Wukie posilňuje, všetko fotí z ruky. :D
08.04.2011 - 20:45:08
00
wukie
ako riesis dlhe casy pri foteni nosis stativ
pripadne aky a kde?
dakujem
Stabilizator vo fotaku :lol: ... hama star 05, alzasoft.
Rád odpoviem, aj keď lto bol asi so mnou, keďže vie, čo nosím so sebou :)
Stabilizácia je pri dlhých časoch na dve veci: na nič a na parádu :)
Nosím so sebou samozrejme statív, tento Hama star 05 má to pol kila, je to malé, je to praktické a napchám to spolu s foťákom do obyčajného necyklobatoha, ktorý nosím. Dá sa aj bez statívu, stačí nájsť vhodnú podložku a ide to.
S kompaktom si nočné fotenie už neviem predstaviť, jedine sa potom nepozerať na fotky, ktoré vzniknú. Následne fotenie buď so samospúšťou alebo diaľkovým.
Pri denných výjazdoch beriem ultrazúm FZ18 a k nemu niekedy malý statív (na fotke)-ten vopchám do taštičky na ráme bicykla.
Dúfam, že takáto odpoveď stačila.
Žaby boli fotené zo zeme-rukavica bola ako podložka.
Pre tmaxa: áno, posiloval som, ale na hrebeni Vysokej s tým mojím žltým hebedom-železom :D

Prílohy:

Komentár súboru: To čo nosím so sebou: lampy a nefunkčný tachometer na porovnanie.
Spolu.jpg
Spolu.jpg 200.75 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2011 - 21:57:43
00
super
dakujem za odpoved
teda tu poslednu - fundovanu


tie reakcie predtym beriem ako zbieranie poctu prispevkov
kto bude mat viac?
11.04.2011 - 11:15:45
00
Odpoviem ti trener (aj keď mimo tému): je to v poriadku, asi som to tým pádom dotiahol ďaleko, na nejakú vedúcu funkciu, keď mám "hovorcov". Len ten prislúchajúci plat sa mi stále na účte neobjavil :D
Ten statív je fajn, aj keď všetko spolu v batohu už je hmotnostne cítiť, ale ináč sa to nedá. A nefotenie v mojom prípade neprichádza do úvahy, to nikam ani nemusím ísť :)
Dalo by sa to asi vopchať (statív+foťák) aj do menšieho batoha, ale tým pádom by foťák nemohol byť v brašni, ale len tak v niečom inom a keďže riziko pádu je po tme väčšie, nebudem riskovať jeho poškodenie. Aj tak som si na tú váhu už "zvykol".
11.04.2011 - 11:59:44
00
to verim ze to je citit
mam podobny stativ ale na vysku do batoha (bikoveho) nevojde
a zvonka ho tam montovat sa mi nechce

rozmyslam nad niecim takymto
http://www.megapixel.cz/joby-gorillapod-magnetic#

ale zas treba hladat kam to uchytit
11.04.2011 - 14:18:57
00
Ak nemas tazky fotak (normalny maly kompakt) a nepouzijes nejake dlhe ohniska, mozno by riesenim mohol byt tamrac zipshot (napr. http://stativy.heureka.sk/tamrac-zipshot/). Btw, pokial nejazdis po kadejakych krikoch, je aj tak rozhodujuca vaha .. takze ak uz stativ mas, a nie je tazky, kludne si ho na batoh pripevni.

Btw, na tvoju poznamku o odpovediach .. odo mna si dostal sice strucnu ale jasnu odpoved na Tvoju otazku - ako riesi dlhe casy (stativ), ci vozi stativ (ano), aky (hama) a kde sa da kupit (alza). Ze som si dovolil vtipkovat o stabilizatore mi nemozes mat za zle .. je predsa nad mesiac jasne, ze taketo fotky z noci bez stativu nie je mozne spravit. A ze potrebujes rozvlacnu odpoved v style polstranovej diskusie o foteni v noci (wukie neber to v zlom, je to velmi dobre napisane,to je praveze super) je tiez ok, sme na diskusnom fore, a wukieho prispevky si vzdy rad precitam, ale napisat, to co si napisal .. ehm,ehm.
11.04.2011 - 14:31:35
00
nakolko je mozne podobne fotky robit aj inym sposobom
chcel som si to overit priamo u autora
co sa mi vdaka jeho ochote podarilo

to ze som si dovolil okomentovat aj Vase vtipne odpovede
mi nemozes mat za zle ..
11.04.2011 - 15:42:20
00
Som rád, že si sa opýtal, veď keď niečo viem a ako-tak poznám, tak sa podelím o skúsenosti.

