Vcera sme tiez boli , ale len po chatu a bolo super
29.01.2017 - 18:09:09
00
Už som nesedel 2 týždne na bajku, tak som využil snehovú nádielku u nás na Záhorí a vydal sa v ústrety snehového 15 cm mordoru. No kedy už bude u nás toľko snehu, tak si to treba užiť, no nie :-) Troška som ale podcenil situáciu a nezobral si svetlo (veď je sneh, bude vidieť), domov som prišiel o 18.00 a to už bolo celkom psychadelické - šero, hmla, sneženie, všade všetko biele ... Ale napriek tomu, som si to UŽIL.
Vyšlo mi to na 25 km a 2 hodinky, škoda len že prvých a posledných 500 m som mal, kvôli soli, bajk na pleci ...

Prílohy:

DSCN2487.jpg
DSCN2487.jpg 474.85 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: ... prejazd cez rieku Myjava ...
DSCN2489.jpg
DSCN2489.jpg 192.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ... po hrádzi ...
DSCN2495.jpg
DSCN2495.jpg 591.22 KiB thumb_up3thumb_down

Komentár súboru: Sútok riek Dyje (vľavo) a Morava (vpravo), zároveň trojštátie AT/CZ/SK.
DSCN2501.jpg
DSCN2501.jpg 176.07 KiB thumb_up0thumb_down

02.02.2017 - 07:29:05
015
ltoPalo TT ked Vás to takto baví v zime a cítite sa uz ako starší páni s horším skillom resp hlava nepustí možno by nebolo zlé presedlať na bežky v zime:) Vaše oblúbne kopce Biele karpaty Vtáčnik Považský Inovec , Javorníky idealne na bežky. Naviac počiatočna investícia na úrovní nahradných dielov a servisu po zimnej prevádzke bicykla:)
02.02.2017 - 08:58:25
00
Starych psov novym kuskom nenaucis. Na skills si stazoval Lubo, ja nic nehladam, lebo som nemal co stratit :)
Ale prave na tom vyjazde sme diskutovali na tuto temu, zaver:
bezky - vseobecne malo snehu v zime, bezkari potrebuju/preferuju stopu (polovnikov/lesakov co vyjazdia lesne cesty je viacej)
skialp - tereny su daleko, dost sa nacestujeme v lete, ked ideme na bike Zostavame pri bikoch (a turistike).
02.02.2017 - 09:16:17
03
double : bezky som jednu sezonu skusal... to sa uz radsej dam na downhill, ten je bezpecnejsi :lol:, zimna udrzba ak nejazdim po solnych roztokoch, nic , co by nebolo aj v lete.
palo: vsak ale ty uz neturistikujes, ci ? :^) :^)
02.02.2017 - 10:21:07
02
Ja som tiez skusal aj bezky aj skialp a pre mna teda nie. Neprirodzeny pohyb nohy + pre mna prilis nuda. Zostavam pri bajku a turistike. :)
02.02.2017 - 10:31:07
01
Tiez som mal bezky za nudu, ale odkedy je na strbskom takto, tak chodim castejsie :) hlavne je to super zmena, ked na skialp niesu idealne podmienky...

Prílohy:

IMG_20170202_103908.jpg
IMG_20170202_103908.jpg 401.8 KiB thumb_up3thumb_down

IMG_20170202_103850.jpg
IMG_20170202_103850.jpg 609.42 KiB thumb_up2thumb_down

IMG_20170202_103825.jpg
IMG_20170202_103825.jpg 510.4 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_20170202_103651.jpg
IMG_20170202_103651.jpg 517.96 KiB thumb_up3thumb_down

