Šariš
Je jednoducho najlepší... 26% [ 62 ]
Reigns & Rulez:) 11% [ 26 ]
Najkrajšie, najvášnivejšie, najrozumnejšie a celkovo najlepšie ženy su jednoznačne zo Šariša. 35% [ 83 ]
Je srdcovka! 28% [ 68 ]
Celkový počet hlasov : 239
Vcera som sa konecne po tyzdni a nieco dostal na bike, nazhaveny jak si paradne pojazdim ... reku sa konecne pozriem na Simonku, ked tam uz bol s bikom kde kto, len ja este furt nie ... tak som rano vypadol pred deviatou z domu, smer Stavenec a Ruska Nova Ves, odtial klasickou cestou pod Fricku, kde som si dal desiatu, pokracoval som na Javornicku Polanu a odtial zjazdik na nas dobre znamyu AM.EN singlik a na modru znacku, po prijazde do Hanusovskeho sedla som sa pustil protismerne po maratonskej trati, vychutnaval si ten super pocit byt na biku a byt v prirode ... kym som nedosiel k tomu, co zostalo z toho krasneho singlika, ktory sa pekne klukatil pomedzi stromy ... lenze stromy tam uz akosi nie su :cry: :cry: ... no co, cest a slava nasim lesakom ... pod Oblikom som zvazoval moznost vybehnut aj na vrchol, ale nakoniec som Obliku len zamaval a po maratonskej som sa pustil na Obracanu studnu ... na studni som bol sklamany, ze v studnicke nie je skoro vobec voda, ale v camelbacku som mal este dost, takze sa vlastne nic nedialo ... a hura na Simonku tym siglikom, ktory vedie zo Studne ... aj tam sa na niektorych usekoch lesaci vysantili, ale 90% bolo prejazdnych (teda smerom do kopca skor tlacitelnych, ale smerom dole by sa to slo krasne) ... na Simonke som dojedol zvysok svojej desiaty a uz som sa tesil na zjazdik dole ... akurat som mal smolu, ze presne v tom istom case sa nejaka tlupa bikerov stverala smerom hore od Grimovho lazu ... a tak nejak som to musel brzdit, az som to "prebrzdil" a zrazu som len preskakoval cez riaditka a chytal balanc, aby som nestrieskal papulu :lol: ... z Grimovho Lazu som sa pustil po cervenej znacke na Cervenu mlaku ... pekny, amenoidny chodnik, sice an par miestach bolo treba bike preniest kvoli popadanym stromom, ale inak zjazdne a pekne ... akurat tesne pred Cervenou mlakou som dostal defekt, nechapem na com, asi nejaky ostry kamen, lebo to mierne seklo aj plast ... a potom nastalo peklo, rozhodol som sa, ze vyleziem na Ciernu horu a po zltej znacke zbehnem dole ... no, usek Cervena Mlaka - Cierna Hora je podla mna najtazsi usek v celych slanskych vrchoch, navyse nestutocne zarastene, na biku nezjazdne a pesi prechodne iba ak si blazon (ako ja) alebo mas zo sebou rucny krovinorez ... navyse v kuse do ku*va prudkeho kopca ... proste na Cierne hore som mal nohy doskriabane, otlcene od skrytych konarov a hresil som jak hovado ... tento usek, ak by nebol zarasteny, by mohol byt zaujimavy, ale jedine smerom od Ciernej hory, ale aj tak mam pocit, ze vacsina normalnych ludi by sa tam vydrbala :( ... na zltu som sa tesil, ale aj tu som zazil sklamanie ... lesne useky sice v pohode, akurat ze skok, ktory si na AM.EN-e zopar ludi vyskusalo a kde XBaroon objimal strom uz neexistuje, namiesto toho tam vznikla nova lesna dialnica (kolmo na znacku, resp. zacina na znacke a ide smerom k Zlatej Bani) a useky mimo lesa (za stojkou) su momentalne tak zarastene, ze nevidno chodnik ... doma na tachometri nieco cez 70 km a ja unaveny, doskrabany a pouceny, ze ktorym usekom sa nabuduce vyhnut.
10.08.2009 - 09:34:40
00
V nedelu sme si dali (pre mna prvu) Slansku jazdu (pokracovat budu dalsie) a mam par otazok na domorodcov a tych, ktori to tam poznaju.
Sli sme po cervenej z Herlianskeho sedla na Simonku. (zaznam GPS je ta ZLTA trasa na obrazkoch)
Usek Vyznik-Crchlina-ZajaciKamen-Makovica bol na mnohych miestach zarasteny cernicami a inymi paskudnymi rastlinami a bol nezjazdny.
Otazka na znalcov: Existuje nejaka alternativa po nejakych cestach mimo znacky ale co najblizsie k nej a k hrebenu?
Na mapach som nasiel nieco taketo ako na 1 obrazku (oznacene troma ruzovymi otaznikmi ???) - maju to byt spevnene lesne cesty.
Nema niekto s nimi skusenost? Alebo nejaka ina zjazdna alternativa po lesnych cestach hoci aj severnou stranou hrebena?

