(tema je zatial informacna) Planujem niekedy v lete (jul, august, mam volno prakticky stale) vyjazd po Slovensku (5-6 dni). Zistujem, ci by sa nasli nejaki ziletkari zo Zap. Slovenska, ktori by sa pridali. Samemu sa mi moc nechce. Denne cca 140 km, s fotenim, v pohode tempe :) Noclahy cez ubytujsa.sk pripadne v stanoch...Na trase by sme sa dohodli.
02.06.2008 - 21:50:09
00
Neviem, ci ta to zaujima, ale par typov na ubytko:
- chatova osada Maninska tiesnava 170Sk (Povazska Tepla),
- pohostinstvo Korzo 150Sk (Korna),
- privat Zakamenne 170Sk (mas pre seba celu chatku s kuchynou, sprchou, obyvackou s krbom) - uzas, neveril som vlastnym ociam ani usiam, ze sa da taketo ubytko zohnat,
- ubytovna Vartas 200Sk (Oravsky Podzamok) - pani domaca nam po kratkom rozhovore dala klobasu, zemiaky a polievku na veceru, kedze sme nic nemali,
- privat Ratkovo 200Sk,
- turisticka ubytovna Na rozku 150Sk (Sliac) - byvali tu sice aj nejaky podivini, ale inac pohoda,
- privat chata Bruchacka 100Sk (Horna Lehota pri Brezne),
- ubytovna na letisku 100Sk (Ocova),
- skola Lom nad Rimavicou 100Sk.
Vsetko su to naozaj genialne ubytka (prostredie, mili ludia), rokmi overene. Ak by si chcel blizise info (tel. cisla), rad poskytnem alebo aj sam sa priucim. Zlatym pravidlom sa nam stalo "v nudzi poznas priatela". Vsetky ubytka sme obvikle nasli az na poslednu chvilu, v noci, hladni, zima bola, obcas dazd.
02.06.2008 - 22:33:54
00
super napad...ak dovtedy stihnem kupit ziletku tak sa velmo rad pridam... :)
02.06.2008 - 23:44:26
00
tak taketo nieco planujeme s kamosmi uz 3roky, len zatial nejak nevydalo :roll:
Chceli sme dat Partizanske-Poprad-nieco v okoli Tatier a naspat

BTW: este lepsie by bolo ist do Rakuska na Grossglockner Hochalpenstrasse ;)

http://youtube.com/watch?v=LJ9K-ozFy-A&feature=related
03.06.2008 - 06:52:18
00
diky za tie ubytka, su to skvele ceny, treba to vyuzit, kym nemame euro :P ak sa ta cesta zrealizuje, urcite to vyuzijem.
aj ja som to s kamosom planoval, povodne to malo byt Kosice a spat. Este ani jeden z nas nebol v KE, vlastne na vychode vobec :) Chceli sme ist juhom, cez RS. ale obaja sme mali problemy s kolenami, on prvy rok, ja dalsie leto..Tak to padlo a teraz uz pracuje a uz ani nejazdi tolko..Proste s nim to padlo.
V tom Rakusku krasna vozovka :) Ale mna skor laka nasa krajina, ved ako tak poznam akurat moj region a Tatry. Nic viac.
03.06.2008 - 08:58:40
00
Presne ako pise Laveron. Treba spoznat najprv nas kraj, kedze je tu velmi vela nadhernych miest, az by clovek ostal prekvapeny. Len staci opustit zabehnute hlavne tahy a vybrat sa do mierne odlahlejsich miest. a na biku sa aj zname mieste "z okna auta" zdaju byt ine, lebo si v "centre diania". Nadhera je aj spat v stane. Napr. pri plote vojenskeho letiska na Sliaci, pri zapade slnka sediet na betonovom mure (na ktoreho druhu stranu ti spadne vecera :evil: ) a pozorovat zazihanie motorov MIG-ov a ich vzlietanie, potom zaspavat za ich buracania. Krasa! Alebo sa rano zobudit na kopci nad obcou, vsade okolo teba hmla, v dialke pocut cinganie zvoncov oviec, ktore rano vyhnal baca na pasu. Inac je uplne ticho...len tie ovce. :P Ach, spomienky su krasne.
03.06.2008 - 09:08:44
00
tmax, velmi pekne citanie :wink: az ti tie MIGy zavidim! a tie tipy na ubytko - pekne zmapovane /btw - pohostinstvo Korzo = rodinny podnik ((: /
03.06.2008 - 09:17:31
00
...alebo prist do Budatinskeho zamku a zistit, ze je zniceny a pre verejnost uzavrety, alebo prist o 9 vecer do kempu s 1 000 muškami v ochlpeni na nohach, spoteny a so slanym pocitom na tele a zistit, ze nie je ziadna tepla voda. Alebo byt v geografickom strede Europy uplne sam...
Hehe, velmi pekne si to napisal, aj ja som pozazival nieco podobne, ale bolo to len raz-dvakrat. Toto su pre mna najlepsie stravene casti leta. Kaslem na kaprenie na plazi resp. kupalisku, to je o nicom. Sadnut na bike a slapat do neznama.
03.06.2008 - 09:22:06
00
saldi: Rodinny podnik? Cize nabuduce protekcia. :D
Laveron: Hej, hej, samozrejme ze su aj taketo na prvy pohlad neprijemne veci. Si mokry, je ti zima, nemas kde spat, co jest,... Ale v tom je praveze ta krasa (v zdanlivych negativach sa skryvaju pozitiva). Si volny, musis sa starat sam o seba a ked narazis na dobreho cloveka, ktory ti pomoze, tak zistis, ze "ti ludia" asi nie su taki zli. Taketo putovanie na biku by som doporucil viacerym, je to cenna zivotna skusenost. A najma zazitok na cely zivot.

