No ak bajkeri letia dole kopcom tak, ze turisti uskakuju, tak sa im necudujem..
06.05.2013 - 07:21:28
00
Vcera som mal miernu vymenu nazorov s turistom pri zjazde z V.Homole k Zoske :)
Kedze dlhsiu dobu pouzival iba jeden argument dokola a nedalo sa v diskusii pohnut dalej, dane diskusne "forum" som opustil ;)
Paradoxne to bolo v bode, kde som siel bokom cez vodu a blato, kadial turisti nechodili, mali svoj chodnicek vyslapany bokom a siel som tam nie rychlejsie ako 5-7kmh....sodoma gomora niektori ludia
06.05.2013 - 07:30:48
00
Mozno prezil sok a odvtedy uz cez to nejde vlak :D .. ja som v sobotu na ceste uz musel povedat nejakym dievcatam, ktore prechadzali krizom cez cestu, aby sa spamatali. Niektori ludia proste idu krizom a ani ich nenapadne! aby sa pozreli, ci vobec mozu. Dalsi dokazu nemozne .. v 3 ludoch zatarasia 8m siroku cestu. A zase niektori cyklisti ludi skoro zrazaju k zemi... do toho auta, psy, krokodily. Nuz, tazko .. lepsie je s medvedmi :lol:

Co to bol za argument ?
06.05.2013 - 07:57:09
00
na TZ nemaju cyklisti co robit...a nic ine zo seba nevedel dostat
06.05.2013 - 08:51:15
00
Tymto argumentovali aj dochodcovia na modrej TZ co vedie z BK do Race. Zaberali 5-ti cely chodnik, spomalil som na 5 km/h, aby som ich nijako neohrozil, slusne som pozdravil. Schytal som sprsku vulgarizmov a ze ako cyklista mam chodit po vedlajsej asfaltke. Nechal som to tak, nemalo zmysel argumentovat a kazit si den, pokracoval som v jazde. Rovnako ma uz dochodcovia vyhadzovali aj z cyklistickeho C-ka, co vedie z BK na na Maly Slavin. Na TZ cyklisti mozu ist, ale pesi maju prednost.
06.05.2013 - 08:59:15
00
To, že cyklista nemá čo robiť na TZ si myslia prečo? Niečo zle pochopili alebo len tak z princípu aby si splnili dennú kvótu nasierania sa?
06.05.2013 - 09:04:11
00
Na TZ cyklisti mozu ist, ale pesi maju prednost.

Tak by to malo byt v praxi pri spravnom spolunazivani ludi .. zial realita je ina. Naviac .. bajker ked zide modru z BK tak malokedy stretne ineho bikera. Turista, ktory ide pesky, ich za pekneho dna stretne asi 50 kusov. To je potom naprd. Pre turistu. Mna by to tiez nasieralo. Riesenie je lahke .. ist tam, kde v tom case ludia nebudu. Napriklad na Skalnatu :lol:
06.05.2013 - 09:15:33
00
Su to take nepisane pravidla, ktore by sa mali dodrziavat a mali by byt samozrejmostou, kedze kazdy vyuzivame les inym sposobom pre oddych. K ludom sa spravam ohladuplne, ale nie vzdy je to aj naopak. Stava sa mi napr., ze ked slapem hore kopcom, tak zjazdujuci bikeri oproti mi malokedy daju prednost, na druhej strane ich chapem, chcu si uzit zjazd :) Cez vikend urcite nevyuzivam trasy v MK, kde predpokladam vacsi vyskyt pesich, ale volim odlahlejsie konciny :) Ale verim, ze su turisti nahnevani, ked sa stale musia uhybat.

Astro: davnejsie som cital stanovy KST a tam bolo napisane jasne to, co som napisal o TZ vyssie a co citoval aj lto. Iba niektori jedinci si uzurpuju TZ pre seba a vyhanaju odtial vsetko, co sa pohybuje inak ako pesi. Dokonca aj z lesnych ciest oznacenych "C", uz som pocul aj argumenty typu: bicykel do lesa nepatri...
06.05.2013 - 12:23:19
00
Stava sa mi napr., ze ked slapem hore kopcom, tak zjazdujuci bikeri oproti mi malokedy daju prednost, na druhej strane ich chapem, chcu si uzit zjazd :)

Nechápem ich a je to od nich bezohľadnosť.

Ja som ešte v Karpatoch problémy a konflikt s turistami na TZ nikdy nemal. Možno to bude aj spôsobom jazdy a správania sa.


Naposledy upravil milsu dňa 06.05.2013 - 12:55:35, celkovo upravené 1 krát.

06.05.2013 - 12:43:44
00
Ta bezohladnost je v ludoch nejako zakorenena, je to asi dobou, neviem... Zalezi asi aj na koho natrafis, mozes sa spravat slusne a ohladuplne ako chces, ale ked na druhej strane pochopenie nie je... Svojim spravanim a jazdou som si konflikt urcite nepytal, skor som narazil na samonasieracie typy ludi, nastastie takychto stretov nemam vela.
06.05.2013 - 12:53:02
00
Dokonca aj z lesnych ciest oznacenych "C", uz som pocul aj argumenty
typu: bicykel do lesa nepatri...

Takych by som hnal z lesa svinskym krokom .. este ani ich dedo nebol na svete, ked sa po lese jazdilo na bicykli...
06.05.2013 - 13:09:53
00
Ta bezohladnost je v ludoch nejako zakorenena, je to asi dobou

Je to principialny problem mnozstva ludi na jednom mieste. Koncentruje sa napatie, emotivita, zlost, frustracia, atd. Samotny koren tohto problemu je mesto ako take. Riesenie je zakazat mesta :) Decentralizacia :P
06.05.2013 - 13:12:19
00
Ale verim, ze su turisti nahnevani, ked sa stale musia uhybat.

Z toho vyplyva, ze musia aj turisti zacat jazdit na bajku a nebudu musiet byt stale v strehu. :D

A vobec, kto to kedy videl chodit peso? Ved to je tak hrozne pomaly a neefektivny sposob presunu, ze to musi cloveka ubijat. Potom je jasne, ze stupnujucu sa nervozitu zo svojej pomalosti si vybijaju na bajkeroch, ktorym zavidia, ze sa netrtosia z Race na Babu pol dna. :lol:
06.05.2013 - 13:23:24
00
:D .. urcite niektori turisti to tak maju :lol:
06.05.2013 - 14:02:28
00
Z toho vyplyva, ze musia aj turisti zacat jazdit na bajku a nebudu musiet byt stale v strehu. :D

A vobec, kto to kedy videl chodit peso? Ved to je tak hrozne pomaly a neefektivny sposob presunu, ze to musi cloveka ubijat. Potom je jasne, ze stupnujucu sa nervozitu zo svojej pomalosti si vybijaju na bajkeroch, ktorym zavidia, ze sa netrtosia z Race na Babu pol dna. :lol:


jezus na hrad :)
06.05.2013 - 14:07:17
00
keyboard_arrow_up