nezastavujem, jazdim nonstop ;) On je to cestak, len teraz ktory...


to nie ja to kombinujem to bola len náhoda,že som tam bol v ten deň.
Za výčapom budeš márne hľadať. :beer: :lol:
11.07.2011 - 21:46:34
00
keso: Nepoblúdil si? Či ako pozerám, tak v Zohore pri stanici asi?

PS:Menšia rada, fotky ukladaj do formátu jpeg a daj na ne kompresiu, nech su z nich nejaké 300-400KB súbory. Ty tam máš cez 1MB súbory :(


Naposledy upravil wukie dňa 21.07.2011 - 17:29:44, celkovo upravené 1 krát.

11.07.2011 - 21:54:31
00
wukie: zabludil som v zohore pri stanici a nenasiel som spojnicu medzi zltou a fialovou nad lozornom tak som sa spustil dolu k priehrade ...

s fotkami mas pravdu len photoshop mi vyexpiroval gimpu zadrbalo a v skicari to neviem :)
11.07.2011 - 22:00:36
00
Aha, jasné, ale potom si nakoniec išiel po chodníku okolo železnice?
Za Jablonovým sa dá ísť hneď hore do lesa alebo aj rovno po lúkach ako si išiel ty. Tú spojnicu nad Lozornom čo spomínaš som ešte nešiel, takže netuším, kde treba odbočiť.

Toľko rôznych programov je na úpravu fotiek.
Skús staršie verzie Zoner Photo Studio, tie sú už tuším free, potom nejaký IrfanView, môj kedysi obľúbený PhotoFiltre, mnohé iné.


Naposledy upravil wukie dňa 21.07.2011 - 17:30:07, celkovo upravené 1 krát.

11.07.2011 - 22:08:52
00
k téme hľadá sa triki: len tak ďalej, dobre sa to číta :D

Uz sa stahuje patracia slucka :lol:
11.07.2011 - 22:17:13
00
wukie: prosim ta, kam davas bajk do vlaku? mozes aj so sebou do vagona?
a hlavne kde beries tolko casu :o
inak ta fotka zarub 9.jpg spred dvoch stran je top of the top :y: :y:
12.07.2011 - 00:11:13
00
štandartne bike do príslušného vozňa alebo prvé a posledné dvere vlaku.. najlepšie máš ale opýtať sa rovno sprievodcu čo mu vadí a čo nie..
12.07.2011 - 07:57:33
00
no dobre vediet ,lebo uz by to chcelo ist aj dakam dalej .len este neviem kam :D
edit wukie dnes ides niekam ?ci az poobede..


Naposledy upravil large dňa 12.07.2011 - 08:25:15, celkovo upravené 1 krát.

12.07.2011 - 08:13:16
00
vybraté z linku http://www.slovakrail.sk/index.php?id=preprava-bicyklov-a-batozin

[size=85]Preprava bicyklov vo vlakoch diaľkovej dopravy

Preprava bicyklov, najčastejšie požadovaná na stredné a dlhé vzdialenosti, sa zabezpečuje vlakmi kategórie EC, IC, Ex, R a Zr.

Nosný spôsob prepravy sa tu realizuje v služobných vozňoch prostredníctvom služby Pojazdná úschovňa batožín (PÚB). Službou PÚB je vybavená väčšina vlakov tejto kategórie. Zjednodušená preprava bicyklov (ZPB) sa bude vo vlakoch diaľkovej dopravy realizovať len ako doplnková služba, určená zákazníkom cestujúcim najmä na kratšie vzdialenosti.

PÚB je možné využiť vo vybraných vlakoch aj v medzinárodnej preprave.
Preprava bicyklov vo vlakoch prímestskej dopravy

Nosný spôsob prepravy bicyklov na vzdialenosti do 50 km sa realizuje predovšetkým spôsobom ZPB. Využíva sa vo vlakoch kategórie Os a doplnkovo tiež vlakmi kategórie Zr, SPR, ER. Zákazníci môžu využiť aj službu PÚB, ktorá však bude v týchto vlakoch len ako doplnková, pokiaľ vozeň na to určený bude radený vo vlakovej súprave.
Preprava bicyklov vo vlakoch regionálnej dopravy

Preprava sa tu vykonáva prevažne motorovými vozňami radu 810, 811, 812, resp. súpravami zloženými z motorových a prípojných vozňov radu 011. V nich je preprava bicyklov zabezpečovaná ako ZPB.
Preprava na objednávku

V prípade nahlásenia prepravy väčšej organizovanej skupiny zákazníkov s bicyklami je ZSSK schopné v určitých prípadoch zabezpečiť zaradenie vozňa na prepravu zvýšeného počtu bicyklov (vo vlakoch kategórie Zr a Os). Objednávky bude možné podávať prostredníctvom Centra predaja alebo Kontaktného centra, ktoré následne odporučí možnosť prepravy.
Cena za zjednodušenú prepravu batožín

Cestujúci s platným cestovným lístkom smie v rámci ZP a ZP v PÚB prepravovať najviac tri kusy batožiny. Cestovné za batožinu zaplatí za každý prepravovaný kus osobitne.

