Ja už som si v minulosti to svoje v blate odjazdil, dnes už túto atrakciu nevyhľadávam :)
Asi starnem :D
18.05.2022 - 09:34:02
06
V blate hlavne ja nemam sancu spravit osobak na singletrackoch :P takze potom ma to nebavi :D A druha vec ze to vyjazdi dost kolaje, ktore su potom neprijemne ked to uschne..

Inak (asi uz vacsina vie ale pre istotu) pod Kacinom na asfaltke (isiel som od kamenolomu) je nejaka rozkopavka ale je to pekne oznacene aj cedulami aj svetialkami.

A druha vec, uz v noci som siel hore na Kamzik po asfaltke od Snezienky a na mieste kde sa da napojit na cyklo smerovnik Pod Chlmcom zrazu vidim ako ide po Cervenej TZ dole auto..tak som pozeral ze hmm to je divne...potom odbocilo na asfaltku a isiel za mnou..dosiel ku s okienkom dole a pyta sa: "Si v pohode?"
(vyhybal som sa mu mimo asfalt pretoze som nevedel co je zac..)
Odpovedam "nooo??" (jemne zmateny) On bez dalsieho pokracoval hore, ziavne dosiel po rampu a otocil sa naspat dole..

Celkom ma to zaskocilo..a celkom nastve ze ja sa tam "pracne" vyhybam zabam..a on ich pekne zlysuje potom..
Vyzeral to byt Land Rover Discovery? (SPZ BT 983 DE)..ale asi je to normalne ci?
18.05.2022 - 10:09:43
03
To nie je iste. Mozes napisat ziadost na preverenie na Mestske lesy, kde by sa mal vediet Matej Dobsovic vyjadrit, ci auto s takymto ECV ma povolenie na vjazd:

Podnety, sťažnosti a infožiadosti: info@mlba.sk
18.05.2022 - 10:29:40
11
sme ľudia tak sa tak správajme. toto som našiel pri asvaltke "po modrej na biely kríž"
nemohlo to byť tak ťažké vziať do kapsičky a vyniesť to k bufetu do koša alebo po zjazde vyhodiť na Potočnej na zastávke

Prílohy:

0E2D0CB9-E4C3-4836-912F-CA0DD4018655_62850ad5deb5a.jpeg
0E2D0CB9-E4C3-4836-912F-CA0DD4018655_62850ad5deb5a.jpeg 3.42 MiB thumb_up1thumb_down

18.05.2022 - 17:03:55
05
Toto vidat hlavne na trailoch, ... tbk, koliba, pomenej cerovka a zvysok. Nielen duse, tie su len tak pohodene povedla, ale i roztrhnute retaze povesane po smerovnikoch a pnikoch stylom "aha tu som, zoberte ma niekto". Obcas nieco vezmem ale fakt sa neda vzdy. Proste ludia su prasce a kludne by som tam toho cloveka vyslahal tou retazou ak by to uz nabuduce neurobil. A aj ked niekde obcas kopkas, uplne mimo chodnikov niekde v lese, tak nachadzas sklo a zakopane hrdzave plechovky a obaly od sladkosti - proste cele zle. Najcastejsie su asi v lese bidony ale to nie je schvalne, tiez sa mi stalo a ked som ho potom hladal nasiel som na malom useku dva uplne ine.
18.05.2022 - 17:41:19
05
Roztrhnuté reťaze povešané na stromoch? Akože niekto roztrhne reťaz, nechá ju tam zavesenú na strome a ďalej potom ide pešo alebo "na kolobežke?" To mi nejako nevychádza :-)
18.05.2022 - 18:56:52
05
Už aj za tú dušu alebo reťaz by som daným osobám ruky dolámal, ale napríklad toto bol tiež extrém. Fotené koncom novembra cestou na Biely Kríž. Ja už neviem, to fakt je niekomu príde ľahšie a rozumnejšie zobrať smeti do lesa ako ich nechať niekde pri smetiakoch v meste?