A tiez po paradnom zjazde po cervenej "tunelom" v poraste z Makovice k vyhliadke nastava
problem, ako pokracovat cez Menši Vrch - strasne zarasteny
chodnik tam bol. Sice len niekolko sto metrov ale... Existuje tam nejaka prejazdna trasa? (obrazok c.2)

... akurat som mal smolu, ze presne v tom istom case sa nejaka tlupa bikerov stverala smerom hore od Grimovho lazu ... a tak nejak som to musel brzdit, az som to "prebrzdil" a zrazu som len preskakoval cez riaditka a chytal balanc, aby som nestrieskal papulu :lol: ... z

Bardejovska tlupa zdravi Trampa! Ved si to mohol pustit ako obvykle nech vidime, ak sa to jazdi, pretoze niektori tvrdili, ze si isiel dost rychlo.. A ty si pritom brzdil viac, ako zvyknes :mrgreen: Ja som zisiel, ale vramci moznosti mojho HT. Ale verim, ze vy tam lietate proklate nizko!

Prílohy:

MensiVrch.jpg
MensiVrch.jpg 203.33 KiB thumb_up0thumb_down

Makovica.jpg
Makovica.jpg 190.29 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2009 - 12:01:52
00
Usek Vyznik-Crchlina-ZajaciKamen-Makovica bol na mnohych miestach zarasteny cernicami a inymi paskudnymi rastlinami a bol nezjazdny.
Otazka na znalcov: Existuje nejaka alternativa po nejakych cestach mimo znacky ale co najblizsie k nej a k hrebenu?
Na mapach som nasiel nieco taketo ako na 1 obrazku (oznacene troma ruzovymi otaznikmi ???) - maju to byt spevnene lesne cesty.
Nema niekto s nimi skusenost? Alebo nejaka ina zjazdna alternativa po lesnych cestach hoci aj severnou stranou hrebena?

Tento usek som siel len raz pred 2 (??) rokmi a bolo to rovnako takmer neprejazdne, nastastie my sme to sli na jar, takze sa to este ako - tak dalo. Vacsinou Makovicu ideme smerom od Kecerovskeho Lipovca asfaltkou (ktora je na niektorych miestach relativne zachovala, inde zas rozbita) a v jednom useku sa napaja lesna cesta, ktora by mohla byt tou, co si zakreslil v obr. 1 ... ale konkretnejsie Ti bohuzial povedat neviem.
A tiez po paradnom zjazde po cervenej "tunelom" v poraste z Makovice k vyhliadke nastava
problem, ako pokracovat cez Menši Vrch - strasne zarasteny chodnik tam bol. Sice len niekolko sto metrov ale... Existuje tam nejaka prejazdna trasa?

