Caute kluci, oco sa mi ozval ci sa nepojdeme povozit do Malych Karpat tak riesim aku trasu ist s nim pojazdit :D. Karpaty poznam skor z cestnej stranky, horsku som pochodil trochu ale viem ze je to tam fajne tak chcem vyuzit potencial. Sme taki vikendovi MTBikeri tak by sme brali na cely den nieco cca 60-70km s cca 1000? prevysenim ale hlavne zjazdne cesty. Mate niekto nejaky Strava/Komoot/GPS vyjazd splnujuci podmienky? Viem ze je to pekne v okoli sedla Hubalova (keby to tam bolo tak super). Nemusia byt velke stupaky skor pekne cesticky (aj zjazdne single-traily) s peknymi vyhladmi :). Bod odkial vyrazime vieme prisposobit. Sorry za lenivost prechadzat 2871 stran, nemam vyhovorku, je to fakt len lenivost.
16.09.2019 - 21:31:59
00
ked chces okolo Hubalovej, tak odporucam Vysoku. Odtial je pekny vyhlad.
pripadne aj taricove skaly
16.09.2019 - 21:37:47
00
iron.hide ako ze fakt ? Taricove skaly sa na biku chodia 2x - prvy a posledny.

Eaten, z Hubalovej mozes ist po cervenej smerom na Babu, tam ale este treba obist skalnatu a cmelok - myslim ze tam je cyklotrasa a z Baby vies zbehnut myslim po modrej do Pezinka. Pripadne na Cermaku to strihnut po zelenej na Velku homolu a odtial dolu ak sa chces vratit niekde k Modre.

Alebo z Hubalovej cez oboru dalej a po prelezeni plota po modrej okolo neho.
16.09.2019 - 21:55:08
07
eaten - tu je moja oblubena trasa, trochu modifikovana lebo ja vyrazam z Race, ale tebe bude lepsie startovat z Borinky, mas to potom o cca 300 vyskovych metrov menej. Borinka - Biely kriz - Somar (v zavere asi trochu potlacis, cca 50m) - Skala - Pajstun (dole z hradu po cervenej TZ asi potlacis tiez, cca 250m) - Borinka. 44km 1270 vyskovych metrov podla mapy, takze v reale trochu menej. Budes potrebovat navigaciu lebo nie vsetky cesty su znacene cyklotrasy. Fotky z trasy najdes v mojom prispevku na tejto strane.

Pekne vyhlady v okoli Hubalovej ponuka Vysoka, Skalnata a Velka Homola, akurat tam sa uz nezmestis do 1000 vyskovych metrov a trasa zahrna aj nosenie biku.

Prílohy:

export (3).gpx [325.36 KiB] Zobraziť na mape

17.09.2019 - 09:53:02
01
Diky za tipy :) ked tak nieco skusim z toho sam naplanovat. Rad by som po znackach, kedze to tam nepoznam. A pekne vyhlady nemusia byt na vrchole, skor som mylsle pekne lesne cesticky, vyjst niekde na luku peknu alebo tak :)
17.09.2019 - 10:58:04
00
eaten ja som išiel nedávno z modry na zochovú chatu, odtiaľ na čermák->kuchyňa->vývrat->hubalová->čermák->zoška->modra. Je to do 1000 výškových, 40 km. Trošku nudné úseky z čermáka do kuchyne a z vývratu na hubalovú lebo sa ide po asfaltke, ale aspoň v lese. Inač pekná trasa.
17.09.2019 - 12:41:50
00
Popozeral som mapy.cz a naklikal som si nejaku mapu nakoniec podla seba. Pozreli by ste niekto ci je to schodne/pekne alebo su tam nejake pekne zachadzky/obchadzky z ktorych bude krajsi zazitok?
Kedze ani jeden nebyvame v BA mozeme zacat kde chceme, preto som dal Smolenice aby tam bol aj nejaky kulturny zazitok :D. Chcel som do toho zakomponovat Jeleniu Horu (ta fotka na predhcadzajucej strane vyzera fakt pekne), ale 300m vyskovych asi zvazime este na mieste. Vyberal som hlavne znacene cyklochodniky, preto som tam nedal ani Vysoku, nechcem nosit bike na chrbte a zavadzat turistom.
Tu je teda moj navrh:
https://en.mapy.cz/s/cuvepusoda
18.09.2019 - 19:08:17
01
Spusta asfaltu, obchadzka Klokocu, ani nosenie nie je :lol: /Taricove :D/
18.09.2019 - 19:25:02
00
Koniec viem ze je asfalt ale myslim ze od Smolenic az po Hubalovu by nemal byt ci?
18.09.2019 - 19:30:44
00
Dolany az po Losonec mas asfalt.Smolenice az hore pod Veterlin tiez /asfaltovali asi pred 1-2 rokmi tu zvaznicu/.Hubalova az Zoska tiez, aj ked zaciatok je rozbita asfaltka az teren. Pila az Dolany asfalt. Asi 2/3 vzdialenosti mas asfalt /alebo teda tak 60% urcite/ .. ono asfalt nemusi az tak vadit .. hlavne sa treba vyhnut hlavnym cestam.. obchadzka Klokocu je v pohode, len prides o celkom fajn vyhliadku.
18.09.2019 - 19:38:19
00
lto napísal:
Smolenice az hore pod Veterlin tiez /asfaltovali asi pred 1-2 rokmi tu zvaznicu/.

Asfalt pod Veterlin ide z Jahodniku, na tejto trase je len po zamok.
18.09.2019 - 19:41:18
02
No ako vravim, Male Karpaty mam schodene velmi malo, a preto idem podla toho co mi mapa ukaze ako cyklocestu.
Myslim ze od Smolenickeho zamku pod Veterlin by mal byt teren (resp. lesna cesticka), kedze tam som tento rok bol. Po Hubalovu myslim ze je tiez, potom je to dost asfaltu, to by som sa rad vyhol ale vyzera ze okruh inak nespravim, aspon podla znacenych cyklociest. No ako vravim, ak je nejake vylepsenie, privitam ho. :D
18.09.2019 - 20:02:36
01
palo:aha,asi som to prehliadol,ok
eaten:vylepsit sa da akokolvek,podla chute a preferencii .. aj napr. zaruby-ostry kamen sa da :)..ok,mlcim .. neni som ten najpovolanejsi to navrhnut upravu :) zle to urcite nemas.
18.09.2019 - 20:15:45
00
Tak zakladna otazka je, ako sa bude v terene navigovat/orientovat.
18.09.2019 - 20:18:44
00
Ok, tak Komoot mi navrhol tuto upravu kde je menej asfaltu :D len ci je to zjazdne (zmeneny je len usek Cervena Skala - Smolenice. https://www.komoot.com/tour/94666476?ref=wtd
18.09.2019 - 20:19:36
00
keyboard_arrow_up