2 stromy su vedla seba od ba tesne pred asfaltkou, treba motorovku :)

OK, zajtra ich pôjdeme dať dole s pílou (motorovou)
10.04.2012 - 13:53:48
00
hadam, ze to tu uz volakedy bolo, ale narazil som na zaujimavu stranku:

bane v MK:
http://montanistika.sk/E.Mapy_lokalit/mapy_lokalit.html
mapy bani:
http://montanistika.sk/F.Mapy/mapy.html

nejake fotky a popis
http://montanistika.sk/D.Lokality/Male_Karpaty.html

http://montanistika.sk/K.Fotoalbum/fotoalbum_MK.html

nebol tu uz niekto v jednej z tych bani? ktora z nich by mohla byt najdostupnejsia?
asi najskor niektore z tych nad pezinkom?
mozno su v nich aj kesky, este som to nepozeral

Prílohy:

DSC_7551.JPG
DSC_7551.JPG 68.64 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2012 - 19:32:26
00
pre teba bude bezpečnejšie isť radšej na ten stĺp vysokého napätia
10.04.2012 - 20:31:44
00
tie bane do ktorych sa da dostat, su vsetky v areali, ktory je oploteny, takze nejak normalne sa tam nedostanes, pred par rokmi sa tam ale dalo dostat, s rodicmi som tam bol este ako male dieta, skus si pozriet lokalitu Rudne bane, je to smerom z PK na PK Babu, potom existuje v PK bansky naucny chodnicek, par kilometrova prechadzka, ktora ide okolo byvalych antimonovych a piritovych bani, v sucasnosti absolutne nepristupne, vchod do kazdej jednej je prepadnuty, po byvalych vchodoch do bani zostali uz iba povrchove vody znacne zafarbene na hrdzavu farbu, takze nulova sanca sa dostat do tych bani.

Este minule leto tam bola v okoli aj jedna cache, teraz uz je neaktualna.

http://www.naucnechodniky.sk/?c=ch&id=2&ch=78

keby si si to s tym stlpom rozmyslel a mal cas citat http://permonik.host.sk/ms1a3a1.htm
10.04.2012 - 21:54:07
00
patoo, vdaka za info, ja len ze musim najprv precitat tu stranku montanistiky, aj tam je vela textu, a potom si vyberem nejaku banu, ktora je pristupnejsia;
mozno ked sem pride vukie, tak hned da typ na taku banu alebo stolnu;
10.04.2012 - 22:40:51
00
To by som bol nerád a rovnako by som bol nerád, keby sa to tu točilo poväčšine len okolo mojich fotiek. Rovnaké trasy sem môže dávať hocikto, les je prístupný všetkým, vždy je tu čo nového prejazďovať.

može ale nedáva.. to čo sem dávaš ty vyslovene človeka núti sadnúť na bike a ísť sa tam povoziť.. nevravím že to musia byť len tvoje príspevky alebo fotky, kludne nech prispievajú aj iný, ale táto téma je slušne "za*raná" hovadinami.. hlavne ak sa tu chlapci na 4 stranách dohadujú na sobotnom výjazde a v sobotu ďalšiu stranu pridajú lebo vonku je 8 oblakov..
10.04.2012 - 22:47:38
00
CraObs ak sa nemylim tak toto je tema v sekcii spolocne akcie,vyjazdy,treningy....takze. dohadovat sa tu na tom kam kedy a kto pojde je podla mna uplne korektne v ramci tejto temy :-) toto nieje sekcia trasy,typy na zaujimave trasy,a fotky z vyjazdov....:-) vukie sem dava velmi pekne fotky....z velmi peknych lokalit....a miest v karpatoch :-) a to sa mi lubi....ale tato tema je v sekcii ktora je podla mna hlavne o tom aby sa mali kde ludia dohodnut ze kam spolu pojdu a ze kto vsetko pojde :-) tiez by som prijal zvlast napriklad aj celu sekciu...kde by sa nekomentovalo...atd....ale len by sa pridaval popis trate....pripadne fotky z toho vyjazdu...a gpx :-) proste ze vsetci by tam pridavali zaujimave trasy....ale bez toho aby sa tam nieco komentovalo proste cisto len tie trasy...atd...:-) ale na toto tu je vlastne cela sekcia ze trasy.....ale ta nejako zapada prachom...:-( takze bud by tam niekto zacal pridavat trasy....napr. vukie tie jeho...lebo su velmi zaujimave...alebo hocikto iny....alebo to tam bude dalej zapadat prachom:-/
10.04.2012 - 23:06:03
00
iron.hide: dobré tipy, tú stránku poznám, podľa fotiek, ktoré tam sú mám už dlho naplánovanú návštevu nejakej bane v okolí Borinky, ale zatiaľ som sa k tomu nedostal.
Celkovo ma bane nikdy neoslovili, ale je to zaujímavé.

