cim je Biela skala "slavna"?
14.09.2021 - 16:39:23
00
tým,že ho tam údajne videli dva krát....štátna oplotená zvernica.a je tam už druhý mesiac.
14.09.2021 - 16:46:23
00
Neviem do ktorej inej temy to napisat, resp ci sa to uz niekde riesilo, nic sa mi vygogllit nepodarilo.
Viete mi prosim niekto poradit nejake zaciatocnicke skoky na ucenie. Nie male, ale bezpecne. To znamena tabletop (lavica) najazd dlhy aspon ako bicykel skol v najstrmsom mieste k 30 stupnom a siroky bezpecny doskok a odjazd. Idealne vo svahu primeraneho sklonu, aby sa dala lahko odhadnut rychlost a nebolo treba do toho velmi brzdit, alebo si prisliapavat. Proste skok ktory, vidite v kazdom jednom istruktaznom videu ,ako skakat na youtube. V MK som nenasiel jediny skok co by sa tomu co i len vzdialene podobal. Bol som pozriet aj bicrosky, pumptracky v okoli. Nikde som nic vhodne nevidel. Nieco malo je na bluetraily, ale tabletopy su tam uzke a najzdy su kratke doskoky erodovane... No nic pre zaciatocnika.
Hladam nieco taketo pre ilustraciu:
c1.staticflickr.com
images.immediate.co.uk
14.09.2021 - 16:59:50
01
Bikepark na Kolibe. Spodná časť Blue Trailu sú 3 lavice za sebou, poprípade Driver8 má rovnako tri cca v polke, ktoré sú dlhšie
14.09.2021 - 17:06:40
10
najblizsie k tomu ma asi cast pedal trailu nad horarnou v Krasnanoch

traily na Kamziku su pre zaciatocnika asi moc strme
14.09.2021 - 17:11:47
11
Aj na Cerovej je jedna mini lavica, ktorá sa dá krásne skočiť + ďalej je jeden mini skok, kde netreba robiť skoro nič, len to trošku vytiahnuť…len nájazd do neho je v zákrute
14.09.2021 - 17:20:56
10
Taketo siroke ako si ukazal v lese nenajdes urcite, hladaj v bajkparkoch
14.09.2021 - 17:26:04
01
Blue trail som skusal. Su tam veru 3 lavice prva je dost uzka druha je uplne bez lipu proste najazd uplne rovny a je extremne dlha nie je sanca doskocit dopad. Tretia je s velmi strmym doskokom a je uzka a vysoka. 20-30cm mimo a je zle. Driver 8 pojdem pozriet podla videa to vyzera dobre.
Krasnansky trail nad horarnou som par krat isiel a nic take som si nevsimol, to je nieco co je cerstvo dorobene ?
lapaloma Ktory bikepark ? Je nieco take v Kalnici ? Nemam to sice na skok, ale ak by tam bolo co hladam, tak sa tam vyberiem.
14.09.2021 - 18:00:32
00
tie lavice a klopenky nad horarnou tam su niekolko rokov, ak si si ich nevsimol, isiel si asi po chodniku vedla... ak ti lavice na Blue traili nevyhovuju, pochybujem ze s Driverom budes spokojnejsi... ked tak vybehni na Klanec, tam su nejake detske skoky, je to vidno od asfaltky. V Kalnici je samozrejme vsetko. Ale trepat sa tam a namiesto trailov tocit len lavice :?:
14.09.2021 - 18:33:30
10
No a na klanci su skoky dost divoke uzke s kratkymi dopadmi ... tam ho neposielaj
14.09.2021 - 19:33:03
10
foobar Dakujem za rady, Asi som prilis narocny, ale mam 40 na krku a nerad by som sa dorazil niekde sposobom sak vyskusam. Jazdil som do teraz cestu/XC a snazim sa prepracovat k tomu, aby som nemusel v MK na trailoch skoky obchadzat. Problem je, ze zacat treba na niecom a ja proste nemam odvahu sa do niecoho pustit a cakat ako to dopadne. Da sa najst kopec malych skokov (kratke kickery, dvojvlny...) ktore su sice male, ale ak nezvladnes odraz tak ta dokazu krasne nakopnut a ani nevies ako ides OTB. (vlastna skusenost) Tiez tomu nepomaha ze jzdim HT, cize bike chybu neodpusti. Najskor chcem najst nieco, co mi dovoli bez nasledkov odchytat zasadne chyby a potom sa mozem posunut na nieco narocnejsie. Cize chcem zacat v idealnych podmienkach. Ak nenajdem nic vyhovujuce v okoli, pojdem kludne aj nikde dalej.. Nevadi mi tocit cely den jeden table top, az sa zacnem nudit, aspon budem vediet, ze mi aspon ten konkretny skok uz nerobi problem. Zatial som v stadiu, ze ani ten isty skok neviem skocit 2x rovnako. Mysim, ze cely den tocit nejaky skok je presne to, co v tejto fazi potrebujem. Tak 10000 opakovani a bude to dufajme reflex.
14.09.2021 - 19:59:50
00
Rozhovor s mestskym poslancom na temu MK - cyklisti vs pesi vs psickari vs lesna zver

https://video.sme.sk/c/22742315/bratislavsky-poslanec-mrva-strety-cyklistov-a-pesich-v-karpatoch-vieme-vyriesit.html
14.09.2021 - 20:09:43
01
foobar Pozeram ten Klanec na TF a je to tam ciste. Kde to tam je pls.
14.09.2021 - 20:20:13
00
vidiet z asfaltky :)
14.09.2021 - 20:35:42
00
Kenai
Dve veci -

Prva: Nemozem sa prestat smiat na tom co tu teraz pises voci tomu ake rady tu ludom davas a ako tu zakazdym mudrujes. Uz mi to vsetko dava zmysel. :D:D:D

Druha: Skusat take lavice na zaciatok mozno nema ani zmysel, aspon podla toho co pises ze nieco na BT nedoskocis. Zacal by som najskor zdvihanim kolesa a teda skor manualom na mensich dvojkach alebo na to vhodnych skokoch, pretoze ak ta kopne mala dvojka tak ta kopne i velka dvojka akurat sa horsie vysekas lebo pojdes rychlejsie. Na BT je v esickach po prekrizovani zltej mala lavicka s odpalikom (podobna len myslim ze mensia je i v zaverecnej casti, hned prva za drevenou lavickou) ktoru vies na zaciatok prejst manualom alebo teda preniest koleso za hranu dopadu a zadnym kolesom to utlmit. Ked to zvladnes alebo to uz zvladas tak by som skusal skocit na tom. Nepotrebujes na to turborychlost, ide o techniku a ta je podobna tomu manualu, v podstate na zaciatku ides akoby do manualu, vlastne robis nieco ako bunnyhop a preto by ta to nemalo kopnut ak to robis spravne (blbo sa to vypisuje, pozri videa). Ak toto skocis cisto do dopadu, tak nemozes mat problem s hociktorou lavicou ktora na BT je, ak nieco nedoskakujes tak niekde robis chybu a to bud mas zlu techniku a skaces to tak ze sa nechas poslat do vzduchu rychlostou (cim to skocit vies ale neznamena to ze vies skakat) alebo mas pomalu rychlost. Na ht-cku mozes kludne chodit trenovat na pumptrack, tym nic nepokazis. Ked poskaces BT co by malo byt zachvilu tak sa mozes presunut na Driver8, tam uz su stepdowny, transfery, rozne lavice, dropy.
14.09.2021 - 20:37:41
01
keyboard_arrow_up