLKO
19.02.2008 - 16:56:10
00
Kurnik, tie dnesne klavesnice nic nevydrzia, mame tu dalsi pokazeny CapsLock... :twisted:

Skus to po sebe precitat a snad pochopis, ze treba pisat malymi pismenami a zrozumitelne :roll:
19.02.2008 - 17:01:49
00
preco porovnovas neporovnatelne, to ako keby teraz nejaky hokejovy priaznivec zacal porovnavat podmienky u nas a v kanade.
Myslim ze keby prisiel Lance aj do KE tak tam len jeho meno prilaka tolko ludi ako v prahe, jeho meno je sama reklama o sebe.
Na slovensku, alespon v blizkej buducnosti nebude profi tym, pred tym si porovnaval hokej, futbal z cyklistikou, ani nase najlepssie tymy v hokeji a vo futbale nemaju taky rozpocet ako maju rozpocet tymi Pro tour. Tak kde zozenies tolko prachov ked tolko neda nikto ani na dva najpopularnejssie sporty
A tvoj syndrom menejcennosti to ze nikto nebude poznat Slovensko kym nebude nejaky slovak celkovy vitaz Tour mozes vyliecit tym ze zacnes na sebe makat a predas sa do nejakeho zahranicneho profi tymu a mozes tak zviditelnit Slovensko. Nikto nepride za tebou a nebude prosikat aby si vstupil do jeho tymu, musis sa predat. predat svoje schopnosti ale ty mas len plno kecou, Zacni makat a ked ti to vyjde budeme prvy kto sa bude radovat z tvojich uspechov
19.02.2008 - 17:16:23
00
tomi, ku Tebe už snáď len :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :roll:
19.02.2008 - 17:22:19
00
tomi...ak nechapes ako funguje dnesny svet a nase Slovensko, ak nemas ani potuchy o sponzoringu a podporovani akcii, ak si nedas povedat od starsich ktorym by si mal vykat a nie ich nazyvat chlapce, tak si chod dat radsej rohypnol alebo nejake silnejsie prasky na ukludnenie :(
19.02.2008 - 17:38:33
00
Rohypnol a zapiť slivovicou najlepšie.
Ja som sa nehcel vyjadrovať k Tomimu, ale jedno mi nedá. Čo je to tá tour, že iných prestížnych pretekov na svete už niet? Vidno že TV nerobí mladým ľuďom dobre.
A tým francúzom okrem 100 ojro ako prvú cenu povedz aký platíš nájom a dane v SR.
19.02.2008 - 18:07:46
00
Joko, skusim este strucne a dufam vystizne doplnit tvoj pekny prispevok z mojho pohladu financnika

SPONZORING NIE JE CHARITA ALE URCITA FORMA MARKETINGU

a ako vsetci (okrem Tomiho) vieme, marketing sluzi na oboznamenie sa so znackou alebo produktom s cielom zvysenia predaja za ucelom zisku...

Ja osobne by som sponzoring nazval urcitou formou investicie, aj ked s urcitym nadychom altruizmu... :wink:

Toto si ešte raz prečítaj, zamysli sa nad tým (ak máš čím rozmýšľať, lebo začínam o tom pochybovať) a možno v tom krátkom príspevku Duda nájdeš odpovede na svoje prostoduché otázky. Ale na moju otázku, čo si ty urobil pre cyklistiku, si doteraz neodpovedal...

Ale možno ti je trápne odpovedať, že nič... Tak skúsim inú otázku, to aby sme trochu zmenili tému: Keby si mohol ísť voliť a zajtra by boli voľby, komu by si dal svoj hlas?
19.02.2008 - 22:18:22
00
2Tomi: daj si uz konecne dole tie ruzove okuliare :evil:
19.02.2008 - 22:23:51
00
No a teraz otázku pre ostatných. Čo si myslíte, čo by sa zmenilo v slovenskej cyklistike, keby na 1.KBM a prípadne aj iných maratónoch, bola prvá cena 100 000 Sk?

Podľa môjho názoru tri veci - Barényi by bol bohatší, on a niekoľko ďalších by si dosť navyhrávali doma a nepotrebovali by chodiť jazdiť do cudziny, čím by sa ich úroveň znižovala a nakoniec by slovenská cyklistika bola ešte slabšia.

Pre tých mladších, toto sa stalo niekedy koncom minulého storočia. Našiel sa bohatý sponzor pre Slovenský pohár XC, ktorý zdvihol ceny do takej výšky, že pretekárom, ktorí mali na víťazstvo sa neoplatilo chodiť paberkovať do cudziny, stačil im Vesel cup a úroveň cyklistiky na Slovensku sa v priebehu 2-3 rokov prudko znížila. Nielen horskej, ale aj cestnej, lebo všetci preskočili na tlsté gumy...
19.02.2008 - 22:29:03
00
keyboard_arrow_up