Aj tak je najlepšie niekde čítať počuť, že srnec je mladý jeleň a srnka mladá laň. Alebo keď pri "nebezpečenstve" začne srnec "békať", šťekať, tak to je vraj ručanie, a podobne. Muflóny sú len zafarbené ovce od Stredozemného mora a čo robia ovce? No asi robia múúú :)
Tak sa dá ľahko identifikovať čo je čo, prípadne podľa pohybu, danielia zver skáče úplne odlišne ako muflóny.
Toto by sa malo učiť na školách, základné praktické veci o slovenskej prírode. Je to úplne ľahké. Popravde aj v takej ZOO sa viac teším na nejakého medveďa, vlka, jeleňa, prasa ako na tie exotické obludy, čo tam majú :lol:
Potom by sa nestávalo, ako som čítal v jednom článku z 2007-2008, že nejaká svedkyňa videla na svahoch D. Kobyly nad Devínom medveďa. Áno, presne tak. Alebo podobne ako malý Sebastian medveďa papajúceho černice nad Kuchyňou :y:

kaskaja: no pravda, mačka bola pekná a veľmi milá. Vďaka.
Na nedeľnom výjazde boli tri top miesta: chodník okolo Kamennej brány, stúpanie zjazdovkou a stúpanie na Konské hlavy. Ako som písal v popise fotky, zjazdovka je úplne super, tam sa určite vrátim a odporúčam ju. Síce asfaltka od kameňolomu bola blatovo vlhká, ale to je nič.
Až som tam skoro slzu vyronil, keď som tadiaľ stúpal. Pripomenulo mi to totiž výjazd, ktorý mám ako obrázok pri mene :) :inlove:

Chodník od zelenej značky popod Kamennú bránu je lepší ako na konci leta, vtedy tam bola čerstvá ťažba, teraz je to akotak poupratované, ale keď tadiaľ niekto pravidelne nejazdí, tak nech tam radšej nejde, v hmle sa tam dá zablúdiť.
Žltá značka na Rybníček je rozbitejšia, dávno som po nej nešiel, v smere hore by to bolo namáhavejšie, ale nie je tam aspoň blato.
Poľná cesta=zelená značka Budmerice nádrž-Píla bola blatovejšia. Ale je to všetko tak blízko. Ani neviem ako a bol som v Píle.

Svoj príspevok beriem ako užitočný, možno to niekomu pomôže, navnadí na výjazd, rozšíri obzory.
26.11.2012 - 09:27:40
00
a čo robia ovce? No asi robia múúú :)

Podľa mňa ovca bľačí bééé .. múúú robí krava, alebo to mám popletené ? :^)

ale potom som nastavil vynimku adblocku (v chrome) na nu a odvtedy to ide :)
ee, tam mam iny problem /na jednom kompe mi to jeden cas slo, ale uz je to davno/.. cykloserver ma zas iny neprijemny problem /rovnaky ako stare hiking mapy/, no nic .. asi sa na to pozriem :muscle: :lol:
26.11.2012 - 12:34:26
00
Ze by novy komp? :lol:
26.11.2012 - 13:08:47
00
Heh, to by bol aky fail, aby som kvoli tomu musel kupovat novy komp :D :D .. to uz radsej ten medved nad Devinom :lol:
26.11.2012 - 13:37:35
00
Vukie vies mi prosim ta dat suradnice toho mostika, popr. ho oznacit na mape?
26.11.2012 - 14:16:21
00
shmirgel: jasné, tu je to označené na mape http://mapy.hiking.sk/?x=17.39152&y=48.36768 hneď vedľa rybníka Hájiček. Tu ide kúsok trasy zelenej značky po peknom lesnom chodníku. Rybník je komplet vypustený.
Zelená značka je zaznačená v tejto mape http://www.freemap.sk/#m=T,p=48.36981|17.37948|13|T

Pre oblasť MK a okolie je to aj jej jediný pozitívny rozdiel oproti Hiking mape. Na tejto freemape chýba napr. zelená značka Jablonové-Vŕšky, modrá Brezová p.Bradlom-D.Voda,... ale zase zobrazuje dve súbežné značky čiarkovane/prerušovane. Hiking mapa a jej autori sa tomu stále bránia, čo je škoda a dosť podstatná chyba. Ale osobne preferujem aj tak Hiking mapu, majú vlastné a kvalitné priebehy značiek. Cykloserveru som nikdy neprišiel na chuť.

lto: ovca nerobí múú? hm, to mi je novinka :) Skúsim pohľadať ten článok o medveďovi nad Devínom. Nech sa zasmejú aj druhí.

EDIT: takže som sa nechal nachytať. Po lepšom prezretí danej stránky som pochopil, že sa jedná len o žartovnú správu http://www.zahori.estranky.sk/clanky/ostatni-spravi/v-devine-vraj-videli-medveda.html Alebo má niekto rád správny druh sušených hríbikov? :lol:
26.11.2012 - 15:55:21
00
http://www.youtube.com/watch?v=cE_erLQW0Q0 tu mas ovcu muflony by mali tiez teda :)
inak stymi hribikmi je to dost mozne :) ak by stretli toho devinskeho medveda co tam naozaj je :)
onak dneska otrasne pocasie. osobne som este asi vo vatsich srackach nebol na biku(ano ja viem tmax pre teba je to leto ;) )
26.11.2012 - 15:59:25
00
silva ty si z dediny a nevieš ako robia ovce???
no predsa kvíkajú :lol:
26.11.2012 - 16:48:40
00
:rofl: :rofl: :rofl:
26.11.2012 - 16:50:39
00
Silva hovorila o becani, to vukie tu fabuluje a pise o mucani. ;-)
26.11.2012 - 19:34:59
00
ja som jednu "ovcu" v stade pocul stekat :lol:
26.11.2012 - 20:02:30
00
vyrez z foto:
uz som na to dosla, becala ovca vpravo :D :D :D

Prílohy:

DSC_0148.JPG
DSC_0148.JPG 113.9 KiB thumb_up0thumb_down

26.11.2012 - 21:26:56
00
:D
26.11.2012 - 21:27:42
00
bonito: minuly rok som preskumaval jednu zaujimavu lokalitu na Zahori pri Senici, mal som moznost sa odvazne tvarou v tvar postavit mlademu danielovi, ktory kedze nevedel, do akej skupiny lesnych potvor ma zaradit, sa pokusal ma zastrasit. Nikdy by som neveril, kolko roznych zvukov dokaze takyto tvor vydat :tmi: . Stekanie bolo len jedno z ... no ale ja som sa nebal, udatne som sa krcil za stromcekom, takze daniel, neisty vysledkom, radsej zdupkal prec :muscle: .. kusok dalej som potom narazil na "snem" danielov a danielic .. v podstate to bol cisty lesny aupark /mnozstvom aj hlukom/. Zial .. premietanie rozpustili hned ako som sa votrel bez listka :( .. esteze ma nedosiel uvadzac vyviest :rofl: /po otocke som na luke zazrel criedu hodne cez 80 kusov .. myslel som zdialky, ze su to kravy :D, tolko ich bolo/


silva: :rofl: :rofl:
26.11.2012 - 21:31:03
00
Silva: ja som tusil ze tam bude zadrhel :-D
26.11.2012 - 21:37:44
00
keyboard_arrow_up