Prílohy:

IMG_20211121_113736.jpg
IMG_20211121_113736.jpg 403.41 KiB thumb_up0thumb_down

18.05.2022 - 19:25:40
01
Tomas11 napísal:
Roztrhnuté reťaze povešané na stromoch? Akože niekto roztrhne reťaz, nechá ju tam zavesenú na strome a ďalej potom ide pešo alebo "na kolobežke?" To mi nejako nevychádza :-)


Pisem o trailoch kde to mas dole kopcom. Uz niekolko krat sa mi stalo ze som stretol cloveka s roztrhnutou retazou co nevedel co s nou ma robit, tak spinavu roztrhnutu retaz asi vo vrecku nosit nechce alebo neviem co. Ak si z BA tak par rokov dozadu bola celkom dlhu dobu uz celkom hrdzava retaz zavesena nejakym trulom na tabulu na zaciatku TBK1. Mam pocit ze som ju odtial bral ja, ale moze to byt ina ktoru som bral z pnika a mylim si to. Ale viemze som par tyzdnov chodil okolo a nikdy som ju namal kam dat okrem do vrecka. Mam pocit ze som si ju i sfotil ale tu foto som teraz bohuzial nenasiel.
18.05.2022 - 22:18:49
00
Fúha, tak to je dosť tragikomické, vzhľadom na to, že s náhradnou spojkou ide reťaz opraviť vo väčšine prípadov výrazne jednoduchšie a rýchlejšie, než napríklad defekt duše :-/
18.05.2022 - 23:33:40
01
Ako lepit dusu mi ukazoval otec uz ked som mal nejakych 7rokov. Na vymenu duse potrebujes len dusu a pumpu a pomaly kazdy o tom vie. Ked si ale roztrhne retaz nejaky bezny Jano ktory kupil bike kdesi v kamennej predajni ako celok, servisovat dava do cykloservisu a netusi ze retaz sa da rozpojit tak netusi ani o rychlospojke. Par krat som navigoval ludi ako nitovat roztrhnutu retaz a mozem ti povedat ze ani nevedeli ze maju nitovacku na multikluci a nie to este ako sa pouziva.
18.05.2022 - 23:46:21
01
Ten bežný Jano zas na druhej strane asi nebude rutinne jazdiť TBK1, ale rozumiem, čo chceš povedať.
Ja som mal (asi teda dosť naivne) tak nejako za to, že keď už nie spojku, tak aspoň nitovačku na núdzový dojazd so sebou nosí väčšina bajkerov, no asi to tak úplne nebude.
18.05.2022 - 23:56:41
00
No asi by si sa cudoval kto vsetko jazdi TBK, hlavne TBK1. Od uplne neskusenych ludi bez prilieb a nevhodnych bicyklov, cez nastrocnych na tescobicykloch az po zaciatocnikov ktori kupia enduro a navstevuju niektori zo zaciatocnickych mtb kurzov. Ti vsetci mozu mat problem s retazou, plus nejaky endurak co na rychle koliesko neberie ani naradie.

FYI - na tbk1 som videl starsiu pani na mestskom bicykli ktora tam bola asi s vnuckou na detskom bicykli, na tbk2 rodicov bez prilby na krosovych bicykloch ktorym asi 10-12 rocny syn ukazoval kadial jazdi na nejakych treningoch, v rockgardene na tbk2 bola zase zaseknuta partia cca siedmich dochodcov na ebajkoch, atd atd
19.05.2022 - 00:08:16
04
Outofnothing napísal:
Už aj za tú dušu alebo reťaz by som daným osobám ruky dolámal, ale napríklad toto bol tiež extrém. Fotené koncom novembra cestou na Biely Kríž. Ja už neviem, to fakt je niekomu príde ľahšie a rozumnejšie zobrať smeti do lesa ako ich nechať niekde pri smetiakoch v meste?


KOKOS... CO BY SOM MU SPRAVIL?!
19.05.2022 - 15:12:54
00
Hosť napísal:
No asi by si sa cudoval kto vsetko jazdi TBK, hlavne TBK1. Od uplne neskusenych ludi bez prilieb a nevhodnych bicyklov, cez nastrocnych na tescobicykloch az po zaciatocnikov ktori kupia enduro a navstevuju niektori zo zaciatocnickych mtb kurzov. Ti vsetci mozu mat problem s retazou, plus nejaky endurak co na rychle koliesko neberie ani naradie.

FYI - na tbk1 som videl starsiu pani na mestskom bicykli ktora tam bola asi s vnuckou na detskom bicykli, na tbk2 rodicov bez prilby na krosovych bicykloch ktorym asi 10-12 rocny syn ukazoval kadial jazdi na nejakych treningoch, v rockgardene na tbk2 bola zase zaseknuta partia cca siedmich dochodcov na ebajkoch, atd atd

alebo TBK3 asi 10 ks palickovych turistov v protismere...
19.05.2022 - 15:54:33
00
S tým treba holt tiež počítať, nie sme v tom lese sami.
19.05.2022 - 18:05:53
01
keyboard_arrow_up