Veď toto je ten problém.
21.05.2021 - 15:53:54
00
To skor Narodny cyklokoordinator by sa mohol ozvat ako cyklokoalicia
21.05.2021 - 17:08:46
00
žiaden problém.dopadne to ako na modrej TZ smer bk kde na drevený kôl dali tabuľu,že tadiaľ nemajú cyklisti jazdiť.Tabuľa x krát vyvalená zahodená a jazdí sa tadiaľ stále a nič sa nedeje.Preto hovorím,že pohyb v mlb sa nedá regulovať na to obrovské množstvo ľudí čo sa tu pohybuje na malej ploche.Všetky cesty sú navzájom poprepájané takže je to nezmysel.
21.05.2021 - 17:38:24
06
…Preto hovorím,že pohyb v mlb sa nedá regulovať na to obrovské množstvo ľudí čo sa tu pohybuje na malej ploche.Všetky cesty sú navzájom poprepájané takže je to nezmysel.

Presne tak…
21.05.2021 - 18:10:59
00
neviem prečo by nás v Karpatoch mala zastupovať Cyklokoalícia, ja by som to skôr videl na oz Pedál alebo oz Slobodný bajker ...
21.05.2021 - 18:27:59
01
Chalani,
Nie je nejaky trail alebo aspon pekny lesny chodnik nad Grinavou? nebavi ma dole jazdit po asfaltke alebo po zvazniciach... najblizsie poznam trail nad sv. Jurom, alebo potom z Pezinskej baby do Pezinka... ale ked chcem ist z Karpat priamo do Grinavy alebo aspon do Limbachu, tak tam nic take nepoznam.. nemusi to byt nieco ako TBK, ale aspon nejaky pekny lesny chodnicek.. nepoznate tam nieco?
21.05.2021 - 21:06:07
00
Z asfaltky okolo krkavcieho potoka je singel, ide popod ceresne k jazierkam .. ale neni moc dlhy. No a potom s Jurskych hor siel jeden singel, aj skoky tam boli, ale asi sa to uz rozpadlo, slo to do vinic.
21.05.2021 - 21:09:16
00
miidlo napísal:
Chalani,
Nie je nejaky trail alebo aspon pekny lesny chodnik nad Grinavou? nebavi ma dole jazdit po asfaltke alebo po zvazniciach... najblizsie poznam trail nad sv. Jurom, alebo potom z Pezinskej baby do Pezinka... ale ked chcem ist z Karpat priamo do Grinavy alebo aspon do Limbachu, tak tam nic take nepoznam.. nemusi to byt nieco ako TBK, ale aspon nejaky pekny lesny chodnicek.. nepoznate tam nieco?


Kukni si na Strave segment Karpaton trail.. pripadne tu som siel vyjazd z Grinavy a pekna trasa:
https://strava.app.link/0fqdkHELrgb
21.05.2021 - 21:10:29
00
V zakone mas dane ako maju chodit chodci po ceste. 99,9% ludi to ignoruje a chodi ako chce. Preco myslis ze nejake uzemie co vyhlasi dajaky uradnik od pocitaca bude niekto respektovat ked doteraz tam jazdil legalne.
21.05.2021 - 21:39:08
00
marktomark napísal:
Zablateny dost, ale celkom pekne prevetranie na biku.

GPX by sa nenaslo? :)
21.05.2021 - 23:04:26
00
chlapci ono je pekné že budeme jazdiť tak či tak po starých chodníčkoch lebo veď to tam nikto nemá šancu ukontrolovať, ale ide o princíp a potencionálne veľký problém aj do budúcnosti pri rozširovaní či ďalších zónach.
a napr v prípade nejakého úrazu či zrážky ste hneď so nálepkou "nemal tam čo hladať"

a scarinko od platnosti tej zonácie si ani nepípneš na žiadneho "chodca" lebo nemáš tam čo hladať :)
22.05.2021 - 08:08:52
02
Ale ja som pisal o cestach resp asfaltkach.
22.05.2021 - 08:25:53
00
craobs: vsak ani ten chodec :) .. v danom pasme nemoze ani chodec po zvazniciach. A TZ je tam minimum.

Ja sa inak cudujem, ze sa toto vobec riesi tuna takto, zase vam niekto ide obmedzit slobodu pohybu a pobytu, ktora doteraz obmedzovana nebola a vy akurat tak riesite nejake nepodstatnosti na fore, namiesto toho, aby ste sli vytiahnut dotycnych z ich teplych kanclov a povlacili po blatovej zvaznici pri vydrici, aby ich presla chut vymyslal sprostosti :D .. Cudujem sa, ako ludia dokazu sklonit chrbat, sklopit zrak a suchat nohami len preto, ze nejaky uradnik zaveli. Brante sa predsa, alebo minimalne jednotne zacnite obciansky odpor voci hlupostiam od stola.

Ziaden zakon nezabrani devastacii prirody, to musi zacat vychovou ludi a nie postihovanim /casto nezmyselnym a tazko vymozitelnym/ ich konania. Moznost ochrany, ktoru si vydrica zasluzi tu je uz odjakziva , stacilo malo. Namiesto toho sa vybagrovala zvaznica na Panovu luku :D .. takze problem zacina vieme kde :) .. alebo predaj budovy/pozemku byvalych vojakov na ucely bufetu. Vysledok je tam spusta ludi a aut. To je fakt ochrana jak hovado...ak sa nieco ma chranit /napr. hniezdisko bociana, aj ked ten ma v pazi vsetkych :lol:/ .. tak v prvom rade je treba demotivovat ludi, aby tam chodili. Cize ziadne bufety. Ziadne cesty. Ziadne opekackove zvaznice. Ziadne prepilovanie konarov. A tych par odolnych jedincov , co prejdu, nevadi. Masy vadia.

Ale rozmyslam, ci niekto nevie, ze sa cela lokalita planuje zastavat, tak uz dopredu podnikaju ochranne kroky. Predsa len, v 4. ci 5tke developoperi nemozu stavat :D
22.05.2021 - 08:36:45
17
No podla mňa na Železnej Studienke sa určite nieco plánuje. Vsak tam mal byt aj hotel ale ho zatrhli (zatial). A tie pozemky tam patria hocikomu. Súkromnikom a hlavne Dragasicom. A tým je asi u riti ochrana prírody, atď.
22.05.2021 - 08:51:50
00
Ako by sa dalo postavit na odpor tymto nezmyslom ako 4 a 5. stupen okolo vydrice ? To je len vec casu, ked odtial vypadne aj vynimka na cyklochodniky a neskor aj na chodcov.
Co je realne este mozne robit?
22.05.2021 - 09:10:37
00
keyboard_arrow_up