Zdravim bikerov z vychodu a chcem sa spytat kde v Slanskych vrchoch su nejake vydarene trasy.
02.05.2005 - 12:07:51
00
okolo Izry
a Slanskeho Noveho Mesta

ale inak dost bieda, nie je to tam nic moc vyznacene a ani tam nechodi vela bikerov...vacsina cesticiek konci uprostred lesa... v krikoch
02.05.2005 - 13:48:08
00
medzi slančikom a ruskovom je odbočka do lesa,Regeta,da sa isť až na Dargov ku pomniku alebo inou trasou do obce Svinica.Lepšia je na Dargov a odtil ideš po hrebeni okolo pionierskeho tabora Borda do Herlian.Ale nieje to ziadny brutal,taky pohodovy vylet.
09.05.2005 - 14:22:52
00
Da sa aj severnejsie od spominanych tras, pekny vyjazd je na Makovicu (981 mnm) z Kecerovskeho Lipovca alebo Mudroviec, tiez na Dubnik a okolo Simonky, kde sa ide MTB Slansky maraton, pozri si trasu.
02.06.2005 - 12:26:21
00
na bike je tu vela tras len si treba vybrat tu spravnu no najviac sa jazdi okolo Simonky, Dubnik, Tri Chotare, ponad Praporec alebo kade tade po znackach ktore uz casom pribudli.
05.06.2005 - 16:35:06
00
Zdravim vsetkych bikerov. Chcel by som sa spytat, ake mate skusenosti s prejazdnostou Slanskych vrchov. Uz dlhsiu dobu sa na ne chystam, ale bud nebol cas, alebo pocasie alebo schopny bike. Kedze momentalne byvam v Presove, chcel by som ich prejst od Slanca s finisom v Presove, len netusim ako na tom teraz su. Niektore useky poznam, hlavne v koncovych miestach (okolie Zlatej bane a aj opacny koniec okolo Slanca, kedze som vyrastal v tych koncinach), ale strednu cast nemam absolutne zmapovanu. Pozna to niekto, vie niekto poradit ? Resp. nasiel by sa niekto na takuto akciu ?
11.08.2006 - 13:49:38
00
Isiel som bikom usek z Makovice na Herlianske sedlo tak pred dvoma rokmi. Nic moc a opacne este horsie ale prejazdne. Ak tam nebola lesna kalamita (lesaci alebo ina vichrica tak dufajme bez zmeny). Peknu trasu sme si dali z Regety (povedla Slancika) po pomerne slusnych lesnych cestach do sedla na Dargove a potom pokracuje podobny traverz cez kupele Borda a vychadza kusok pod sedlom na Herlanami. Sli sme na jesen bola to parada. Dalej na juh mozno naviazat useky Skaros - Rakos - Fuzer ....

Prílohy:

Komentár súboru: Takto sa v cloveku prebudza romantika.
PA280048.JPG
PA280048.JPG 195.04 KiB 1 thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nie hociaka lokalna cesta.
PA280045.JPG
PA280045.JPG 166.93 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2006 - 14:39:46
00
Resp. nasiel by sa niekto na takuto akciu ?

Aj by ma lakalo, ale bud si idem zajazdit a "hltat" kilometre, alebo nakrmit ego, ze som to dokazal z bodu A do bodu B i ked tam nie je spojnica - to sa nam podarilo napriklad z Plejsov na Bukovec kde boli miesta, ze sme sa rovnako namahavo predierali dole kopcom ako hore kopcom. Slanske vrchy budu asi skor dobrodrzstvom druheho typu. Ale budem svina ak potom prihras tipy na pekne prejazdne useky tak ich rad prebehnem. Vopred dakujem. :P
11.08.2006 - 14:45:21
00
V slanskych su nadherne trasy:) Komplet cela cervena(zo severu na juh) je asi neprejazdna, je to dost zarastene-malo kto chodi tou cestou hrdinov SNP.. Ale inak, ak mas mapu, severna cast slanskych od Presova na vychod (Javornicka polana, Grimov laz, Simonka, Fricka, Sova, Oltare, Cirena hora, Tri chotare, Hanusovske sedlo, Dubnik...je toho vela:)je vyborne jazditelna a chystame sa tam aj v nedelu...ak by si sa chcel pridat napis ss, icq alebo na mail.
11.08.2006 - 21:01:48
00
V slanskych su nadherne trasy:) a chystame sa tam aj v nedelu...ak by si sa chcel pridat napis ss, icq alebo na mail.


Nezabudnite pribalit dazdnik chlapci. V nedelu ma byt veselo. Ale nieco o tych trasach by som rad vedel, nie je to z Kosic az tak daleko.
12.08.2006 - 08:37:48
00
Presne jak pise Dijck, vsetko to co vymenoval su pekne a jazditelne trasy...a ta cervena zvykne byt casto zarastena a zaterasena...ale da sa len treba stastie :D...
12.08.2006 - 13:34:18
00
Ahoj Tramp, tak si nakoniec presiel tie Slanske vrchy ako si mal v plane ?
Ja som ich mal zjazdene len od Dargova dole.
15.02.2007 - 10:40:48
00
No, nepresiel, ale ak pocasie da (a priatelka, ale v lete uz manzelka nebude nic namietat), tak hadam prejdem :-) ... tu cast od Slanca smerom na Izru mam prejazdenu a preslapanu, kedze pochadzam z tejto casti vychodu (konkretne dedinka Kuzmice) a peso mam preslapane vrchy okolo Simonky smerom k Presovu ... a na biku sme robili Makovica - Dubnik ... ale ako som napisal, hadam sa podari toto leto to prejst od Izry az po Presov :-).
15.02.2007 - 11:38:01
00
daj potom vediet, snad by som sa pripojil
15.02.2007 - 12:18:48
00
teraz cez slanske vyznacily cyklotrasu, taha sa vraj po celých slanskych
kde sa da nást nejaka mapka tejto cyklotrasy?
19.07.2007 - 16:23:09
00
keyboard_arrow_up