Normalne rozmyslam ze si dam hreben cez vikend, za Cmelkom som uz nebol zo 3 roky a okolo hubalovej som uz hadam nebol zo 5-6 rokov
09.10.2019 - 17:03:44
02
jurajm26 napísal:
Je ten trail Baník aj nejako označený že od studničky zbojnicky tam človek co to nepozná trafí? Alebo ako najlepšie sa tam dostať keď znalosti okolia sú skôr strohé?

Zle čítaš mapu, nejde to od Zbojníčky. Začínas presne na Červenom kríži, za tým veľkým prístreškom/altánkom tak za ním je tiež singláč/chodník ... už dlho tam bol. Na začiatku treba ísť trošku do kopca (ale dá sa aj v sedle :P ) no a potom tam niekde to začne. Na fotke som to označil oranžovou farbou.
Priznám sa, že som Baník ani sám nešiel, pôjdem si zajtra vyskúšať. Ale prístup som ti napísal presne, na betón.

Prílohy:

Baník.jpg
Baník.jpg 182.55 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2019 - 17:05:08
00
Strenki napísal:
Zle čítaš mapu, nejde to od Zbojníčky. Začínas presne na Červenom kríži, za tým veľkým prístreškom/altánkom tak za ním je tiež singláč/chodník ... už dlho tam bol. Na začiatku treba ísť trošku do kopca (ale dá sa aj v sedle :P ) no a potom tam niekde to začne. Na fotke som to označil oranžovou farbou.
Priznám sa, že som Baník ani sám nešiel, pôjdem si zajtra vyskúšať. Ale prístup som ti napísal presne, na betón.


Perfektne ďakujem ti veľmi pekne. Pravda veru je ze mapu už nečítam skoro vôbec dobre. Ale aj vyznačené to je super. To by som mohol nájsť keď zavitam do BA na bajk. Každopádne som na ten úsek veľmi zvedavý.
09.10.2019 - 17:30:53
00
lapaloma: treba to spojit s vlacikom zo Zahora
09.10.2019 - 17:52:01
00
user_id napísal:
lto Dik. Hanbit ? Za co ? Chcem ist z NMnV do BA na cestaku, cez Brezovu, Trstin, Plavecky Mikulas, Pernek, Pezinok... :-D
Poslal som ti len kratky usek na analyzu. Zvysok trasy som si presiel na Google Streetview. :-D

Keď pôjdeš tadialto tak na cestáku by nemal byť problém

Prílohy:

Brezová_pod_Bradlom__Trstín.gpx [63.78 KiB] Zobraziť na mape

09.10.2019 - 17:53:28
02
iron.hide napísal:
aha ok, diky. Ako vravim - nedelu som tade este presiel. Ale cez tyzden, ked su tam robotnici, by som to radsej neriskol.
Asi budem teda jazdit po ceste.
--btw podla toho co som nedelu videl, tak ta nova obchadzka nie je asfalt, ale taka nejaka skvara alebo co. To asi nie je moc pre cestaky.

Siel som tade na cestaku teraz v pondelok podvecer. Prejazdne to bolo bez problemov. Väcsina panely, len dve napojenia a jeden usek dlhy mozno 30 metrov bol ten sypky material, ktory vyzera, ze sa don hned zabori koleso. Ale drzi prekvapivo velmi dobre. Je zhutneny a tvrdy skoro ako klasicka cesta, vobec sa to nezabaralo. Ale je mozne, ze zmenia trasovanie uplne ponad cely ten usek, tak neviem ako to bude s cestakom. Ale ja nemam problem prejst aj mimo asfaltu, takze ja by som siel aj tak. :) A inak aj prepojenie medzi Jurom a Ivankou je uz pokosene a nezasahuje burina do polovice asfaltu. Teraz to urcite oceni vela ludi ked skoncila sezona. :D
09.10.2019 - 18:22:53
02
Strenki som zvedavy, co povies :) Pre mna sa ten trail zaradil medzi moje najoblubenejsie v ramci BA ;)
Davaj pozor v useku, ktory nasleduje po krizovani zvaznice, ale este pred asfaltkou - zacne to byt strme a s jednym peknym rockfacom, “skoro” cista Kanada :) Mozno sa tam zajtra uvidime...;)
09.10.2019 - 18:56:24
00
A mozno sa uvidime aj na Kramaroch
09.10.2019 - 19:08:35
00
Povodne som dnes nemal bike v plane kedze hlasili dazd. Po praci som natankoval tmel do plastov a hura smer Ohek a Mociarna. Na oheku vidno nejaku udrzbu, hlavne na prvom useku ?. Na mociarnej kusok pod cestou kukam v lese zaparkovane Volvo XC60 ?. Ked som sa priblizil vystupil starsi pan v maskovacom odeve. Povedal mi, ze tam foti zver, ze uz je tam od rana, ale ze je to slabe oproti minulosti. Dodal, ze povolenie ma.... neriesil som, len som mu vysvetlil ze mi prislo divne to auto tak som sa pristavil omrknut. Podali sme si ruky, zazelal som mu uspesny lov a frcal som dalej po traily. Asi dvakrat sa mi trail nejak stratil z pod kolies ?, ale nakoniec som sa uspesne napojil a pokracoval. Prvy krat som nejak netrafil, najazd do zlabu a cely som ho obisiel vrchom. Kedze tam bol nejaky chodnik tak som to potiahol az na koniec zlabu a znovu pokracoval trailom.

Prílohy:

IMG_20191009_165341855_HDR.jpg
IMG_20191009_165341855_HDR.jpg 1016.88 KiB thumb_up0thumb_down

09.10.2019 - 19:30:58
01
Lto, vsak preto mi to napadlo :)
09.10.2019 - 19:39:10
01
nickovw08 napísal:
Keď pôjdeš tadialto tak na cestáku by nemal byť problém

nickovw08 dobre vravi, ta povodna verzia je dost po lesnych cestach...
09.10.2019 - 20:29:27
02
chcel si to skratit, ale z asfaltky na Dobru Vodu odbocil do lesa, kde uz je strkova cesta a dalej ako isiel na suchanku, tak po tych velkych kamenoch sa ide blbo aj na mtb a nie na cestaku
09.10.2019 - 20:37:54
00
todam
Toho maskovaneho panka sme tam stretli aj v nedelu, teda ja som okolo neho prefrcal bez povsimnutia, ale kamos za mnou si ho vsimol, vraj bol tak dva metre odomna 😂
09.10.2019 - 21:00:26
00
nickovw08 napísal:
chcel si to skratit, ale z asfaltky na Dobru Vodu odbocil do lesa...

Siel som tento rok hrebenovku (Brezova-BA) prvykrat striktne po cervenej cyklotrase, dokonca nad Dobrou Vodou je to real preznacene inak ako v mapach... ale silnicku by som si tam nenicil, aj ked pekne to tam je, ako lto pise...
09.10.2019 - 21:11:51
00
este k tomu zahoraciku. mozno borcom, co davaju hreben karpat, prestup nevadi, ale chystal som sa sam s detmi, ktore este maju problem maniplovat s bajkami. tak som kvoli prestupu nakoniec radsej siel autom. proste nechcelo sa mi tam vystupovat a nastupovat navyse, zbytocne zvysene riziko, ze sa nieco domrvi...
09.10.2019 - 21:21:28
00
keyboard_arrow_up