user_id napísal:
Kazde maso smrdi, a preto clovek vymyslel tepelnu upravu a ochucovanie koreninami, bylinkami, tekutym fermentovanym ovocim... :lol:


ked ti kazde maso smrdi, mal by si ho kupovat este kym je v zaruke (alebo zmenit dodavatela) :D
12.11.2022 - 19:14:24
00
Mal som aj diviaka aj muflona a nesmrdelo, celkom fajne masko.
12.11.2022 - 19:35:20
02
Niekto na nočné ( večerné ) výjazdy do Malých Karpát z Pezinka?
Smer Baba, Homola, Somár a pod. ...
Hlavne cez týždeň po práci.
Cca od 19h.
12.11.2022 - 21:15:30
00
SCHROJF lto Suhlas. Ono je asi pri nasich lovcoch/strelcoch dobre ze lovia z posedu, tazsie tak ohrozia nahodneho okoloiduceho. Pri priestrele netrafeni gulka putuje po par metroch do zeme. Teiz pri ich strelechych schopnostisch je to lepsie aj pre zver. Na tytch 50m obcas aj trafia vitalnu zonu. Tak hopka po lese menej zvierat s gulkou v behoch alebo zadnici :?:
Ked som mal tu "cest"nastrelovat polovnikom gulovnice, ani jeden nechel nastrel na tovarenskych 100 a viac metrov podla kalibru. Vsetci zborovo 50m |(

Ostep im do ruky....
12.11.2022 - 21:42:22
00
foobar napísal:
druhy krok ktory nasleduje po tomto "odchyte" je likvidacia.... oni ich nepresuvaju inde :D

...a ani to nekonzumuju, kedze je to smardlave maso co nikto nechce - v USA je diviak vyslovene skodna ako potkany v meste

V USA diviak nezije. Tam maju feral hog co je zdivene prasa domace dovezene Spanielmi za Kolomba.

Polovnik co nezuzitkuje vsetko z uloveneho zvierata, si zasluzi gulku sam. Ale poznam aj take pripady. scontent.fbts5-1.fna.fbcdn.netBezne su rujne jelene, kance, daniele. Je fakt, ze to maso ma specificky pach, ale komu to nechuti nech to nelovi. Aj rujny jelen sa da pripravit, ze mlska a divine dam prednost pred chorimi, rychlenymi, hormnonami a antibiotikami nacpanymi zvieratami, kedykolvek dostanem prilezitost. A podla mna je aj humannejsie zviera odlovit a zjest ako cely zivot trapit v nepeknych podmienkach chovu a potom zavliect na bitunok. Na kolko jem maso zriedka, mozem si vyberat.
12.11.2022 - 22:01:27
02
ale zije, doviezli si ho tam na lovenie a neskor sa namixoval so svinami

" In the 1900s, the Eurasian or Russian wild boar was introduced into parts of the United States for the purpose of sport hunting. Today, feral swine are a combination of escaped domestic pigs, Eurasian wild boars, and hybrids of the two."

...a nelovia to tam "polovnici" ale "deratizeri" - tam je to pest control, nie lovenie pre maso

A vdaka prikrmovaniu je podobna situacia uz aj u nas.
12.11.2022 - 22:13:52
00
No, mozes mat pravdu, sorry. Pozeram rozne zdroje a tvrdia rozne veci. Je bordel v nazvoslovi aj genetike. Do USA uz chceli priniest aj hrocha na maso a lov. Ja som nasiel v zdrojoch ze cistokrvny diviak v USA nejestvuje aj co viem od ludi co tam lovia vzdy hovoria o feral hog. To co volaju wild boar je aj tak skor feral hog podla vzhaldu, alebo nejaky misung. Ale to nevyvracia co pises ty.
Usually when wild hog populations are brought by man to a region where they previously had not existed, they interbreed with domesticated hog populations along the way and they lose what makes them wild; for example, large populations of wild central European and Carpathian boars were brought in from Europe and purposefully set loose in North America. For a while, they lasted as functioning independent populations but over time they intermixed with the already present feral and domestic hogs until there were no wild hogs of any variety left.

https://shwat.com/know-your-prey-the-differences-between-wild-and-feral/

PS: to ci maso pachne alebo pachne menej ovplyvnuje vek pohlavie rocna doba lovu a ci je zviera rujne. Cize napr diviak moze byt chutnejsi ako naj domace prasiatko alebo pachnut ako "tchor". Ale to neznamena ze sa neda upravit a zjest. Jest sa da aj bobor ci jazvec a to je teda iny smrad.
12.11.2022 - 22:34:59
00
Neviete preco zmizol trail Trojstrom z trailforks?
12.11.2022 - 23:08:43
00
Je len hidden
12.11.2022 - 23:14:58
00
scarinko a ma to nejaky dovod? Pytam sa ci je tam nejaka prekazka tam jazdit, alebo preco sa skryl.
12.11.2022 - 23:39:39
00
To sa treba spytat asi Kenaia, on o nom vie najviac. Ale tipol by som si kedze nie je legal tak aby nebol viditelny kazdemu. Ked sa registrujes na trailforks tak ho uvidis.
12.11.2022 - 23:41:00
00
Kenai napísal:
Je fakt, ze to maso ma specificky pach, ale komu to nechuti nech to nelovi.

uz to lovit nebudem :D .. ale iron.hide by mohol viac, tych :hug: je vsade plno :D
13.11.2022 - 08:09:33
00
Vcera vecer bolo v lese 3,5 stupna, a ja som bol obleceny tak na 10 :facepalm:

m.media-amazon.com
13.11.2022 - 12:05:50
03
iron.hide napísal:
Vcera vecer bolo v lese 3,5 stupna, a ja som bol obleceny tak na 10 :facepalm:


No zrovna vcera som sa obliekol na 5 a kym som vyslapal na hreben tak bolo 18 :) nadaval som si riadne...

Prílohy:

IMG_5504.jpg
IMG_5504.jpg 633.28 KiB thumb_up0thumb_down

13.11.2022 - 15:21:24
04
Vcera bolo pocas dna ideálne pocasie
13.11.2022 - 15:37:18
00
keyboard_arrow_up