ujo straznik ma taky divny pohlad, lebo nejak neverim ze cyklisti vyjazdia take stopy po aute, ale je fakt ze dost ludi si pusti hreben, alebo naspat dole po turistickych znackach, a kvoli nim to nakoniec zakazu vsetkym ... a teda aj hlavne tomu baterkovemu biznisu, ked sa tam hore vyvezie kazdy truhlik

22.11.2020 - 20:51:39
00
To je riadny kompot... tie kolaje su jedine od nich sa tam vozia na gazoch...
a ked uz tak za to mozu nepodarene baterky tazke so sirokou stopou, ebiky su zlo :D
22.11.2020 - 20:57:12
20
ako pozeram bicyklom po slovensku zmenil pohlad na svet, este pred rokom sa to tam obrazkami a videami s bikami v NP hemzilo. No co niekto "mudry" prida trasy v NP do trailforks, niekto segmenty do Stravy, niekto lakave fotky na forum samozrejme ze to vzbudi zaujem. Takato digitalna prezentacia vseobecne skodi, este ze tych ochranarov je malo, zatial nemozu byt vzdy a vsade.
22.11.2020 - 21:21:07
04
Zeleny vymyty mozog ale ja by som tam zakazal ebiky a je svaty pokoj. Kazdy jouda sa tam dobaterkuje a taki nemaju uctu k nicomu. Ti co si to vydru za svoje si to viac vazia.
22.11.2020 - 21:24:11
04
tiez obcas porusim pravidla - no v zakazoch sa spravam inak, setrne, nerozryvam radsej potlacim, nechodim tam pravidelne ale velmi zriedka - chapem ochranu prirody, problem nieje v cyklistoch alebo turistoch. ale v tom ze sa pustili do hor nevychovane opice - ludi co k prirode a horam nemaju vztah. boom cyklistiky a hlavne tej e-ckovej prinesie len kopec obmedzeni a ano aj zhorseny stav chodnikov a pod. (vidim aj na Inovci). tam kde sa vybralo par borcov co na to mali najazdene sa dnes dostane takmer ktokolvek. a to mi tiez vadi. s Kralovou som pravdepodobne skoncil aj ked tu znacku nezrusia.
no treba sa pozriet aj na turistov - tam je tiez ten isty problem - velky narast kohokolvek kdekolvek. preplnene utulne, chodniky.... castokrat ludmi co k tomu nemaju vztah. nevedia sa v prirode a k prirode spravat. mozno ten chodnik po skaly vyjazdili na bikoch a mozno ho len vydupali turisti ako v prilozenej fotke na Chleb aj ked pravda bude uprostred.

v nasom okrese nemame ani meter C-ka. na jednej strane je to na hanbu, na druhej - zo skusenosti z jazd po slovensku som rad - tam kde sa vyznaci zaujimava trasa ze zachvilku naval, bordel, zhorseny stav povrchu

Prílohy:

Komentár súboru: snilovske - chleb
IMG_6501.JPG
IMG_6501.JPG 781.83 KiB thumb_up0thumb_down

22.11.2020 - 21:25:58
08
Chleb a Velky Krivan je od konca lanovky na 25min, tam idu hufy ludi, 17teho som to zazil, bolo vlhko tazke tie stovky ludi ten teren poskodia,je jasne ze sa tvoria nove chodniky
22.11.2020 - 21:37:00
00
Si pamätám že keď som bol na Kráľovej ja (2018), prekvapili ma tri veci. Nákladné autá s drevom hlasno hrčacie a plne naložené; veľké množstvo e-bike turistov totálne nevhodne ustrojených do takých výšok a potom značka pri obelisku, že ďalej je jazda na bicykli zakázaná. Si pamätám ako strašne ma mykalo, že "poď aspoň tam ku tým skalám, tam bude super fotka." Ale potom som si urobil fotku práve pri tom obelisku, otočil to a išiel dole. Lebo som nechcel v chránenej oblasti porušovať pravidlá. Lebo keď človek poruší jedno, ľahko poruší druhé, tretie. Navzdory tomu že som si vtedy myslel že aspoň ku tým skalám to mohlo byť dovolené, navzdory tomu ako veľmi ma to tam lákalo, odolal som. Rovnako ako nenechávam po sebe bordel v prírode, ako rešpektujem značené chodníky a sezónne uzávery, rovnako tak som rešpektoval aj tento zákaz jazdy, hoci som si o ňom myslel "svoje," rovnako ako si myslím svoje o "tiež" ochranároch v džípoch a podniku Lesy SR.
22.11.2020 - 21:57:15
03
Som za to aby sa respektovali pravidla. Vzdy som siel na KH po cyklo znaceni hore aj dole. Ujo ma pravdu ze na forach ako je aj toto ludia pridavaju foto a trasy kde sa nema na bicykli jazdit. Je pravda aj to ze ked uz v dnesnej dobe politici porusuju zakony a ustavu tak co uz cakaju od ostatnych ludi. Najviac ma vie nasrat ak vidim kolaje od LKT a traktorov a zniceny les a na bicykli tam nemozem ist lebo to nieje C. Uvidime co bude, ale bola by to skoda ak by zrusili C na KH.
22.11.2020 - 22:06:45
02
ale nebyvalo to - tie mnozstva ludi v horach co je podla mna hlavny problem (cyklisti/turisti to je jedno - v zime skialpinisti by tiez vedeli povypravat) lebo par ludi rocne v zakaze by nikto neriesil - to chce tolko ludi zrazu sportovat, tolkych to bavi alebo preco toto vzniklo? co ludi k tomu vedie, co maju v hlavach ked tam idu? lebo KH je len jedno miesto z mnohych kde vznika tento problem.
22.11.2020 - 22:26:25
04
ale no snad nie su hory len pre teba a zopar vyvolenych, To je ok ze sa zvysila navstevnost, aspon zostanu peniaze doma a niektorym hladovym dolinam to moze pomoct. E biky asi pomohli aj v Sumiaci, ludia si tam pozicaju bike, nieco vypiju a mozno sa tam aj ubytuju.
23.11.2020 - 08:53:38
04
Na Mt Evereste sa tvoria ovela vacsie rady, tak neviem co sa vam na Kralovej holi nepaci, sak sa tam este da hybat v pohode :P
23.11.2020 - 08:55:48
03
stymi vyjazdenymi kolajmi od cyklistov ma celkom vytocil...vid moj prispevok z roku 2012....mozno by sa tam aj spoznal ten pan z videa....

https://www.mtbiker.sk/forum/post620223.html#p620223
23.11.2020 - 10:30:51
08
Toto aj ja mam v pameti, ale nevidiet kolesa, nebolo to vznasadlo? :-).
Ja uz som mal tu cest prispiet, pan ma vyuctoval a vtedy tiez spominal eroziu.
23.11.2020 - 10:38:12
00
mna sokovalo, ze to uz je 8 rokov :D a ocividne sirka toho chodnika nemala 1 meter uz vtedy...tie fotky by sa mali nejako knemu dostat...
23.11.2020 - 10:46:03
01
ak mas FB tak na bicyklom po slovensku bol zapojeny k diskusii k videu.
23.11.2020 - 10:47:49
00
keyboard_arrow_up