ja som Zahorak a som na to hrdy :rock:


no mna picne, to by som do Teba nepovedal ;)
21.06.2011 - 14:11:26
00
OT
Stevens Manic 2009 (dead)

takže z toho bola totálka?
21.06.2011 - 14:31:45
00
Úplne bez problémov, len po zjazde dole neodbočíš doprava, ale doľava. A napojíš sa na lesnú cestu pod vodným zdrojom. Ku chate je to potom koľko, 400m asi. Viď mapa.
Ale ako som písal, ku koncu chodníka je "trochu" žihľavy, obísť sa asi nedá, tak tam pozor. Mňa to svrbí doteraz :lol:
Tá lúčna cesta je fajn, až ku koncu sú dve malé kaluže, voda z prameňov, ale dá sa to obísť. Ja som bicykel preniesol :)

takez dnes som tade isiel zobral som si kamaratku Machetu a trosku tu zihlavu osekal mala by sa uz dat prejst bez po prhlenie..akorat som si odniesol 2 mikro kliestov :(
21.06.2011 - 14:53:08
00
A čo teda povieš na chodník? Mne sa páči, musím tam ešte niekedy ísť, kým sa z toho náhodou nestane nejaká cykloznačená dráha...
21.06.2011 - 15:20:46
00
Wukie, nemohol by si tú tvoju nevraživosť trošku rozviesť?
21.06.2011 - 16:10:22
00
Odpoviem aj keď som pôvodne nechcel.
Ťažko to budem vysvetlovať na cyklofóre, proste sa nestotožňujem s budovaním tých lesných cyklochodníkov, prekážok na skákanie na turistických chodníkoch a v rámci prírodných rezervácii, značením lesných neasfaltových turistických chodníkov ako cyklotrás alebo cyklopretekov v prostredí Devínskej Kobyly. Je to môj názor, netreba to brať v zlom. Každý to vnímame ináč.

Ale na tom nezáleží, treba ísť von bicyklovať, dúfam, že si prečistím hlavu na Vrchnom Čiste :lol:
21.06.2011 - 16:52:22
00
Nemal si písať, kam ideš, lebo si ťa ešte Martin odchytí. :lol:
21.06.2011 - 16:55:03
00
Dimitrij: vďaka :)

lto: "skalky" - odkiaľ fotené? Nerozumiem, fotené je to tam kde sme spolu vtedy boli na turistike. Ono tá fotka dosť skresľuje, keďže je tam zachytený veľký zorný uhol. V skutočnosti sú tie okolité skaly mohutnejšie, ale veď to vieš.
Panoráma je štandardná: 22 záberov na výšku v jednom rade, následne sa mi zdalo, že dole bude niečo chýbať, tak som dofotil ešte 12 horizontálnych-na spodnú časť panorámy, čiže druhý rad. S takým 10mm objektívom by ich stačilo menej, ale ako taký objektív namontovať na ultrazúm, že :lol:


Wukie,v čom "lepíš" tie panorámy ?? Sú až dokonalo dokonalé :inlove:
21.06.2011 - 17:09:03
00
no chodnicek bol fajn len miestami som nevedel kade ist.ktomu co si napisal myslim ze lepsie zas ked tie skoky atd.. su na dakom cyklochodniku oznacenom ako niekde len tak na turist znacke ci v lese :)
nuz ci tam potiahnu C.drahu neviem ale bolo by tam asi velmi vela roboty a nieje je to v podstate chodnik ale lesna cesta zarastena a zapadana
21.06.2011 - 17:16:36
00
no ja som rád, že tie cyklochodníky budujú. je aspoň možnosť výberu trasy. inak dnes som bol na čermáku a zoške s kamošom a úplne super (91km/1,8km výškových), až na cestu s5. pod bielym krížom mrťe turistických bikerov a nad Máriinym prameňom díky Broňa že sisi to valil rovno na mňa :puke: chýba ohladuplnosť, všetci tam len prepínajú :muscle: akoby išlo o víťazstvo.
21.06.2011 - 19:12:27
00
OT

takže z toho bola totálka?


z pohladu poistovne nie ;o( smradi
no ale zvazujem, ci neist do fulla ;) predsa uz som panko v rokoch :lol:
21.06.2011 - 21:04:28
00
predsa uz som panko v rokoch :lol:

Si dupac :!: .. dupaci nejazdia na fulloch :lol:
21.06.2011 - 21:13:47
00
Dnešný výjazd na tri borinskostupavské 500vky. Po dvoch rokoch na Korenci a Vrchom Čiste.
Pre zaujímavosť a rozšírenie obzorov: lesná cesta týmto bočným hrebeňom existuje, len je miestami zapadaná drevami, ale je zjazdná. Niekde vedľa nej vedie druhá, ktorá je v lepšom stave. Čo je ale problém (alebo skôr oživenie výjazdu :lol: ), že poväčšine je na ceste šmarené pletivo z plota obory a na ňom je ešte napadané lístie :( Jazda je teda dosť nebezpečná, riziko pádu alebo zachytenia drôtu je vysoké.
Ináč je to pekná lokalita, všade stopy po dávnej banskej povrchovej činnosti, nasleduje zjazd k Červenému domčeku.

Prílohy:

Komentár súboru: Zjazd z Korenca okolo pletiva. Tu sa dá ísť rovno, ale po tej ceste nikto nechodí, alebo sa zabočí doprava a po chvíľke je Červený domček. V tejto časti bolo počuť plno békania :)
6.jpg
6.jpg 257.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vrchol Korenca (522m). Naľavo pletivo pod listom :(
5.jpg
5.jpg 310.23 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V tejto časti dobre vidieť stopy po povrchovej banskej činnosti. Rovnaké ako na Kozlisku a okolí.
4.jpg
4.jpg 383.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Spomínané pozostatky pletiva.
3.jpg
3.jpg 294.51 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Opäť foto z červenej značky, tentoraz na lesnú hrebeňovú cestu na Vrchné Čisto (524m).
2.jpg
2.jpg 292.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Koho by zaujímalo, čo sú to tie betónové základy dva metre od chodníka červenej značky na vrchole Kozliska (537m), tak sa jedná podľa stránky borinka.sk o pozostatky "oceľovej veže s rozhľadňou". Musel tam byť kedysi dávno pekný výhľad, teraz len stromy.
1.jpg
1.jpg 293.92 KiB thumb_up0thumb_down

Mapa.jpg
Mapa.jpg 188.09 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2011 - 21:34:33
00
A za chvilu tam bude (c) - cko :tmi: .. jojo, pletivo je zradne, chytil som sa tam predminuly rok do neho v zjazde :lol:
21.06.2011 - 21:42:22
00
Neviem lto, čo myslíš tým C-čkom, ale k tej téme už nič radšej nenapíšem, kúsnem si vždy do jazyka.

Osobne nepochopím, ako sa to mohlo stať. Prišiel od Lesov "z hora" príkaz: demontujte pletivo. Pletivo sa demotovalo, ale asi v tom príkaze nebolo napísané, čo s ním treba spraviť... tak sa nechalo šmarené na ceste, veď komu by tam zavadzalo. Ináč kľudne aj zver sa do toho môže zachytiť.

Trasa nie je na ľahké jazdenie, možno na tréning techniky vyhýbania sa prekážkam :D Alebo súťaž, čo skončí vo výplete skôr: konár alebo pletivo :lol:
21.06.2011 - 21:50:34
00
keyboard_arrow_up