Nemaj strachu! Medvede sú dole pri kontajneroch.

alebo pri Svätom Jure (viď tému Malé Karpaty) :rofl:
28.08.2012 - 21:27:25
00
Tiez mam otazku na znalcov Kralovej hole. V mape juzne od hrebena je vyznaceny chodnik zltou farbou medzi bodmi 1 a 2. V Bode 2 stoji chata pri asfaltke na KH. Minuly rok som isiel len kusok (po prvu odbocku) v smere z bodu 1 do bodu 2 a chodnik tam bol.. Teda otazka je, existuje chodnik v celej dlzke a je pouzitelny?

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 962.22 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2012 - 21:57:18
00
to je cele zle na andrejcovu sa zjazduje :D to najkrajsie budu tlacit hore

Takže to nie je šliapateľné? Lebo ja radšej šliapem hore ak sa dá, ako zjazdujem dolu, to je nuda. Takže by som veľa tlačil, hej? Mňa obmedzuje Teplička, tam by som u kamarátky prespal noc, dve a odtiaľ vyrážal. Dá sa na KH inak ako po asfalte? Ten asfalt na KH beriem ako poslednú možnosť, preto som sa pýtal na tú Andrejcovú. Dá sa to vyšliapať, od Ždiarského sedla asi nie, a čo ten zvyšok?

EDIT: Tak asi nie, tam ani nebude pekne upravený chodník ako na Babej hore. Ale stačí keď mi poviete tí čo vedia, ako by sa šlo hore po červenej, ďakujem :)
28.08.2012 - 22:08:09
00
pozri si prvu stranu, tam je popis od pisosip-a. Hmm, nudny zjazd z KH, sa mi nezda, sak hadam koli tomu tam vecsine ide..
28.08.2012 - 22:20:05
00
Mňa to dolu kopcom nikdy dajako nebavilo a je jedno či z KH alebo BH alebo iný zjazd... to že si hore kopcom s chuti ponadávam, to je len môj motivačný pokrik :lol: Však ani na bike park malino brdo som nešiel lanovkou, som si to niekoľko krát vyšliapal a ešte vyšsie ako ide lanovka :lol:
28.08.2012 - 22:23:32
00
pozri si prvu stranu, tam je popis od pisosip-a. Hmm, nudny zjazd z KH, sa mi nezda, sak hadam koli tomu tam vecsine ide..

No popis mi povedal to, čo som vedel, že všetko je nezjazdné. To čo som vybral ja bolo práve to najzjazdnejšie (okrem zo sedla na Bartkovú, to by som aj vytlačil), len neviem či dosť zjazdné :D Ale z časti pomohlo, asi predsa len skúsim, bo inú možnosť nemám (ak vynechám tú asfaltku, ktorej sa zatiaľ zámerne vyhýbam). Schodnejšie sa už vybrať nedá...

Takže z Tepličky po modrej, je tam ešte stále vysiľujúci makadam?
28.08.2012 - 22:39:42
00
nezabudaj ze ta asfaltka zacina az v polke kopce, dovtedy je to sotolina a ked sa dostanes na asfaltku mozes si bike vyniest na chrbte po turistickom chodniku, ako kamos minuli rok, ak sa ti nepaci slapat po asfaltke
29.08.2012 - 07:02:46
00
Prečo by som mal tade vynášať, keď kuknem do mapy a vidím, že tade je to neschodné? Rúčo sa pýtam na hrebeň, pretože čo som meral vrstevnice, tak je to relatívne v pohode, v mnohom podobné ako na Babej hore a všetko už závisí od toho aký je tam terén. Takže je to najlepšia cesta, chem tak veľa?

