Ta modra je takmer hladka, male korienky, obcas listie, hadzat koleso netreba. Jeden lahky preskok cez pen tam je, ten ale jazdi i par xc jazdcov na xc bikoch. Uz to presli i s vysunutou sedlovkou, i s pevnou vidlicou. Rovnako skacu zaciatok Rohatky so sedlovkou hore. Preto som myslel ze je tam teraz nejaka zrada, zabudol som kde som. Priemerny trailovy jazdec ktory ma potrebu sa tam ist pozriet viackrat to musi dat so sedlom dole a pozreti si pnika. Uz teraz sa tam nahrnie zbytocne plno ludi si to pozriet/skusit tak nebudem vypisovat tazsie veci. Podla mna i Kamenak je ale tazsi ak ho clovek nefejkuje. Vacsie korene, plno kamenov a na nich strk, i strmsi je. A je oficialny. Rovnako Rohatka ak sa nejazdia obchadzky.
10.09.2020 - 18:45:19
00
vran: Ano, Kamenak je o dost tazsi, je to tak ako pises. Aj maly kamenak je tazsi imho. Je to hladke, tie zakruty nie su tazke .. ten pnik ale ja osobne sa skocit bojim, aj ked si myslim, ze by som to dat mal (ale najprv by som sa musel trochu rozskakat, lebo uz som mimo, nie som skakac, mam s tym docela problem). Problem je ale v tom, ze ty si myslis, ze seci co jazdia na bajku, taketo veci davaju s prstom v nose. Ale to tak nie je. Preto ti pisem to, co ti pisem :) .. totiz uz podla formulacia "lahky preskok cez pen" naznacuje, ze jaksik jazdis nieco ine. Inak nie je to pen, ale pekne statny buk :) Tazsie veci nedaleko su, iste .. ak tam nevznikla nejaka novinka, nemyslim, ze by tam bolo nieco, co by som nepoznal :)

Apropo, tiez by som mohol povedat, ze vyslap na Kamzik popod lanovku neni nic hrozne a par ludi to dava .. ale to by som dehonestoval pomerne dost ludi :)

lapaloma: ano, ak tam teraz nieco nepadlo, tak uz dlho to prejazdne je. Inak zelena, ak nefejkujes a ides povodnou trasou, ked neboli vyjazdene obchadzky, teda priamo po naklopenych korenoch (su tam dve take casti), tak to tiez nie je uplne trivialne :) Inak ta modra je zaujima (aspon pre mna) len tymi serpentinami. Kedysi nic ine nebolo na okoli.
10.09.2020 - 19:35:41
00
Durikan napísal:
Ked lto sa oznaci ako bezny cyklista, kam sa zaradit? Asi uplny zaciatocnik :D . Kazdopadne ten modry Mordor = "Hajduchy", ako je to oznacene na trailforkse, som skusal a moc som si to teda neuzil, moc tazke. Na rozdiel o inych ciernych v okoli co som skusal ako Banske, Klokociny, ktore som si uzil.

Sice jazdim dlho a pomerne vela, ale nie som nijak zdatny v takychto zalezitostiach... taky priemer beznych cyklistov. Ale pravda je aj taka, ze prevazne a hlavne tento rok jazdim na takom bajku, na ktorom sa take veci jazdia tazko .. a racekingami. 2.0" :lol: .. a nafukanymi :D

