povedzme si uprimne ze lepsi singlac ako 5bojarska v karpatoch este stale nebol spraveny - a ten je uplne hladky.

(za toto ma niektori upalia na hranici :D )
08.08.2022 - 11:03:31
04
Bavime sa o trailoch blizko BA a tu to co si pod flow trailom predstavujes ty nie je. Mozno BT vzdialene. Kamosi ktori su na tom s technikou podobne ako ja a jazdia full endura ti povedia ze BT je nudny trail. Jazdia ho minimalne. Za mna je ten trail na fulle tiez mega nudny a neoplati sa jazdit ale naopak na rigide fakt mega zabavny a jazdim ho strasne rad. Na HT je to nieco medzi. Dva rozne bajky ti z mozno najjednoduchsieho zjazdoveho trailu na okoli navodia uplne odlisny pocit.

foobar Ano o tom to je ze vacsina ludi si mysli ze rigid = strasne pomala az trialova rychlost. Vobec to tak ale nie je. Tak ako pri kazdom biku i pri tomto plati ze ta rychlost zavisi od skillu. Videl som ludi ist endurkom krokom na kamenaku, smrt v ociach.

Nebavime sa o rigide ale o roznych bikoch a o tom ktory z nich je zabavnejsi na miestnych trailoch. Podla mna je problem v tom ako su ludia masirovani marketingom a kamosmi ake bajky potrebuju na traily a zacali si mysliet ze na cokolvek inom budu trpiet. A zaslo to tak daleko ze sa tu zaklada cisto hardtail skupina s popisom ako keby malo ist o nieco vynimocne. Pritom chalani na ht na trailoch jazdia celkom casto. Alebo ta vidi chalan ako si skusas na ht najazd zboku na prvy najlahsi skok na driver8 a zacne ta od neho odhovarat ze je tazky, ze kope a nech to nerobim lebo sa tam rozbijem. A ked ma potom vidi jazdit este dostanem "zdrba" ze preco jazdim ht ked viem jazdit.
08.08.2022 - 11:04:44
01
Stax napísal:
povedzme si uprimne ze lepsi singlac ako 5bojarska v karpatoch este stale nebol spraveny - a ten je uplne hladky.

(za toto ma niektori upalia na hranici :D )


kedze nejaki pacienti aj odtial povyberali korene a kamene...
08.08.2022 - 11:07:24
03
ked sme už pritom prečo cerová dráha je označená ako modrá na tf? lebo sa tam musíš často vyhýbať iným bikerom?
08.08.2022 - 11:24:14
00
na Cerovke su dva strasidelne useky s korenmi kvoli ktorym to niektori radsej miestni nejazdia ... a nesmej sa, ano ? ;-]
08.08.2022 - 11:29:22
02
dva?
08.08.2022 - 11:38:47
00
Večná téma. Ale samozrejme, že na celé Malé/Biele karpaty a Pov. Inovec VRCHOVATO stačí XC. Ak nie si z divokých vajec… čo by mala byť beztak doména len puberťákov a bike park abonentov, všakže.

Toť nedávno si idem hrebeňovku Veľká Javorina >> Skalica. Všetko tip-top zjazdné aj pre robusnejší gravel, hovorím si. Chvíľami hladké jak promenáda v kúpeloch. :lol: A nakoniec všade človek aj tak uviazne v sieti asfaltiek a polňačiek.

No ak niekto verí, že v týchto lokalitách sa potrebuje hojdať na “140mm a viac” lebo na poldňovom tripe ho čaká 200m kamenistý úsek, tak mu netreba brániť v “rozlete”. Ani jeho peňaženke.
08.08.2022 - 11:47:16
04
nato že je TF platená služba tak sú v značení obtiažností dost velke extremy, naviac ako sa spoplatnil veľa ľudí tam nedáva aktualnost alebo popis trailu. Neviem či si to nevedia ustrážiŤ v ramci krajin aby to reguloval niekto, kto sa vyzná. Naviac vela trailov tam aj nieje vzhladom na nelegálnosť. Pre mna nieje dôvod to platiť. Radšej stravu a podla segmentov ci heatmapy viem či sa to jazdí
08.08.2022 - 11:59:55
00
ivast napísal:
na Cerovke su dva strasidelne useky s korenmi kvoli ktorym to niektori radsej miestni nejazdia ... a nesmej sa, ano ? ;-]

Uprimne zobral som tam 3x roznych novacikov a dvaja z nich odtial odchadzali s minimalne jednym poriadnym padom takze to zelena asi moc nebude a to neboli uplny zaciatocnici na bicykli..
08.08.2022 - 12:05:59
00
Cize zatial mi to tak vychadza, ze nejaky AM/Trail bike je do MK vyhodenie penazi/overkill, resp. ten potencial sa tam nevyuzije ? Celkom som prekvapeny, lebo tam vidam dost vela ludi na takych masinkach
08.08.2022 - 12:07:28
00
to je pekna blbost, kamos mal HT klasika nejaka 100ka vidla, jazdil s tym po karpatoch a potom si kupil neurona a tak ho to zacalo bavit ze az, ovela viac ako na tom HT
je to skor o tom co preferujes a aky styl jazdy ta viac bavi. Ja mam rad skor flow a zvaznice, sem tam nejaky lahsi lahsi rychlejsi trail a vyslapy do kopca a preto je pre mna najlepsie XC HT nizkozvdihove lahke. ale nejakzdim ziadne TBK, Slalomku, Banik a tieto veci.


Naposledy upravil scarinko dňa 08.08.2022 - 12:15:04, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2022 - 12:12:41
01
Cize zatial mi to tak vychadza, ze nejaky AM/Trail bike je do MK vyhodenie penazi/overkill, resp. ten potencial sa tam nevyuzije ? Celkom som prekvapeny, lebo tam vidam dost vela ludi na takych masinkach


...lebo sa to pytas na fore kde vacsina ludi su XCckari a ti ti povedia ze zdvihy nepotrebujes lebo ti zozeru watty a vsetko "sa da" prejst aj na odrazadle ;)

Relyful vela ludi pada aj na asfalte, obcas aj smrtelne - ma to preto byt oznacene za double black diamond trail?

Cerovka je jednoznacne zeleny trail.
08.08.2022 - 12:13:26
01
hellfish napísal:
..Celkom som prekvapeny, lebo tam vidam dost vela ludi na takych masinkach


To zas mňa neprekvapuje. Všadeprítomný "gravity bro" marketing a promo videjká s otrepanými skákacími choreografiami prežijú aj nukleárnu apokalypsu. Normies "z vonka" ani inú stránku mtb cyklistiky takmer nevidia :)
08.08.2022 - 12:16:32
00
zadne odpruzenie je dobre na to, aby vam to setrilo zadnicu a chrbticu :)
08.08.2022 - 12:19:22
012
scarinko nakaza prichadza s Neuronmi, mne sa to tiez stalo podobne ... ale samozrejme vzdy je to samozrejme o vyvoji konkretneho cloveka a jeho preferenciach, resp. odvahe vyjst z komfotnej zony ... a este by som chcel zamudrovat ze 80% bajkerov vyuziva 20% moznosti bajku ktory jazdi ;-] , s tymto uvedomenim sa zvaznicovym enduristom vobec necudujem ...
08.08.2022 - 12:20:00
00
keyboard_arrow_up