Gpx ti nedam ale z kamzika mas single smerom na cerveny kriz, tam si das slalomku, po asfalte hore na trail biely kriz, das jednotku dvojku polku trojky a tak ako si prisiel z kamzika sa nan vratis :)
11.06.2020 - 19:22:27
01
dominos napísal:
Rad by som pridal aj nejake tažšie traily pomotam sa asi aj okolo bikeparku koliba.

jediny tazky trail (nemyslim teraz skoky, takych je vela) pri BA je Kamenak, ten ide rovno z Koliby dole. Potom je aj maly Kamenak, ale ten je kratucky. Potom je este par kratkych strmisch veci pri Roslerovom vrchu, kusok od Koliby... bud smer sever alebo juh, alebo tak. Zbytok je viac-menej vsetko na cestak, nuda :)
11.06.2020 - 20:33:19
01
Ok dik všetkým niečo hádam už pojazdim :) Ito ten kameňák som pozeral ak na Trailforks dik
11.06.2020 - 20:40:31
00
Kolko budes mat casu? Mozem ti naklikat nieco zaujimave so zaciatkom a koncom na Kamziku
11.06.2020 - 21:43:35
00
len pre upresnenie @dominos, spomina sa tu Koliba sem, Koliba tam, ale to je vlastne Kamzik, ludia bezne hovoria o Kolibe, ale v skutocnosti myslia Kamzik, to je taka lokalna "anomalia"...takze priatelka ide vlastne na Kolibu(Kamzik je spravne)
11.06.2020 - 21:59:07
00
Koliba je lokalita (BA cast Nove mesto), kam skoro patri aj vrch Kamzik s TV vezou. Ak niekto napise, ze Kamzik, tak ide na Kamzik, kde je TV veza alebo pod Kamzik , kde su bufety. Ak napise, ze Koliba, tak je to trochu sirsia .. ale je to lokalita, kam patri aj vrch Kamzik. Cize nie .. ak sa pise Koliba, tak sa nemysli tym, ze sa ide na Kamzik .. na Kamzik sa chodi malo .. neni dovod .. max. tak pod Kamzik, kade ide cervena TZ. Tak je to zauzivane .. inak samozrjeme, ze ateliery Koliba a Slamena Bude su sice historicky nejake one .. ale .. kaslat na to :D .. proste to neriesit :D .. ono aj Kamenak nejdez z Kamzika, ani z Koliby .. ide vlastne od vrchu lanovky, ten kopec sa aj vola nejako, neviem teraz presne ako.

Inak ak je zaujem, naklikam takych 2000 vyskovych v okoli Kamziku a Zeleznej :D :D
11.06.2020 - 22:31:58
00
Koliba je mestska / vilova stvrt resp. zastavane uzemie mesta. A konci filmovymi ateliermi Koliba a restauraciou Stroodel. Kamzik a jeho svahy su to, kam clovek ide, ked chce vypadnut do prirody. A teda pre jedincov ktori radi tvoria nove teorie mala graficka pomocka do buducna. :)

Prílohy:

kamzik-koliba.png
kamzik-koliba.png 830.84 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2020 - 22:49:57
03
Tak to potom oprav tuna .. https://sk.wikipedia.org/wiki/Koliba_(Bratislava) :) obrazok .. "Cvičná lúka so svahom na Kolibe" :D .. darmo brojis, proste zludovele pojmy nezlomis :) .. uz aj na cykloserveri je Koliba cele oblast bufetov. Aj na hiking.sk

S Kamzikom ale pravdu nemas. Kamzik je vrch, kde je TV. Ten vrch, kde je lanovka sa vola inak ;)

edit: Hruby Kolesavec sa vola ten kopec, kde zacina lanovka, Rohatka, bluetrail, Kamenak a pod nim su Bufety. Takze ak nechces pouzivat pojem Koliba (ktory je uz viac-menej formalne spravny vzhladom na mapy), tak pouzivaj Hruby Kolesavec .. Kamzik je fakt dost mimo :)

edit2: inak fuj .. mapy.cz nam tu budu diktovat co sa ako vola? .. chod niekam :D Tam mas tiez pekne napisane .. Hruby Kolesavec :) .. ziaden Kamzik.


Naposledy upravil lto dňa 11.06.2020 - 23:03:33, celkovo upravené 1 krát.

11.06.2020 - 22:54:39
01
Nebrojim, len som si hovoril, ze niektori sa mozno radi nieco naucia. Ostatnych presviedcat nebudem. :) A samozrejme, ze mensich vrcholov okolo Kamzika je viac, ale tak rozlisovat masiv Kamzika este na jednotlive vrcholy ked je zjavne problem odlisit zastavane uzemie od kopca? :) Bud to zenies do extremu jednym alebo druhym smerom...
11.06.2020 - 23:00:38
01
ale ja som len mimo lokalnym chcel ozrejmit, ze jedno miesto sa moze nazivat aj Kamzik aj Koliba a je to ta ista lokalita..lanovka napriklad sa vola Zelezna studnicka - Kamzik, bus MHD chodi Koliba - Kamzik(na Kolibe konci trolejbus) a nejde az k vezi, takze je to rozne...tiez je na mape Cvicna luka a ja ju poznam skor s nazvom somarska luka..atd., takze niektori chodia na Kolibu a niektori na Kamzik a stretnu sa na tom istom mieste :)
11.06.2020 - 23:42:52
00
Koliba je oblast, Kamzik je kopec. Cast Kamziku je v oblasti s nazvom Koliba. Podobne sa ludia hadaju v tom kde zacinaju TBK2 a TBK3, ci je to na Pieskoch alebo na Piesku, pritom Piesok je vrch v oblasti Piesky. Teda presnejsie je ten vrchol nazvany Piesok I.
12.06.2020 - 00:02:13
00
Jezus :jaj, no ak to beries tak, ze cely masiv , resp. to okolo vestko je Kamzik, tak asi mas pravdu... len mne nejako nejde moc, ze by to cele bol Kamzik, ked je okolo plno roznych vrskov a uz aj mapy Kolibuju :D :D .. Je fakt, ze dlho som si zvykol hovorit o Kolibe, aj ked som viac-menej vedel , ze Koliba je ponize, skusal som posledny cas Kamzikovat,ale dako to uplne nejde, je to tak divne :D .. mozno aj preto, ze chodim prevazne do B0B0 bufetu :D /vysvetlivka .. oproti je Kamzik bufet :lol:/
12.06.2020 - 08:11:43
00
kto uz chodi jazdit na biku na Kamzik, ked je tam pesich jak nakakanych? :-P
12.06.2020 - 08:15:07
02
dominos napísal:
Ahojte, priateľka ide v sobotu na bike kemp (bajkerky kemp) na Kamzík .


Takze sobotu bude na kamziku kopa hustych bajkerok? No to aby som tam siel pofrajerit na mojej rachotine, skocit zopar megaskokov a tak...
12.06.2020 - 12:20:35
05
romanx: tak hore a dole, iny slusny kopec je potom az Biely Kriz, ale to je daleko ... ale teraz tam napodiv nebyva vela ludi. Asi ked uz otvorili tie nakupne centra .. :lol:
12.06.2020 - 12:40:03
00
keyboard_arrow_up