Takže najprv som si teda rozmyslel, či sem dám pár fotiek+tip na trasu alebo nie :)
Dôležité je, či si to tu niekto prečíta, ak áno a zoberie si z toho niečo, tak je to fajn.

Dnešný podvečerný výjazd z Malaciek. Keďže cez víkend pekne nebude a vtedy nejazdím, tak som sa rozhodol spraviť nejaký kratší výjazd aj cez pracovný týždeň.
Celkovo bolo fajn, len ten vietor sa mi nepáčil, sucho bolo samozrejmosťou. Hore v lese bolo aj celkom chladno, ale pekne, nikde som nikoho nestretol.
Ak niekto chce, tak v prílohe je aj gps track.

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 281.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Domov išiel dvojposchodový vlak. Kto nevie, tak v ňom je vyhradené miesto pre bicykle len vo vozni, ktorý je pripojený na rušeň. Zvyšné dve časti miesto nemajú. Síce sa v železničnej problematike nevyznám, ale tento super moderný vlak ťahala taká stará kraksňa. Dávno som nevidel v prevádzke taký typ, celkovo to vypadalo veľmi smiešne. Prihovoril sa mi aj sprievodca, že je tiež cyklista a jazdí kade tade po blízkom zahraničí. Bol milý.
8.jpg
8.jpg 79.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pár minút do odchodu vlaku som si bol pozrieť centrum Malaciek.
7.jpg
7.jpg 211.13 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Celkový pohľad. Slnko tesne pred západom. Dynamický rozsah kompaktu len tak ľahko neošálim, ale ovzdušie bolo celkom čisté. Na horizonte dobre viditeľná Devínska Kobyla.
6.jpg
6.jpg 86.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tradičný bočný výšlap na Vápennú, pribudol tam jeden menší padnutý strom, čiže už to nie je po celej dĺžke zjazdné.
5.jpg
5.jpg 303.88 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Chodník zo Skalky na S.Hutu bol najprv plný chochlačiek a neskôr cesnaku. Na lúke Holint množstvo muflónov.
4.jpg
4.jpg 335.44 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dobrá vrstevnicová lesná cesta na Peterkline. Bola tip-top, tak ako aj ostatné v tejto časti MK.
3.jpg
3.jpg 289.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Druhý pokus navštíviť horné poschodie Sološníckeho kameňolomu sa nepodaril. Stále tu jazdili tie veľké autá, takže radšej som hore ani nešiel. Cesta je zjazdná len za sucha, je plná prachu. Kúsok nižšie odbočka dobrej lesnej cesty.
2.jpg
2.jpg 223.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rohožníce rybníky sú pekné miesto. Vždy keď idem okolo a je sucho tak ich navštívim. Na okolí silná bobria činnosť.
1.jpg
1.jpg 384.32 KiB thumb_up0thumb_down

