Ty si myslis ze ked mi budes neustale ironicky pisat a tagovat ma ze ma nejak naseries? Ja ta mam uplne salame.
25.11.2020 - 17:16:40
10
Porovnavat 9 milionovy Londyn, ktory ma okrem akotak fungujucej infrastruktury aj metro s cca 500 tis.nefunkcnou Bratislavou chce riadnu davku fantazie. Takto jednoducho uvazuju aj nasi "developeri a starostovia".
Neviem za koho kopu zastanci "Bratislavskeho downtownu" :facepalm: , ci za uplatnych bratislavskych starostov, primatorov, "developerov" alebo realitakov, ale za ludi co ziju v tomto meste to asi nebude.
Aby sme sa este viac priblizili k vyspelym mestam, treba vybudovat na upeti Karpat nejake slamy, lebo cim viac su ovce pokope, tym sa daju lepsie manipulovat a strihat. Vsak preco by nemohlo aspon 20% Slovakov zit v jednom meste.
No a kto bude v tych vertikalnych kralikarnach byvat ma netrapi. Je mi ich luto. A ze tie byty idu ako teple rozky, je len vlhky sen developerov a realitakov, podla hesla posledne byty na predaj.
Ja som za divertifikaciu slovakov a aj financnych zdrojov po celom Slovensku.
Pri vsetkej ucte k budovatelskej praci by som sa ani projektom "Panorama Bratislava" nechvalil. K tomu sa hodi akurat ten vagabund Kalinak na bilboarde dole. /vid foto/
No uz som dost O.T., takze tato debata je pre mna ukoncena.
Nazdar.

Prílohy:

Bratislava_Panorama_JaT.jpg
Bratislava_Panorama_JaT.jpg 479.97 KiB thumb_up-1thumb_down

25.11.2020 - 17:38:25
02
simecek napísal:
Ja som za divertifikaciu slovakov a aj financnych zdrojov po celom Slovensku.

Takže tomu môžeme rozumieť tak, že sa sťahuješ mimo Bratislavy, aby si divertifikoval slovákov aj finančné zdroje po celom Slovensku? Vieš, aby si netáral len na fóre a šíril síru, ale ja reálne spravil to, za čím si stojíš.
25.11.2020 - 21:27:24
07
foobar napísal:
Prazdne urcite nebudu, to sa neboj.

Eurovea je napr. prazdna :) .. to len pre info. Aj prenajmy zlacneli dost.
25.11.2020 - 22:00:55
00
scarinko napísal:
lto ale tu sa jedna o cast ktora je medzi dvoma asfaltkami. Neviem preco potom robili asfalt na MS od Slivu? Bol by to fajn okruh bez velkeho prevysenia s lesom. Takto mozes ist max na Borinku co obnasa ist az na BK a cez medene hamre a kopce alebo az na Lozorno cez Salas. Kupovat dalsi bike koli par kilometrom asi nikto nebude a jazdit vela km na graveli po ceste koli tomu tiez nie.

Ja uplne chapem co pises .. ale poviem to tak .. boli roky, kedy som jazdieval 100km vyjazdy na MTBcku :) Prevazne po asfalte + sem tam nieco aj mimo. A nevadilo to. V podstate to nevadi ani teraz, akurat z urcitych dovodov jazdim ine trasy. Ja sa tiez musim neustale prisposobovam, ked nieco napisem, ze sa mi nepaci, tak ma polka fora ohejtuje, ze som spiatocnik a hundros :) .. ale realita je taka, ze bicyklovanie je v podstate panska zabavka. Ano, casto je nutnost sa vetrat, lebo zivot prinasa problemy, ktore kedysi neexistovali ... ale to uz je ina pisnicka.
25.11.2020 - 22:04:51
01
user_id napísal:
lto Nerozumiem preco tak casto inklinujes ku katastrofickym scenarom. Ani najzarytejsi ziletkar, ktory ma rad Karpaty by ich nechcel cele vyasfaltkovat, ale nejaka minimalna siet asfaltiek-spojnic by existovat mohla, uz len kvoli rychlemu pristupu RZPciek (resp. hasicov). Z nemocnice na Boroch to bude na Maly Slavin urcite blizsie ako z Kramarov, cez cely lesopark :-).

