tu by som sa pristavil ... farba trailu je fajn ... len väčšina s nás sa proste vozí, nevyberáme si trasu podla trailforks. Takže toto by platilo len keby tie farby boli v lese a nie na internete
11.09.2020 - 13:20:19
00
Ta farba nie je dolezita, kludne si miesto toho dosad lahky/tazsi a nemusis to pozerat ani na trailforkse. Cize ak mas problem s lahkym trailom tak neprejdes tazsi chodnik na pohodu. A co je lahsie/tazsie snad uz vie kazdy ked to uvidi. Ano, niekto to moze mat naopak ze prirodny rozsypany chodnik jazdi casto ale klopky vidi prvykrat ale stale vie urcit ktory z tych dvoch je tazsi.
11.09.2020 - 14:01:26
00
vran napísal:
Aj ako zaciatocnik by si mal vediet rozlisovat obtiaznosti a vediet ze ak ledva prejdes modry trail tak si nemozes mysliet ze prejdes cierny na pohodu. Nikde ani nebolo spomenute ze to prejde uplny zaciatocnik. Pre niekoho kto jazdi podobne obtiaznosti bez obchadzok a kto nejazdi len vyhladene traily to nemoze byt problem.

Ja som to ani nemyslel tak ze by som to chcel skusat. Par dni dozadu som sa pekne rozbil na blue traili na kamziku a doteraz mam pocit ze sedim celu dobu na penazenke aj ked v zadnom vacku penazenku nemam :) takze velmi dobre viem ze si nieco take nemozem dovolit. Skor som to myslel tak ze vela zvas uz je tak zazita s bikom ze mate pod pojmom lahky trail nieco uplne ine ako vacsina ludi co to az tak nehroti .
11.09.2020 - 16:15:17
00
Podla mna to je skor naopak a ty vidis tu obtiaznost inu aka v skutocnosti je. Lahky trail zostane lahkym ci uz ho ide profi jazdec alebo uplny zaciatocnik. Rozdiel je len v tom ako a ci ho prejdu, jeden sa bude mozno nudit a druhy sa pri jeho prechadzani riadne zapoti. Uz i slovicko trail znamena nejaku tu obtiaznost takze pod pojmom lahky trail si nemozes predstavit hradzove jazdenie ci jazdu po polnych cestickach. Ako zajazdis dany trail zalezi len od teba a tvojich schopnosti ktore vies jazdenim zdokonalovat. Ak ale budes dookola jazdit traily tym istym sposobom, nebudes skusat zrychlovat, skusat nove lajny, odlepit sa od zeme, atd... tak sa mozno nikdy nezlepsis a stale budes mat pocit ze lahky trail je strasne tazky.
11.09.2020 - 16:43:48
01
vran napísal:
Podla mna to je skor naopak a ty vidis tu obtiaznost inu aka v skutocnosti je. Lahky trail zostane lahkym ci uz ho ide profi jazdec alebo uplny zaciatocnik. Rozdiel je len v tom ako a ci ho prejdu, jeden sa bude mozno nudit a druhy sa pri jeho prechadzani riadne zapoti. Uz i slovicko trail znamena nejaku tu obtiaznost takze pod pojmom lahky trail si nemozes predstavit hradzove jazdenie ci jazdu po polnych cestickach. Ako zajazdis dany trail zalezi len od teba a tvojich schopnosti ktore vies jazdenim zdokonalovat. Ak ale budes dookola jazdit traily tym istym sposobom, nebudes skusat zrychlovat, skusat nove lajny, odlepit sa od zeme, atd... tak sa mozno nikdy nezlepsis a stale budes mat pocit ze lahky trail je strasne tazky.

Plne suhlasim s tym co hovoris no modra farba je stredne tazky trail a nie lahky nie? Zelene traily ako tbk1 a cerova draha su lahke.
11.09.2020 - 16:50:54
00
Este je treba povedat, ze s DH bajkom a full chranicoch by si bezny bajker na tej modrej ani nevsimol, ze tam nieco je :lol: /na DH neni ani Kamenak tazky, skoro vsetko tam pozerie bajk/ .. a na cestaku by to dat mal problem aj ten co tvrdi, ze je to lahke :D .. to len na margo toho, co znamena tazky a lahky trail ;) .. u nas je to oznacovanie casto zle, v Taliansku, ked bolo nieco cierne, tak tam som nesiel ani peso :D .. z tohto pohladu samozrejme je ta modra TZ prd. A traily typu 5bojar a pod. nie su vobec traily, ale cesticky pre cestnych cyklistov. No ano, ja som to vzdy vravel :D
11.09.2020 - 17:08:18
03
lto napísal:
A traily typu 5bojar a pod. nie su vobec traily, ale cesticky pre cestnych cyklistov. No ano, ja som to vzdy Gravel :D
:lol:
11.09.2020 - 17:27:17
01
To je to ze tu moc nesedia obtiaznosti. Ja zjednoduchsujem tych sedem obtiaznosti na stupnici v ktorej sa v okoli BA vacsinou znaci na tri obtiaznosti lahky, stredny a tazky. Ak to berieme ale v tej obtiaznosti tak ano tbk2 ma intermediate modru, po nej ide ale este "Very Difficult", "Extremely Difficult" a "Extremely dangerous, pros only!". Konkretne sa na tbk2 berie imba obtiaznost ktora ma aspon aku-taku definiciu takze sa nemeni ani skillom jazdca ani pouzitym bicyklom. Na margo obtiaznosti maju ovela vacsi vplyv vyjazdene obchadzky ktore trail realne zjednoduchsuju. Podla mna by to malo by to byt ako pri lezeni, ak na traily zastanes alebo nejake miesto obides tak si dany trail nemozes pocitat ako prejdeny.
11.09.2020 - 17:28:35
01
lto napísal:
Este je treba povedat, ze s DH bajkom a full chranicoch by si bezny bajker na tej modrej ani nevsimol, ze tam nieco je :lol: /na DH neni ani Kamenak tazky, skoro vsetko tam pozerie bajk/