Mozno, ak by si sa od vysielacov spustil trochu po asfaltke dole a potom to skusil obist cele zapadnoum stranou svahu (v jednom mieste asfaltky sa da odbocit na nejaku lesnu cestu), ale netusim, ci sa to da alebo neda obist ... inak vdaka za info, chystal som sa na Makovicu, ale po Tvojich informaciach som si to rozmyslel :?
11.08.2009 - 13:36:27
00
Nenechaj sa odradit, za Makovicou bol zly iba ten jeden kratky usek po zjazde z Makovice k nejakej vyhliadke (modra stopa na tom druhom obrazku). Prvy asi 1.5 km z Makovice bol pekne vycisteny tunel v poraste, paradne zjazdny. Az potom bol ten zarasteny usek.

Inac to bola parada!

Problem bol predrat sa na makovicu od herlianskeho sedla.
Z Kecerovskeho Lipovca po asfaltke a potom po cervenej by som si aj napriek tomu nezjazdnemu useku za Makovicou dal znova, len to je trocha mimo mojho reviru a tak to chvilu potrva, kym tam zavitam znova.
Ale pozitiva danej trasy u mna prevazili nad negativami, takze nelutujem.

A tiez vdaka za popis na Ciernu horu, mali sme to naplanovane ako pokracovanie nabuduce, teraz asi zmenime plany...

Doplnim este jednu otazku: Oblik je zjazdny? ziadne znackovane trasy ani lesne cesty tam nevidim a pisal si, ze v nedelu si planoval vyjst na oblik ale nakoniec si mu len zakyval...
11.08.2009 - 14:29:42
00
OBLIK je ciste DH ;] su tam chodniky ale niektore casti som ani ja nedal :lol:
btw: je to Statna prirodna rezervacia.. tak len aby ste vedeli
11.08.2009 - 19:05:37
00
Ako napisal Xbaron Oblik len peso, tiez som v maji isiel len kusok potom som bike schoval a obisiel som ho dookola peso.
11.08.2009 - 22:47:00
00
OK. Ved aj tak vyzera, dookola nahusto vrstevnice... Prave preto som sa pytal. Tiez mu iba zamavam...
12.08.2009 - 06:51:13
00
Ja som mu zamaval preto, ze som mal pred sebou este hodny kus cesty a vyslap hore by trval urcite minimalne 20 - 30 minut ... a potom, ako poznamenal Xbaroon, je to DH a navyse rezervacia. Ale peso je to super vyslap. A Ciernu horu jedine zo strany od Hanusovskeho sedla a aj to nie po cervenej znacke, ale trasou, ktoru pouzivame pri AM.EN akciach.
12.08.2009 - 08:59:44
00
Uz len jednu otazku, ta AM.EN trasa ... ak by vam nevadilo, ze si po nej raz rocne prejdeme, je niekde jej popis, GPS alebo tak? Najdeme ju? alebo je to TopSecret nevhodne aj pre PersonalMessage?
12.08.2009 - 10:24:54
00
Nemyslim, ze by bola nejaka top secret a urcite sa niekde najde aj GPS zaznam (ja zatial GPS nemam, takze bohuzial nemozem poskytnut) ... a popis ... no, tazko, ale poviem Ti, ze staci tu trasu raz prejst a zapamatas si ju. Takze teoreticky, ak by ste mali zaujem o prejdenie tej rtrasy, urcite sa najde nejaky sprievodca (alebo sa ozvi mne a ak budem moct, tak sa na to podujmem ja).
13.08.2009 - 09:41:27
00
Tuto nedelu je na plane prejazd celej AM.EN trasy, takze kto by mal zaujem podrobnosti budu tu.. nie je problem sa pridat. Snad sa dovtedy vyliecim(e).
14.08.2009 - 15:41:02
00
super, ale teda nejdes na POcup?
14.08.2009 - 15:46:34
00
Asi nie, neviem ci vobec v nedelu nieco pojdem koli chorobe. Ale zatial mam na plane tie slanske...
14.08.2009 - 16:20:50
00
z KE pridu vlaky o 8.36 a 10.53, takze by sme sa mohli stretnut o 9 pri lidli?
14.08.2009 - 17:09:59
00
dnes som bol na žltej tak som ju trochu vyčistil od bordela je tam este jeden padnuty strom,ale ten sa da pohode odpratat ked bude viacej amenakov
14.08.2009 - 17:33:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up