Heh .. staci sa pozriet ako dopadli Brdy .. s urcitym oneskorenim to preberame aj u nas. Ludia pindali, ze nemaju toto a hento, a ze cyklovoziky a neviem co .. no a pekne hrebenovku v Brdoch (neviem presne na akom useku) vysfaltovali. A to bolo pred nieco vyse 10 rokmi, sa mi zda. Este som ju zazil bez asfaltu. Ziden katastroficky scenar .. vsak ak si si vsimol, vystrkovali cervenu hrebenovku za Kamzikom. Este chvilu pockas, nejake eurace z EU a bude aj asfalt, o tom prakticky nepochybujem. A ziletkari budu tlieskat. Lenze s asfaltkami prichadza zakon .. teda ehm, auta :) Ani zavory ich nezastavia, lebo povolenky. Mne je v zasade jedno ci je/neni asfalt, osobne mam rad stary rozbity asfalt, pekne ulezany, idealne s vypuklinami od korenov ala PKO, neznasam akurat novy, smrdiaci . Lenze asfalt prinasa zlo .. tym je hustota ludi na m2 .. a kde je vysoka hustota, zacinaju regulacie. A regulacie = obmedzenie slobody. A potom co .. Indianov tiez nakoniec zavreli do rezervacii ...a tam uz len chlastali. Na druhej strane, ak mi niekdo bude platit jedlo, byvanie, pitie, dopravu a bajk, tak sa mozno tomu nebudem branit :)
25.11.2020 - 22:10:01
04
scarinko napísal:
tak to je jasne ze by tam museli byt zavory alebo nejake zabezpecenie, tam nie je o com.

jedina prirodzena zabrana proti autam neni zavora, ale zly povrch cesty a idealne s kratermi :lol:
25.11.2020 - 22:11:01
02
Viac ciest pre sirsie masy znamena menej ludi na m2 lebo budu rozlezeni na vacsom uzemi
25.11.2020 - 22:23:00
00
scarinko napísal:
tak to je jasne ze by tam museli byt zavory alebo nejake zabezpecenie, tam nie je o com.

Takéto? :lol:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1643049.html#p1643049
25.11.2020 - 22:34:02
02
Nie, to su dajake pridrbane. Existuju aj normalne cyklo pripadne take ake su nan kamziku a aj na MS. Da sa to zboku obist.
25.11.2020 - 22:37:02
00
lto A co este vravi tvoja vestecka gula? Bude asfaltka az po Duklu? :lol:
25.11.2020 - 22:53:21
02
Ta uz tam davno je :)
25.11.2020 - 23:59:16
00
simecek ja som nebol projektant, ani za deevelopera... ale za realizaciu/dozor... chvalit sa? ano som na to hrdy, bola to najvyssia budova slovenska a ziskala ocenenie stavba roka... ak clovek na takom velkom projekte nepracoval tak nepochopy tu opravnenu hrdost... presne tak ako ja nepochopim hrdost ucitela ked jeho ziaci exceluju vo svojej profesii... ale mas pravdu,... koniec OT
26.11.2020 - 00:13:12
03
scarinko napísal:
Viac ciest pre sirsie masy znamena menej ludi na m2 lebo budu rozlezeni na vacsom uzemi

Obavam sa, ze takto to nie vzdy funguje - platilo by to iba vtedy, ak by nove a viac dostupnych ciest neprilakalo do MK niekoho, kto sa tam doteraz nevyskytoval. V praxi by to zrejme vyzeralo naopak..
26.11.2020 - 00:24:43
04
misoR napísal:
Ta uz tam davno je :)


..ale nie na cervenej :-D
26.11.2020 - 08:33:37
00
keyboard_arrow_up