Trasa.gpx [92.26 KiB] Zobraziť na mape

10.04.2012 - 23:32:25
00
misopetrovic - veď to je v poriadku že sa tu dohadujú (aj keď občas extrémne) len potom sa tu nápadité príspevky strácajú..
11.04.2012 - 00:10:37
00
misopetrovic - veď to je v poriadku že sa tu dohadujú (aj keď občas extrémne) len potom sa tu nápadité príspevky strácajú..

v tom ye sa pekne a inspirativne prispevky stracaju mas pravdu...to uznavam..ale tak je to v takej sekcii kde sa to dalo aj cakat :) skoda naozaj ze do TRASY nikdo nic nepridava :(
11.04.2012 - 06:47:17
00
vukie:
pekna trasa, tak si predstavujem nejaky zaujimavy vyletik v Karpatoch.
Mam k tej trase dve otazky:
1. Urcite by som sa v ramci tejto trasy chcel dostat i na Velky Petrklin, vies poradit, ako sa najlahsie dostat na samotny vrchol s bike, k tej rozhladni ?
2. Usek Uhliska - Vapenna, ako je to zjazdne, vyskove pomery... isiel som tadial uz velmi davno pesi, uz si to velmi nepamamatm...
Dakujem vopred za info, a dakujem za fajn tip na vylet.
11.04.2012 - 07:34:53
00
Laco: toto bola veľmi krátka a ľahká trasa, takže vhodné naozaj pre každého.
Možno by som namiesto úseku okolo kameňolomu išiel pod Skalku po modrej a následne nie priamo hore po modrej ale po dobrej lesnej ceste, stúpanie je po nej miernejšie.
Alebo do trasy zamontovať aj nejaké úseky z tohto výjazdu post562462.html#p562462 ten bol ale náročnejší.

Úsek Uhliská-Vápenná je najprv široká lesná cesta, potom normálna lesná cesta. Pri strete so žltou značkou je to chodník, plne šlapateľný až na rázcestie s červenou a zelenou značkou. Orientačne bez problémov, prvý krát som to kedysi išiel bez nejakého gps a trafil som.

Peterklin: ak pešo, tak je to jedno, hocikade hore.
na bicykli: v septembri som tam bol prvý krát s bicyklom, tie fotky tu ale už nemám.
Vrstevnicové cesty viditeľné na mape sú všetky zjazdné, tá najvrchnejšia od strany Sološnice býva sem tam vlhká a keďže tadiaľ nič nejazdí, tak cez leto trochu zarastená zeleňou.
Na vrchol treba tlačiť, ale je to len kúsok a výhľad stojí zato http://hiking.sk/dev/gallery/photos/29537fb5f38bd3c1e4768231a3b53ffe.jpg
V mapke náčrt ako som išiel naposledy ja.
Našiel som jeden výjazd z 2010, kedy som išiel popod Peterklin post411704.html#p411704 je tam aj gpx súbor.

Prílohy:

Klin.JPG
Klin.JPG 133.25 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2012 - 08:21:41
00
pre iron.hide - ak by ta zaujalo, tak mozes íst pozriet na Staré bane nad Pernekom. Bud z Perneku po zltej TZT, alebo zo sedla Javorina odbocit z cervenej TZT po zltej dole. K samotným zvyskom po banníckej cinnosti vsak nevedú ziadne znacky, treba to hladat v lese a bike ked tak preniest.
Nejaké info http://www.kpt.sk/clanky/historia-perneckeho-banictva.html
11.04.2012 - 10:04:02
00
To je presne ako obraz bani nad Pezinkom. Ak si to predstavujes, ze tam vojdes a pojdes 200 m niekam do bane, tak to nehrozi
11.04.2012 - 10:18:19
00
Zdravím chcel by som sa opýtať či niekto chodieva jazdiť trať ktorá vedie zo Zárub smerom na Bukovú.
11.04.2012 - 16:03:40
00
keyboard_arrow_up