Nechystá sa niekto ešte tento rok na Gardu?
03.10.2009 - 14:06:46
00
ludia poradte prosim ake plaste by ste doporucili na Gardu? V sobotu idem prvy krat, preto planujem bezne trasy: Mt. tremalzo, Altissimo.... Pouzivam bezdusovy kit, tak by som uz nerad menil na mieste. Mam momentalne k dispozicii:
- Tioga Red Phoenix 2.0 - makka zmes; dezen asi nieco medzi Racing Ralphom a NN, skor ten NN. Slusna stabilta, ale dost pomale na pevnom podklade. Nenarobim sa na nich zbytocne?
- Geax Barro Race 2.0 - tiez velmi makka zmes, su o dost uzsie aj ked papierovo tiez 2" a maju nizucky dezen. Su fakt rychle, ale potrebuju vyssi tlak. Su super na asfalt, polnacky a vyjazdene, suche lesne cesty, ale bude to stacit?
Nebol som tam, tak len odhadujem (podla fotiek), ze drviva vacsina bude po sotoline (ale ake ostre, velke budu kamienky? :^) ), potom cast asfalt a tam by som dost uplatnil tie Geaxi (vzhladom na kondicku by to bola velka pomoc). Popripade co ste jazdili vy? Dik
PS: prezut musim zajtra podvecer, tak prosim rady cim skor
29.06.2010 - 18:47:22
00
na niektore traily sa treba vydat po asfalte - preto pocitaj s castou kilometrov po cestach. tento rok som tam za 6 vyjazdov uplne zjazdil dezen na fungl novom conti race king SS, ktory som vozil vzadu, vpredu som mal NN. na garde su vsemozne typy terenov - sot, sneh :), skaly, ale aj klasicke lesne single plne lista a blata. zalezi tiez na tvojej technike a pocasi. treba zobrat co najuniverzalnejsie, teda napr. NN alebo Rocket R a skor sirsie ako uzsie - to kvoli skalam.
29.06.2010 - 20:41:27
00
Mal som Maxxis Crossmark a Larsen. Styri tury (Marcocchi, St.Pietro, Mt.Baldo a Tremalzo). Tak necela polovicka na asfalte zbytok sotolina. Bez problemov - jeden defekt - zboku prepichnuty plast trnom. Ta sotolina je tam dost hruba a ostra, takze radsej hrubsi dezen.

BTW na Tremalzu na tych slavnych serpentinach siel hore chlap na crosse. Aby som bol presny v okamziku ked sme sa stretli tak to niesol.

Inak ak si chces dat den odpocinku od biku tak si daj pesiu turu Strada della 52 galeria na Mt.Posubio. 52 tunelov - trasa asi 8 km s 1000 m prevysenim. Nadhera. Doporucujem celovku (nutne) a trekove palice sa hodia tiez.
29.06.2010 - 20:48:57
00
Pozeram podla fotiek, dole teplo a hore asi riadna kosa.
My sa chystame tuto sobotu na Lago. Ta ferrata co ste isli bola narocna?
Vystroj ste pozicali na mieste, alebo mali vlastnu?
30.06.2010 - 13:44:44
00
Strada della 52 galeria nie je ferrata, niektori odvazlivci to jazdia na bajkoch, napriek zakazu... :devil: na Passu Bio po sotolinke hore a galeriou dolu, ale naozaj len s celovkou... hmmm

co sa gum tyka, dezen nie je az tak dolezity, to zalezi, ci pojdes traily alebo sotoliny, skor je dolezita ochrana bocnic proti bocnemu rezu od ostrych kamenov, takze vrelo odporucam Double Defense - to plati pre cele Dolomity
30.06.2010 - 14:00:26
00
Nebola zima ani hore i ked niekedy v nedelu nasnezilo na vrcholcoch a zbytok sa v zlaboch udrzal. Stradu na biku by som za zazitok nepokladal ani keby som mal 25 a bol chtivy adrenalinu. Peso je to fajn ak su vyhlady.
30.06.2010 - 14:20:20
00
kkk55: zober radsej Geax Barro Moutain :) .. budes plus-minus rovnako rychly, ale stabilny.
30.06.2010 - 15:11:19
00
takze, nahodil som tie Tiogy. Snad ich nedorezem, nie su sice nejako zvlast spevnovane, ale cca 560g materialu snad bude stacit. Urcite lepsie ako 380g u Geax Barro Race...
Nove zatial nebudem kupovat, cize Barro Mountain sa zatial nekona (aj ked do buducna ich mam v hladaciku). Ak sa nieco podrbka, tak kupim nejake od Talianov.
Pista vdaka za tip na pesiu turu, pravdepodobne vyskusam.
OT: na zadnom kole som bol nuteny vyrobit vlastnu "ghetto" NoTubes pasku, kedze som (nechapem ako) natrhol ventilok pri fukani na orginalnej. Pouzil som 24" dusu, ale doporucujem mensi priemer lebo to bolo este trochu volne. Vyroba a montaz prekvapujuco rychla/lahka, zatial to drzi ako original (po 25km)...
01.07.2010 - 06:48:27
00
Prikladam mapku a profil. Zial v tuneloch nie je zaisteny GPS signal :rofl: takze je to trocha skreslene. Navrat sme volili tou sotolinkou severnejsie - ta by bola paradna aj na zjazdik. Stoji za to takto volit navrat - su tam tiez paradne vyhlady a zostup v tych mokrych smyklavych tuneloch ...

Este jedna poznamka - z ostreho slnka vojdes do tmy a ak mas slabsiu celovku tak vela nevidis. Vystavbu tunelov riadil pomensi inzinier - cosi ako ja - ti vacsi si obcas otlkali hlavy. Cykloprilba by mozno vyzerala smiesne ale urcite by pomohla. ;)
01.07.2010 - 08:49:35
00
Sorry ... tu su tie prilohy.

Prílohy:

Mapka.jpg
Mapka.jpg 301.06 KiB thumb_up0thumb_down

Profil.jpg
Profil.jpg 143.89 KiB thumb_up0thumb_down

01.07.2010 - 08:53:25
00
Dik pista, prisli ste tam asi autom, nechali ste ho niekde na paso xomo?
01.07.2010 - 13:37:27
00
Ano. Autom na Passo Xomo.
01.07.2010 - 13:48:57
00
keyboard_arrow_up