No, tak KH asi nie je pre všetkých, keď mi nechcete pomôcť :(
29.08.2012 - 09:24:32
00
Nazdar Milos21.
Neviem o nikom, kto by ten hrebeň na mtb išiel opačne, tzn. od Andrejcovej na KH. Ale nevzdávaj to. Skús a napíš ako bolo. Bude to nielen o tlačení, ale aj o nosení. Trochu síce pojazdíš, ale neviem, či to stojí za to. Keď už musíš ísť okruh z Tepličky, tak Ti navrhujem následovnú variantu, ktorá nie je komplet ani v "sprievodcovi" na prvej strane.
Z LTepličky buď priamo, alebo cez Vikartovce na spodok Doštianok. Pravou stranou Doštianok (teraz tade zjazdovali na HORALE) do sedla Madejovo, ďalej po zelenej na Smrečiny. Odtiaľ buď priamo tlačením modrá na KH, alebo po zelenej do Zadnej doliny nad Pusté Pole, traverzom ponad Telgárt sa napojíš na klasickú cestu zo Šumiaca, došlapeš na KH a hrebeňom sa dostaneš cez Andrejcovú do Tepličky. Nechce sa mi to naklikávať do mapy, ale gro popisu nájdeš na prvej strane, keď jednotlivé body skombinuješ.
Príjemnú jazdu prajem.
29.08.2012 - 10:55:04
00
Super, niečo k veci :)
Tú trasu, čo si opísal beriem na vedomie alebo niečo podobné podľa mapy si už nájdem, ak sa nakoniec rozhodnem neísť hrebeňom. Ale to až nakoniec :lol:

Ale ešte otázka k hrebeňu, kde by sa veľmi tlačilo/nieslo, okrem na Bartkovú (to vidím z mapy)? Sú to ťažké stojky alebo ťažký kamenistý/korenistý povrch? Podobné vrstevnice sú aj na Pilsku a tam sa dá pekne vyšliapať a len na jednom mieste to znemožňuje povrch, kde pre voľné skaly nie je záber v kolese.

A tá modrá z Tepličky/do Tepličky (podľa smeru od Andrejcovej), je tam ešte ten makadam?
29.08.2012 - 11:49:01
00
milos21 su to tazke stojky aj tazky kamenisty povrch aj ked na tejto foto to nevyzera az tak hrozne...to co vidis na foto budes slapat, no to co sa skryva budes tlacit ;)

na tomto videu od 35sekundy, zhruba 25 sekund vidis posledny dost dlhy usek ktory urcite nebudes slapat http://www.youtube.com/watch?v=A_Svw5pvwdk

Prílohy:

P1020380.JPG
P1020380.JPG 446.3 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 12:23:06
00
A čo sa skrýva? Bartková? Lebo to video už bolo v lese, takže asi Bartková a to viem, že budem tlačiť, vrstevnice nepustia. A ten zvyšok? Od Bartkovej po KH je to čo vidno na fotke, čiže v pohode?
29.08.2012 - 12:34:46
00
ja tie nazvy presne nepoznam ale aspon v smere z kralovej sa zdal kazdy jeden vrchol neslapatelny...vela volnych kamenov a tak...niektori jazdci co tam boli somnou mali problem par usekov zjazdit aj smerom dole...
29.08.2012 - 12:42:53
00
OK, beriem na vedomie, aj na Babiu horu som musel 2 veľmi krátke úseky vyniesť bike na pleciach a nepokazilo mi to zážitok z doteraz môjho najkrajšieho výšľapu. Potom uvidíte, ktorým smerom som sa vybral, ak tohoto roku sa tam vyberiem. Mohol by byť nejaký článok. Možno podľa pisosipa by sa tiež dalo, tou trasou pôjdem tiež terénom hore až až :)
29.08.2012 - 12:57:35
00
naco mu sem nieco pisete ,ked aj tak ma svoju hlavu a pojde z andrejcovej :)
ak chces slapat chod na zelenou na bartkovu,sedlo madejovo a po modrej cez 3 kopce hore...tam potlacis na asfaltku a po nej zaver
my sme si to dali z teplicky zelenou na zaturnu,hore do sedla sa dalo slapat a potom tlacenie na vrchol a dolu sme sli modrou,potom zelenou na vikartovce krasny 15km zjazd :P
29.08.2012 - 13:19:17
00
keyboard_arrow_up