02.02.2017 - 10:40:36
022
pre bikera čo robí niečo čo by sa dalo nazvať "expedičná turistika" sú určite vhodnejšie BC bežky ako klasiky, keď už skúšať bežky tak by som skúšal tento druh, pokial teda zrovna nemáte štrbské pleso za oknom :) ale je to určite nudnejšia aktivita ako bike, zasa pre zmenu dobré a všetko lepšie ako robiť niečo indoor
02.02.2017 - 10:49:56
03
indoor pitie piva je ok :)
02.02.2017 - 10:53:40
010
Co je viem tak tak bežecké stopy sa robia aj v karpatoch aj v Javrníkoch. Na hrebeni by asi nemal byt problem so snehom pre bežky a netreba ho vela ako na skialp. Nie vždy je to asi upravene ako na Stbskom ale je to zaujímavejšie. ja nemám skúsenosti s bežkami tak som bol zvedavy na názor:) Asi najvacsí problem je že to máme dalekoTo indoor pitie sa robí aj sútažne?:) Potom by ma zaujímali aj výsledky:)
02.02.2017 - 11:18:54
00
Bezky su ok presne na takejto trati ako daval pol. Ale potrebujes na to mat upravenu drahu, ratrack, vybuldozerovat teren (Pezinska Baba, Skalka). A to uz ok nie je. Tam, ked sa to nehodi (ako naposlednuy vasniva vec ohladne buldozerovania MK) je potrebne pouzit nieco, co nepotrebuje ratrakovanie. Vsak preto silva presla na BC bezky s pasmi :lol:. Ale ked uz mam mat bezky s pasmi, tak to mozem rovno skialpy. A ked skialpy, tak tona dalsieho vybavenia.A prestahovat sa mimo BA :) Momentalne ani sneznice co som kupil a dva roky nevidel sneh, neviem utilizovat. Ako zimny indoor je fajn aj plavaren.
02.02.2017 - 11:52:31
00
indoor - som chcel vyskusat spinning no nedokopal som sa k tomu. vyzera to ako diskoteka na stacionari. namiesto toho som prikupil trosku oblecenia a jazdil kym sa dalo. ked nakydalo vytiahol som bezky - v prirode som, dorobit sa na tom dorobim, stopu si natiahnem aj vlastnu. takze ucel to celkom plni. len treba rozmyslat kam sa na to vybrat - od biku to ma daleko, su nudne. ale ak budu taketo zimy pokracovat tak kupim BC bezky a pasy co mi snad umozni pobehat zvaznice a kopce po okoli. za skialpom by som musel cestovat a to sa mi nepaci.
02.02.2017 - 13:30:25
03
lto napísal:
Bezky su ok presne na takejto trati ako daval pol. Ale potrebujes na to mat upravenu drahu, ratrack, vybuldozerovat teren (Pezinska Baba, Skalka). A to uz ok nie je. Tam, ked sa to nehodi (ako naposlednuy vasniva vec ohladne buldozerovania MK) je potrebne pouzit nieco, co nepotrebuje ratrakovanie. Vsak preto silva presla na BC bezky s pasmi :lol:. Ale ked uz mam mat bezky s pasmi, tak to mozem rovno skialpy. A ked skialpy, tak tona dalsieho vybavenia.A prestahovat sa mimo BA :) Momentalne ani sneznice co som kupil a dva roky nevidel sneh, neviem utilizovat. Ako zimny indoor je fajn aj plavaren.

Som zvedava ked dojdes na skialpoch do karpat co tam budes robit, lebo sa narobis ako hovado. To ze mas pasy na bezky v ruksaku a pouzijes ich v naozaj strmom vyslape a dlhom, sa neda povazovat za handicap, za to ked dojdes na zvlneny usek na skialpoch sa nadres oproti bc bezkam. Bc bezkarr nepotrebuje vyjazdenu stopu, dokonca ju neznasa ;) nepotrebuje ani cestu prejdenu lesakmi ako biker. Neprirodzeny pohyb to je skor zohnuty chrbat na biku a praca iba spodnej casti tela. Tento sport je podla mna ideal doplnok na zimu pre celosezonne bikujuceho jedinca rovnako ako aj plavanie. K tym bezkam BC nepotrebujes cestovat ako za skialpom alebo umelymi tratami na bezky. Je to sposob turistiky v zasnezenej krajine, kde ti staci naozaj to malo snehu co v karpatoch pada. Aj ked teraz uz je hore solidnych 30 cm,a nadherny les.
Gusto0 to popisal presne,ano na bc bezkach si prejdes daleko lepsi trasy.
02.02.2017 - 15:39:57
05
už keď sme OT ... dlho, dlho som nerobil zimný šport (teda nikdy). Dostal som sa k starým skialpom aj s pásmi (zadarmo). Tri roky stáli v kúte v garáži ... minulý týždeň som zobral klasické lyžiarky, klasické lyžiarske palice a vyšľapal som si kopček za domom cca 250vm na 3,5km ... mne sa to páčilo a ak sa bude dať v sobotu si to zopakujem a vyskúšam ísť aj ďalej ... Možno to je pre mnohých smiešny výkon, no mne sa to páčilo. Cele telo som mal jemne unavené. Trasa je vhodná aj na BC ... nie je tam bežkárska stopa, iba stopy od snežných skútrov ... mne sa to páčilo viac ako doma točiť na trenažéri. Možno raz sa odhodlám na BC ... pre mňa to bude asi naj alternatíva, kedže hneď za domom mám na to terén a investícia sa dá zvládnuť
02.02.2017 - 15:54:51
01
ja chodím takmer každú jazdu na BC bežkách na javorinu, otvorím doma dvere, vyhodím bežky do snehu, obujem sa idem, najkratšou cestou to je 5 km len do kopca a spravím takmer 600 vm a ide to v pohode bez pásov, hore sa niekde pomotám a smerom dolu sa zveziem... ale pásy mám tiež v pláne, v niektorých podmienkach pomôžu, ale rozhodne to nie je nutnosť.

dobrý zimný tréning je aj to "biele svinstvo" buď lopatou alebo frézou, jeden by si myslel že šak za tým len chodíš... ale prenášať tú váhu na seba atd, tak napríklad dnes po hodine a pol som viac zničený ako z troch hodín na bežkách alebo 4 na bajku :D
02.02.2017 - 16:32:43
00
keyboard_arrow_up