user_id napísal:
Aj tie ryhy raz vyschnu a ked po nich budu cyklisti jazdit, tak sa to casom zrovna. Preco by nemali cyklisti jazdit za mokra ak chcu vyuzit plny potencial bicykla ? :)

Ja mam napr. hrozne rad jazdeni za mokra/v mekke hline, ale nesel bych jazdit na traily, na kterych jsou vybudovane prvky typu klopene tocky a skoky. Pokud nejsou samozrejme predtim radne uzabovane(coz podle mych info. neni zadny v MK). Az budes raz nekdy sejpovat/opravovat nej. trail/bikepark, tak to ale urcite pochopis! ;-) Na jezdeni v mokro/blate jsou idealni "bezprvkove" traily, kde realne nemas moc co znicit...tam se muzes ukazat jake mas skills! ;-)
26.03.2018 - 10:52:44
04
Ma tu minuskujete, akoby som osobne chodil po trailoch s traktorom a rozryval ich :D. V MK jazdim vacsinou po asfaltke a sem-tam si spestrujem trasu cez lesne cesty/cyklochodniky/turisticke chodniky, ktore byvaju aj s makkym blatom. Mam kross, odpruzena vidla ma nizky zdvih a plaste na kolesach su s prevazne hladkym dezenom, ale jazda po hrboloch a ryhach mi nikdy neprekazala. Preto mi prislo divne, ze sa tu podaktori majitelia celoodpruzenych bikeov s mtb dezenom na plastoch "vyplakavaju" ("stazuju", to je mozno lepsi vyraz).
26.03.2018 - 11:48:12
00
toto je v poslednom case problem fora, ***** do veci, ktorym nerozumiem a potom sa este obhajovat vlastnou nevedomostou...

skus si precitat nieco o tom, co vlastne umelo vybudovany (rozumej odmakany pracou ludi) trail znamena, na co sa vlastne na nom robia terenne upravy, co je flow... nikto tu nevyplakava (OK, jeden-dvaja taki tu su) ze to v lese drnca, ani ze tam su kolaje. hovori sa tu o tom, ked niekto svojou tupostou znici umely prvok, ktory mal v danom kontexte presne definovany vyznam
26.03.2018 - 12:42:58
09
fokel napísal:
hovori sa tu o tom, ked niekto svojou tupostou znici umely prvok, ktory mal v danom kontexte presne definovany vyznam


Z diskusie mi nebolo jasne, ze je rec o umelych prvkoch :) . Samozrejme, ich nicenie resp. nicenie diela ludskej prace, je zle :).
26.03.2018 - 12:54:01
00
väčšina trailov v okolí sú vybudované
26.03.2018 - 13:00:20
00
ahojte, mam prosbu. este som nebol v MK a rad by som tu pojazdil. chcel by som "naplanovat" trasu na cely den, nech vidim z MK to najlepsie a co najviac. trasa moze mat kludne nad 100 km/4000 m. ma niekto taky gps zaznam a poskytne mi ho? alebo by sa mohla najst jedna dobra dusa, ktora mi taku trasu naklika v jeden nudny vecer :-) ospravedlnujem sa, ak to sem nepatri, ale neviem kto iny by mi pomohol, ak nie bikeri od MK
26.03.2018 - 13:36:55
00
Barman lto, nenamiesas tuto hľa nejaky vyzivny koktejl? :)
26.03.2018 - 13:44:22
07
divo napísal:
ahojte, mam prosbu. este som nebol v MK a rad by som tu pojazdil. chcel by som "naplanovat" trasu na cely den, nech vidim z MK to najlepsie a co najviac. trasa moze mat kludne nad 100 km/4000 m. ma niekto taky gps zaznam a poskytne mi ho? alebo by sa mohla najst jedna dobra dusa, ktora mi taku trasu naklika v jeden nudny vecer :-) ospravedlnujem sa, ak to sem nepatri, ale neviem kto iny by mi pomohol, ak nie bikeri od MK