* jednosmerný lístok (do PÚB aj na ZPB): 1,32 EUR
* jednodňový lístok: 1,99 EUR
* týždenný lístok: 5,97 EUR
* v povinne miestenkových vlakoch kategórie IC je povinná aj rezervácia bicyklov v cene 0,66 EUR
* možnosť rezervácie miesta na bicykel vo vybraných R vlakoch v cene 0,66 EUR

Držitelia preukazov JUNIOR RAILPLUS EURO<26, KLASIK RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS, žiackeho preukazu, preukazu ŤZP/ŤZP-S a sieťového cestovného lístka MAXI KLASIK prepravujú batožinu za 50% zľavu z ceny jednosmerného cestovného lístka na batožinu.
Do PÚB povinne miestenkových vlakov je povinná rezervácia miesta na bicykel, detský kočík (batožinu).

Vlaky na prepravu bicyklov

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. vo vnútroštátnej osobnej preprave ponúka zjednodušenú prepravu bicyklov (ZPB) formou prepravy na určených predstavkoch alebo v pojazdnej úschovni batožín (PÚB). Preprava v PÚB je možná len v tých vlakoch, ktoré v Cestovnom poriadku majú v hlavičke vlaku piktogram kufríka. V PÚB v IC vlakoch je povinná rezervácia miesta na bicykel, v ostatných vlakoch je rezervácia miesta na bicykel možná ale nie povinná.
Tarifné podmienky medzinárodnej prepravy

Preprava v PÚB:

* jednosmerný lístok v IC Košice - Viedeň alebo Viedeň - Košice s rezerváciou: 2 EUR
* v preprave ZSSK - ČD s rezerváciou: 2 EUR/ks;
* v preprave ZSSK - ČD bez rezervácie: 1,32 EUR/ks

Zjednodušená preprava bicyklov:

* štandardne: 5 EUR/ks,
* Bratislava - Viedeň: jednosmerný lístok 1 EUR, spiatočný 2 EUR/ks,
* v preprave ZSSK - ČD v malom pohraničnom styku: 1 EUR/ks,
* v preprave ZSSK - MÁV vo vybraných vlakoch v malom pohraničnom styku: 1,32 EUR/ks; v susedskej preprave: 5 EUR/ks,
* v preprave ZSSK - PKP vo vybraných vlakoch: 1,32 EUR/ks.
[/size]
12.07.2011 - 08:16:43
00
wukie: prosim ta, kam davas bajk do vlaku? mozes aj so sebou do vagona?
a hlavne kde beries tolko casu :o
inak ta fotka zarub 9.jpg spred dvoch stran je top of the top :y: :y:
Sprievodcu sa nič pýtať nemusíš, treba mať lístok na bicykel a hotovo. K vozňom: vyjadrím sa len k úseku, ktorý využívam BA-MA:
Poslednú dobu mám šťastie na nové moderné vozne, kde je na začiatku alebo konci každého vozňa plno miesta na bicykle. Sú tam aj držiaky. Podobne je to aj v niektorých starších vozňoch. Pokiaľ sú to tie úplne staré vozne, tak tak by mal ísť bicykel na koniec/začiatok vlaku, aby pri prechádzaní ľudí nezavadzal.
V rychlíkoch je to iné, tam sa bicykle dávajú do toho špeciálneho vozňa, ale tak som cestoval len raz.

K fotke: vďaka, malé upresnenie, na fotke je Vysoká, nie Záruby :)
Tú cestu mám rád v každom ročnom období. Dal som si tú námahu a na ukážku výzor tej cesty za rôznych podmienok.
Jedna z prvých návštev 28.5.2009

27.9.2009

17.11.2009
hiking.sk
20.1.2010
hiking.sk
21.10.2010
hiking.sk
28.11.2010
hiking.sk


Naposledy upravil wukie dňa 21.07.2011 - 17:27:45, celkovo upravené 4 krát.

12.07.2011 - 08:30:28
00
pýtať sa ho nemusíš, ale vie poradiť kde to je vhodnejšie.. (a niekedy kam to je vobec možné, zaseknuté dvere, obsadené dvere inými bicyklami atď..)
12.07.2011 - 08:47:52
00
ak cestujes s bikom napr obojsmerne BA-MA a neskor spat oplati sa kupit celodnovy pre extra batozinu za 1,99
12.07.2011 - 10:41:36
00
wuki fotky parada verim ze sa casovo niekedy zosuladim z tvojim vyjazdom..


Naposledy upravil peposan dňa 12.07.2011 - 20:50:15, celkovo upravené 2 krát.

12.07.2011 - 20:35:17
00
Chystá sa zajtra niekto +- na celý deň do MK? Nejako sa mi nechce samému. Pekne aj s obedíkom niekde. Presunu vlakom sa nebránim.
12.07.2011 - 20:37:26
00
zatra v tom najvacsom teple taku streku? no to neviem ci sa ti niekto najde
12.07.2011 - 21:30:16
00
keyboard_arrow_up