PS: Lom nad Rimavicou odporucam zazit pri zapade slnka (aj moja "postavicka" je odtial).

Zalozil si temu, kam mam chut pisat vela veci, zadrzte maaaa!

Prílohy:

170_.jpg
170_.jpg 305.17 KiB thumb_up0thumb_down

03.06.2008 - 09:33:21
00
ja som to v podstate tak aj myslel, lebo vzdy sme si z takych situacii robili srandu, vzdy niekto nieco moc vtipne zadrel..a fakt je uzasne potom s odstupom casu sa o tom rozpravat a spominat...super, ze uz v tych casoch som mal digital a mam odtial dost fotiek, lebo neviem, ci sa nieco podobne este podari..apropo, tak kto by teda mal chut ? :)
03.06.2008 - 09:36:53
00
jojooooj..som si pozeral fotky..parada, taku mam chut ist...:) tato je z 2dnoveho vyjazdu do ZA a MT. fotene na novej ceste za ZM smerom na Novu Banu, ktora v tom case bola uzavreta, tak sme boli krali :)

Prílohy:

157.jpg
157.jpg 265.4 KiB thumb_up0thumb_down

03.06.2008 - 09:46:33
00
a este jedna, to je na ceste do madarskeho Ostrihomu, niekde v Kalnej n. Hronom tusim...tak bolo odparkovane take feši auticko, a akurat sme davali pauzicku, tak sme si ho zacali obzerata vybehla este fesnejsia majitelka :)

Prílohy:

09.jpg
09.jpg 463.37 KiB thumb_up0thumb_down

03.06.2008 - 09:48:12
00
Pekne, pekne. Ja idem toto leto znovu, aj by som sa pridal, kedze cestaci asi jazdia celkom rychlo a vidim, ze aj dost km. No som zatial dohodnuty s kamosom a on ma crossac, cize vieme ako to chodi. :D Spim za jazdy. Mas uz naplanovanu presnu trasu, resp. ciele, ktore chces navstivit? Ale podla mna je 5-6 dni malo, my sme doteraz vzdy boli 2 tyzdne (jeden den obcas aj poprsi, obcas niekomu do tasiek vytecie med :lol: ) a aj to sa mi zdalo malo. A uprimne, 140 km je dost nahanacka. Ked idem na cely den na "spoznavacku" a spravim si cca 160 km, tak sa zeniem ako debil a pridem domov o 15.00. Takych 120 podla mna staci.

EDIT: Konecne tema do ktorej mozem aj niecim "rozumnym a plodnym" prispiet. :P
03.06.2008 - 09:55:48
00
konkretne ciele nemam, dolezite je najst ludi, lebo hovorim, sam nepojdem. a zatial som sam. cestu dohodneme za 1-2 dni, to nie je problem. a aj tak, najradsej mam, ked sa priamo v terene rozhodujeme, kadial dalej :) staci naplanovat "hrube rysy trasy".
tie kilometre, to je odhad, ratal som s nejakymi 6-7 hod slapania denne.
nikdy som nejazdil tak dlho take objemy (2 tyzdne cez stovku denne), neviem, co by to so mnou urobilo, tych 6 dni sa mi zdalo optimalne aj vzhladom na to, ze 6 x 140 = 840km :)
inak, vy mate aky plan ?
03.06.2008 - 10:47:04
00
No, my mame trosku "jemnejsi" plan (ako som napisal, kamos nie je z tych nad dvadsiatkovych - myslim priemerku).
Trasa (tiez len "hrube rysy", najlepsie ako vravis za pochodu):
BA - Smolenice - Trstín - Vrbové - Nové Mesto n. Váhom - Trenčín - Bánovce n. Bebravou - Prievidza - Rajec - Považská Bystrica - Manínska tiesňava (to je kazdorocna kultovka, ktoru nevynechame ani keby...) - Bytča - Turzovka - Čadca - Nová Bystrica - Oravská Lesná - Námestovo - Zakopane (PL) - Ždiar - Stará Ľubovňa - Bardejov - Svidník - DUKLA (toto je ciel nasej tohtorocnej tury, kedze kazda ma nejaky) - Košice - dalej nejako stredom SR ku Zvolenu - bud juhom cez Levice domov alebo stredom cez Nitru.
Denny odhad km sa sice da spravit, no tusim aj ty sa chystas fotit, cize to su zastavovacky, obcas nie je od veci ist sa ubytovat a umyt, cize navstivit odskusane miesta, cize aj tie trosku urcuju denne km. A samozrejme uz spominany dazd, ja ho velmi rad nemam. Nie je dobre byt cely premoceny a prist niekam, kde si to velmi nevysusis. Lepsie je cakat. Potom sa ti stane, ze za den spravis iba 20 km.
03.06.2008 - 11:08:21
00
keyboard_arrow_up