Kiny napísal:
Ahojte, da sa dostat zo Slnecneho udolia na cervenu tak, ako navrhuju mapy.cz, alebo je lepsie ist vedla po modrej? Chcem sa dostat z limbachu na cervenu, za priehradou uz nie je znacena ziadna trasa. Dik


Aj táto trasa je v poho...

Prílohy:

na cervenu.PNG
na cervenu.PNG 502.95 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2021 - 13:22:56
01
Sak ja som včera nuchal, či maca nestretnem, lebo videl som všelijaké kôpky po ceste :D
13.09.2021 - 13:24:29
00
ja som včera stretol kopec konských hoven, maca ale nie :P
13.09.2021 - 13:26:44
01
lapaloma napísal:
Dnes som si tak znovu uvedomil, ze vy sa ru furt smejete stych, pre ktorych je biely kriz vrchol bajkoveho dna. Nuz pre mna je dost casto tiez, napr dnes som tam dosiel po vyse 2 hodinach jazdy a skoro 700 m vyskovych z celkovych zhruba 950 :)

Ja sa niekedy motam a motam, ani na biely kriz nedojdem, a mam 50km a 1100vyskovych m. A to byvam v karlovke. Takze da sa
13.09.2021 - 19:43:29
00
Zacali burat Snezienku pod lanovkou na Kolibu.
Som zvedavi co tam postavia.

Prílohy:

snezienka_buranie.jpg
snezienka_buranie.jpg 659.06 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2021 - 20:47:10
00
https://bratislava.dnes24.sk/sutaz-snezienka-ikonicka-architektura-zelezna-studnicka-lanovka-kamzik-352500
13.09.2021 - 20:54:06
11
na toho plysoveho zajaca v nadludskej velkosti som zvedavy
13.09.2021 - 23:03:48
00
Kiny napísal:
Ahojte, da sa dostat zo Slnecneho udolia na cervenu tak, ako navrhuju mapy.cz, alebo je lepsie ist vedla po modrej? Chcem sa dostat z limbachu na cervenu, za priehradou uz nie je znacena ziadna trasa. Dik


Celkovo najpríjemnejšia trasa mi príde táto okolo Kolárskeho. Odbočíš tam na žltú TZ asi 200 metrov pod priehradou a potom pôjdeš 2x do prava podľa mapy. Prídeš na Stratený kút, ale dá sa ísť aj rovno a bude ťa to ťahať na Tri Kamenné kopce

Prílohy:

mapa.png
mapa.png 1.9 MiB thumb_up0thumb_down

13.09.2021 - 23:22:33
01
Markus: suhlas s trasou. Teraz ju tam dokonca lesnici paradne vylepsili (v dobrom) a spravili peknu, bezrigolovu cestu.
14.09.2021 - 08:44:59
00
Včera som sa autom odviezol na Č. Kameň a odtiaľ som mal v pláne prejsť si časť hrebeňa od Skalnatej po P. Babu. Z Č. Kameňa som išiel cez Zochovu ch. na Čermák. Na Skalnatú som išiel po zvážnici zo západnej strany, odpájal som sa z cyklotrasy, čo vedie do Kuchyne. Zvážnica na Skalnatú by bola šľapateľná, len je tam dosť lístia, spadnutých konárov a voľných skál pod lístím. Odtiaľ som išiel na Čertov kopec, Čmelok. Na P. Babe som si dal Kofolu. Vracal som sa obchvatom hrebeňa na Čermák, odtiaľ na Hubálovú a okolo Fúgelky. Potom som odbočil cez posledné stúpanie Častovskeho cyklookruh okolo sv. Huberta nazad na Č. Kameň. Pohyboval som sa v obore, medveďa som našťastie nestretol, iba troch cyklistov. Preventívne som však zvonil zvončekom. Celkovo cca 49 km a 1370 výškových. Výjazd tu: https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/743921/bicykel-hrad-cerveny.html
14.09.2021 - 09:24:22
07
:)

"Zásahový tím pre medveďa hnedého neeviduje v oblasti okolia Pezinskej Baby žiadne hlásenia o výskyte medveďa. Zároveň v oblasti vykonali obhliadky a monitoring aj členovia Stráže prírody Správy CHKO Malé Karpaty, pričom sa nenašli žiadne pobytové znaky, ktoré by mohli pobyt medveďa hnedého pri Pezinskej Babe potvrdiť. Návštevníkom tejto lokality prajeme príjemný pobyt v prírode, pričom nie je dôvod podliehať panike ani šíriť neoverené poplašné správy," uviedla Kristína Bocková, manažérka pre komunikáciu v Štátnej ochrane prírody Slovenskej republiky.
14.09.2021 - 14:05:57
07
Walec - podobna tabulka, aku si odfotil, je vraj aj na Rybnicku :D fotka je FB

scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net

---
na FB Pezinku sa k tomu este pise dalej toto:

Martin Pekarek, 13.9.2021:

"Tak, ako som sľúbil.
Po medvedovi dodnes pátrali pracovníci ŠOP Malé Karpaty, poľovný zväz a obzerajú sa aj pracovníci lesného závodu Smolenice.
Nikde nebol ZIADEN MEDVEĎ HNEDY zaznamenaný, videný, žiadna stopa, ležovisko, ani technika ho nezaznamenala. V mieste nahlásenia a v širšom okolí ani len 💩.
Preto vravím, že MEDVEDA nevidel. Niet na to jediný dôkaz.
A k tým tabuliam, kde lesaci vyzývajú na opatrnosť. Keď dostal otázku, či má jediný dôkaz o pobyte medveda a prečo to tam dáva, len sucho konštatoval..." Čítal som to na FB!"
14.09.2021 - 14:41:35
02
Pred pár dňami som počul klebetu, že tam mali na hosťovačke nejakého Holanďana, ktorý si prišiel streliť kapitálneho jeleňa a historku s medveďom na Pezinskej babe mali šíriť jeho sprievodcovia, aby vystrašili verejnosť, aby poľovačku nikto nenarušil a bolo čo najmenej ľudí v lese. Neviem či to nie je len nejaká kačica, lebo logickejšie by bolo, že pánko príde až bude ruja v plnom prúde, ale v dnešnej dobe, kedy "pravdy sú len jedny", sa už fakt nedá na nič spoľahnúť...
14.09.2021 - 14:46:01
00
Tie oznamy s medveďom sú vyvesené všade možne, kde sa len dá. Zato keď ma poľovníci začiatkom septembra otočili z cesty pod Vápenným nad Sklenou hutou (paralelná s "hlavou cestou" na Zabité) s tým, že ich tam je osem (poľovníkov :-) ) a že tam budú poľovačky každý piatok a sobotu celý september a október, a pýtal som sa či tam o tom nemôžu niekde zavesiť oznam, tak ako sú všade vyvesené výstrahy pred medveďom, tak ma odkázali na akúsi tabuľu niekde v Horných Orešanoch.. 🤣 Cítil som sa ako Arthur Dent zo Stopárovho sprievodcu galaxiou. Keby som si ju mal ísť overiť pred každým výjazdom, skôr ma zostrelí nejaké auto po ceste.
14.09.2021 - 15:10:22
03
tie tabule sú na bráne slávnej zvernice biela skala a v okolí majdánu.kde to rozmiestnili svojvoľne domáci.Takže k tomu asi tolko.
14.09.2021 - 16:38:33
00
keyboard_arrow_up