Ešte ma napadlo, že ten menší statív čo mám je tento http://www.alza.sk/hama-stativ-traveller-compact-d126543.htm ale stratil som z neho jednu časť a jedna sa zlomila. Prekvapivo je ale stále funkčný. Len cena sa mi zdá za ten kúsok plastu vysoká. Mal som aj ešte menší statív-niečo na spôsob tohto http://www.alza.sk/stolni-mini-stativ-hama-d126540.htm ale z toho mi vypadla jedna nožička. Leží niekde na Kobyle :)

Ono je to aj o tom, že si treba dopredu ujasniť, že či stojí za to, brať so sebou "zbytočnú" váhu v podobe foťáku a statívu. Či sa chce alebo nechce fotiť, ja som jednoznačne za, keďže sú z toho potom pekné "hmatateľné spomienky" :)
Dá sa ako som spomínal, fotiť aj s tými menšími statívmi, len všetko je to o praktickosti a ľahkosti následného snímania. Bez diskusie je to, že je nutná akákoľvek zrkadlovka. Ono dať na kompakte ISO1600 a povedzme 30 sekúnd by bola odvaha.
11.04.2011 - 16:00:11
00
Pondelnajší fotonočný výjazd okolo Moravy.
Mesiac v splne, úplné bezvetrie a miestami pekná prízemná hmla. Ideálne podmienky.

Prílohy:

Komentár súboru: Blízke stretnutie siedmeho druhu. Prízemná hmla zaujímavo premietla svetlo mesačného kotúča. Jazdenie v takejto minihmle je príjemné a zábavné :) 43s/ISO800
5a.jpg
5a.jpg 173.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pred Devínskou. 62s/ISO400
4a.jpg
4a.jpg 117.41 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Smer Vysoká pri Morave. 91s/ISO800
3a.jpg
3a.jpg 148.5 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jedno z ramien Moravy. Okolo to žilo: lietali vtáky, kvákali žaby, niečo člupkalo do vody. Ale okrem toho "božské" ticho. Všetko osvetlené mesiacom, príjemná atmosféra. 60s/ISO800
2a.jpg
2a.jpg 131.23 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Východ mesiaca na cyklochodníku pred Stupavou. 73s/ISO400
1a.jpg
1a.jpg 160.19 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2011 - 00:47:45
00
Ta 2 a 4 su fakt pekne. A ta farebnosť na tej 3-ke. :y:
19.04.2011 - 01:23:30
00
Vďaka, mne sa celkom páči 1 :)
Ináč pri takých podmienkach: bezvetrie, jasno a spln, je takmer nespočetné množstvo rôznych námetov na fotenie. Len kto by bol vonku až do rána :D
19.04.2011 - 08:43:17
00
wukie, ako vždy krásne fotky.
19.04.2011 - 19:08:25
00
Som rád, že sa páčia :) A možno niekoho aj inšpirujú.
19.04.2011 - 21:20:46
00
Mna ciastocne aj :y: i ked som nefotil, ale cisto len trening po "veceroch" za tmy....dlho som sa nevedel odhodlat, ale ked vidim, ze jazdi tak vela ludi, inspirovalo to :handshake:
20.04.2011 - 10:34:53
00
Tak to je fajn :)
Neviem síce ako inde, ale tu veľa ľudí nestretávam, alebo lepšie povedané nikoho :) Ale určite niekto jazdí, len sa nestretávame. Niekedy je vidieť len autá (napr. polovníkov) inokedy nič a naviac sa poteším z neosvetlených peších, ktorý chodia vedľa/stredom cesty alebo aj neosvetlených cyklistov :(
Naposledy pri jazde domov-cez Devínsku, bolo pred polnocou, tak som stretol jedného cyklistu ako išiel po chodníku, ale bol to len taký "obyčajný človek" :)
20.04.2011 - 13:02:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up