Mozes si dat dlhu trasu Stupavkseho maratonu napriklad :-)
26.03.2018 - 14:42:56
01
quidoo napísal:
Barman lto, nenamiesas tuto hľa nejaky vyzivny koktejl? :)

Ja som sa to pred par rokmi snazil zokruhovat a zoptimalizovat, ale uz to nemusi byt uplne aktualne.
http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=36
http://trasy.gpsteam.eu/index.html?trasa=37
26.03.2018 - 20:28:35
01
dobre to tam máš medzičasom zaspamované...
26.03.2018 - 23:47:42
00
Single v okoli race v pohode jazditelne tak po Cerveny kriz aj pedal trail od Slivu ku horarni bez blata
27.03.2018 - 14:08:24
03
teraz treba ist bikovat blatko prituhlo :-D

Prílohy:

IMG_20180328_063453.jpg
IMG_20180328_063453.jpg 466.78 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2018 - 07:03:42
06
divo napísal:
ahojte, mam prosbu. este som nebol v MK a rad by som tu pojazdil. chcel by som "naplanovat" trasu na cely den, nech vidim z MK to najlepsie a co najviac. trasa moze mat kludne nad 100 km/4000 m. ma niekto taky gps zaznam a poskytne mi ho? alebo by sa mohla najst jedna dobra dusa, ktora mi taku trasu naklika v jeden nudny vecer :-) ospravedlnujem sa, ak to sem nepatri, ale neviem kto iny by mi pomohol, ak nie bikeri od MK

Ak si trúfaš, nech sa páči... Trans MK som šiel už 3x toto mi príde ako best-of verzia, plánujeme to ísť niekedy v Máji (treba už mať trochu najazdené v sezóne, nie je to sranda). Je možné, že sú ešte v MK krásne úseky ktoré zatiaľ nepoznám a trasa ich nezahrňuje. Je to v smere z Nového Mesta nad Váhom do Bratislavy.
Každý meter trasy som osobne prešiel, takže ziadna teória ale reálne skúsenosti.

Včera som šiel časť posledných 65km trasy a v lese parádne. Prakticky žiadne blato, problém skôr popadané stromy kde tu. Už začína rásť medvedí cesnak (na mieste ako je modrý singláč medzi Sklenou Hutou a sedlom Skalka)

Prílohy:

TransMK2018.gpx [40.44 KiB] Zobraziť na mape

Jelenia Hora.jpg
Jelenia Hora.jpg 427.91 KiB 1 thumb_up1thumb_down

Klokoč.jpg
Klokoč.jpg 408.79 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2018 - 11:48:41
05
Strenki Smolenice doporučujem obísť cez Vlčiaren, nebudeš drať pneu po asfalte a rýchlosť porovnateľná, lebo je to celé mierne dolu kopcom. Ak ste šli cez Jahodnik kvôli občerstveniu, v Smoleniciach pod zámkom je cez sezónu otvorená reštika a ak vydržíte , tak dobrá bašta v Smolenice železničná stanica. Inak pekná štreka.
Ja si to dávam každý rok z orešian na Biely kríž kuknúť kamoša a nazad, pre mňa pekný celodenný pojazd.

Prílohy:

Komentár súboru: Chýba záznam z BK do Stupava
fe1a3454e399ba3-a-nw-p.png
fe1a3454e399ba3-a-nw-p.png 3.46 MiB thumb_up0thumb_down

28.03.2018 - 12:22:17
00
trasa Trnavskej 100 km je pekna... z Ba do Brezovej pod Bradlom..... ide sa cez kopce ktore maju krasne vyhlady, napr. Vapenna, Klokoč... mozes vybehnut na Plavecky hrad, Korlatku a aj Dobrovodsky hrad.... finish na mohyle Stefanika.... trasa da zabrat ale stoji za to...
28.03.2018 - 13:23:20
00
keyboard_arrow_up