Banske ak nepocitam skoky, ktore su imho easy (aj ked som si netrufol, kedze nemam cit pre odskok) by som ciernym nenazyval. A Klokociny teda uz vobec nie :D .. je tam sice jeden kratky strmy usek, ale inak nic, co by malo byt cierne. Taky obycajny normalny chodnik, akych najdes na slovensku 100ky. Pravda, 5bojar to nie je :D
10.09.2020 - 19:39:48
00
Lubo jazdis dlho to je fakt, ale podla profiloveho obrazku si podpriemerny jazdec :lol:
10.09.2020 - 19:46:14
02
tak prilba dole. mne to pride celkom tazke...smerom dole samozrejme.
10.09.2020 - 19:49:06
00
Ciernu farbu pre Banske, Klokociny som bral podla ich oznacenia na Trailforks. Kazdopadne, asi preto mi prisli v pohode.
10.09.2020 - 20:00:32
00
Pravda je to relativne a zavisi od toho co kto jazdi a s akou partiou sa stretava takze uz mozem mat dost skresleny pohlad na vec. Vopred som si ale pozrel fotky pytajuceho sa, tak som si ho len zle zaradil. Ako pise lto tak i ta zelena je tazsia vrchom po korenoch a nie po obchadzkach. Mozno toto je problem ze ludia vyjazdia na trailoch obchadzky a ked potom tvrdia ze ten trail jazdia bezne tak ho jazdia tymi obchadzkami a ked sa nieco obijst neda tak je to zrazu nezjazdne na supu. Ono ten preskok je tam podla mna jedinne problemove miesto, preto som sa na to pytal. Pretoze je to len strasiak na hlavu akurat s moznostou zobut plast na dopade ale ako skok sam sa nelisi od beznych skokov napriklad na tbk. No a ked si clovek skusi zahranicne traily alebo turisticke chodnicky niekde na severe tak zisti ze to hodnotenie u nas nezodpoveda realite.
Ked tak premyslam tak myslim ze spominany kesalp s tou modrou nemal problem, bol som tam s nim raz davno po nejakom preteku co sme boli vacsia partia bikerov a nemyslim ze to znasal. Aj ked to bolo davno a uz si to nemusim pamatat presne.
10.09.2020 - 20:16:26
00
Zda sa ze sa tam budem musiet ist pozriet jednu aj druhu znacku a popod vedenie hore
10.09.2020 - 20:38:09
00
krista presne viem o ktorých trasách sa bavíte a som si uvedomil že som tam nebol minimálne 10 rokov :o
11.09.2020 - 07:09:59
03
Ja snad tiez. Naposledy tusim s Alanom a lto. :-)
11.09.2020 - 09:42:31
00
Ja som to chcel śť pozrieť tento víkend ale nakoniec som nestíhal. V zime som tú modru šlapal hore tak predstavu mám ako to vyzerá. Teraz to už nemá zmysle ísť skúšať, bude tam polka fóra :D.
11.09.2020 - 10:20:24
03
pekný záver diskusie :) najlepšie zrušiť výjazdy a fotky aby nikto nikde nechodil :) keď nebude inšpirácií tak si každý bude musieť všetko nájsť a vyskúšať sám .. tak ako to bolo pre 10-15-20 rokmi
11.09.2020 - 10:44:50
02
Poviem vam pravdu chalani citat tieto posledne 2 stranky z pohladu zaciatocnika ktory ma problem s tbk2 je dost ulet, miestami mam pocit ze polovica z vas nezije v realite 😄
11.09.2020 - 11:52:34
03
tu modru znacku uz preto moc ludi nejazdi, pretoze vznikli (alebo obnovili sa) single Svaty vrch 1 - 4, a premavka sa sustredi na ne.
A ak uz niekto potrebuje ist nadol, tak na to pouzije bud zelenu znacku (ta je okrem toho jedneho velkeho korenoveho useku v pohode), alebo ide Svatym vrchom az nad Borinku a potom dole.
-tam navyse potom vedie pekna cesta cez luky popod elektrickym vedenim:
https://www.freemap.sk/?map=16/48.255036/17.098010&layers=TI&tool=draw-points&point=48.255795/17.100928
11.09.2020 - 11:57:40
01
Relyful napísal:
Poviem vam pravdu chalani citat tieto posledne 2 stranky z pohladu zaciatocnika ktory ma problem s tbk2 je dost ulet, miestami mam pocit ze polovica z vas nezije v realite 😄

Aj ako zaciatocnik by si mal vediet rozlisovat obtiaznosti a vediet ze ak ledva prejdes modry trail tak si nemozes mysliet ze prejdes cierny na pohodu. Nikde ani nebolo spomenute ze to prejde uplny zaciatocnik. Pre niekoho kto jazdi podobne obtiaznosti bez obchadzok a kto nejazdi len vyhladene traily to nemoze byt problem.
11.09.2020 - 12:54:11
00
keyboard_arrow_up