no ja som mal dnes zlu skusenost aj na asfaltke :P
som sa tesil, ze bude teplo a tak som si naplanoval dlhsi okruh, ale priebezne som trasu prisposoboval mojmu totalne premocenemu zadku, a tak som zbytocne zachadzal do terenu, kde sa to fakt nedalo, a potom som sa zas vracal...atd az niekam po biely kriz;
ale co bolo najhorsie, od Slivu az po sanatorium sa vobec nedalo jazdit, bola tam brecka, ktora nedovolovala ist rovne, par desiatok piruet tam po mne v snehu zostalo :lol: obcas sa dalo ist na boku alebo stredom, ale tam bolo zas toho vela napadaneho.
no a do toho mierne prsalo takmer cely cas, takze domov som dosiel mokry jak mys.
Tou asfaltkou moc aut nejazdi, preto je v takom stave. Asfaltka cez Kosariska musi byt na tom lepsie, ale tam som dnes nebol.

Fakt je teda lepsie, ked radsej mrzne, ved sa staci poriadne obliect a aspon sa da normalne bajkovat jak clovek :)
Snehu je tam v lese tak strasne moc, ze to sa tak skoro neroztopi, ani keby bolo 5 dni za sebou tak teplo jak dnes.
no a cerovka urcite nehrozi najblizsie tyzdne ;( mozno tak v snezniciach
15.12.2012 - 22:22:45
00
po tomto daždi to bude lepšie tá asfaltka


Naposledy upravil triki dňa 15.12.2012 - 23:29:33, celkovo upravené 1 krát.

15.12.2012 - 23:08:02
00
A preto ryba potrebuje bicykel ..
15.12.2012 - 23:24:20
00
ryba potrebuje pivo,aby si nemyslela,že ju žral pes 8)
15.12.2012 - 23:29:14
00
Dnešný príjemný výjazd. Išlo sa dobre, žiadne tlačenie.
Teší ma, že aj keď som dnešné lokality navštívil za poslednú dobu viac krát než je mne obvyklé, tak vždy boli iné. A to doslova. Ale vždy príjemné a potešujúce.

Výber vhodnej trasy a lokalít, ktoré sa navštívia, je v tomto "prechodnom" období dôležitý. Nie je jedno kadiaľ sa ide hore alebo dole. Ja som bol s výberom lesnej časti trasy spokojný (aj tak som nemal veľmi na výber, kam som ochotný ísť :lol: ) jednotlivé úseky nesklamali a niektoré naviac pozitívne prekvapili.
Viac info ako vždy, popisoch.
Žiadne blato, iba miestami voda. Les je taký smutný a fádny, chýbajú mu farby.
Teplota 3-4°C, vietor nebol silný.

Trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=mYREe a ako vždy aj fotky pre lepšiu predstavu ako to dnes vypadalo.

Prílohy:

Komentár súboru: Kúsok za Stupavou bolo pekne. Sem tam aj hmla. Les bol tajomný. Jazda zo začiatku vodovými koľajami tiež :)
1.jpg
1.jpg 236.98 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na Lintavách to už bolo o inom. Lúky vcucli sneh a diviaky ich poorali.
2.jpg
2.jpg 291.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pri vodnej nádrži.
3.jpg
3.jpg 240.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd po asfaltke bol normálny ale problémom bol miestami ľad. Pri vyššej rýchlosti by to nemuselo dopadnúť dobre.
4.jpg
4.jpg 151.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Keďže lesná cesta bola zafúkaná snehom a tlačiť nebudem, vyriešil som to podobne ako auto, jazdou po lúkach. A bolo to fajn, išlo sa fajn. Sa dokážem aj sám celkom obstojne odfotiť :)
5.jpg
5.jpg 336 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pre niekoho srnky, pre niekoho danieliky, každý nech si vyberie :) V minulosti som tu viac krát čítal o množstve "srniek" pasúcich sa na týchto lúkach. Takže nie, nejedná sa o srnky.
6.jpg
6.jpg 258.12 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tradičný pohľad.
7.jpg
7.jpg 195.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Naľavo opačný pohľad ako na predchádzajúcej fotke. Napravo tesne pod Skalou, išlo sa úplne ľahko, bez problémov.
8.jpg
8.jpg 379.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: "Vojenská" cesta ma tiež milo prekvapila. Jazda skoro ako v lete :)
9.jpg
9.jpg 249.95 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V cca 400m n.m., na žltej značke, snehu minimum.
10.jpg
10.jpg 226.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Trvalo to síce pol roka, ale nakoniec sme sa dočkali. Turistický rázcestník žltej a novej krátkej zelenej značky.
11.jpg
11.jpg 229.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Známy jablonovský cintorín.
12.jpg
12.jpg 174.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A smerovník je aj na začiatku. Tak to má byť.
13.jpg
13.jpg 196.08 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2012 - 18:51:27
00
fuha, tu na strane od Jura je v lese riadne snehu, aj dost clapakanice, vidim ze zahoracka cast vyzera o dost lepsie
vidim,ze tie "ovce" zase boli na mieste, nesklamali :)
16.12.2012 - 19:36:23
00
Záhorie je úplne bez snehu, záhorská časť M.Karpát pri Jablonovom bola taká aká je vidieť na fotkách. Celkom vhodne roztopená a s pozitívnym výhľadom do budúcnosti :) Keď aj nasneží, nebude toho toľko ako inde. Čiže zjazdné.

