mozno chystaju opat nejaku rallye
26.11.2019 - 18:41:41
00
Myslím, že väčšina z nás chodí z času na čas do MK aj pešo, tak to niekoho možno zaujme https://hiking.sk/hk/ar/5936/p_puchala_turisti_patria_do_chranenych_uzemi.html?ref=tit&rn=1
27.11.2019 - 07:38:21
01
"Je rozdiel rezervácia a rezervácia, ak máme ako predmet ochrany citlivé spoločenstvá rastlín alebo niečo, čo by mohlo byť poškodené zošliapavaním, tam je na mieste prísne trvať na tom, aby ľudia chodili po vyznačených chodníkoch." .. konecne aj rozumny pristup. Kiez by to tak brali aj ludia ... nie ako na Klokoci, kde labzuju krizom krazom po luke, lebo usetria 10m, namiesto aby zisli dole lesom na chodnik.
27.11.2019 - 08:23:05
00
toto je asi myslene ako vtip

Robievate kontroly zamerané na nelegálne vjazdy motorovými vozidlami?

V poslednom čase ich robíme zhruba raz za mesiac. V niektorých častiach je to dosť vypuklý problém, napríklad medzi Svätým Jurom, Lozornom a Borinkou. Je tam zákaz vjazdu, ale nie sú tam rampy a často si šoféri skracujú cestu tadiaľ. Tieto akcie robíme v súčinnosti s políciou. Neoprávnený vjazd do lesa súvisí s paragrafom trestného zákona, ktorý hovorí o porušovaní ochrany rastlín a živočíchov a je to trestný čin. Vždy to musí prešetriť polícia, ak nejde o trestný čin, okresný úrad to rieši ako priestupok.

tu mam pocit ze tam si to ludia mylia s pretekmi do vrchu
tam chodi tolko aut ze nestretnut ziadne je uz pre mna rarita
27.11.2019 - 08:39:21
00
Je to tam uz fakt divoke. Pritom od Lozorna je /bol 3x znacka zakaz vjazdu a dokonca tam aj rampa tusim je, pri odbocke na ranc, vo sv. Juri rampa je tiez. A kedysi byvala aj casto zatvorena.
27.11.2019 - 09:30:55
00
prave preto uz nejazdim asfaltkami.
jedinou vynimkou byva v zime Raca-BK, ked bude vsade sneh a hento bude jedina odrhnuta trasa. Teda nie ze by som si nasledne nesiel uzit sneh aj do terenu, ale je to lahka cesta na hreben.
27.11.2019 - 09:36:42
00
lto napísal:
Je to tam uz fakt divoke. Pritom od Lozorna je /bol 3x znacka zakaz vjazdu a dokonca tam aj rampa tusim je, pri odbocke na ranc, vo sv. Juri rampa je tiez. A kedysi byvala aj casto zatvorena.


v svatom jure rampa nie je, jedine ze by pribudla od za posledny mesiac :)
jedina rampa, ktora je obcas zavreta je od limbachu a tu som zazil tento rok zavretu asi 3-4 krat.
27.11.2019 - 09:51:23
00
Uz nie je ? Ved tam byvala .. ako je to male parkovisko a zacina les. Ale uz som tam davno nebol .. alebo uz ju odpratali davno a zabudol som na to, ale stale ju mam zafixovanu.
27.11.2019 - 10:14:31
00
jj rampa je len od limbachu a tiez som ju raz zazil zavretu, necakal som to cize trosku nudzove brzdenie kedze je to za zakrutou :)
ale z lozorna su len znacky s tym ze "okrem vozidiel udrzby" co sme sa na poslednom vyjazde kde nas obehli tie iste auta asi 3x hore dole zhodli ze su to vozidla udrzby ktore tade jazdia aby udrzovali cestu bez listia (chap tak ze isli asi 100vkou a listie odfukovali 3 metre do stran) a aby prevzdusnovali ten asfalt (aby sa chudak nedusil pod nejakou napadanou spinou)
v meste som na to videl take auta s kefami ale tu stacia aj BMW M5 a pod
27.11.2019 - 10:17:11
00
Ja mam este spomienky na tu cestu, ked byvala zavreta brana nad Kosariskom, aj pod Lintavami , kedze tam bola obora. A preliezalo sa :lol: .. neskor bola diera. To boli casy, ked tam nikto nebol. Max. raz za cas polovnik, alebo hubar. Njn .. casy sa menia. Ale sa cudujem, ze tam policia nechodi vyberat, vsak by tam vo vhodnom case mohli zarobit na velke odmeny :lol:
27.11.2019 - 10:21:23
00
nj brana je otvorena asi perma... tiez sa cudujem lebo tam by sa dalo nahrabat
tak isto ako napr na horskej/alstrovej kde kazde rano desitaky aut maju shortcut z racianskej

ale vidim v tom asi vyssi zaujem niekoho kto tam chodi/jazdi

najlepsi bol ten co po mne trubil aby som mu uhol niekde kusok za velkym javornikom lebo on sa ponahla :)
27.11.2019 - 10:24:27
00
lto napísal:
.... Ale sa cudujem, ze tam policia nechodi vyberat, vsak by tam vo vhodnom case mohli zarobit na velke odmeny :lol:


Skor na vyhadzov, lebo polovica aut co tam chodi ma povolenie a druha pozna ich sefa alebo sefa ich sefa. Alebo dokonca v nich ich sef priamo sedi. Tam hore su prevazne chatky policajtov, vojakov, a inych mafianov.
Bude to ten vyssi zaujem ako pise scarinko

To iste ako tu u nas na hradzi. Nepojdes predsa ozraty autom na hlavnu cestu.... :tmi:


Naposledy upravil Kenai dňa 27.11.2019 - 10:33:40, celkovo upravené 1 krát.

27.11.2019 - 10:28:53
01
Tipujem, ze niekto z vychodu , co dosiel pastikarit do BA. Tam sa totiz vsetci neustale ponahlaju, ako keby bol posledny den. Inak asi v Nestichu fakt rampa nebola .. zakaz ano, ale rampa asi nie. No, uz je toho moc , vsade vidim rampy :lol:

Kenai: ale muselo sa to nedavno len zmenit .. 5-6 rokov. Vela z nich povolenie imho nema, ale asi nieco take, ako pises, to bude. Sem tam ked niekto porusit zakaz, alebo si skrati, to mne nevadi, ked sa chova normalne, ale uz je toho prilis vela .. to uz potom je lepsie jazdit po hlavnej v BA.
27.11.2019 - 10:33:01
01
lto napísal:
Tipujem, ze niekto z vychodu , co dosiel pastikarit do BA. Tam sa totiz vsetci neustale ponahlaju, ako keby bol posledny den..

Tvoje zhodnotenie sa opiera o logicku uvahu ze ked stretnem 5... 10....50 ludi co su z vychodu, ktori holduju pastete a ponahlaju sa, tak VSETCI ktorych od teraz stretnem na ulici a sa ponahlaju su z vychodu.
... nemam co viac dodat lebo moj prispevok je tu tak isto OT ako Tvoje "hajterske" konstatovanie
27.11.2019 - 16:28:52
00
No to je tvoja uvaha, nie moja :D .. ja som len tipoval :) .. ale vzhladom na dotknuty ton tvojho prispevku tipujem, ze patris k nim :lol: .. btw, ako si dospel k zaveru, ze tu nieco alebo niekoho hejtujem. Resp. chapes vobes zmysel toho pojmu ?
27.11.2019 - 16:46:59
00
keyboard_arrow_up