Nerozbehavaju tam zas tu tankovu strelnicu ? .. aj asi vyklcovali cele zas priestory, uz som tam davno nebol .. a ten pripad sa vysetril, ze co sa stalo ? To vyzera, ze sa postrielali, alebo co :/ .. no, byvali to dobre casy, ked sa tam clovek vybral smer Jablonove a dole ho pekne vojak pustil :D .. a bude to asi este horsie :/ (vieme preco)
07.12.2020 - 12:04:58
00
volakedy som tam jazdil dost casto, nielen po obvode ale aj dovnutra, okolo kasarni co su v strede viedla celkom fajn spojnica zo severu na juh.
No posledne roky tam uz skoro vobec nechodim, jedinou vynimkou je obcas asfaltka co vedie od Gasparovej pod Konske hlavy, a potom sup na cervenu znacku.
Robio - ten kustik asfaltky nad Kosariskami (Velke Prepadle) je podla mna v pohode, to je len par metrov. Hodi sa to ak idete modrou znackou v tom malom uzkom udolicku, na ktorej su casto popadane stromy, a teraz este aj kopa blata.
07.12.2020 - 12:11:58
02
ta asfaltka pod Konske je super, dost to urychli presun, ale nebol som tam uz velmi davno
07.12.2020 - 13:06:00
00
lto Odrazu ti je asfaltka dobra :lol:
07.12.2020 - 13:07:07
00
lto napísal:
ta asfaltka pod Konske je super, dost to urychli presun, ale nebol som tam uz velmi davno

odkial tam chodis? z Perneku?
https://sk.mapy.cz/s/palunekanu
07.12.2020 - 13:55:10
00
Robio napísal:
Ako je to s vojenskym priestorom turecky vrch a turistikou? vcera som narazil na dost velke blato od kosariska a vedel som si to skratit na najblizsiu cestu cez tento priestor, isla cesta paralelne(asfaltka) ale radsej som to neriskoval. Toleruju to ako napr. na zahori?(hubarov a pod) ked sa tam clovek "strati" niekde po obvode?

Nie,Turecký vrch je trvalo zakázaný. Do Vojenského obvodu Záhorie je vstup povolený, s istými obmedzeniami, ak dodržiavaš harmonogram (a terajší úplný zákaz vrámci núdzového stavu) a nevstupuješ na konkrétne trvalo zakázané územia (porušovanie oboch vecí sa ale dlhodobo na Záhorií viac či menej toleruje). Na Turecký vrch nie je vstup povolený vôbec. Keď som tam však pred pár mesiacmi zablúdil (zo strany od Perneka), nevidel som jedinú značku, že je tam zákaz vstupu, vojenský priestor a ohrozenie života. Nebyť toho, že o jeho existencií viem z internetu, a že používam online mapy, tak by som vôbec nevedel, že tam niečo také je. Neviem či sa to odvtedy zmenilo, ale považujem to za dosť ľahkovážne, pritom VO Záhorie je označené dobre.
07.12.2020 - 17:34:25
01
user_id napísal:
lto Odrazu ti je asfaltka dobra :lol:

Preco ? Ja po asfalte jazdim velmi vela, po hradzi som sa najazdil spustu km .. ale je pravda, ze najradsej mam stary, rozbity asfalt v lese. Je to zabavne, hlavne ak su tak vlny od korenov. A na takom asfalte potom ani auta nechcu jazdit, ani ziletkari tam nejdu si rozbijat kolesa. A trailov chtivi tam nemaju ist preco. A kociky s rozbitym asfaltom maju problem tiez. Cize uplne super :) .. a pokial je este uzky a klukaty o to lepsie. A po asfalte sa ide najrychlejsie. Najhorsi je novo polozeny asfalt, smrdi dost. To nemam rad.
07.12.2020 - 17:50:33
00
Ked uz hovorite o tych zakazanych uzemiach... mne sa raz podarilo zle odbocit ked som si prechadzal trat BA maratonu (to miesto na mapke, kde sa vraciam naspat). Uz som sa skoro napojil naspat na spravnu trat, ale bolo to zarastene, tak som sa vratil.
Cestou spat na mna krical polovnik z posedu, ze ci mi sibe tadialto chodit, ze ci som nevidel auto. Mal, som aj pocit ze som pocul v dialke vystrel. Tam mezdi Stratenym kutom a Troma kamennymi kopcami je najeky polovnicky revir?

Prílohy:

Screenshot 2020-12-07 at 17.45.00.png
Screenshot 2020-12-07 at 17.45.00.png 1.41 MiB thumb_up0thumb_down

07.12.2020 - 17:50:34
00
PeterLuk: kedysi boli znacky VO, ale postupne sa stracali a chatrali az to cele zmizlo uplne, ale tak asi 4-5 (?) rokov dozadu, ked sa to zacalo obnovovat (v ramci NATO), tak rozvesali plno znaciek popri cervenej TZ hrebenovke, ale tak sa mi zda, ze sa to tiez postupne znovu straca :D
07.12.2020 - 17:52:45
00
kecinko - v MK vseobecne je vela posedov a revirov, obzvlast v takych koncinach ako ta kde si zabludil.
Tu mas vsetky posedy, aj ked podla toho co si pamatam tam niektore chybaju, tak aspon orientacne:
https://www.freemap.sk/?map=15/48.324494/17.193355&layers=TI&tool=draw-points
Napriklad za BK smerom k Svatemu Juru je ich cela kopa.

PeterLuk - na ten úplný zákaz vrámci núdzového stavu som totalne zabudol, tak potom tam naozaj radsej neist, myslim teraz VO Turecky Vrch. Lebo keby tam niekoho prichytili, tak uz by to mohli riesit prisnejsie, aj ked doteraz moc nie
07.12.2020 - 18:02:34
00
lto kde je taky samoasfaltovy dlhopumptrack?
07.12.2020 - 18:48:36
00
Tak zrovna pumptrack neviem ci az tak, ale dobry kusok byval pri PKO, ale ten uz neni, to bol moj oblubeny, na ten som chodil s velkymi zdvihmi :lol: .. postupne mi tie asfaltky likviduju :/ .. este si pamatam taku zaujimavu asfaltku kdesi pri Jankovom vrsku, to som bol tusim s iron.hide-om. AJ asfaltka z Kosarisk do Borinky niekedy po povodniach bola zaujimava :lol: Ukrajinske asfaltky su velmi dobre /mimo tahov/ :)
07.12.2020 - 19:27:09
00
Boli ste niekto dnes (v pondelok)? Obschlo to trochu?
07.12.2020 - 22:12:35
00
nebol som, ale podla shmu cele doobeda dost mrholilo .. tak asi moc nie, do konca tyzdna to lepsie nebude .. skoda, ze nemrzne, ale mrholi / poprcha
07.12.2020 - 22:25:45
00
lubo_j napísal:
Boli ste niekto dnes (v pondelok)? Obschlo to trochu?


Isiel som iba asfalt (zelezna, Sliva, Pekna cesta). Cesty boli mokre, takze v lese to bude este vesele. Silno pochybujem, ze to od soboty obschlo.
08.12.2020 - 01:05:26
01
keyboard_arrow_up