Naopak záhorská časť v okolí Rohožníka, kde som bol včera, je o inom.
Čiže aj keď dnes som bol v rovnakej nadmorskej výške ako včera (cca 500 metrov), podmienky boli úplne odlišné :)
Na ukážku zo včera:

Prílohy:

Komentár súboru: Pri vodnej nádrži.
1.jpg
1.jpg 160.17 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Smer Baďura. Po tejto lúčnej ceste som išiel naposledy ešte minulý rok.
2.jpg
2.jpg 203.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta pod Šimkovou. Pár týždňov dozadu som sem dával jej fotky z výjazdu.
3.jpg
3.jpg 263.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok ďalej, bez náznaku topenia snehu. Dlho to tu ešte vydrží.
4.jpg
4.jpg 214.33 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesné cesty na Peterkline miestami úplne vyfúkané, severná strana kopca.
5.jpg
5.jpg 217.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A prišlo aj na záveje :)
6.jpg
6.jpg 270.67 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hrebienkom smerom k Vápennej, vyfúkaný svah. Nemám rád ČB fotky.
7.jpg
7.jpg 231.57 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2012 - 21:56:51
00
čb fotky majú svoju retro atmosféru.
17.12.2012 - 08:07:08
00
vukie: ta fotka s krokodilom sa mi strasne paci .. celkovo aj s tou znackou :y:
17.12.2012 - 08:25:48
00
Foto 3 je jedna fotka alebo to je skladane ?
17.12.2012 - 09:02:45
00
No to by aj mňa zaujímalo.Aj ta piata sa mi páči,vystihuje atmosféru.
17.12.2012 - 09:21:56
00
Vďaka za pozretie.
Na príspevok od silvy sa tie fotky hodili, ináč by som ich sem nedal. Menej tradičných MK fotiek mám viac, ale tu ich nedávam príliš rád. Väčšinou sa nikto nespýta, kde to bolo fotené, ako sa tam dostať a pod :) Ako aj teraz :)
Krokodíl bol zaujímavý, ale nestretli sme tam žiadneho :)
Osobne sa mi páčia všetky fotky z výjazdu. Z nich som opäť milo prekvapený.

Fotky z pešieho výletu sú fotené so Sigmou 8-16 nasadenou na Pentax Kx, tú používam aj na nočných výjazdoch na dlhú expozíciu. To je presne objektív pre mňa, som širokouhlo zameraný (je to vidieť aj z množstva panorám, ktoré som odfotil).
Podobný stromový pohľad ako na fotke 3, tiež jeden záber. http://hiking.sk/dev/gallery/photos/8f04e71bbe5af0ce5c1253e9283f7760.jpg
17.12.2012 - 10:03:46
00
Dnes slusna hmla, a za BK padala zo stromov ladova triest, to by bolo mojito ;) asfalt z race na bk zjazdny mokry az po Javornik,potom dalej kolaje v poloroztopenej brecke
18.12.2012 - 19:46:03
00
nj tiez som cakal ze tam bude lepsie, ale nevadi, aspon ze nebol lad :)
avsak cyklocesta zo stupavy k morave, a dalej pozdlz moravy je uplne cista :)

myslim ze na zimu, okrem hradze, zostanem verny okruhu hainburg-most-cyklomost, avsak nie som si isty, ci v zime posypaju ten hainbursky most, a tiez ze ako sa dostanem cez cyklomost. Zabudol som si dnes vsimnut, ake je na nom zabradlie, ze ci sa da tadial prejst aspon peso drziac sa ho jednou rukou a jednou nohou :P :lol:
18.12.2012 - 21:18:04
00
iron.hide pozri môj posledný príspevok v téme Bicyklovanie na Záhorí.
Tam píšem, ako je to s mostom teraz v zime (je uzavretý a vjazd len na vlastné nebezpečie)
18.12.2012 - 21:23:20
00
keyboard_arrow_up