Zoženiem ti DH bajk aj komplet chrániče a beriem ťa za slovo, veľmi rád by som si to v tvojom podaní pozrel :D :D :D
11.09.2020 - 17:34:54
01
Internety znesú. Aj Rohatka na cesťáku sa už skoro konala.
11.09.2020 - 20:17:54
12
Nerozumiem tejto diskusii. Tych par zjazdovych trailov, co tu v Bratislave mame, ma na zaciatku vzdy cedulu s mapkou kde je vidno profil trailu aj stupen obtiaznosti. Takze aj tela si vie pozriet do coho sa pusta. A ked sa nejaka lama napoji z nejakeho "bezeckeho" chodnika na Rohatku a napriek ocividnej obtiaznosti sa rozhodne pokracovat dole, zasluzi si co ho caka. Neviem co tu chcete riesit. Obycajne obojsmerne single nepotrebuju ziadne farebne odlisenie obtiaznosti - vsetky su lahke. A zjazdove su rozlisene uz dnes.
11.09.2020 - 22:11:07
02
Chalani, Kalor sa jednoducho pytal ci to niekto tu na fore dava nasup bez zosadnutia. Je z tej otazky myslim uplne jasne ze pre neho je to tazke. Rovnako asi ako pre veeela dalsich ludi ktori citaju toto forum, lebo tema nie je DH male karpaty ale len male karpaty a je tu kopa XC jazdcov ktori len objavuju les. Preto potom vran s jeho odpovedou posobi ako nafuk alebo neempaticky clovek ktory predpoklada ze vsetci tu na fore jazdia ako on ale myslim ze mensina z tohto vlakna by to dala tak ako sa Kalor pytal nasupu. Nehrajme sa tu prosim na nieco a prosto napis ze ano...ze to davas a majme respekt pred druhymi lebo kazdy tu ma iny skill. Kalor by Vrana strcil do vrecka mozno v sachu 😀 ze ty Vran si lepsi na bajku je z Tvojej odpovede jasne. Len nabuduce sa tu ludia budu bat nieco opytat ked si potom pripadaju ako lamy.
12.09.2020 - 10:02:27
27
perez napísal:
Internety znesú. Aj Rohatka na cesťáku sa už skoro konala.

jak skoro?? :geek: ..... sak misopetrovic ju dal predsa :!: .... btw. Misko sa nam nedavno ozenil :clap:
12.09.2020 - 10:11:04
00
mravcolev napísal:
Chalani, Kalor sa jednoducho pytal ci to niekto tu na fore dava nasup bez zosadnutia.

Nie, pytal sa ci to uz niekto niekedy dal bez zosadnutia. A to co pises je tvoj uhol pohladu. Myslim ze moja odpoved na to bola jasna, chcel som zistit ci sa tam nieco zmenilo alebo ci tam je nieco konkretne s cim by som mu mohol poradit ako to prejst. Na to ze odpovedal ako nafuk prave on, nieco na styl ze otazku polozil jasne, tak som dalej pokracoval jeho tonom. To je vsetko. Ako som uz pisal tak som si vopred pozrel ako sa na fore prezentuje a co jazdi a nemyslim ze by jazdit nevedel. Ci chces povedat ze ked sa nejaky amen jazdec vo vseobecnej teme Male Karpaty spyta ci uz niekto zjazdil kratky turisticky znaceny chodnik na supu tak mu mame odpovedat tak ako keby to bol priemerny xc jazdec? Alebo nebodaj tak aby sme neurazili city dalsich ludi ktori si precitaju odpoved na otazku konkretneho cloveka? Alebo ako myslis ten hejt na mna? Odpovedal som na otazku konkretneho cloveka a kedze naznacil ze to chce vediet bez obalu tak to dostal bez obalu. To ze sa toho chytili ludia co chceli rozobrat obtiaznost z ich pohladu je fajn, a to ze ty o mne tvrdis ze som nejaky extra biker mi imponuje ale fakt neviem podla coho si k tomu prisiel. Som totiz uplne priemerny trailovy bajker co jazdi dookola to iste, ziadne preteky, ziadne triky, len obcasne vikendove jazdenie. To zakazdym ked tu chce clovek pomoct tak sa to zvrhne k niecomu uplne mimo temy?

Vranko
12.09.2020 - 13:32:09
00
Tu modru som isiel pred rokom, nedal som to a “lahke” mi to rozhodne neprislo. Na druhej strane, moj skill nie je nic moc (2 roky dozadu som nedal ani koniec TBK3), ale skill si snazim zlepsovat (teraz ten zaver TBK3 dam v pohode). S AM/EN som zacal 2 roky dozadu, tesne po 40ke, takze progres je pomalsi, ale je. S cim mam problem su skoky, hlava ma akosi nechce pustit. Ale tu modru (hajduchy) musim skusit znovu, mozno ju uz dam.
12.09.2020 - 13:58:32
00
keyboard_arrow_up